Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Mycie silnika - czy można??? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=3274)

jodler 24-05-05 18:53

Mycie silnika - czy można???
 
Witam
WIem, że w niektórych samochodach można a w niektórych niemożna jak to jest w Focusie I czy można ostatecznie umyć i nic się nie stanie??
Mój kotek jest bardzo łowny i czasami nie wraca na noc a jak już wróci to śpi. NIe wiem co robi w nocy - poluje czy śpi na samochodzie bo czasami mam kocie łapki na masce. Ale dzisiaj gdy chciałem dolać płynu do spryskiwaczy moim oczom ukazał się niezwykły widok :)))
Gdy uniosłem maskę na bloku silnika w tej rynience gdzie idą kable wysokiego napięcia leżał zasuszony szczur... Oczywiście usunąłem go w rękawiczce lecz musiał jeżdzić kilka dni bO już jest suchy i częśc futerka i mięska pozostało podczas odrywania.
Stąd moje pytanie? Mogę umyć czy nie :)))))
POzdrawiam
i z góry dzięki za rady i sugestie
jodler

Greg 24-05-05 19:01

Mylem silnik i dziala , nie widze przeciwskazan . Oczywiscie jezeli nie zatopisz go w rzece , to nic mu nie bedzie . Wiadomo ze trzeba uwazac na elektryke i nie zalewac jej bez potrzeby litrami wody .
Pzdr.

Kazek_S 24-05-05 19:11

W ubiegłym roku po Grecji, podczas mycia samochodu zajrzałem pod maskę, a tam cały silnik w piachu i kurzu, umyłem "karczerem" nic się nie stało. Tylko nie uruchamiałem go od razu, pozwoliłem mu wyschnąć.

Budzio 24-05-05 23:06

Ogolnie z tego co sie interesowalem to sa dwie szkoly:
1) po umyciu czekaja chwile i odpalaja zeby stojaca wode powywalac z roznych miejsc

2) czekaja jak wyschnie

Ja osobiscie mylem i tak i tak i wszystko wsio tylko odlacz aku i pozabespieczaj folia(woreczki na zakupy z TESCO sie przydadza) rozne zeczy z elektryka zwiazane typu syrena, kable wn , alternator nie musi byc jakos super szczelanie grunt zeby tam nie nacieklo za mocno

Tommi 26-05-05 20:44

Ja radze myc silnik jak jest uruchomiony.

moon 26-05-05 21:44

Cytat:

Napisał Tommi
Ja radze myc silnik jak jest uruchomiony.

Odradzam, moze to sie skonczyc np. peknietym kolektorem wydechowym. Stal nie lubi roznic temperatur.

Budzio 27-05-05 07:16

Cytat:

Napisał moon
Cytat:

Napisał Tommi
Ja radze myc silnik jak jest uruchomiony.

Odradzam, moze to sie skonczyc np. peknietym kolektorem wydechowym. Stal nie lubi roznic temperatur.

Dobrze mowisz! :!: Nie wolno wogole myc na cieplym(nawet na nieuruchomionym)no chyba ze kazdy ma z duzo siana i i np. kilka glowic pod reka ;) :P

Tommi 28-05-05 18:07

to czysta teoria a w rzeczywistosci nie poznalem takiego przypadku. Powodzenia w modlitwie o to zeby odpalil po myciu :)

NeroN 28-05-05 22:21

A jak bym kupił tego spraya do silnika i spsikał, a potem szlaufem spłukał, i np. na noc zostawił go żeby obsechł(nie dpapalając), to będzie GIT ??

RSSSS 29-05-05 09:21

Cytat:

Napisał NeroN
A jak bym kupił tego spraya do silnika i spsikał, a potem szlaufem spłukał, i np. na noc zostawił go żeby obsechł(nie dpapalając), to będzie GIT ??


Dokładnie. [pop]

Najlepiej użyć tego sprayu,co go wykorzystują do mycia górnych powierzchni silnika (i nie tylko [readmore] ) w ASO.

Auto wyjeżdża po naprawie i silnik wygląda jak nowy :D .

A czyścić tym sprayem można wszystko ,bo ostatnio wykorzystałem go nawet do umycia elementów sprzęgła,które wysyłałem pocztą.

Brud schodzi równo,a nie ma zagrożenia,że coś utopimy :wink:


Pozdrawiam [pub2]

leadman 29-05-05 09:47

Ja napisze to co powiedział mój kumpel z auto myjni:

Mycie jak najbardziej tylko uważać na elektronike, żeby nie pozalewać wodą (oczywiście jak kropla spadnie to nie powinno się nic stać).

Jeżeli chodzi o środek do mycia to jest coś takiego co się bezdotyk nazywa (przynajmniej w gwarze ludzi pracujących na myjniach). Po spsikaniu bezdotykiem trzeba spłukać wodą pod ciśnieniem (karcher lub wąż ogrodowy :) ) i jest naprawde super.

Można więc spytać na myjce (ręcznej) czy nie mają takiego środka, i czy ewentualnie nie dali by troche.

Pozdrawiam

NeroN 29-05-05 11:13

Cytat:

Napisał leadman

Można więc spytać na myjce (ręcznej) czy nie mają takiego środka, i czy ewentualnie nie dali by troche.

Pozdrawiam

Te środki do silnika to mają na stacjach, w marketach itd. także problemu z tym nie ma....

No trzeba bedzie umyć silnika [hehe]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi