Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Tarcze w kolorze rudym (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=17627)

jacor 02-07-07 22:07

Tarcze w kolorze rudym
 
Niedawno wymieniłem hamulce na nowe tj. klocki i tarcze. W instrukcji montażu tarcz było napisane, że trzeba je odtłuścić więc przed założeniem umyłem je wodą z mydłem. Nie wiem czy to od tego, ale codziennie tarcze są pokryte rdzą. Podejrzałem jak to wygląda w innych samochodach i te, które mają nowe tarcze są zupełnie czyste tzn bez rdzy, jakby zaimpregnowane. Jasna sprawa, że nie posmaruje ich olejem, ale może znacie jakiś środek zapobiegający rdzy. Czy źle zrobiłem zmywając warstwę fabrycznego tłuszczu przed montażem?

@ndy 02-07-07 22:12

częściej używaj hamulców, rzadziej hamuj silnikiem - to jest "żywy" metal, mi tarcze rdzą zachodzą zanim z myjni wyjadę... [helm]
jak się dokładnie ułożą się klocki, wszystko wróci do normy... :wink:

Cytat:

Napisał jacor
Czy źle zrobiłem zmywając warstwę fabrycznego tłuszczu przed montażem?

bardzo dobrze...

[ Dodano: Pon 02 Lip, 2007 22:14 ]
Cytat:

Napisał jacor
ale może znacie jakiś środek zapobiegający rdzy

nie jeździj w deszczu i po kałużach.... [los]

caRRot 02-07-07 22:20

Cytat:

Napisał @ndy

nie jeździj w deszczu i po kałużach....

i parkuj w garażu a nie pod chmurką :mrgreen:

jacor 02-07-07 22:27

Cytat:

Napisał @ndy
jak się dokładnie ułożą się klocki, wszystko wróci do normy...

Tylko, że ruda wyłazi z każdej strony a nie tylko na częsci styku z klockami. Cała ta część z otworami na śruby nabiera rudych rumieńców.
Wczoraj widziałem auto znajomego ok miesiąc po wymianie tarcz i tam nie ma grama rdzy więc pomyślałem, że może to mydło siakieś takie korozyjne :mrgreen: .

@ndy 02-07-07 22:30

Cytat:

Napisał jacor
Wczoraj widziałem auto znajomego ok miesiąc po wymianie tarcz i tam nie ma grama rdzy więc pomyślałem, że może to mydło siakieś takie korozyjne

a ja dzisiaj we Wiadomościach słyszałem, że we Wrocku było oberwanie chmury - 35l/m2 spadło, więc i wody miałeś w nadmiarze... :wink:

[ Dodano: Pon 02 Lip, 2007 22:31 ]
tak do 1/2 wysokości koła.... [los]

caRRot 02-07-07 22:35

Cytat:

Napisał jacor
Wczoraj widziałem auto znajomego ok miesiąc po wymianie tarcz i tam nie ma grama rdzy

Bo to i od tarczuf zależy :P

gRuHa 03-07-07 00:02

jacor, jak Ci to tak bardzo przeszkadza to pomaluj tę część tarczy, która się nie styka z klockiem...

GAWRON 03-07-07 09:37

jacor, nie martw sie tym za bardzo. Dobrze zrobiles odtluszczajac tarcze przed montazem i mimo tego ze sa lepsze srodki do tego niz woda z mydlem to niema to jakiegos szkodliwego wplywu na tarcze. Jesli Cie to pocieszy to ponoc im wyzszej klasy tarcze tym szybciej pojawia sie na nich rdza.

jacor 03-07-07 12:14

Dzięki chłopaki, troche mnie uspokoiliście :) Już myślałem o pomalowaniu tarcz, ale nie chce mi się znowu wszystkiego rozbierać.
Cytat:

Napisał GAWRON
Jesli Cie to pocieszy to ponoc im wyzszej klasy tarcze tym szybciej pojawia sie na nich rdza.

idąc tym tokiem myślenia to wcale się nie dziwie, że foczki tak rdzewieją :mrgreen:

Pozdrawiam

@ndy 03-07-07 12:22

Cytat:

Napisał jacor
idąc tym tokiem myślenia to wcale się nie dziwie, że foczki tak rdzewieją

[up] [hehe]

Gimnastikball 03-07-07 12:31

Cytat:

Napisał @ndy
a ja dzisiaj we Wiadomościach słyszałem, że we Wrocku było oberwanie chmury - 35l/m2 spadło, więc i wody miałeś w nadmiarze... :wink:

Telewizja kłamie, w szczególności TeVałPe [los] :smt025

jacor 03-07-07 12:36

łoj raczej tym razem nie kłamali, pogoda była taka, że aż mi programy w TV poznikały i internet rozłączał kilka razy, ale foczki nie dałem zatopić :wink: .

@ndy 03-07-07 12:42

Cytat:

Napisał Gimnastikball
Telewizja kłamie, w szczególności TeVałPe [los] :smt025

jeśli już to TeVałPePe [helm] :mrgreen:

Gimnastikball 03-07-07 12:58

:smt106


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi