Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.8 TDCi - brak mocy, kontrolka świec żarowych. (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=35264)

C_E_S_A_R 30-01-10 20:12

1.8 TDCi - brak mocy, kontrolka świec żarowych.
 
Witajcie, proszę o możliwą diagnozę... Otóż od niedawna używam foki mk1 1.8 tdci. Po zakupie wymieniłem od razu świece (mrozy), filtry, rozrząd. Dzisiaj jadąc auto straciło moc i zapaliła się kontrolka świec żarowych (mrugała). Dojechałem jeszcze pod dom pomału żeby nie zgasł. Zgasiłem i auto odpaliłem od razu bez problemu. Po godzinie wziąłem więc auto na przejażdżkę i nic zero objawów, moc jest nic nie mruga. Auto nie kopci i jedzie ok, ale boję się że za chwilę będzie podobna sytuacja i znowu stres... Będę wdzięczny za pomoc. C_E_S_A_R

XymoX 30-01-10 20:33

Cytat:

Napisał C_E_S_A_R (Post 410142)
boję się że za chwilę będzie podobna sytuacja i znowu stres... Będę wdzięczny za pomoc. C_E_S_A_R

ja taki stres mam prawie od roku. Byłem na kompie i wyszedł błąd o ile pamiętam 0251 - wahania ciśnienia w układzie paliwowym. Od czasu do czasu zapala się spiralka. Muszę zjechać na bok, zgasić, odpalić i znowy spokój do następnego razu. Bywa, że tydzień a bywa, ze dwa miesiące. Mechanik powiedział, że trzeba jeździć bo szukając przyczyny można wymienić pół samochodu i wpędzić się w kosmiczne koszty a efekt może być żaden. U mnie zaczyna migać spiralka, traci moc ale nie gaśnie.

TDCi Forda to padaka - takie jest moje zdanie. Motor kapryśny, który nigdy nie wiesz kiedy Cię zawiedzie - oczywiście jeśli chodzi o zasilanie czyli CR. Ten sam rodzaj zasilania jest w wielu innych markach i sprawuje sie bezawaryjnie - Ford dał ciała na całej linii ..........

Większość zwala na mrozy, paliwo itp - lipa i ściema - to samo paliwo jest w innych "klekotach" i te jeżdża a TDCi kaprysi

dvl 30-01-10 22:10

Fakt, TDCI jest kapryśne, ale z drugiej strony, nie wolno dać się zwariować. Silnik jest skomplikowany, lecz jeśli chodzi o usterki, to w moim przypadku to były raczej groszowe sprawy (nie licząc dwumasy, której wykonanie woła o pomstę na fordzie i podwykonawcach). Psuły się czujniki, wężyki i kabelki. Pewnie gdybym polecił diagnozowanie tego mechanikom miałbym już nowe wtryski i pompę. Auto mam od 6 lat i nie mogę powiedzieć, że jest jakoś szczególnie awaryjne. No i ciągle mi się podoba...

Bula_BB 31-01-10 00:31

Witam. Miałem kiedys takie przeboje ze spadkiem mocy i mrogajaca kontrolka swiec, a do tego jak chcialem odpalic ponownie, to mrogala nadal i tak kilka razy az do skutku. Powodem byl uszkodzony czujnik polozenia walu (koszt ok. 100 zl).
Moja Foka ma juz 8 wiosenek i od nowosci zepsulo sie tylko to, odpukac (przebieg 105 000).
Powodzenia i pozdrawiam.

C_E_S_A_R 06-02-10 11:00

Witam, pompa ok, wtryski ok (po próbie przelewowej), filtry wymienione, świeczki też diagnoza: kiepskie paliwo... a lane bp ultimate... cóż życie... i jeżdżę dalej

jmk 06-02-10 19:58

re
 
Ja tez dzisiaj mialem taka sytuacje (pierwszy raz). Dzieki temu, ze swego czasu przesledzilem cale forum wzdluz i w szerz to wiedzialem co mam zrobic ;)

Wskakiwalem dzisiaj na expres dosc zwawo ale nie na maxa, na cieplym silniku, 3 bieg, gaz a tu mul i kontrolki mrugaja, zjechalem, schlodzilem troszke i zgasilem, odpalilem i nowka.. :)
Ja ostatnio tez tankuje tylko ultimate (jakies 10 ostatnich bakow) i sie zastanawiam czy to ta sprawa.. Czujnik juz kiedys wymienialem (ok 3kkm temu) i nie sadze, zeby to bylo to.. nastepny bak zaleje VP na schellu ;) dawno ich nie odwiedzalem, a mam ich pod nosem :)

Szmajson 10-02-10 19:29

Cytat:

Napisał jmk (Post 412283)
nastepny bak zaleje VP na schellu ;)

Jakoś tak wychodzi że tankuje tylko na shellu, a podobne objawy miałem z 2 tygodnie temu. Wrzucając 3,4 bieg na większych obrotach samochód się mulił i zapalała się kontrolka świec. Pojaiwło mi się to w ciagu 2 dni z 4-5 razy. Wymieniłem filtr paliwa.. i problem się rozwiązał.

belek 23-08-10 17:16

cesar do dzisiaj wszystko OK? jak sprawdzales pompe? wyjmowales ja?

sipox07 04-09-10 18:45

Witam.
I mnie dziś spotkała spiralka przy prędkości 130kmh. zapaliła się kontrolka i zrobił się muł. a po chwili zgasł.
Zapaliłem foke 5 sekund i gasnie i kontrolka i tak z 10 razy aż zaskoczył i chodził jak stary disel, po chwili było ok.
Dojechałem jakoś do domu i pod kompa, a tu 3 błędy.
1211,2288,0251
Po skasowaniu znowu, spiralka po odpaleniu i 5sek pochodzi i gasnie. Tak pare razy aż zaskoczy i jest ok.
Ale błędy znowu te same.
Zauważyłem że gdy zaświeca się kontrolka swiec i auto gasnie to ciśnienie na wolnych obrotach na pompie paliwa to 1600 bar. i strasznie głośno pracuje ,tak ok5 sek. i gasnie tak pare razy i zaskoczy, wtedy pracuje cichutko a ciśnienie to ok 300 bar.
skan z kompa
http://img831.imageshack.us/img831/2852/bdy1.jpg
http://img683.imageshack.us/img683/5714/uyutytyi.jpg

Czyli za wysokie ciśnienie. tak myśle
moze ktoś we co to powoduje?
pozdrawiam

belek 06-09-10 02:03

u mnie okazał się padnięty zawór na listwie. śmieszna cena i wszystko śmiga. więc jeśli ktoś ma 0251 to jeśli próba przelewowa OK, to radzę sprawdzić ten zawór zanim wymieni sie pompę lub całe wtryski

XymoX 06-09-10 07:02

Cytat:

Napisał belek (Post 481091)
padnięty zawór na listwie

o którym dokładnie zaworze piszesz - jeden jest na pompie a drugi na tym okrągłym rozdzielaczu. Co się działo jak padł ?

belek 07-09-10 01:37

zawór do którego jest dojście po zdjęciu chłodnicy powietrza. całkiem szybko.

a objawy jak przy wtryskach lub pompie. błąd 0251, mrygająca kontrolka świec żarowych i przejście w tryb awaryjny (brak mocy). zazwyczaj przy dodaniu gazu. najczęściej po wrzuceniu piątki i depnięciu gazu do podłogi i rozpędzaniu od stosunkowo niskich obrotów. albo przy wyprzedzaniu pod górkę. im większe obciążenie (pięć osób w samochodzie lub jakiś podjazd) tym częściej wywalało sprężynkę. zaworek nie trzymał ciśnienia na listwie i stąd cały problem. oczywiście najpierw sprawdzone wtryski, jednak one często wywalają jakiś dodatkowy błąd poza 0251.

sipox07 09-09-10 22:29

belek po zdjęciu chłodnicy powietrza dojdę do zaworu na pompie i zaworu na rozdzielaczu (to chyba czujnik jest a nie zawór) To co w końcu wymieniłeś???
zawór na pompie http://www.ford-esklep.pl/_var/gfx/5...86dfbb943a.jpg
zawór (czujnik) na rozdzielaczu http://img836.imageshack.us/img836/2587/rozdzielacz.jpg

belek 10-09-10 01:34

mechanik powiedział że zawór na pompie. nie trzymał ciśnienia jak pompa ostro dostawała w dupę (m.in. 5 bieg i gaz do podłogi). zdjął chłodnicę powietrza. coś odkręcił, wyjął i wsadził swoją używkę na próbę. wydaje mi się że ten: http://www.ford-esklep.pl/index.php?...t&prod_id=2225. pomogło i nie wnikałem co zrobił. nie przyjrzałem się jak to wyglądało. byłem tam później dla potomnych na forum ale był tylko jakiś wkurzający koleś i odechciało mi się z nim gadać. powiedział że nie ma sensu zamawiać nówki bo to rzadko się psuje. jak powiedziałem że może i rzadko ale mi padło to powiedział że dają rok gwarancji i że jakby co mam przypomnieć że zmienili mi "zawór na pompie". w takiej sytuacji olałem sprawę. sorry że nie mogę bardziej pomóc. na pewno jeśli komuś wyjdzie dobrze próba przelewowa a będzie miał opisywane przeze mnie dolegliwości i błąd, to zanim zacznie regenerować lub wymieniać pompę albo wtryski niech najpierw sprawdzi te zawory

sipox07 10-09-10 06:08

No i wszystko. Też podejrzewam ten zawór.
Tylko raczej nowy bo cena podobna.
Dzięki za info, Szerokości:)

pio_helloween 17-09-10 09:23

hej
mam podobny problem z kontrolką świec żarowych tylko ze u mnie zapalasie na 4 i 5 biegu przy naciśniętym gazie do deski a jak jade normalnie "ekonomicznie" to nic sie nie dzieje prosze o pomoc bo to sie robi nie do zniesienie zwłaszcza na trasie przy wyprzedzaniu

sipox07 17-09-10 19:02

u mnie było podobnie ale problem się sam naprawił.
Bo na razie spokój.

---------- Post dodany o 18:02 ---------- Poprzedni post był z 17:59 ----------

dodam że ciężki temat z tą kontrolką.
Byle do wiosny i do żyda.
Pierwszy i ostatni diesel.

XymoX 17-09-10 20:16

Cytat:

Napisał sipox07 (Post 485652)
Pierwszy i ostatni diesel

wiesz, nie można uogólniać, że diesel to "be". U nas w firmie od lat latają tylko diesle. Flota liczy setki fur. Renault'y 1,9 cdi i Skody 1,4 i 1,9 tdi a wiesz jak to w firmach - każdy wsiada i tylko but, ogień i zero opamiętania. Nigdy nie zdażyło się aby którakolwiek fura miała jakikolwiek problem z układem wtryskowym. Wiem bo przez moje ręce przechodzą wszelkie kwity serwisowe. ON tylko Orlen i Shell. Fordowski tdci jest po prostu lipny i tyle ... Przyznam, że ja swojego też bym już chętnie oddał oby jak najdalej mimo, że na początku byłem zadowolony to teraz ten kapryśny motor spędza mi sen z oczu

pio_helloween 23-09-10 23:16

panowie wymieniłem dzisiaj filtr paliwa i przetestowałem auto o niebo lepiej kontrolka jeszcze się zapaliła ale dopiero na piątym biegu i przy 3200 obrotach wiec wniosek taki że nie koniecznie to wtryski mają wine poprostu poprzedni właściciel nalał jakiegoś szajsu i trzeba teraz dobrze przeczyścić układ

sipox07 24-09-10 09:04

dobre paliwko i literek mixolu.
tydzień jazdy spokojnie żeby kontrolka się nie zapaliła i Gotowe
Spróbuj napewno nie zaszkodzi, a pomoże.

belek 27-09-10 13:19

Cytat:

Napisał XymoX (Post 485668)
wiesz, nie można uogólniać, że diesel to "be". U nas w firmie od lat latają tylko diesle. Flota liczy setki fur. Renault'y 1,9 cdi i Skody 1,4 i 1,9 tdi a wiesz jak to w firmach - każdy wsiada i tylko but, ogień i zero opamiętania. Nigdy nie zdażyło się aby którakolwiek fura miała jakikolwiek problem z układem wtryskowym. Wiem bo przez moje ręce przechodzą wszelkie kwity serwisowe. ON tylko Orlen i Shell. Fordowski tdci jest po prostu lipny i tyle ... Przyznam, że ja swojego też bym już chętnie oddał oby jak najdalej mimo, że na początku byłem zadowolony to teraz ten kapryśny motor spędza mi sen z oczu

są floty które jeżdżą fordami TDCi i sobie chwalą. poza tym floty nie tankują na badziewnych stacjach żeby oszczędzić parę groszy i nie przekładają wymian filtrów itp i nie wsadzają jakiegoś badziewia. w dodatku pozbywają się samochodów po paru latach zanim zaczną się sypać. kup sobie skodę albo renaulta po flocie to będziesz wychwalał forda pod niebiosa! ile focusów wyprodukowano? a ile osób pisze o kontrolce świec żarowych??? poczytaj o dieslach innych marek. o siateczkach w turbinach PSA itd itp można się przyczepić o przechodzenie w tryb awaryjny bo wystarczyłby sam silniczek, ale z drugiej strony za 2,5 tys zl masz nowa pompe, a to samo w VW, fracuzach czy japonczykach to cztery razy drożej, a tak samo awaryjne. gdyby nie tryb awaryjny to kazdy by jezdzil focusem i mial w dupie silniczek... tak jak w innych markach

XymoX 27-09-10 13:36

Cytat:

Napisał belek (Post 488748)
są floty które jeżdżą fordami TDCi i sobie chwalą. poza tym floty nie przekładają wymian filtrów itp i nie wsadzają jakiegoś badziewia

zgoda - masz rację ale robią to w ASO zgodnie z serwisówką co kilkadziesiąt tysięcy km a nie tak jak my przed każdą zimą co jest niejednokrotnie równoznaczne z wymianą co około 10-15 kkm :D

sipox07 27-09-10 16:57

Xymox jacy my???
Moja foka ma to co najlepsze paliwko tylko dynamic olej i wszystkie filtry co 12tyś nawet paliwa.
Jak coś stuka od razu zrobione części tylko orgin. albo lepsze.
I co? I kontrolka świec.
Narazie jest ok. Ale jak jadę to jakoś cały czas o tym myślę ze może się zapalić i dupa.
To ma być przyjemność z jazdy???
Pierwszy i ostatni diesel forda!!!

XymoX 27-09-10 18:33

Cytat:

Napisał sipox07 (Post 488893)
Xymox jacy my???

no "my" :) większość ludzi na kąciku pisze, że wymieniają filtr paliwa przed każdą zimą dlatego napisałem "my"

Cytat:

Napisał sipox07 (Post 488893)
I kontrolka świec.... jak jadę to jakoś cały czas o tym myślę ze może się zapalić i dupa. To ma być przyjemność z jazdy???

widzę, że masz ten sam syndrom co ja - od czasu jak po kuracji mixolowej i prawidłowym ustawieniu rozrządu przestała się zapalać to zapominam powoli ale jak w czasie jazdy sobie przypomnę to od razu odechciewa mi się jechać dalej

belek 29-09-10 04:54

Cytat:

Napisał sipox07 (Post 488893)
Narazie jest ok. Ale jak jadę to jakoś cały czas o tym myślę ze może się zapalić i dupa.

jakby sie nie zapalala to bylbys happy? czesc modeli bmw i mercedesa wrzucila w ksiazke serwisowa wymiane wtryskow po 150tys km i jest sw spokoj. poza tym masz auto od nowosci? bo jak nie to mozesz zmieniac filtry nawet co 1tys km a i tak nie wiesz co sie z focusem dzialo przed toba! to jak kupisz 20 letnie auto i wymienisz olej to bedziesz oczekiwal bezawaryjnej jazdy? wymien pompe i wtryski, dbaj o motor jak to robisz teraz i do usranej smierci nie zapali ci sie sprezynka

p.s.
jesli sprezynka wywala 0251 to nie ma szans ze mixol czy rozrzad czy wymiana filtrow zalatwi sprawe. jesli wtryski sa sprawne to pompa do wymiany.

XymoX 29-09-10 09:29

Cytat:

Napisał belek (Post 489533)
jakby sie nie zapalala to bylbys happy?

tak - zdecydowanie byłbym



Cytat:

Napisał belek (Post 489533)
poza tym masz auto od nowosci? ..i tak nie wiesz co sie z focusem dzialo przed toba!

od nowości nie ale wiem, że jest krajowy, że jest "poflotowy", że jeździł jeden kierowca, że była do końca serwisowany i że był od nowości (do dnia zakupu przeze mnie) tankowany tylko na Shellu. Wiem co było robione bo są wszelkie faktury.


Cytat:

Napisał belek (Post 489533)
jesli sprezynka wywala 0251 to nie ma szans

błąd 0251 jest bardzo ogólnym błędem pod którym może kryć się totalna pierduła typu czujnik wałka, zły styk w elektryce lub totalna katastrofa w postaci pompy, wtrysków itp.

sipox07 29-09-10 16:28

belek napisał-p.s.
jesli sprezynka wywala 0251 to nie ma szans ze mixol czy rozrzad czy wymiana filtrow zalatwi sprawe. jesli wtryski sa sprawne to pompa do wymiany.

Belek ktoś Ci głupot naopowiadał a ty na siłe chcesz popchnąć to innym!

Jakoś miesiąc miną od mojego problemu i narazie wszystko ok foczka smiga asz miło

Dowiedz się dokładnie co ten błąd oznacza a potem pisz!
jest kilkanaście przyczyn wywalania tego błędu
A Ty jak Ci pseudo mechanicy
pompa albo wtryski
Browo

belek 30-09-10 02:20

Cytat:

Napisał sipox07 (Post 489721)
miesiąc miną od mojego problemu i narazie wszystko ok foczka smiga asz miło

jak śmiga tak jak Twoja ortografia to raczej niezbyt miło. poza tym "śmiga" w jakich warunkach? depnij gaz parę razy w podłogę i przytrzymaj tak żeby obroty szły od 2tys do 3tys na czwartym lub najlepiej piątym biegu, kiedy pompa najbardziej dostaje w dupę i skończy się Twoje miłe śmiganie. bez sprężynki można przejeździć 100tys km - wszystko zależy w jakich warunkach. błąd 0251 to nie kilkanaście przyczyn, a kilka. chociaż z chęcią wszyscy tu posłuchamy Twoje bajki o kilkunastu przyczynach błędu 0251. ciekawe czy wśród tych kilkunastu powodów jest mało powietrza w lewej tylnej oponie... sprawdź w TISie ten błąd i dopiero zabieraj zdanie. no chyba że wiesz więcej niż konstruktorzy Forda :D

sipox07 30-09-10 20:32

belek codziennie moja foka dostaje w dupe, co tydzień trasa ok 800km średnia prędkość 150.
po prostu jak jest gdzie i czysto to ogień.

a błąd P0251 oznacza niewydolność układu zasilania paliwem i jest dość ogólny i pojawia się gdy:
Układ paliwowy zapowietrza się
Filtr paliwa jest niedrożny
Wtryski leja dużo na powrót
Słaba wydajność pompy
Kiepskie paliwo
Zanieczyszczony zbiornik paliwa
Uszkodzony czujnik ciśnienia
Uszkodzony elektrozawór wysokiego ciśnienia
Błąd czujnika ciśnienia paliwa zwrotnego
Uszkodzone wtryski
Złe działanie pompy wysokiego ciśnienia
Uszkodzona krzywka na pompie

Rzadko pojawia się sam a przyczyn jest wiele więcej
No a u Ciebie jak będzie mało ciśnienia w lewej tylnej oponie to pewnie też wyskoczy i foka Ci zgaśnie.

belek 01-10-10 18:55

Cytat:

Napisał sipox07 (Post 490163)
belek codziennie moja foka dostaje w dupe, co tydzień trasa ok 800km średnia prędkość 150.

prędzej czy później wywali ci 0251. 4 but, 5 but, więcej osób w aucie albo pod górkę i skończy się bajeczka o mixolu

Cytat:

Napisał sipox07 (Post 490163)
Słaba wydajność pompy
Złe działanie pompy wysokiego ciśnienia
Uszkodzona krzywka na pompie

czyli po prostu pompa

Cytat:

Napisał sipox07 (Post 490163)
Wtryski leja dużo na powrót
Uszkodzone wtryski

czyli wtryski

Cytat:

Napisał sipox07 (Post 490163)
Układ paliwowy zapowietrza się
Filtr paliwa jest niedrożny
Kiepskie paliwo
Zanieczyszczony zbiornik paliwa

wymyślasz jakieś niestworzone przyczyny jednego powodu jakim jest źle dostarczone paliwo

Cytat:

Napisał sipox07 (Post 490163)
Uszkodzony czujnik ciśnienia
Uszkodzony elektrozawór wysokiego ciśnienia
Błąd czujnika ciśnienia paliwa zwrotnego

czujniki zazwyczaj zgłaszają własne błędy

Cytat:

Napisał sipox07 (Post 490163)
Rzadko pojawia się sam

a właśnie że często pojawia się sam i wtedy jest to pompa. a ty piszesz o rzeczach które zazwyczaj występują jako inne błędy towarzyszące 0251!

wymieniłeś pompę, wtryski, czujniki i problemy z paliwem a miało być kilkanaście przyczyn! tak to mogę ci wymyślić kilkaset problemów!

sam 0251 o którym tu mówimy to pompa i koniec. czasami filtr lub jakiś czujnik ale na to nie ma co liczyć


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi