Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK1] Wtryskiwacze AC W01 dobre i tanie (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=79644)

forbot 08-02-17 06:55

Wtryskiwacze AC W01 dobre i tanie
 
W przypadku jeżeli ktoś stoi przed decyzją jaki montaż lpg robić , jakie komponenty gazowe zamontować albo czeka go wymiana wtryskiwaczy lpg to warto wziąć pod uwagę wtryskiwacze AC W01.
Wtryski AC W01 są produkowane w Polsce przez największego polskiego producenta instalacji gazowych firmę AC.

Cena wtryskiwaczy AC W01 jest zadziwiająco korzystna. A parametry techniczne wtryskiwaczy AC W01 są zdecydowanie lepsze od najpopularniejszych na polskim rynku wtryskiwaczy valtek.
Jednak listwa wtryskiwaczy posiada zdecydowanie lepsze parametry użytkowe.
Test porównawczy obu wtryskiwaczy lpg robiony przez serwis lpg warszawa można zobaczy poniżej

http://lpgmasters.pl/wtryskiwacze-valtek-czerwone-cz-2/

Porównanie jakie można zobaczyć jasno pokazuje że w tej chwili montaż wtryskiwaczy Valtek nie ma sensu. Po wymianie listwy robiona była oczywiście regulacja instalacji gazowej warszawa. Za zbliżone pieniądze można mieć zdecydowanie lepsze wtryskiwacze AC w01.

Montaż wtryskiwaczy AC W01 a potem obowiązkowo nowa regulacja gazu w samochodzie.
Najpierw regulacja gazu w warsztacie a potem regulacja instalacji lpg na drodze.

Cena wtryskiwaczy AC W01 jest raptem o 50-80zł wyższa niż maja wtryskiwacze Valtek
a różnica techniczna to przynajmniej dwa poziomy na korzyść wtryskiwaczy AC W01.

Listwa wtryskowa AC w01 to ciekawa alternatywa kiedy zależy nam na tym żeby mieć tani montaż lpg a jednocześnie żeby był to porządny montaż lpg.

slawek11 08-02-17 17:02

Akurat silniki w Fordach od okresu pierwszego focusa nie lubi oszczednosci przy montazu LPG. Mialem te wtrtyski przy silniku jak masz w opisie i glowica szybko sie na nich skonczyla. Po wymianie na Baracudy i remoncie glowicy wszystko pracuje Ok od 5 lat i ponad 100 tys km.
Oszczednosci mozesz szukac jezdzac komunikacja miejska lub rowerem.

Falcon 08-02-17 19:10

Ten post wygląda na reklamę. [chytry]

slawek11 08-02-17 19:44

Cytat:

Napisał Falcon (Post 1159105)
Ten post wygląda na reklamę. [chytry]

Wiem Waldek dlatego napisalem jakby ktos pomyslal chociaz przez chwilke jakie te wtryski sa mega fajne. Niestety nie sa i dosc czesto wymagaja reanimacji, czyszczenia i kalibracji. Przy koszcie calej inwestycji jaki jest montaz LPG lepiej dolozyc do BARRACUD ktore tez sa polskie jesli juz zalezy nam na wspieraniu polskiej gospodarki.

forbot 08-02-17 23:00

Wtryskiwacze AC W01 nie wymagają kalibracji. Wręcz nie wolno ich rozbierać !!!.

TomQ 13-02-17 22:16

Cytat:

Napisał forbot (Post 1159144)
Wtryskiwacze AC W01 nie wymagają kalibracji. Wręcz nie wolno ich rozbierać !!!.

Nie gniewaj się ale błądzisz. Miałem te wstryski i program AC pokazał mi na 3-cim cylindrze wymaganą korektę 25%, a na drugim 12. Szok!!!
Czwarty był w granicach przyzwoitości, bo -2. Jeśli tak ma wyglądać jakość producenta, to ja przepraszam i mówię nigdy więcej !!!
I najważniejsze do kalibracji skoku tłoczka nie trzeba ich rozbierać. Wystarczy czujnik zegarowy i odpowiednia końcówka. Reguluje się śrubą od dołu. Po ustawieniu czterech dziesiątek mm skoku programowa kalibracja przepływu nie wykazywała odchyleń większych niż 3%, więc było OK. Jednak te wryski są takie sobie. W01 mają wadę konstrukcyjną. Wariują gdy gaz się dostanie pod gumę, a lubi się to przytrafiać dość często.
Szkoda, że Valtek już nie produkuje typu 34. Tanie, precyzyjne, szybkie, niezawodne i wręcz niezniszczalne.

NeroN 14-02-17 13:54

Kolega buszuje po forach z wpisami różnymi ;)

Kalibracji nie dokonuje się na aucie, tylko na maszynie, więc to że Ci wtryski pokazały na tym cylindrze tyle a na drugim tyle nie znaczy że to była wina wtrysku.

Dla mnie AC W01 to taka druga półka... no może trzecia od dołu...

Nie robi 34, bo zjadły je Hanki/Baraccudy etc.

Przejął za to OMVL Reg Fast i robi teraz jako Valtek 32.

forbot 14-02-17 13:56

Oczywiście możesz sobie na własną rękę regulować wydajność wtrysków. Jednak wiąże sie to z utrata gwarancji na wtryskiwacze.

Tak samo jak nikt Ci nie zabroi grzebać w pamięci sterownika benzynowego ale jak uszkodzisz silnik i ASO wykryje grzebanie w sterowniku to jak myslisz co Ci powiedzą. Myślę że nic, od razu pokażą Ci gdzie są drzwi.

TomQ 15-02-17 22:47

Cytat:

Napisał forbot (Post 1159624)
Oczywiście możesz sobie na własną rękę regulować wydajność wtrysków.

Ponownie się nie gniewaj, ale znowu błądzisz. Opisałem regulację skoku tłoczka, a nie jego wydajności, cokolwiek to znaczy.

Cytat:

Jednak wiąże sie to z utrata gwarancji na wtryskiwacze.
Może już nic nie pisz nt. wtryskiwaczy LPG. Uwierz, że tak będzie lepiej. :smt101
W01 powinny mieć fabrycznie ustawiony skok tłoczka na 0,4. Jeśli nie mają, to można go skorygować przy pomocy czujnika zegarowego kręcąc śrubką na dole wtryskiwacza. Nie ma mowy o utracie gwarancji, bo nie ma tam żadnych plomb, a rozpoznanie faktu pokręcenia śrubką jest fizycznie niemożliwe.
Przypomnę, że korekcję przepływu ustawia się programowo, więc nie mam pojęcia co masz na myśli pisząc o regulacji "wydajności".

TomQ 17-02-17 23:19

Cytat:

Napisał NeroN (Post 1159623)
Kolega buszuje po forach z wpisami różnymi ;)

Przyglądnąłem się temu bliżej i myślę, że to człowiek z tego serwisu robi sobie darmową kryptoreklamę. Szkoda, że chyba nie jest świadomy iż po zaprezentowaniu tak żenującego poziomu wiedzy nie pojedzie do niego nawet Beduin na odgazowanie wielbłąda. :D
Niestety takich mamy teraz "gaziarzy". U fachowca zapisy na długie terminy, a partacze pustki w warsztacie i marketingowe parcie na szkło. Z drugiej strony to dobrze. Bo po takim występie nikt się nie da nabrać.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi