Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] 1.8 TDCI dławi sie przy ruszaniu (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=42344)

missza 15-08-10 12:37

1.8 TDCI dławi sie przy ruszaniu
 
Witam,
Mam następujący problem, kupiłem niedawno focusa II 1.8 tdci z 2005 roku. Zaczął on dziwnie dławić się przy ruszaniu, tzn wrzucam 1 bieg, wciskam gaz a on nie wchodzi na obroty, dopiero po chwili. Co moze być przyczyną?

Z góry dzieki za pomoc

Pozdrawiam

Tamade 15-08-10 15:00

ja mam podobnie ale u mnie jak by się turbo włączało za późno oczywiście nie zawsze ale tylko na 1 i 2 biegu walczę z tym i nie wiemy co to może być :-(

missza 22-08-10 02:20

Czy ktoś jeszcze miał taki problem? Czytałem co zaworze EGR, czy on może być przyczyną?

omodos 22-08-10 11:33

Cześć

podobny problem miałem poszukaj w moich postach.

Pytanie tylko do Ciebie jest czy za każdym razem dusi się czy problem pojawia się tylko jak auto postoi na ludzie trochę i chcesz dynamicznie dodać gazu.

missza 22-08-10 17:41

no więc zdarza się to, gdy chwile postoje na luzie. np przy ruszaniu ze skrzyżowania. Zaraz przejżę Twoje posty, dzięki za pomoc

Tamade 22-08-10 22:31

missza i doszedłeś do tego co to ?

missza 23-08-10 00:34

nie, wciąż nie wiem ;/ Nie mam zielonego pojęcia

omodos 23-08-10 11:24

W moim przypadku problem polegał na brudnym zaworze EGR. Za późno się zamykał w stosunku do podciśnienia sterującego co prowadziło do tego że po dodaniu gazu jeszcze przez chwilę spaliny dostawały się do układu zamiast był odcinane od razu.

Ja zrobiłem tak.

Umyłem EGR od środka.
Zdjąłem rurę od IC z lewej strony(trzeba odkręcić 2 nakrętki i cybant - powinna wyskoczyć).
Wziąłem pędzel, miękką szmatkę i rozpuszczalnik do produktów naftowych tj ropy itp.
Zamoczonym w rozpuszczalniku pędzlem wkładałem do EGR i obmywałem lepki osad na zaworze od środka
Następnie wkładałem zwiniętą szmatkę i wycierałem do sucha.
Proces prowadziłem z 20 razy aż szmata była czysta
Po czyszczeniu należy odczekać aż wszystkie opary wyparują dopiero skręcić rurę od IC!!!
Nie składaj bez całkowitego wyparowania resztek rozpuszczalnika.

W moim przypadku nie pomogło od razu - musiałem trochę pojeździć ale teraz jest ok.

Oczywiście czyszczenie EGR ma sens wtedy gdy go zaślepisz inaczej syf dostaje się z powrotem do układu.
Jeśli nie zaślepisz lub nie możesz tego zrobić - nie wiem czy jest sens się babrać.

Tamade 23-08-10 17:40

ja nie mam zaślepionego EGRa wiec dupa w czwartek jadę do ECUSOFTu może oni coś poradzą

omodos 23-08-10 20:19

Cytat:

Napisał Tamade (Post 477660)
ja nie mam zaślepionego EGRa wiec dupa w czwartek jadę do ECUSOFTu może oni coś poradzą

Boje się że przejdziesz tą samą drogę co ja.

Najpierw wrzucą na WDSa - pewnie nic nie pokaże.
Potem sprawdzą wtryski - pewnie nic się nie dowiesz
Potem winna będzie pompa - pewnie działa jak nowa
Następnie elektronika....

Jak nic nie poradzą - to zaślep EGR i wyczyść zawór wg wskazań.

missza 01-09-10 01:26

Omodos, a zdarzało Ci się, że także podczas jechanie na jakimś wyższym biegu na niskich obrotach, gdy chciałeś od razu przyspieszyć to tak sobie szarpnął? bo teraz to mi doszło, także nie wiem ;/

Tamade - jak to sie skończyło u Ciebie?

eterycznykot 01-09-10 10:45

Ja mam podobny problem tylko że do tego dochodzi jeszcze wentylator który cały czas pracuje.
Wiem narazie tyle ,;) foka ma w swoim systemie silnika dodatek do paliwa który trzeba uzupełniac co 60000 km jest on niezbędny do przeprowadzenia procesu czyszczenia filtra cząstek stałych ,który to proces poprzez wypalanie system przeprowadza prawidłowo gdy samochód wyrusza w trase a obroty silnika sa stabilne i powyzej 2200. Więc jaśli kulasz sie po mieście i nie masz już dodatku w zbiorniku silnik zaczyna sie dławic bo ma zatkanego GRa .
Mechanicy kożystają z programów które nie mają pełnego wglądu w soft komputera samochodu ,niestety pełen wgląd mają tylko komputery serwisowe,
wiec po podłączeniu sam. do kompa z programem BOscha (najczesciej używanym w warsztatach) mechenik ma tylko podstawowe informacje a reszta pojawia mu sie w postaci błedów z numerem . CO owocuje że jest ciemny jak tabaka w rogu ,snując opowieści dziwnej treści. Nie wiem które modele mają taki systam ale mój ma.

omodos 01-09-10 14:34

Cytat:

Napisał missza (Post 479879)
Omodos, a zdarzało Ci się, że także podczas jechanie na jakimś wyższym biegu na niskich obrotach, gdy chciałeś od razu przyspieszyć to tak sobie szarpnął? bo teraz to mi doszło, także nie wiem ;/

Tamade - jak to sie skończyło u Ciebie?

Cześć

Nie takiego problemsa to nie miałem.
Pojawiał się ino jak sobie postał na wolnych obrotach.

tomek242 01-09-10 15:34

Cytat:

Napisał eterycznykot (Post 479912)
Ja mam podobny problem tylko że do tego dochodzi jeszcze wentylator który cały czas pracuje.
Wiem narazie tyle ,;) foka ma w swoim systemie silnika dodatek do paliwa który trzeba uzupełniac co 60000 km jest on niezbędny do przeprowadzenia procesu czyszczenia filtra cząstek stałych ,który to proces poprzez wypalanie system przeprowadza prawidłowo gdy samochód wyrusza w trase a obroty silnika sa stabilne i powyzej 2200. Więc jaśli kulasz sie po mieście i nie masz już dodatku w zbiorniku silnik zaczyna sie dławic bo ma zatkanego GRa .
Mechanicy kożystają z programów które nie mają pełnego wglądu w soft komputera samochodu ,niestety pełen wgląd mają tylko komputery serwisowe,
wiec po podłączeniu sam. do kompa z programem BOscha (najczesciej używanym w warsztatach) mechenik ma tylko podstawowe informacje a reszta pojawia mu sie w postaci błedów z numerem . CO owocuje że jest ciemny jak tabaka w rogu ,snując opowieści dziwnej treści. Nie wiem które modele mają taki systam ale mój ma.

1,8 TDCI nie ma DPF.

Tamade 01-09-10 19:05

dokładnie nie ma DPFa wiec to nie to :( ja jadę w przyszłym tygodniu wtryski wyciągać bo podobno to to bynajmniej taki błąd na kompie

Gwidon 01-09-10 19:21

W TDCI macie turbospręzarkę ze zmienną geometrię łopatek, może są zapieczone w otwartej pozycji i spreżarka nie podaje odpowiedniego ciśnienia.

Tamade 01-09-10 19:48

sprawdzałem już to mam nawet za duże ciśnienie bo mam nową sprężarkę :(


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi