Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Falowanie na wolnych obrotach Help (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=15329)

zbbr 21-02-07 21:42

Falowanie na wolnych obrotach Help
 
Witam
Kupiłem prawie 3 miesiące temu focusa tddi z 1999r. niestety do dziś stoi w warsztacie. Stąd moja prośba o pomoc, może ktoś spotkał się już z czymś takim. Na wolnych obrotach samoczynnie zmienia się kąt zapłonu(silnik chodzi nierówno) po dotknięciu pedału gazu wszystko wraca do normy (na minutę, czasami na kilka minut) potem znów wahania obrotów. Jeśli popuści się przewód wysokiego ciśnienia na pierwszym wtryskiwaczu samochód chodzi dobrze. Pompa wtryskowa sprawna na 100%, wtryskiwacze też, sprawdzone cśnienie w silniku, zmieniony czyjnik położenia wału, świece żarowe i Bóg wie co jeszcze. Dziękuję z góry za każdą wskazówkę.

Bycek 27-02-07 11:01

Wprawdze ja mam benzyne 1.6 ale u mnie falowanie obrotów było spowodowane uszkodzonym wężykiem/przewodem idacym od zaworu odpowietrzenia walu korbowego

LINK

Czasem podejrzenie pada tez na silniczek krokowy.
Nie mam pojecia jak ma sie to do Twojego silnika ... ale zawsze to jakies info

Powodzenia w szukaniu usterki

Graphic 27-02-07 16:11

Siemasz Bycuś :P . Musze spróbować z ty wężykiem u siebie :mrgreen:

Bycek 27-02-07 16:16

Cytat:

Napisał Graphic
Siemasz Bycuś :P . Musze spróbować z ty wężykiem u siebie :mrgreen:

Daleko nie masz ... jakbyś miał problem ze zlokalizowaniem to moge nawet wskazać Ci go palicem :lol:

Jackiller 27-02-07 21:02

Cytat:

Napisał zbbr
Witam
Kupiłem prawie 3 miesiące temu focusa tddi z 1999r.

Słuchaj- a skad wiesz, że to to ??
Jak to zdiagnozowałeś ?? komp w czasie jazdy ?? czy jak ??

Muszę mieć pewność diagnozy... spróbuje ja zapodac znajomemu forumowiczowi na innym forum.

[ Dodano: Wto 27 Lut, 2007 22:40 ]
Cytat:

Napisał zbbr
Jeśli popuści się przewód wysokiego ciśnienia

Co toznaczy wtym przypadku "popuści" - cosię dzieje z paliwem

zbbr 28-02-07 14:44

Niestety nie jestem mechanikiem, piszę tylko to co podpowiada mi fachowiec który robi mi auto. Kąt wtrysku był sprawdzany lampą stroboskopową, stąd wiadomo że się zmienia. Jeśli leciutko odkręci się przewód do pierwszego wtryskiwacza to samochód podwyższa obroty, zaczyna równo chodzić a paliwo częściowo "ucieka" bokiem.

Jackiller 28-02-07 19:47

Dobra - a dowiedz się w aso jak to jest z "programowaniem wtryskiwaczy"
Nie wiem czy w TDDI jest tak samo jak TDCI - gdzie się wbija sjakiś tam numer wtryskiwacza do kompa w aucie, przy jego wymianie.
Moze wymieniony był wtrysk a numer nie wbity i choojnia jest dlatego.
Nie ma sterowania na tym wtrysku... bo nie wiem cóż to może być innego.

Dowiedziałem się też... że się nie da stroboskopówką badac kata wtrysku w Foczkach.... co do tego czy się ta zauważyć zmianę kąta to może i siię da... ale tylko do tego. Ustawić się nie da.

zbbr 28-02-07 20:04

W piątek jestem umówiony w ASO w Gdyni na podłączenie do kompa, może coś znajdą. Dzięki serdeczne za wskazówki.

Jackiller 28-02-07 20:25

Oby to to..
Kolega DaleMariusz dał za wymianę z programowaniem 250 zł w Wawie

zbbr 28-02-07 20:32

Mam nadzieję że w piątek się wszystko wyjaśni. Opiszę też przygodę z ASO (przyznam ze boję się kosztów ale co robić).

Pozdrowienia dla wszystkich

California 02-03-07 08:45

Lepiej zmień "fachowca". Lampą możesz sprawdzać kąt wyprzedzenia zapłonu ale jak masz mechaniczny aparat zapłonowy. W silnikach z elektronicznie sterowanym zapłonem jest normalne, że sie kąt zmienia, bo to komputer go ciągle dostosowuje.

zbbr 02-03-07 21:45

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Okazało się że to jednak pompa wtryskowa :( Chyba się wścieknę, Sprawdzałem 4 pompy, najpierw mechanik pożyczył pompę od znajomego handlarza- zamontował, zdjął kody i kupa samochód przerywał na wolnych obr., potem wziął od innego handlarza drugą pompę - to samo. Wziąłem sprawy w swoje ręce, znalazłem (zresztą na tym forum) firmę która regeneruje pompy po atrakcyjnej cenie. Zregenerowali, przysłali, mechanik zamontował i ... nadal to samo zadzwoniłem do pompiarzy od regeneracji (goście są ugodowi) zgodzili się przysłać mi inną swoją pompę zamontowana, - SILNIK PRZERYWA!. Dziś byłem w ASO i diagnoza brzmi USZKODZONA POMPA WTRYSKOWA!!!Chyba zdecyduję się na zakup nowej pompy bo już nie mam innego pomysłu. Jeśli ktoś wie gdzie można kupić nową pewną pompę w rozsądnej cenie, będę wdzięczny za namiar.

Pozdrówka dla wszystkich

Jackiller 03-03-07 11:15

Oto comi sie udało wycisnąc z wiedzy innych:
Cytat:

Sprawdzanie lampą stroboskopową kąta wtrysku, przy systemie wtryskiwaczy dwusprężynowych, a takowe posiada ów silnik, jest nieporozumieniem. Występują tam przecież dwa uderzenia hydrauliczne. Dlatego czujnik na przewodzie wtryskowym wysyła mylne informacje.
Ponadto w tych silniczkach, nie ustawia się katą wtrysku, jedynie stopuje wał korbowy, pompę i wałek. Po skręceniu śrub na fasolkach kółka łańcuchowego, kąt wyprzedzenia wtrysku jest ustawiony. Na ddodatek pompa wtryskowa , a ściślej mówiac jej sterownik, jest w stanie korygować kąt wtrysku +/-4st.
W związku z powyższym, przy założeniu, że wszystko wrozrządzie i napędach, jest OK, przyczyny usterki należy szukać we wtryskiwaczach.

Pozdrawiam
Co może ale nie musi sugerowac- że cię chcą na pumpe Ciebie naciągnac.

zbbr 03-03-07 11:52

Właśnie wróciłem z rozmowy ze specjalistą od pomp. Zasugerował wymianę wtryskiwaczy (które były niby wcześniej sprawdzane).To są podobno wtryskiwacze dwusprężynowe, których sprawdzenie wymaga specjalistycznego sprzętu.

Dzięki Jackiller, to dokładnie to co napisałeś.

Pozdrawiam wszystkich, wstąpiła we mnie nadzieja

Jackiller 03-03-07 12:36

Cytat:

Napisał zbbr
Dzięki Jackiller, to dokładnie to co napisałeś.

Zacytowałem [chytry]
Szkoda,że u nas na forum nie ma"kogoś", kto aż w takim stopniu mógłby pomóc w kategorii "dizel".
Najczęściej jest to odpowiedź "kup se benzynę" [foch]
No ale...

Jak by co to informacje mam od BODEX 'a

zbbr 09-03-07 08:36

No i udało się!!! Pomogła wymiana jednego wtryskiwacza. Cholera a w ASO powiedzieli że to uszkodzona pompa wtryskowa i mimo moich tłumaczeń ze to już 4ta czy 5ta sprawdzana pompa upierali się przy tej diagnozie. Chyba się do nich przejadę i zrobię awanturę. Na szczęście są jeszcze osoby które wiedzą coś więcej niż komputer w ASO.

Dzięki za bardzo cenne wskazówki i pozdrowienia dla wszystkich.

adi1222 09-03-07 10:39

Cytat:

Napisał zbbr
No i udało się!!! Pomogła wymiana jednego wtryskiwacza. Cholera a w ASO powiedzieli że to uszkodzona pompa wtryskowa i mimo moich tłumaczeń ze to już 4ta czy 5ta sprawdzana pompa upierali się przy tej diagnozie.

Chłopie nie mów mi tylko, że byłes na Owsianej w Gdyni :!: są do [ass] :!: :!: :!:
Nigdy tam nie zajeżdżaj chyba, że po baterie do pilota, tylko to potrafią :!:
Szerokiej drogi,
Pozdro [hmm]

harryd 10-03-07 21:29

kolego wspolczuje ci! ja bylem ostatnio ze strata mocy w aucie i co? jak to co "pompa..." to ich zbluzgalem. Oni kur.. w tych aso by tylko pompy wymieniali, pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi