Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Konserwacja podwozia (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=43017)

krozentalski 05-09-10 14:40

Konserwacja podwozia
 
Witam, mam pytanie.
Wielu znajomych mowi mi o konserwacji podwozia, co wy myslicie na ten temat ?

Gonzolos 05-09-10 17:08

od kilku mechaników słyszałem, że wystarczy zakonserwować tylko progi, ponieważ są najbardziej narażone na korozje i rdzę, z pod kół prosto w progi leci woda itp., a cały spód jest pokryty specjalną masą czy preparatem co zapewnia ochronę :)

Marek-B 05-09-10 19:28

Kupiłem niedawno, dwa miesiące swoją foczkę 2000 rok , przebieg 237 tys. Mam w garażu kanał , więc nie mam problemu z podglądem. Całe podwozie idealne. Jedyne mamkamenty to lekka rdza na przednich blachach koło chłodnicy i z tyłu pod zderzakiem . Wczoraj z racji ładnej pogody , ściągnąłem tylne nadkola , no i tu było dość dużo rdzy. Tym bym się martwił bardziej . Poszło mi pół puszki Hameraita. Zczyśiłem rdzę ile się tylko dało i zamalowałem Hameraitem i po wyschnięciu trysnąłem bitexem . Myślę ,że narazie wystarczy. Progi od spodu zrobiłem tak sam , dwa tygodnie wcześnioej , ale na progach było tylko troche rudej. Tylko na łączeniu progów z podwoziem.

No i warto zajrzeć w nadkola , czy , jak kolega wyżej zauważył , niema ubytków w połączeniu blach .

krozentalski 05-09-10 22:58

No własnie chyba tez bede musial wiechac na jakis kanał i porobic co trzeba tylko co za preparat kupic do tej konserwacji jakiej firmy ????

Falcon 06-09-10 00:15

Ja użyłem tego:
1.podkład:
http://allegro.pl/valvoline-tectyl-m...205243044.html
2.masa właściwa (baranek)
http://allegro.pl/valvoline-tectyl-b...208439776.html

ht11 06-09-10 10:00

ja użyłem coś podobnego do hammerite prosto na rdze. Nie wysycha lecz tworzy taka gumę która zabezpiecza podwozie. Wywaliłem okolice tyłu wraz z kołem zapasowym. Jak narazie to trzyma puszka z tego co pamiętam to 500ml za 10zł

Jaromir 06-09-10 11:03

Foczkę kupiłem dwa miesiące temu i pierwsze co zrobiłem to postawiłem ją u znajomego mechanika na "rdzawy" rekonesans. Okazało się iż najwięcej rdzy było pod nadkolami i na progach (drzwi i klapy mam zdrowiusieńkie).
Ten sam mechanik zajął się zakonserwowaniem podwozia (mycie, suszenie, czyszczenie, położenie podkładu, położenie warstwy właściwej) i skasował 250 złociszczy. Mysle że to niedrogo, biorąc pod uwagę, że w innym zakładzie ceny zaczynały się od 400! ;)

Kozmo 06-09-10 20:56

Mój jest u nie od niedawna, do marca 2010 jeżdził we Włoszek i śniegu nie widział.
Jak narazie, to pojechałem po progach Bitexem, pod wszystkimi nadkolami, plus tam, gdzie widziałem jakieś ubytki. Do tego wszystkiego bedą własnej roboty chlapacze, z przodu bardzo szeroki, wystające na boki i wgłąb auta, tył tak by innym nie waliło po szybach. Może nie wygląda to specjalnie, ale zdrowie Foczki najważniejsze. :)

drake 07-09-10 07:18

Ja kupiłem na allegro taki preparat bezpośrednio na rdzę z pędzelkiem, podobno reaguje z nią, neutralizuje, a potem już można tylko malować, przejechałem dziadem wszystkie rude włoski i tyle, a oprócz tego zwykłym sprayem do uniwersalnej konserwacji podwozi (jakiś tam tańszy) zakonserwowałem wszystkie elementy podwozia.

baculka 08-09-10 14:07

Ja miałem najwięcej rdzy z tyłu auta pod bagażnikim. Wyczyściłem rdzę, potem farba podkładowa, na to baranek a na koniec puściłem preparat do profili (taki rzadki jak woda).
Powinno na jakiś czas wystarczyć.

sebastian2488 12-09-10 18:42

witam wszystkich i o rade pytam BACULKA o jakim baranku mowisz? jak ten preparat sie nazywa sa rozne kolory?

andrew1.8TDDI 13-09-10 21:29

Witam,

co do konserwacji Foczki to mam już trochę godzin spędzone w kanale :)
Foczkę mam już od trzech lat i konserwowałem ją na samym początku.
Wyglądało to tak:
czyściłem wszystkie miejsca gdzie wyskoczyła ruda - najwięcej tego było z tyłu samochodu w okolicy koła zapasowego no i pod nieszczęsnymi szmacianymi nadkolami.
Na wyczyszczoną blaszkę nakładałem podkład antykorozyjny a następnie siknąłem barankiem. Profile wewnętrzne też popsikałem. Niby cacy, ale tego lata jak wskoczyłem pod Fokę to się przeraziłem... Ruda wyskoczyła ponownie... :/ Trzy dni po 8godzin wyciągnięte z życiorysu... Tym razem na powierzchnie oczyszczone dodatkowo zastosowałem odrdzewiacz, następnie jako podkład użyłem tradycyjnej dobrej minii :) podkład koloru czerwonego... Na to wszystko sikłem bitexem. W mojej opinii bitex będzie lepszy do podwozia, bo do końca nie wysycha, staje się masą prawie jak smoła. Natomiast baranek jest dobrym preparatem pod lakier, np. na progi.

sebastian2488 14-09-10 20:35

Witam andrew1.8TDDI
A o jakim BARANKU mowisz co to jest?
Gdzie to sie kupuje?
Dzieki

krozentalski 15-09-10 15:26

No ja szukalem na allegro i tam kupowalem wiec proponuje tez od jakiegos godnego zaufania sprzedawcy kupic...

korek007 16-09-10 17:25

Cytat:

Napisał sebastian2488 (Post 484367)
Witam andrew1.8TDDI
A o jakim BARANKU mowisz co to jest?
Gdzie to sie kupuje?
Dzieki

Witam
Np to:
INDEKS: TECTYL 190 GREY 1L
NAZWA: Bitumiczne środki antykorozyjne
OPIS: POWŁOKA OCHRONNA "BARANEK" - KOLOR SZARY 1L
PRODUCENT: VALVOLINE
Tworzy suchą powłokę (wysycha bardzo szybko). Nie nadaje się do konserwacji podwozia - odłazi po jakimś czasie płatami.
Pozdrawiam

andrew1.8TDDI 17-09-10 22:10

Cytat:

Napisał korek007 (Post 485287)
Witam
Np to:
INDEKS: TECTYL 190 GREY 1L
NAZWA: Bitumiczne środki antykorozyjne
OPIS: POWŁOKA OCHRONNA "BARANEK" - KOLOR SZARY 1L
PRODUCENT: VALVOLINE
Tworzy suchą powłokę (wysycha bardzo szybko). Nie nadaje się do konserwacji podwozia - odłazi po jakimś czasie płatami.
Pozdrawiam


Dla uzupełnienia podam link gdzie będzie można zobaczyć co to jest ten tajemniczy BARANEK :)

http://allegro.pl/4-sztuki-baranek-b...233341889.html

marcin9913 27-09-11 23:27

Troche odkopie tamat...

Planuje wykonać konserwację podwozia jeszcze przed zimą lub zaraz po zimie.

Czy są dostępne preparaty do konserwacji w kolorze np szarym? Czy tylko czarne?

M4rc1n 27-09-11 23:39

patrzac na pierwsza lepsza aukcje boll'a to maja czarny, szary i bialy

http://allegro.pl/4-sztuki-baranek-b...826254673.html

zombi1980 28-09-11 07:33

Mam fokę z 2004, cały przód idealny ale podwozie z tyłu to padaka, każde miejsce zgrzewu podchodzi rdzą, już prawie wszystko oczyściłem ale nie wszędzie można dojść, polecam dobrze się przyjżeć. Ja czyszczę do gołego metalu, później kortanik, i jak wyschnie to szarą masę gumową. Na wiosnę zobaczę jak się spisze.

marcin9913 29-09-11 00:05

Cytat:

Napisał darkraver (Post 619670)
patrzac na pierwsza lepsza aukcje boll'a to maja czarny, szary i bialy

Ta konserwacja Boll`a jest w miarę OK?
Tworzy miękką warstwę?

Czytałem w necie, że polecają konserwacje Noxudol.
Z tej firmy jest także polecany odrdzewiacz, psikasz i likwiduje ogniska rdzy.
Noxudol Rust Eater
Warto użyć takiego środka?

Cytat:

Napisał zombi1980 (Post 619699)
i jak wyschnie to szarą masę gumową

Co to za masa gumowa? Nazwa?

Jaromir 29-09-11 07:39

Tu jest cała masa informacji:
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=44765

BOGUS 29-09-11 21:32

witam
moja foczka też wróciła 2 dni temu z konserwacji. proces trwał od środy do wtorku- też sądzę że masakrycznie długo ale mam nadzieję że było warto. spec, który mi to robił jest dość dokładny; oczyścił wszystko, ogniska rdzy oczyścił, podmalował podkładem antykorozyjnym, zabezpieczył konserwacją. co najważniejsze: zabezpieczył profile zamknięte wszystkie a nie tylko progi. jest tylko jeden mankament: czuć smród konserwacji w aucie, ale mam nadzieję że szubko wywietrzeje. środki jakie zastosował to "bool" czy jakoś tak , podobno w jego opinii to dość dobry środek o bardzo dobrej relacji ceny do jakości.
pozdrawiam

janekfocus 29-09-11 22:07

A ile zapłaciłeś za taki zabieg napisz :)

BOGUS 29-09-11 22:12

600 + 35 mycie podwozia

janekfocus 29-09-11 22:14

No to już będzie łatwiej dla kogoś kto będzie chciał taki zabieg zrobić :)

BOGUS 29-09-11 22:17

cena niska ale i zakład u "pana Henia w szopie" - gość lubi to co robi i robi w zasadzie tylko z polecenia- nie trafisz tam z reklamy czy netu.
pozdro

marcin9913 30-09-11 00:32

Cytat:

Napisał BOGUS (Post 620329)
cena niska ale i zakład u "pana Henia w szopie" - gość lubi to co robi i robi w zasadzie tylko z polecenia- nie trafisz tam z reklamy czy netu.
pozdro

Może wstawiłbyś jakieś fotki z zakonserwowanego podwozia?

BOGUS 30-09-11 23:16

w sumie tam nic ciekawego nie ma- jest wszędzie czarno jak...
poza tym nie mam kanału.
no i jeszcze jeden minus: całe auto z zewnątrz jest pokryte takim nalotem, mimo że było zabezpieczone, ale jutro sobota to pewnie go umyje.

marcin9913 01-10-11 19:49

Cytat:

Napisał BOGUS (Post 620718)
w sumie tam nic ciekawego nie ma- jest wszędzie czarno jak...

Czarno powiadasz...

Moim skromnym zdaniem lepiej jest zrobić to na jakiś szary kolor ponieważ lepiej będzie widać jak znowu ruda zacznie wychodzić. A na czarnym ciężej chyba będzie to zauważyć.

janekfocus 01-10-11 21:48

Czarny ma większą siłę ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi