Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK2] Brak hamulców, twardy pedał (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=55105)

JohnLenin 03-02-12 07:07

Brak hamulców, twardy pedał
 
Witam, Koledzy potrzebuję pomocy. Dziś rano okazało się że nie mam hamulców, pedał jest bardzo twardy i w czasie jazdy ledwo co hamuje. Co to mogło paść, nie palą się żadne kontrolki.

niko123 03-02-12 10:42

Jak z poziomem płynu ? - może stary płyn i jest w nim woda ?

JohnLenin 03-02-12 11:11

Cytat:

Napisał niko123 (Post 672064)
Jak z poziomem płynu ? - może stary płyn i jest w nim woda ?

Auko ma 6lat, od niedawna jest u mnie. Płyn nie zmieniałem, stan jest. Postało z godz. odpaliłem, troche pogniotłem i puściło. Nie wiem co to mogło być i czy się nie powtórzy?

wiewioor 03-02-12 17:12

Miałem dzisiaj coś podobnego. Dojeżdżałem do skrzyżowania, a tu hamulce ledwie co hamują. Podpompowalem trochę i po paru metrach był już normalny. Może czas płyn wymienić?

JohnLenin 03-02-12 17:24

Podobno może to być wina: serwa, pompy vacum, przewodu miedzy pompą vacum, a serwem wraz z tym zaworkiem zwrotnym?

drake 03-02-12 18:20

U mnie dziś na -24 na początku faktycznie troszkę stwardniały pedał, myślałem że też problem z hamulcami ale jak wcisnąłem to okazało się że hamuje jak zwykle. Przy tych temperaturach to niestety jest jak jest, mi np. dziś zbuntowały się jedne drzwi przy zamykaniu z centralnego. No nie chciały się zamknąć i koniec. A jak wróciłem po 2 godzinach to już zamykały się normalnie. ^^'

JohnLenin 03-02-12 19:30

Cytat:

Napisał wiewioor (Post 672299)
Miałem dzisiaj coś podobnego. Dojeżdżałem do skrzyżowania, a tu hamulce ledwie co hamują. Podpompowalem trochę i po paru metrach był już normalny. Może czas płyn wymienić?

Właśnie, obawiam się tego, żeby w czasie jazdy nagle nie przestał działać.

janekfocus 03-02-12 19:33

Ja tak miałem w moim i vacum pompa do wymiany ;)

wiewioor 03-02-12 20:14

Po tych mrozach trzeba będzie zobaczyć co tam jest nie tak. Zawsze jest jeszcze działający ręczny:)

janekfocus 03-02-12 20:15

Ale mi w mrozy normalnie działa pedał hamulca ;)

JohnLenin 03-02-12 20:23

Cytat:

Napisał janekfocus (Post 672410)
Ja tak miałem w moim i vacum pompa do wymiany ;)

Można samemu zdiagnozować/spr. czy p.vacum pada?

janekfocus 03-02-12 20:24

Nie wiem jak w MK2 , ale w moim wystarczyło wypiąć wężyk od vacum i sprawdzić czy daje ciśnienie powietrza .

JohnLenin 03-02-12 20:31

Cytat:

Napisał janekfocus (Post 672457)
Nie wiem jak w MK2 , ale w moim wystarczyło wypiąć wężyk od vacum i sprawdzić czy daje ciśnienie powietrza .

Dzięki. Zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Wydaje mi się jeszcze, że z pod maski dobiegał dźwięk, podobny do cykania. Ale nie wiem czy to z mrozu, czy coś związane z hamulcami.

janekfocus 03-02-12 20:32

To już nie wiem .

laurentii 04-02-12 22:09

U mnie jedynym efektem tego, że jest taki mróz to i pedał od sprzęgła oraz hamulca chodziły z większym oporem i zdecydowanie wolniej wracały do położenia neutralnego po puszczeniu. No i wspomaganie wymagało ciut większej siły na początku. Natomiast wszystko ustępowało kiedy silnik się już rozgrzał, czyli po przejechaniu kilku km.

JohnLenin 06-02-12 09:35

Dziś rano niestety problem się powtórzył. Twardy pedał hamulca, cykanie z lewej strony pod maską.

mjprzem 07-02-12 11:00

daj znac jak sprawdzisz pompke i zaworek..choc gdyby to byla pompka to moc silnika mogla by nie byc osiagana...jesli masz podcisnieniowe sterowanie turbo.

ht11 07-02-12 11:43

również spotkałem się z owa przypadłością dojazd do skrzyżowania wciskam hamulec a on jedzie dalej dwa razy już mi się tak zdarzylo. Czytałem gdzieś że wpływ na to może mieć owy zaworek zwrotny plus stary płyn hamulcowy(ze względu na duża zawartość wody). Koszt z tego co pamiętam 20 zeta za 0,5 litra płynu (w zupełności starczy). Po wymianie jak ręką odjął. śmigam już rok i zero problemów nawet w dużych mrozach.

JohnLenin 07-02-12 12:31

Dziś rano wszystko grało, więc pompki nie spr. Turbo nie wiem czy jest sterowane podciśnieniem. Wydaje mi się że to będzie problem z tym zaworkiem, choć zwierzchu nie widać nieszczelności. W jaki sposób stary płyn hamulcowy może powodować blokowanie?

ht11 07-02-12 14:01

płyn hamulcowy jest mocno higroskopijny powoduje to że z biegiem czasu wchłania wilgoć z otoczenia. Skutek - w ujemnych temperaturach może zamarzać (blokowanie tłoczka). Powinno się go wymieniać co jakiś czas.

mjprzem 07-02-12 14:12

ale plyn chlonie wode po to aby wlasnie hamulce nie zamarzały ;)
jesli nikt ci nie naleje wody do zbiorniczka to plyn nie zamarznie.

stary plyn to tylko zanieczyszczenia i opilki w ukladzie a w tym przypadku chodzi o wspomaganie hamulca.

berthold61 10-02-12 16:04

czyli witajcie w klubie też takie coś miałem ale pocheblowałem i zadziałało widocznie w fordach tak ma być[screwy]

sanchis 21-02-12 11:21

Cześć

Też to miałem losowo jak były mrozy większe.
Dwóch mechaników się nad tym głowiło, ale po wymianie płynu hamulcowego i przesmarowaniu zacisków nic nie pomogło.
Serwo działa, pompa też działa, przewód pomiędzy serwem i pompą też jest drożny.

Prawdopodobnie jest to problem taki jak w akcji serwisowej czyli "kłopoty z otwieraniem się zaworu zwrotnego w pompie podciśnienia układu hamulcowego podczas rozruchu w niskich temp.- Focus II, C-Max, S-Max i Galaxy (od 08.2005 do 12.2006 r.)"

Co prawda po sprawdzeniu mój się nie kwalifikuje na tą akcję serwisową, ale mechanik powiedział, że na 99% to jest to.

JohnLenin 21-02-12 17:28

Cytat:

Napisał sanchis (Post 681488)
Cześć

Też to miałem losowo jak były mrozy większe.
Dwóch mechaników się nad tym głowiło, ale po wymianie płynu hamulcowego i przesmarowaniu zacisków nic nie pomogło.
Serwo działa, pompa też działa, przewód pomiędzy serwem i pompą też jest drożny.

Prawdopodobnie jest to problem taki jak w akcji serwisowej czyli "kłopoty z otwieraniem się zaworu zwrotnego w pompie podciśnienia układu hamulcowego podczas rozruchu w niskich temp.- Focus II, C-Max, S-Max i Galaxy (od 08.2005 do 12.2006 r.)"

Co prawda po sprawdzeniu mój się nie kwalifikuje na tą akcję serwisową, ale mechanik powiedział, że na 99% to jest to.

Czyli chodzi o ten zaworek na przewodzie, między vacum a serwem, czy w samej pompie vacum?

exoryna 01-02-14 01:25

Cytat:

Napisał sanchis (Post 681488)
Cześć



Prawdopodobnie jest to problem taki jak w akcji serwisowej czyli "kłopoty z otwieraniem się zaworu zwrotnego w pompie podciśnienia układu hamulcowego podczas rozruchu w niskich temp.- Focus II, C-Max, S-Max i Galaxy (od 08.2005 do 12.2006 r.)"

Co prawda po sprawdzeniu mój się nie kwalifikuje na tą akcję serwisową, ale mechanik powiedział, że na 99% to jest to.

no dobra, ale jak Ford to naprawia w ramach tej akcji?
wiadomo cos?

Aras 02-02-14 19:36

Sprawdź przewód podciśnienia do serwa. Jak wyłączysz silnik, to wtedy takie zjawisko powinno występować.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi