Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [ogólne] zrzucanie na luz bez użycia sprzęgła,czy to może (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=29578)

jag66 27-08-09 13:43

[ogólne] zrzucanie na luz bez użycia sprzęgła,czy to może
 
pytanie jak w temacie. Otóż zdarzyło mi kilka razy się zrzucić z biegu (raczej tylko z IV i V) na luz bez wciskania pedału sprzęgła, po prostu jak zdejmuę nogę z gazu i obroty spadają to bez żadnego oporu da się na luz przerzucić. Czy to jest bez wpływu na skrzynię biegów czy może to czymś grozi?

Rasta 27-08-09 18:57

Pytanie po co tak robić, jak przez przypadek to nic się nie stanie ale uzasadnionego sensu robienia tak nie widzę.

grzybek 27-08-09 19:03

Nic się nie stanie, możesz nawet wbijać biegi bez sprzęgła po uprzednim przegazowaniu - przy spadaniu w pewnym momencie bieg wskoczy bez żadnych zgrzytów :wink:

Angelus 27-08-09 19:42

robie tak czasami w służbowym, swojego chyba jednak byłoby mi szkoda, nawet jeśli nic się nie powinno stoć :)

Greg 27-08-09 19:55

Cytat:

Napisał Angelus
robie tak czasami w służbowym

Cytat:

Napisał Angelus
swojego chyba jednak byłoby mi szkoda

Normalnie bez komentarza bo musiałbym klnąć

Pawela 27-08-09 20:24

Po pewnym czasie może zablokować Ci sie skrzynia, tzn. pozostanie Ci lewarek pomiędzy pozycją luz a któryś z biegów i drąg będzie niestety stał sztorcem :P Nie wiem jaka jest wytrzymałość skrzyni w foce ale w skodach lub niższych klasowo autach tak to się kończyło :mrgreen: A wydaje mi sie że naprawa tych synchronizatorów moze jednak byc kosztowna.
Cytat:

Napisał grzybek
Nic się nie stanie, możesz nawet wbijać biegi bez sprzęgła po uprzednim przegazowaniu - przy spadaniu w pewnym momencie bieg wskoczy bez żadnych zgrzytów :wink:

Z obrotami można tak robić ale sęk w tym że trzeba wiedziać jak i kiedy, a patrząc nawet po moich kumplach nie każdy powinien mieć prawo jazdy więc w ich przypadku było by to nie wskazane. No ale chyba wszyscy forumowicze potrafią dobrze jeździć :lol:

elite 27-08-09 20:58

Cytat:

Napisał Greg
Cytat:

Napisał Angelus
robie tak czasami w służbowym

Cytat:

Napisał Angelus
swojego chyba jednak byłoby mi szkoda

Normalnie bez komentarza bo musiałbym klnąć

Sluzbowe moze wszystko :D

Paweł 27-08-09 21:17

niczym to nie grozi, w swojej foczce robię to od 100 kkm i skrzynia jest w doskonałym stanie w poprzednich wózkach robiłem identycznie a prawko mam od 1974 r. jest to jedyna metoda zmiany biegów IMHO do rozpędzenia auta przy ruszaniu pod stromą górę tak żeby prędkość rosła a nie zaczęła w którymś momencie spadać, synchronizatory wymyślono nie do wyłączania biegu tylko do włączania żeby ułatwić życie niedzielnym kierowcom , w swoim czasie przejechałem skodą S100 cała Rumunię i pół Bułgarii bez sprzęgła ,padła pompa sprzęgłowa, ta metodą skracasz czas zmiany biegu

Pawela 27-08-09 21:22

Niekt nie mówi że nie da się jechać, tylko jednak trzeba umieć a tego na kursie nauki jazdy niestety nie ma :mrgreen: Ja osobiście próbowałem tego w autobusie i ciężarówce nie jest to takie trudne tylko trzeba wiedzieć kiedy to zrobić by nie dochodziło do zgrzytów :D

Paweł 27-08-09 21:24

Cytat:

Napisał Pawela
Niekt nie mówi że nie da się jechać, tylko jednak trzeba umieć a tego na kursie nauki jazdy niestety nie ma :D

bo po zrobieniu kursu prawa jazdy trzeba pochodzić na kurs nauki jazdy :P

Pawela 27-08-09 21:27

Racja :smt023 Tylko niestety nie do wszystkich to dociera [bigok]

Angelus 27-08-09 22:26

Cytat:

Napisał elite
Cytat:

Napisał Greg
Cytat:

Napisał Angelus
robie tak czasami w służbowym

Cytat:

Napisał Angelus
swojego chyba jednak byłoby mi szkoda

Normalnie bez komentarza bo musiałbym klnąć

Sluzbowe moze wszystko :D

gowno wiesz, kazą mi się meczyć dojechanym padłem bez zadnego wyposażenia, dlaczego mam sobie nie uprzyjemniac jeżdzenia w inny sposób? Jeździłeś kiedyś takim autem, że krytykujesz mnie?
Mam nieodparte wrażenie, że gówno wiesz, ale musiales wtrącić swoje trzy grosze, przykro mi.


Do Greg oczywiście.

Greg 27-08-09 22:30

Chodzi mi tylko o podejscie, służbówką można bo nie moja.
Reszte przemilcze z takiego samego względu jaki podałem
w cytowanym przez ciebie poście

MisiekT 27-08-09 22:36

Angelus, to zmien prace a nie na aucie sie wyzywaj...

Pabloos 27-08-09 23:32

piękna i na temat odpowiedź padła już w drugim poście tego tematu ..
sorki ale z przyczyn identycznych jak u Grega , mogę zrobić z tym tematem tylko jedno .


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi