Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Szkody, Naprawy, Porównania (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=43)
-   -   pęknięta przednia szyba (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=25843)

wodnik 27-02-09 08:50

pęknięta przednia szyba
 
no i stało się zima na całego ,chłopaki piachem (z kamieniami) drogi sypią i dostałem takim małym kamyczkiem z samochodu jadącego z naprzeciwka. była dziurka ale na drógi dzień zrobiło się pęknięcie . byłem w firmie od takich problemów i stwierdzili że za blisko rantu (ok 3cm) i nie pomogą - tylko wymiana całej szyby (780 zł ogrzewana z robocizną)"rysa" poszła już do rantu szyby i powiększa się w drugą strone. jak myślicie wymieniać teraz czy czekać do wiosny?

saperos 27-02-09 08:57

1. nie chcesz mandatu wymieniaj
2. jak poczekasz do wiosny to masz pewnosc ze nie dostaniesz znowu kamykiem z piaskarki :)

wodnik 27-02-09 09:05

Cytat:

Napisał saperos
1. nie chcesz mandatu wymieniaj
2. jak poczekasz do wiosny to masz pewnosc ze nie dostaniesz znowu kamykiem z piaskarki :)

mandat pół biedy - dowód może polecieć

glabro 27-02-09 10:49

Nie przesadzając na allegro spokojnie za 500zl dostaniesz. A jak dobrze poszukasz to i za 400-450zl gdzieś z demobilu. Teraz sciagają z anglii focusy na części więc troche tego jest i ceny używanych części znacznie spadły. Ja bym wymieniał teraz i nie czekał. Masz po prostu pecha i na piaskarki i inne wywrotki trzeba bardzo uważać. Miałem to samo ale na szczęście nic nie pękło. Teraz szerokim łukiem omijam takie ustrojstwa.

EDIT:
Nie zauważyłem ze masz FFI.
Tu masz szybke za 300zł
http://moto.allegro.pl/item559629199...ogrzewana.html
Kup i podjedź z nią do warsztatu - wyjdzie Cię znacznie taniej.

Artur83 28-02-09 15:12

Cytat:

Napisał glabro
Nie przesadzając na allegro spokojnie za 500zl dostaniesz. A jak dobrze poszukasz to i za 400-450zl gdzieś z demobilu. Teraz sciagają z anglii focusy na części więc troche tego jest i ceny używanych części znacznie spadły. Ja bym wymieniał teraz i nie czekał. Masz po prostu pecha i na piaskarki i inne wywrotki trzeba bardzo uważać. Miałem to samo ale na szczęście nic nie pękło. Teraz szerokim łukiem omijam takie ustrojstwa.

EDIT:
Nie zauważyłem ze masz FFI.
Tu masz szybke za 300zł
http://moto.allegro.pl/item559629199...ogrzewana.html
Kup i podjedź z nią do warsztatu - wyjdzie Cię znacznie taniej.

Szyba to nie paczka zapałek. Koszty wysyłki są wysokie, a pewności, że dojdzie cała nie masz.

koge 10-03-09 09:28

U mnie w miescie kompletna wymiana ogrzewanej szybki kosztuje 570 zł.
Ja robiłem pod koniec zeszłego roku.

mariuszmar 10-03-09 10:01

w wawie szyba bez podgrzewania w nord glass 300zl do focusa mk1

KaeR 10-03-09 17:51

a nie łatwiej do ASO i zgłosić szkodę z AC? stracisz 10% zniżek na rok i tyle. Masz oryginalną szybę z gwarancją itp itd. Dodatkowo jak masz ogrzewaną szybę to nie masz pewności czy podczas wycinania czegoś nie uszkodzili i czy będzie w ogóle chciała grzać

Greg 10-03-09 17:55

Cytat:

Napisał KaeR
a nie łatwiej do ASO i zgłosić szkodę z AC?

Pewnie łatwiej , ale nie każdy ma AC.

Pzdr.

MisiekT 10-03-09 18:33

Cytat:

Napisał Greg
aeR napisał/a:
a nie łatwiej do ASO i zgłosić szkodę z AC?
Pewnie łatwiej , ale nie każdy ma AC.

no i nie kazdemu oplaca sie tracic znizki

emde 10-03-09 18:39

wodnik, nie kupuj szyby przedniej z demontażu, nigdy nie będzie już dobrze wpasowana
tylko nowa i od razu z montażem

ashapola 10-03-09 19:59

Polecam na przyszłość ubezpieczyć się w opcji dodatkowo tylko od szyb bez utraty zniżek. Koszt około 60zł.

MisiekT 10-03-09 20:26

Cytat:

Napisał ashapola
Polecam na przyszłość ubezpieczyć się w opcji dodatkowo tylko od szyb bez utraty zniżek. Koszt około 60zł

tak, ale malo gdzie poza link4 jest taka mozliwosc :wink:

ashapola 10-03-09 22:26

<< Warta... ja tak mam

Artur83 10-03-09 22:37

Cytat:

Napisał MisiekT
Cytat:

Napisał ashapola
Polecam na przyszłość ubezpieczyć się w opcji dodatkowo tylko od szyb bez utraty zniżek. Koszt około 60zł

tak, ale malo gdzie poza link4 jest taka mozliwosc :wink:

Straszne gówniane mają to AC, jak podpisywałem umowę patrzyłem tylko na wysokość składki a tą mieli najniższą (jak na moje warunki), ale teraz jak się wczytałem w OWU to bida jak siemasz, nie polecam, mnóstwo wyłączeń od odpowiedzialności.

wodnik 14-03-09 16:44

Cytat:

Napisał emde
wodnik, nie kupuj szyby przedniej z demontażu, nigdy nie będzie już dobrze wpasowana
tylko nowa i od razu z montażem

zgadzam się z tobą
w ASO powiedzieli 1600 za samą szybe + koszty montażu

SzerszeN 17-03-09 09:54

Cytat:

Napisał MisiekT
no i nie kazdemu oplaca sie tracic znizki

przy oc foki mk1 i koszcie szyby na poziomie 700-800 zeta to kazdemu sie oplaca :)

pafcio 17-04-09 12:31

Wodnik, zakończyłeś sprawę wymiany szyby. Interesuje mnie ten temat bo niedawno spotkało mnie to samo i zastanawiam się czy robić to z AC.

kj_dikembe 20-04-09 08:40

Dorzucę się do tematu.
W roku ubiegłym kupiłęm szybę grzaną za 450zł (nowa ale nie oryginalna) + 50 zł wymiana.

Należy jednak pamiętać (kupująć z Allegro) że focusy (FF1) mają (podobno) dwa rodzaje podłączeń ogrzewania szyby - mój ma podłączenie nad lusterkiem wewnętrznym (można to sprawdzić wyjmując lampkę wewnętrzną - tam jest taśma bodajże koloru żółtego.
Drugie rodzaj podłączenia jest na dole szyby po obu stronach kokpitu.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi