Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.8 TDDi brak ogrzewania silnik sie grzeje (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=79358)

zonk20 03-01-17 19:00

1.8 TDDi brak ogrzewania silnik sie grzeje
 
Panowie pomóżcie , z racji ze jestem za granicą nie mogę skorzystać z polskich magików . Mój problem polega na tym ze brak ogrzewania i silnik się grzeje - dodam ze dzień wczesniej świrowało mi ogrzewanie raz grzało raz nie dziś jadąc prawie zagotowałem auto na autostradzie - w pierwszej myśli padło na termostat wiec go wymieniłem ale po godzinie uporań z wymianą jego jest dalej to samo . dodam ze jak postoi noc ubywa płynu wiec dolałem odpalam silnik zagrzewa się wskazówka w pionie w zbiorniku wyrównawczym prawie wywala płyn a ogrzewania dalej nie ma i auto zbytnio szybko się grzeje . Proszę o szybkie wskazówki co to może być . A moderatorów proszę o nie usuwanie posta gdyż jestem w sytuacji podbramkowej

ricz89 03-01-17 19:14

odpowietrz układ a jak to nie pomoże to zobacz czy nie masz bąbli w zbiorniczku nalej pełny zbiornik płynu i patrz jak sie pojawią to może byc upg

zonk20 03-01-17 19:25

możesz opisać proces odpowietrzania . bo ja to robię tak ze w trakcie pracy silnika odkręcam korek i dolewam płynu wrazie potrzeby

Falcon 03-01-17 19:50

Układ w Focusie sam się odpowietrza, nie trzeba odkęcać korka. Skoro ubywa płynu to szukać wycieku musisz.

zonk20 03-01-17 19:57

Cytat:

Napisał ricz89 (Post 1154980)
odpowietrz układ a jak to nie pomoże to zobacz czy nie masz bąbli w zbiorniczku nalej pełny zbiornik płynu i patrz jak sie pojawią to może byc upg

upg ???

---------- Post dodany o 19:57 ---------- Poprzedni post był z 19:54 ----------

niby ubywa ale jak doleje max 0,5 l i silnik się rozgrzeje podczas odpowietrzania to prawie lub wywala go przez korek tak o wyciekach raczej nie ma szans

piotrek_stp 03-01-17 20:12

Uszczelka pod głowicą.

slawek11 03-01-17 22:40

Sa testery do sprawdzenia czy sa spaliny w zbiorniczku wyrownawczym. Jesli wystepuje to uszkodzona jest uszczelka pod glowica i spaliny dostajace sie do zbiorniczka powoduje wywalanie plynu.

ricz89 03-01-17 22:47

Upg to uszczelka pod głowica jak nie ma testera to najszybciej plynem sprawdzisz zobacz czy płyn z olejem się nie pomieszał
A i jak sprawdzasz plynem to na cieplym silniku tylko nie wlewaj zimnego płynu na ciepły motor

jacek3773 03-01-17 23:11

sprawdz poziom oleju, jeśli nie przybyło i oliwa nie zmieniła koloru i swojej konsystencji to stawiam na chłodnicę spalin. Łatwo sprawdzić ,ściągasz z niej przewody ( 2 gumowe) łączysz ze sobą kawałkiem rurki, płyn może trochę powariować bo będzie jeszcze powietrze i próba. głowicę zostaw na póżniej.

zonk20 05-01-17 18:20

Panowie upg była wymieniana przez poprzedniego właściciela z przebiegiem 210 tyś teraz ma 255 tys . Posprawdzałem prawie wszystkie przewody jeden z nich był całkowicie zapchany , ten cienki idący od termostatu do zbiorniczka wyrównawczego w którym jest przelotka w zmniejszonym otworem . Układ został wypłukany z osadów - mój poprzednik chyba po kosztownej naprawie uszczelki nalał wody . Mój mechanik przy wymianie rozrządu i pompy i mi tym wspomniał . Teraz auto odżyło i jest ciepło i się nie grzeje oleju nie przybywa a korek jest czarny ale nie mam całkowitej pewności gdyż z braku czasu nie jeździłem . to co zauważyłem to lekka piana w zbiorniczku ale to myślę ze przez powietrze w układzie choć wy znacie się lepiej.

Natka 11-11-17 18:43

Hej. Podłączam się do tematu. Mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zajrzy. Sprawa ma się tak: nie ma w aucie ogrzewania. Temperatura raz skoczyła do tego stopnia, że auto mi się wyłączyło na trasie. Po kilkunastu minutach odpaliło i pozwoliło na dojazd do domu, chociaż znowu temperatura skoczyła i spadła po wyhamowaniu. Chłodnica zimna i płyn w zbiorniku wyrównawczym nie jest gorący. Płyn do zbiornika się cofa i wylewa po odkręceniu korka, po czym wszystko spływa w układ. Sprawdziliśmy pompę i jest ok.
Nie widzę, żebym olej mieszał się z wodą, ani woda z olejem. Mam więc nadzieję, że to nie uszczelka pod głowicą.

Będę wdzięczna za jakieś podpowiedzi, bo pomysły nam się skończyły.

MATRIX60MW 12-11-17 13:05

termostat sprawny?

Natka 12-11-17 20:11

Okazało się, że się nie otwiera. Ręcznie go zablokowaliśmy i zrobiliśmy pełny przepływ. Także idzie do wymiany. Zobaczymy co będzie dalej. Ogrzewania póki co brak.

Natka 14-11-17 21:05

Termostat wymieniony. Auto się nie grzeje (póki co), ale ogrzewania nadal brak. Gdzie dalej szukać ?

Falcon 14-11-17 21:51

Może nagrzewnica padła?
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=59449

http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=46164

RafikWJ 15-11-17 13:46

Cytat:

Napisał Natka (Post 1184909)
Termostat wymieniony. Auto się nie grzeje (póki co), ale ogrzewania nadal brak. Gdzie dalej szukać ?

Czy układ dobrze odpowietrzony ?
Czy klapa Ciepło zimno fizycznie pracuje ?

Natka 20-11-17 16:37

Myślałam o nagrzewnicy, ale jeszcze się do niej nie dostałam. Ciągle brakuje czasu. W planie jest próba przeczyszczenia układu, może to coś pomoże. Póki co jeżdżę bez ogrzewania,ale "farelka" już w drodze :D

RafikWJ o jakiej klapie mowa?

jak dostać się do nagrzewnicy nie rozbierając połowy auta ? :D

Natka 11-12-17 21:54

Ogrzewanie miało przebłysk i delikatnie działało. Temperatura nie była szczytem możliwości,ale grzało. Po próbie przeczyszczenia, przestało.
Klapa ciepło zimno, sądzę, że działa. Stwierdzenie w oparciu o dźwięk przy przestawianiu temperatury oraz zmianie mocy dmuchawy (na ciepłym zawsze dmuchała słabiej).

Pozostaje dobrać się do nagrzewnicy w wolnej chwili.

Edit:
Po naprawie: wymontowaliśmy nagrzewnicę (długa to była batalia). Była maksymalnie zasyfiona. Została porządnie przepłukana. Zamontowana i uruchomiona, działa [bravo].


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi