Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   FFII 1.8 TDCI - pierwszy przegląd (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=43066)

Pyzo 07-09-10 09:52

FFII 1.8 TDCI - pierwszy przegląd
 
Witam,
W serwisach otrzymałem sprzeczne informacje - w jednym powiedziano mi sie pierwszy przeglad po 20 tys km, a w 2 innych ze po 2500 km...

Czy ktos z forumowiczy moze potwierdzi jedna lub druga wersje?

Pozdrawiam

langolier 07-09-10 10:31

A co masz w książce serwisowej ?
BTW: forum zaleca wymianę oleju po 2,5 - 5 kkm więc ASO też tak zaleca.
Ale nie sądzę aby w ASO robili to oficjalnie, bo Ford Polska chyba by im się po rajtach przeleciał....
U mnie stoi jak byk "po roku lub 20000km"; oczywiście jak chcesz i Ciebie stać, możesz robić wymianę oleju i co 1000km... :)

Pyzo 07-09-10 16:18

Cytat:

Napisał langolier (Post 481560)
A co masz w książce serwisowej ?
BTW: forum zaleca wymianę oleju po 2,5 - 5 kkm więc ASO też tak zaleca.
Ale nie sądzę aby w ASO robili to oficjalnie, bo Ford Polska chyba by im się po rajtach przeleciał....
U mnie stoi jak byk "po roku lub 20000km"; oczywiście jak chcesz i Ciebie stać, możesz robić wymianę oleju i co 1000km... :)

stac to pewnie ze stac... tylko po co wydawac jak nie trzeba... ;) chociaz dla swietego spokoju wymienic po ok 2500 i wtedy ogien :D

kodak 06-10-10 14:33

Nie bardzo rozumiem, po co wymieniać olej po 2500? :)
Nie lepiej poczekać do pierwszego przeglądu po roku i ewentualnie zrobić dolewkę?

Komor 06-10-10 15:34

Jest sens, bo w fabrykach silniki są zalewane olejami mineralnymi.
W gruncie rzeczy przez pierwsze 2-3 kkm silnik uszczelni się i dotrze jak trzeba na finito więc warto wtedy minimalne jakieś drobinki opiłek metalowych zlać i zalać silnik syntetykiem.

Pastoo 06-10-10 17:05

Komor, japońce na pewno są zalewane mineralnymi - dlatego np. w Suzuki obowiązkowa jest wymiana po 1000km. Ale Ford? Nie neguję sensu wymiany oleju po paru tysiącach kilometrów, chociaż w przypadku Mondeo ojciec nie zdecydował się tego robić. Czy to źle? Nie wiem, ale do 150 kkm silnik raczej pożyje.

andy66 07-10-10 10:11

Ja wymieniłem olej we własnym zakresie po 2 kkm, olej i filtr kupiłem oryginalny.
Lepiej zapobiegać niż leczyć

skylla1 07-10-10 14:57

Myślę, że powinieneś tę częstotliwość wymiany oleju utrzymać, bo lepiej zapobiegać niż leczyć ;-)
Skoro producent kłamie co do 1 wymiany to kłamie też co do nastepnych...

Komor 07-10-10 15:29

Nie zawsze tak ....
Auto które mają szanse iść na flote mają zawyżane okresy między przeglądowe. Np. Fiaty dostawcze i nie które osobowe mają wymianę oleju co 30 kkm.

Zrobiłem ponad 10 kkm w miesiąc scudo 1,6. Takie wymiany im nie służą, uwierz ;)
Ja po gwarancji zaczynam raczej wymieniać oleum po 15 kkm.

W poprzednim Fiacie marea do przebiegu 180 kkm olej był zmieniany co 20 kkm. Przy 195-200 kkm było już słychać popychacze po odpaleniu na mrozie. Podejrzewam że moznaby to opóźnić częściej zmieniając olej.

skylla1 07-10-10 15:40

Dziwna teoria. IMHO zalecana częstotliwość wymiany oleju zależy od silnika i jego producenta, a nie od tego na ile auto jest flotowe. Przecież różne (mniej i bardziej "flotowe" modele z tym samym silnikiem mają te same częstotliwości wymiany oleju.
Ja myslę raczej, że skoro w Polonezie po dotarciu zmieniało się olej, to tak do dziś niektórym (także machanikom) zostało. To tak samo jak formatowanie (oczywiście naprawde formowanie) baterii w telefonach. technologia już dawno się zmieniła, a sprzedawcy nadal sprzedają "niesformatowane" aku i każą je formatować...

Komor 07-10-10 16:56

Wiadomym jest to że żyjemy w kraju gdzie zawsze wie się lepiej [zlosnik]

MisiekT 07-10-10 17:04

eee tam, to nie silniki sie zmieniaja a wzrasta jakosc olejow :)

Adam Getka 07-10-10 17:46

Firma biorąc w leasing sporo samochodów się kieruje kosztami obsługi.
Dłuższe okresy międzyprzeglądowe są dla firm dużym plusem i koncerny samochodowe to wykorzystują z premedytacją.
Widać to także w podejściu koncernów i państwa do samych silników. Stała się to już część eksploatacyjna, której nie powinno się naprawiać tylko wymieniać.

Nie ma sensu robić samochodów wiecznych i bezawaryjnych. Przeżył to już Mercedes w latach 80-tych i o mało nie przypłacił tego bankructwem w latach 90-tych.

Klient ma być zadowolony z nowego samochodu, ale po 3~4 latach ma go wymienić na nowy. To jest główne motto. Wiem bolesne dla użytkowników używanych samochodów, ale koncerny samochodowe mają to głęboko.....

skylla1 07-10-10 20:55

Nawet jeżeli, to na pewno nie olej odgrywa w tej strategii decydującą rolę...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi