Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK2] Stukanie z tyłu samochodu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=79266)

FFMK2 21-12-16 19:13

Stukanie z tyłu samochodu
 
Witam serdecznie,

Mam pewien problem z dziwnym stukaniem w tyle auta (FF MK2 KOMBI 2005). Jadąc po nierównościach (nie muszą być duże, wystarczy kostka bądź minimalne różnice nawierzchni) słychać bardzo dziwny dźwięk. Czytałem różne wątki na różnych forach i jeśli ktoś pisał o podobnym przypadku to mówił o metalicznym dźwięku i najczęściej doradzano wymianę poduszek amortyzatora. Natomiast u mnie jest inaczej. Samochód mam od ponad roku i w sumie to chyba od początku to słyszałem. Jest dziwny dźwięk przypominający raczej skrzypienie niż stukanie. Na początku myślałem, że to może roleta. Bo dźwięk tak trochę jakby od plastików. Myślę sobie to może jakieś plastiki w bagażniku. Też nic. Więc ostatnio się już wkurzyłem i wszedłem do kanału. Bujam tylnym mostem no i słychać. Więc wiem już na 100% że odgłosy nie są ze środka tylko z dołu pojazdu. Ale tak jak mówiłem. Nie jest to stukanie metaliczne. Po prostu dziwne dźwięki z dołu którym bliżej do skrzypiących plastików niż odgłosu stukania metalu. Dodam jeszcze, że latem wymieniałem amortyzatory i nic to nie dało. Nadal to samo.

Macie jakieś pomysły? Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź bo strasznie mnie to już irytuje [banghead]

thomas77 21-12-16 19:32

Jedź na stacje diagnostyczną i gość na szarpakach zaraz zdiagnozuje gdzie stuki występują ,kosztować będzie wizyta max 20zł ;)

FFMK2 21-12-16 19:52

Jak ja miesiąc temu byłem na przeglądzie i nic nie wyszło :-(

majek32 21-12-16 19:56

Tył też Ci "szarpali"?
Na szarpakach sprawdzają przód, tył rzadko ...wręcz nigdy

Falcon 21-12-16 21:30

Nigdy? Mi zawsze i to na trzech różnych stacjach.;-) Poza tym gdyby mi nie sprawdził sam bym zarządał sparawdzenia - to jego obowiązek.

thomas77 21-12-16 21:51

Dobrze Waldek mówisz ,mi tak samo stukało coś ? poszukał i znalazł że wydech ma dziurę w plecionce zmieniłem i dalej stukało okazało się że to pokrywa pod sinikiem jeden wkręt nie dokręcony i on stukanie pokrywy plastykowej powodował jak gazu dodawałem ;)

Zoggon 21-12-16 21:58

skoro byłeś w kanale, to nie udało Ci się dokładnie zlokalizować miejsca skrzypienia? Pochodzi ono z zawieszenia? Może któraś guma wyrobiła się w metalowej tulei?

ps. poliuretany zakładane bez smaru skrzypią jak stary tapczan:)

FFMK2 21-12-16 22:14

Jak byłem w kanale i szarpałem to miałem wrażenie jak by to dochodziło z okolic amortyzatorów. Ciemno było bo wieczór szybko i ciężko czegoś się dopatrzeć. Ale same amortyzatory raczej winne nie są po raz że zmieniałem a dwa że wcześniej było to samo. Podjadę może w piątek jeszcze na stację i zobaczymy :-/

jacek3773 21-12-16 22:35

wjedż na kanał, weż kogoś do pomocy niech rusza autem a ty skup się na stukaniu, spróbuj poruszać za elementy podwozia, czasem koło koła zapasowego we wnęce nie poniewiera się coś????
u mnie stukał zderzak w hak na nierównościach


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi