Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=121)
-   -   Regulacja komputera pokładowego (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=1564)

AndJas 05-03-05 22:34

Regulacja komputera pokładowego
 
Znalazłem taki post dot. regulacji komp. pokładowego
---------------------------------------------------------------

Jeżeli komputer pokładowy ma odchyłkę we wskazaniach średniego spalania to można to skorygować
ABY ZMIENIĆ USTAWIENIA KOMPUTERA NALEŻY:
1. Przekręcając kluczyk w stacyjce trzymać przycisk info
2. Komputer wejdzie w tryb regulacji, który wybieramy przyciskiem R (zmian dokonujemy przyciskiem S)
3. po włączeniu zapłonu pojawi się jedna z dwóch opcji - ON lub OFF
4. kolejny etap wyświetlacza to procentowa regulacja czujnika przepływu paliwa - mamy, zgodnie z TIS opcję od -25% do +25% (domyślnie jest 0) (proszę nie sugerować się literkami MPG na wyświetlaczu)
---------------------------------------------------------------
Trochę się boję w nim grzebać, bo ten algorytm wydaje się niezbyt precyzyjny
Czy Ktoś mógłby go uszczegółowić?
:smt007 :smt006

@ndy 05-03-05 23:29

wydrukuj instrukcję, siądź w Foczce, wejdź w tryb serwisowy i sam zobaczysz jakie to proste.... [bigok]

AndJas 06-03-05 00:31

Głównie to nie wiem, gdzie jest przycisk INFO :(
Reszta wygląda OK.
No i jak sensownie porzucić ew. dokonywanie zmian?
Domyślam się, że wyłączając stacyjkę
:)

moon 06-03-05 07:14

Cytat:

Napisał AndJas
Głównie to nie wiem, gdzie jest przycisk INFO :(

Na tzw. patyku - przelaczniku kierunkowskazow przy kierownicy. Ten ktory uzywasz do przelanczania funkcji w komputerze.

AndJas 06-03-05 15:05

Dzięki.
:smt007
Jak siadłem za kierownicę, to sam zroumiałem., jakie głupie pytanie zadałem.
Jednak umiejętność czytania przydaje się także w samochodzie :D

Pozdrowienia.

grzehoo 07-10-05 00:26

sorry za odgrzebywanie tego starocia, ale chcę sobie wreszcie uregulować to spalanie w kompie i mam pytanie o tę procedurę...

Cytat:

Napisał AndJas
1. Przekręcając kluczyk w stacyjce trzymać przycisk info

co to znaczy - przekręcając kluczyk? należy przekręcić do pozycji I, II czy zapalić silinik?

Cytat:

Napisał AndJas
3. po włączeniu zapłonu pojawi się jedna z dwóch opcji - ON lub OFF

i co tu wybrać? ON czy OFF?

Liczę na wyrozumiałość [los]

pisklak 11-10-05 11:42

pytanie dodatkowe: jakie ustawienie sredniego spalania (z dostepnego zakresu -25 + 25%) ustawic zeby bylo dobrze ? Obecnie moj komp zaniza o doklanie 1 litr ??

grzehoo 11-10-05 17:34

ja właśnie se ustawiłem. prosta sprawa, sorry za pytania...
u mnie było trza ustawić +8% :)
pisklak oblicz sobie to tak:
spalanie rzeczywiste podziel przez spalanie pokazywane przez kompa. wyjdzie ci jakieś coś ok. 1.14, może 1.15
to znaczy, że powinienieś przestawić kompa na plus o tę liczbę po przecinku, czyli np. 14 czy 15%
powodzenia

pisklak 12-10-05 11:04

Cytat:

Napisał grzehoo
ja właśnie se ustawiłem. prosta sprawa, sorry za pytania...
u mnie było trza ustawić +8% :)
pisklak oblicz sobie to tak:
spalanie rzeczywiste podziel przez spalanie pokazywane przez kompa. wyjdzie ci jakieś coś ok. 1.14, może 1.15
to znaczy, że powinienieś przestawić kompa na plus o tę liczbę po przecinku, czyli np. 14 czy 15%
powodzenia

dzieki za pomoc, juz sobie tez ustawilem :-)
Nie wiem czy ktos w ASO grzebal w moim komputerze , natomiast nie dziwi mnie teraz, ze przeklamywal on o ten 1 litr skoro zastalem ustawiona wartosc -14% :smt017
Teraz zmienilem na +14 % i obserwuje jak wskazania powoli zblizaja sie do rzeczywistosci :-)

grzehoo 12-10-05 11:57

no to pisklak chyba nie za dobrze zrobiłeś na te +14%, bo skoro miałeś ustawione w kompie na -14%, to wg mnie powinieneś ustawić na 0, żeby ci pokazywał rzeczywiste spalanie...

abramarek 19-05-07 13:17

Sorki że odgrzewam temat, ale mam pytanie, czy wyżej opisanej regulacji dokonywał ktoś w FFII bo zaniża mi zużycie około 1,5l.

Dzięki.

Boydrome 24-08-08 21:10

Szukam na forum i szukam i nie moge znalesc gdzie jest w/w sytuacja opisana dla FFII ??

oskar7 28-08-08 20:25

Cytat:

Napisał abramarek
Sorki że odgrzewam temat, ale mam pytanie, czy wyżej opisanej regulacji dokonywał ktoś w FFII bo zaniża mi zużycie około

0,9 l/100 km :|
dołaczam sie do pytania

oryks 09-10-08 11:57

Wybaczcie ale odgrzewam tego kotleta [notworthy] Nic mi nie wychodzi z tej korekty spalania. Czy w FFII robi się to tak samo jak powyżej czy mnie komplenie zaćmiło ?
Trzymam wciśnięty przycisk (ten na końcu przeł. kier.) i przekręcam kluczyk, po kilku sekundach przechodzi w tryb serwisowy, widzę coś jak opisano tutaj http://forum.focusklubpolska.pl/viewtopic.php?t=84 .
Tym samym przyciskiem przechodzę do kolejnych testów czy wartości ale nic co by mi pozwalało wykonać kroki opisane w punkcie 2, 3 i 4.

"2. Komputer wejdzie w tryb regulacji, który wybieramy przyciskiem R (zmian dokonujemy przyciskiem S) "
Nie mam przycisków R i S a jedynie przeł. wychylny góra-dół do poruszania się po menu ale w trybie serwisowym on nic nie zmienia.

"3. po włączeniu zapłonu pojawi się jedna z dwóch opcji - ON lub OFF "
Przecież kluczyk przekręciłem juz w pierwszym kroku ? Gdzie te opcje ?

"4. kolejny etap wyświetlacza to procentowa regulacja czujnika przepływu paliwa - mamy, zgodnie z TIS opcję od -25% do +25% (domyślnie jest 0) (proszę nie sugerować się literkami MPG na wyświetlaczu) "
.... Nic nie kapuję [banghead]

Przecież to niby takie proste, gdzie się pogubiłem. Proszę o pomoc bo już całkiem zgłupiałem. Jeżeli ktoś już to robił w FFII, a pewnie tak, to pokornie proszę o instrukcje w wersji "jak krowie na rowie"

Pozdrawiam,

paolos 09-10-08 12:49

oryks,
Cytat:

Napisał AndJas
1. Przekręcając kluczyk w stacyjce trzymać przycisk info

oskar7, abramarek, oryks,
Cytat:

Napisał grzehoo
oblicz sobie to tak:
spalanie rzeczywiste podziel przez spalanie pokazywane przez kompa. wyjdzie ci jakieś coś ok. 1.14, może 1.15
to znaczy, że powinienieś przestawić kompa na plus o tę liczbę po przecinku, czyli np. 14 czy 15%

Panowie, czytajmy co juz napisano zanim zadamy pytanie :twisted:

oryks 09-10-08 13:35

paolas,

zapewniam Cię, że wielokrotnie czytałem ten temat i szukałem innych. Wybacz ale chyba też niedoczytałeś, napisałem:

"Trzymam wciśnięty przycisk (ten na końcu przeł. kier.) i przekręcam kluczyk, po kilku sekundach przechodzi w tryb serwisowy, widzę coś jak opisano tutaj http://forum.focusklubpolska.pl/viewtopic.php?t=84 . "

więc z pierwszym punktem problemu nie ma, do trybu serwisowego wchodzę.
To punkty 2, 3, 4 są niejasne i nie mogę ich dopasować do tego co widzę po wejściu w tryb serwisowy. Z obliczaniem procentów też nie ma problemu.
O prostocie tej instrukcji piszą właściciele FFI, pytania i niejasności mają właściciele FFII. Stąd pytanie czy procedura dla FFII jest taka sama i czy ktoś już to zrobił.

Pozdrawiam,

paolos 09-10-08 17:44

Cytat:

Napisał oryks
O prostocie tej instrukcji piszą właściciele FFI, pytania i niejasności mają właściciele FFII. Stąd pytanie czy procedura dla FFII jest taka sama i czy ktoś już to zrobił.

Jak można przeczytać w pierwszym poście jest to instrukcja do Focusa I [chytry]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi