Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Reklamacja tarcz hamulcowych BREMBO (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=72886)

nika_czekolada 30-01-15 13:10

Reklamacja tarcz hamulcowych BREMBO
 
Witam !
Niecały rok temu wymieniałam tarcze i klocki na przód i tył. Całość Brembo + klocki Ferodo.
Tym samym przejechałam niecałe 5tys km a kierownicą mi tak niemiłosiernie już trzęsie, że pobrałam od sprzedawcy druk reklamacyjny. Autem jeżdżę spokojnie, kałuże i dziury omijam, nie hamuję z dużej prędkości do zera, ale moje zapewnienia nie wystarczą do reklamacji. Poczytałam, że Brembo w ostatnim czasie się bardzo zepsuło i reklamacji jest masa, ale w większości przypadków odmowa i teraz pytanie , gdzie jest ta granica uznania.
Powiedzcie tylko jaka jest szansa na uznanie jej?
Do tego czy wgl jest szansa na rozpatrzenie kiedy nie będzie na druku pieczątek warsztatu, bo do wyboru w 3 miejscach jest "użytkownik lub warsztat" standardowo przy montażu, demontażu i wykryciu wady.
Kupowane u prywaciarza, który kupował w InterCarsie, więc tam też trafiłaby reklamacja.
Pozdrawiam

charlie1986 30-01-15 13:31

Moim zdaniem nic nie wywalczysz, powodów trzęsienia może być wiele w tym krzywa piasta

replo 30-01-15 13:41

a ja skolei bym probowal. Wiem ze w niektorych firmach wymieniaja zareklamowane rzeczy (nawet jak nie ma 100% pewnosci co jest wina) aby zatrzymac klienta. Mialem tak w firmie Fomar (nazwa z przed kilku lat) z klockami hamulcowymi.

Pozdrawiam
Andrzej

nika_czekolada 30-01-15 15:05

Cytat:

Napisał charlie1986 (Post 1038821)
Moim zdaniem nic nie wywalczysz, powodów trzęsienia może być wiele w tym krzywa piasta

Ale nie, nie.. sprawdzone, tarcze są krzywe niestety

karmaz 30-01-15 16:46

Cytat:

Napisał nika_czekolada (Post 1038851)
Ale nie, nie.. sprawdzone, tarcze są krzywe niestety

jedyny słusznym powodem reklamacji jest nie kupowanie tych tarcz,w necie nie ma pochlebnych informacji na ich temat

nika_czekolada 30-01-15 16:58

Cytat:

Napisał karmaz (Post 1038888)
jedyny słusznym powodem reklamacji jest nie kupowanie tych tarcz,w necie nie ma pochlebnych informacji na ich temat

Oczywiście, że są, ale też są negatywne, pech chciał, że akurat nie nacieszyłam się nimi zbyt długo.
Na każdą markę są pochlebne i niepochlebne. Zależy kto na co trafi, jeden się zrazi i zaraz wysmaruje opinię a drugi jeździ normalnie i poleca..

GhostRider 30-01-15 17:04

Daj do przetoczenia - zapłacisz 40 zł i unikniesz batalii reklamacyjnych :)

Ale skoro masz druk reklamacyjny - to Ci szkodzi zgłosić? A nuż się uda :)

weuek 30-01-15 18:28

Cytat:

Napisał nika_czekolada (Post 1038893)
Na każdą markę są pochlebne i niepochlebne.

Dokładnie tak. Ja byłem z brembo (w wersji nacinanej "max") bardzo zadowolony.
Do toczenia nie dawaj-to chałturniczy zabieg.

Falcon 30-01-15 18:42

Się nie znasz, do czasu zakupu nowych tarcz idealne rozwiązanie.

weuek 30-01-15 18:58

W malignie majaczysz, chopie.

Falcon 30-01-15 19:03

W czym?

nika_czekolada 30-01-15 22:52

Cytat:

Napisał Falcon (Post 1038919)
Się nie znasz, do czasu zakupu nowych tarcz idealne rozwiązanie.

Tak patrząc to faktycznie nie ma sensu, bo póki jeżdżę to jeżdżę, tylko mi trzęsie kierownicą :P A jak kupie nowe to kwestia paru dni, to potrzęsie mną parę dni dłużej :)
A jak dam do reklamacji to i tak na wymianę muszę jakieś kupić , to i przetoczenie na nic się zda :

Cytat:

Napisał Falcon (Post 1038931)
W czym?

Hah..
maligna - nieprzytomność połączona z wysoką gorączką i majaczeniem :P

weuek 30-01-15 23:37

Falcon użył funkcji "Szukaj" i nie znalazł :smt044

nika_czekolada 30-01-15 23:45

Wujek google nie wykazał, to posłał ciotkę Wikipedię :P

Ale.. dalej mam dylemat czy kupić jakieś badziewie na czas oddania Brembo do reklamacji, bo jest duża szansa na pozytywną czy kupic kolejne .. w sumie też badziewne :P i olać reklamację a jak sie uda to czekać aż sie pokrzywią te "lepsze" :)

weuek 31-01-15 00:13

Też się obawiam pokrzywienia się moich nowozałożonychi dlatego stare (z klockami) sobie zostawiłem. Chociaż mam nadzieję, że bicie na oryginalnych (80 kkm) wynikało z ich niskiej jakości (co pasowałoby do całej reszty mojego forda), a nie krzywych piast czy innego powodu.

L_BUBU 21-02-15 18:48

z tarczami brembo (inaczej mikoda) czy innymi markami
tarcze nowe trzeba zahartować i dlatego pierwsze 200km powinno jeździć się spokojnie, unikać przegrzewania tarcz
potem powinna się tarcza ułożyć.
zawsze trzeba do nowych zakładać nowe klocki nawet po przetoczeniu trzeba założyć nowe klocki i pamiętać o dobrze oczyszczonym zacisku i dobrym oskrobaniu oraz nasmarowaniu prowadnic
A co do reklamacji
możesz zawsze reklamować - a kwestia reklamacji leży po stronie hurtowni i ich chęci
Możesz powiedzieć że zrobiłaś mniej kilometrów i że ta wibracja zwiększała się stopniowo.
problem takiej reklamacji jest taki że trzeba odstawić samochód na kołki i czekać lub od razu w tej samej hurtowni zakupić ten sam zestaw aby móc jeździć i czekać na rozpatrzenie reklamacji, jeśli będzie pozytywna wtedy korekta faktury lub paragonu


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi