Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Automatyczne ryglowanie drzwi po ruszeniu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=8734)

rudyEC 05-02-06 03:25

Automatyczne ryglowanie drzwi po ruszeniu
 
Hejka!

Temat nie nowy, przejrzałem forum, ale nie znalazłem jasnej odpowiedzi.

Jak w Foczce z 2004 roku można taką funkcję uruchomić? Mam autoalarm COBRA i doszedłem już do perfekcji z programowaniem (no prawie ;) ) ale mogę jedynie ustawić tak, aby drzwi ryglowały się same po włączeniu zapłonu po ok 3-5 sek. (a nie po 20, i także nie po ruszeniu).

Wg opisów rozumiem, że taka możliwość jest jedynie wówczas, gdzy jest czujnik prędkości, i to na dodatek podłączony do alarmu. I to główny mój dylemat. Czy Foczki takowy mają standardowo? Czy jest szansa, że mam go, tyle że nie podłączonego poprawnie?

Pozdrawiam

cisza 05-02-06 09:36

Z tego co sie orientuje to nie kwestia alarmu tylko centralnego zamka ... a ten wątek czytałeś :?:

pozdrawiam

rudyEC 05-02-06 23:08

No właśnie niezupełnie centralnego zamka. Oba urządzenia - alarm i centralny są ze sobą sprzężone - tzn chyba tylko alarm może centralnym sterować. Ale i centralny ma swoje własne 'komórki tranzystorowe' i też można go programować.

Generalnie, u mnie można to zrobić na dwa sposoby - i rzeczywiście, ten opisany w wątku, do którego dałeś linka (na samym początku) u mnie zadziałał. Chciałem to samo osiągnąć z pozycji alarmu, ale wygląda na to, że nie mam do alarmu podłączonego czujnika prędkości, za to jest podłączony w jakiś sposób do cantralnego :) Troszkę to skomplikowane, ale tak jest. Niestety, centralny zamek potrafi dużo mniej niż alarm w tej kwestii - np po zatrzymaniu, odryglowaniu, zamknięciu drzwi i ruszeniu już nie zarygluje ponownie, nie odrygluje także przy wyłączaniu silnika :( - a alarm to robi.

Jak będzie potrzeba, to się kiedyś podzielę doświadczeniami poprzedniej nocy z moją foczką :)

Pozdrowienia i dzięki za linka.

jerry01 23-02-06 18:30

Cześć - próbowałem zastosować ten sposób uaktywnienia centralnego - 1. Włączyć kluczykiem zapłon.
2. Siedząc w samochodzie, trzykrotnie powtórzyć zablokowanie zamków w drzwiach przyciskiem Lock i odblokowanie klamką
3. Wyłączyć stacyjkę
4. Ponownie - trzykrotnie zablokować zamki w drzwiach przyciskiem Lock i odblokować klamką
5. Włączyć zapłon, po czym powinien dać się słyszeć pojedynczy sygnał piiiiiiii.
6. Jeden raz zablokować i odblokować drzwi.
7. Wyłączyć stacyjkę, kończąc tym samym programowanie.

Dla sprawdzenia poprawności wykonania - zapalić silnik i ruszyć samochodem, w czasie czego winno nastąpić automatyczne zablokowanie drzwi.

Wyłączenie funkcji - ta sama procedura
_________________
ale niestety nie działa u mnie - moze robie jakiś błąd ? A może nie wszystkie foczki maja takie cudeńko jak automatyczne ryglowanie drzwi ? Mam foczke 1.8 tddi z 2000 roku wersja ghia - mozna gdzieś sprawdzić np. w serwisie czy mam takie coś w aucie ?
[readmore] [notworthy] [metal]

joanjar 20-04-06 22:50

Korzystając z opisu ,który jest na stronie FKP zaprogramowałem swoją COBRĘ 3178 w taki sposób że, drzwi ryglują się same pod wpływem obrotów, odryglowują się gdy ktoś otworzy je od wewnątrz (przy włączonym silniku) - ponownie się ryglują gdy ruszę. Odryglowują się również gdy zgaszę silnik.
Niestety korzystając z tego opisu nie wszystkie funkcje udało mi się uruchomić. Nie bardzo wiem w czym tkwi problem. Instrukcja obsługi którą posiadam w nie bardzo oczywisty sposób precyzuje jakie funkcje ten model COBRY posiada (instrukcja dotyczy kilku modeli) - a może posiada wszystkie tylko nie wszystkie są podłączone


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi