Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   P³yn ch³odniczy poni¿ej minimum co zrobic??? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=19692)

krzys 19-11-07 16:14

P³yn ch³odniczy poni¿ej minimum co zrobic???
 
Witam mam taki dylemat mianowicie: poziom p³ynku chlodniczego jest delikatnie ponizej minimum (zimny silnik) przeglad mam w marcu i pytanko co zrobic:

1. Dolac i jezdzic? wymienic ewentualnie podczas przegladu

2. Wymienic teraz na nowy ?


Dzieki za wsparcie :D ewentualne :)

kleofas 19-11-07 16:19

no to tragedia, pewnie trzeba kupiæ nowy samochód ;-)

we¼ siê w gar¶æ, dolej p³ynu i nie rób scen [bigok]
jak znowu ubêdzie, to trzeba poszukaæ nieszczelno¶ci

co do wymiany p³ynu - masz pewno¶æ, ¿e ten wytrzyma nasze mrozy?
¿e nie jest w nim za du¿o "wody"?
najlepiej zmie¿yæ to gdzie¶ w warsztacie (koszt pewnie z 10PLN a masz pewno¶æ ¿e jest OK)

krzys 19-11-07 17:52

hmm a jak doleje plynu to nie obnizy sie temp. zamarzania???
noo wiesz ma 2.5 roku ten plyn wiec chyba nie ... ?

ppgor 19-11-07 17:57

Cytat:

Napisa³ krzys
a jak doleje plynu to nie obnizy sie temp. zamarzania???

koncentrat + woda dest. 50/50 % i jazda do testera temp. zamarzania. koszt 5 zeta :mrgreen:

paolos 19-11-07 23:27

Cytat:

P³yn ch³odniczy poni¿ej minimum co zrobic???
[panna] dolaæ :?:

Sorry :mrgreen: ale siê pop³aka³em [los]

Cytat:

Napisa³ kleofas
jak znowu ubêdzie, to trzeba poszukaæ nieszczelno¶ci

je¶li autko zaliczy³o jaki¶ dzwon (w terminologii komisowej / og³oszeniowej - "po poprawkach lakierniczych") trzeba to sprawdziæ, bo zazwyczaj naprawa jest robiona po najmniejszej linii oporu / kosztów... i o wyciek nietrudno

Pakiuz 21-11-07 20:02

U mnie to samo!!
 
zreszt± ju¿ o tym pisa³em na forum- bez odzewu wiêkszego. Mianowicie, sysstematycznie ubywa p³ynu ( w baardzo niewielkich ilo¶ciach). Mam podejrzenia o nieszczelno¶ci- wczoraj wyczai³em rudawy ( w kolorze p³ynu) zaciek na bloku silnika ( tak jakby spod g³owicy) w okolicy ³apy silnika i mocowania alternatora. Obczaj to u siebie!!
nie wiem, co z tym robiæ- bo auto ju¿ po gwarancji, ma przejechane 35kkm, jest niebite- bo kupi³em je w salonie. Natomiast problem zg³asza³em juz rok ( dok³adniuteñko 20 listopada 2006) w ASO- sprawdzili szczelno¶æ uk³adu ci¶nieniowo i powiedzieli, ze wszytsko ok. I teraz pytanie- da³oby siê ich jako¶ zmusiæ do bezp³atnego badania szczelno¶ci, naprawy za free?? nadmieniê, ze na to zg³oszenie mam papiery, mogê wszytsko udokumentowaæ :twisted:
Porad¼cie, Koledzy! :lol: na szczê¶cie tak poza tym z autem wszytsko ok, nie grzeje siê, w³a¶ciwo¶ni w je¼dzi pozostaj± niezmienione ( v-max, przyspieszenia), s³owem jest to cos niezauwa¿alnego. Stale kontrolujê poziom p³ynu i jak co¶, to dolewam, ok 2 setli na 6 miesiêcy. Niemniej jednak tak nie powinno byc, bo auto w sumie nowe. Nies±dze, by p³yn miesza³ siê z olejem, bo nie widaæ zabrudzenia p³ynu, jak równie¿ nic na oleju ( kropel wody).

rafilu 22-11-07 12:39

Zobacz okolice obudowy termostatu. Tam najczê¶ciej pojawia siê wyciek. Ja u siebie juz drugi raz uszczelnia³em obudowê termostatu - za drugim razem wymieni³em uszczelkê pod obudow± termostatu i dodatkowo przesmarowa³em silikonem wysokotemparaturowym. Dostêp jest bardzo kiepski bo ciasno a trzeba 3 sróby odkreciæ. Jak narazie wycieki siê skoñczy³y!

Pakiuz 30-11-07 13:22

PODBIJAM!!!
 
nikt nie zauwa¿y³ problemu w opisanej wy¿ej kwestii??

paolos 30-11-07 13:28

Pakiuz, olej ASO, jed¼ do innego serwisu, bo u tych [autocenzura] mo¿na siê wrzodów nabawiæ prêdzej ni¿ doczekaæ na ¿yczliwe / rzeczowe podej¶cie do tematu...
Jak masz auto PO gwarancji to [ass]...

zdzich38 30-11-07 18:36

Mam pytanko ,za³ancza mi sie wentylator na postoju i o dziwo tem.wcale nie jest wysoka co za diabe³ wstapi³ w niego.Nie systematycznie tylko co jakis czas,co to moze byc???Dola³em ok 1l borygo i jes na maksa

Jackiller 02-12-07 03:49

Cytat:

Napisa³ zdzich38
a³ancza mi sie wentylator na postoju

a klima dzia³a wtedy ??

MONSTERA 02-12-07 04:06

Cytat:

Napisa³ zdzich38
Mam pytanko ,za³ancza mi sie wentylator na postoju i o dziwo tem.wcale nie jest wysoka co za diabe³ wstapi³ w niego.Nie systematycznie tylko co jakis czas,co to moze byc???Dola³em ok 1l borygo i jes na maksa

Diesle tak maj± i nie tylko! U mnie wskazówka praktycznie siê nie uchyli, a wentylator w³±czy! Je¿eli poziom p³ynu masz w normie, to my¶lê ¿e nic gro¼nego siê nie dzieje. Musisz poobserwowaæ swoj± foczkê!
Ps. ciesz siê ¿e Ci siê wentylatorek w³±cza! :)

zdzich38 02-12-07 07:33

Klimy teraz nie w³anczam ,dziwi mnie tylko ze wentylatopr sie latem nie w³ancza³ a robi to teraz i nie na trasie tylko po przejechaniu paru km po miescie

kleofas 02-12-07 14:22

po trasie to nie ma prawa siê w³±czaæ (chyba ¿e katujesz silnik na maksa), bo pêd powietrza studzi ch³odnicê
za to w mie¶cie jak najbardziej... ci±g³e ruszanie (wiêksze zapotrzebowanie na energiê-wiêksze ciep³o) i brak mo¿liwo¶ci wystudzenia ch³odnicy pêdem powietrza, wiêc wentylator ratuje ciê przed wydobywaj±c± siê par± :-)

mariusz8445 04-12-07 19:21

No ja to mam 1 cm p³ynu w zbiorniku, cieknie z tej uszczelki co 3 skruby trzeba odkrêciæ, leci w dó³, a¿ po misce olejowej ró¿owy p³yn i lipa jest, Ju¿ kiedy¶ dolewa³em ale sensu nie ma. Pytanie- sam nie zrobiê tego bez fula kluczy i instrukcji nie? [banghead]

No to mo¿e jaki¶ p³yn uszczelniaj±cy wlaæ, jak zrobiæ? Dziêki

cieply 04-12-07 20:09

Cytat:

Napisa³ mariusz8445
cieknie z tej uszczelki co 3 skruby trzeba odkrêciæ
No to mo¿e jaki¶ p³yn uszczelniaj±cy wlaæ, jak zrobiæ? Dziêki

uszczelka termostatu, albo peknieta obudowa termostatu, uszczelka koszt niewielki max 10 pln, obudwa to juz napewno rzad wielkosci wiecej, co do wymiany to nie wiem jak jest w benzynie

marcin9913 04-12-07 21:54

patrzy³em u siebie dzisiaj i te¿ mam na MIN. Jaki p³yn wlewaj± w ASO??? Bo musze chyba taki sam dolaæ??? W kwietniu mia³em wymieniany...

mariusz8445 04-12-07 23:18

zobaczê jak to wygl±da jeszcze raz, jak cos to podjadê gdzie¶ na warsztat :|
ps, p³yn to trzeba patrzeæ ¿eby by³ np do aluminiowej ch³odnicy i na pewno jaki¶ lepszy braæ, zawsze mo¿na wlac wody tylko ¿eby ca³y czas ciep³o by³o
:mrgreen:

cieply 04-12-07 23:33

co do plynu, to ASO leje plyn Motorcraft, jak chcesz dolewac, to koncentrat 1l ~20 pln + 1l destylowanej (chociaz z ta destylowana to roznie bywa [boshe] ) ~ 2pln

z polskich plynow to dynagel 2000
i podobno najlepsze to prestone i orginalny VV (G60 czy jakos tak)

mariusz8445 11-12-07 18:32

wymieni³em obudowe termostatu orgina³ 100z³(ponic zamienników nie maja) termostat przy okazji 30 z³, foka zdrowa :P

cieply 11-12-07 20:44

Cytat:

Napisa³ mariusz8445
wymieni³em obudowe termostatu orgina³ 100z³(ponic zamienników nie maja) termostat przy okazji 30 z³, foka zdrowa :P

[bigok]

rocky10 30-12-07 12:23

Cytat:

Napisa³ mariusz8445
No ja to mam 1 cm p³ynu w zbiorniku, cieknie z tej uszczelki co 3 skruby trzeba odkrêciæ, leci w dó³, a¿ po misce olejowej ró¿owy p³yn i lipa jest, Ju¿ kiedy¶ dolewa³em ale sensu nie ma. Pytanie- sam nie zrobiê tego bez fula kluczy i instrukcji nie? [banghead]

No to mo¿e jaki¶ p³yn uszczelniaj±cy wlaæ, jak zrobiæ? Dziêki

Mia³em podobnie - ucieka³ systematycznie 1/2l na miesi±c - wsypa³em proszek na stacji benzynowej (wg instrukcji na opakowaniu) chocia¿ nie wierzê w takie cudowne dodatki, ale siê wkurzy³em i jak rêk± odj±³ [metal] ! Poziom trzyma ju¿ pó³ roku. Choæ oczywi¶cie najlepiej znale¼æ miejsce wycieku i je usun±æ w warsztacie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi