Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Xenony, które wybrać? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=23566)

Marcinek22 14-09-08 15:25

Xenony, które wybrać?
 
zastanawiam sie nad wymianą lapm i dołożeniem do nich instalacji xenon, tylko wogole nie mam pojecia jak sie zabrac do tego i którą instalacje wybrać bo jest ich ogrom np na allegro.

DarknesS 14-09-08 16:20

Cytat:

Napisał Marcinek22
bo jest ich ogrom np na allegro.

Ogrom to może jest ale na pewno nie oryginalnych xenonów. Tylko jakieś pseudo "lampy", które oślepiają pozostałych użytkowników dróg.

Wracając do tematu. Jak chcesz xenony to musisz się liczyć z wydatkiem sporo $. Oprócz lamp "właściwych" automatycznie poziomowanych (z pełną elektryką), musisz mieć zainstalowane spryskiwacze. Zadzwoń do ASO i zapytaj o cenę :)

DejaVu 14-09-08 16:54

lub kup lampy soczewkowe z maualną regulacja i zestaw xenonów tylko lepszej jakości bo te tańsze zakłócają CB jeśli uzywasz. tu masz porównanie orginałów z tuningowymi http://forum.focusklubpolska.pl/view...=23285&start=0

Marcinek22 14-09-08 18:11

a ty jakie masz lampki? bo na fotach wyglądają całkiem atrakcyjnie[/youtube]

DejaVu 14-09-08 20:03

http://www.sklep.tuning24.pl/product...abd1d35b1f3bb2

kasprzak 17-09-08 19:10

Cytat:

Napisał przemekdeja
lub kup lampy soczewkowe z maualną regulacja i zestaw xenonów tylko lepszej jakości bo te tańsze zakłócają CB jeśli uzywasz. tu masz porównanie orginałów z tuningowymi http://forum.focusklubpolska.pl/view...=23285&start=0

z tym tez nie jest latwo, narazie nie moge sie przekonac do 'xenonow hid' ... tzn. nie wiem jakie musialbym kupic zeby bylo ok, narazie w trasy malo jezdze i CB lezy, ale w razie wojny to nie chcialbym miec zaklocen...wiec co to znaczy lepszej jakosc ? :)

DejaVu 18-09-08 07:52

Rasta ma znajomego który handluje i podobno są duzo lepsze. PS co do zakłócen to szumy są przez pierwsze minuty zanim się nie rozgrzeją więc ja skręcam radyjko do zasięgu ok 1,5km a później już jest lepiej. Co do samych hid to następnym razem kupił bym o temp 5000K a nie jak teraz 6k. Bardzo ginie niebieskie światlo na mokrej nawierzchni. Jeżdżę już prawie rok(foka dostała xenony na mikołaja :wink: ) i to codziennie ale zaden nie padł więc nie wymieniam.

kasprzak 18-09-08 15:00

No wlasnie myslalem o 5000k, nie chcialem ani 4300K ani 6000K, bo widzialem ta roznice 5000K vs. 6000K.

Ktos mi mowil, ze pociagnal grube, izolowane kable bezposrednio od Aku i bylo lepiej - na ile to prawda - nie wiem.

Rasta, moglbys powiedziec jakie to HIDy i po ile ma Twoj czlowiek? :)

Gimnastikball 18-09-08 16:29

Mijałem ostatnio Scanię na A2, rok tak na oko 1994, z ksenonami.

CB szumiało sto metrów przed i po wyminięciu...... [boshe] [down]

kamil1980 04-10-08 10:54

milalem w aucie chinskie 8000K - i niegy wiecej badziewia.kosztowaly ok 300zl w nocy i w deszczy lepiej stac na poboczu.teraz kupilem na allegro zestaw 4300K firmy well-done dedykowane pod dane auto.jakosc super i najwazniejsze widze w nocy.koszt ok 600-700zl ale warto

grzybek 04-10-08 11:39

kamil1980, w Twoim przypadku zmiana na lepsze raczej nie wynikała ze zmiany producenta, tylko zmiany temperatury zenonów. Wiadomo że dla ludzkiego oka najlepsze są 4000-6000K. 8000K kozacko wygląda bo świecą typowo na niebiesko ale w nocy ciemno jak w [ass] u murzyna.

keicam 04-10-08 13:33

najlepiej nie kombinowac tylko kupic orginalne ksenony :)

Yerzo 04-10-08 17:08

Cytat:

Napisał keicam
najlepiej nie kombinowac tylko kupic orginalne ksenony :)

moge to potwierdzić w swoim przypadku :)

Zdzisio 22-10-08 22:59

[FFI] Co myslicie o tych xenonach?
 
Hey wszystkim

Co myslicie o tych xenonach?
http://www.allegro.pl/item456712124_...d_focus_i.html

mial juz ktos z Was takie lampy? Jak z montazem i jakoscia?

Pabloos 23-10-08 00:20

Zdzisio, tu jest Twoje zapytanie na miejscu , staraj się nie powielać tematów i używać funkcji szukaj

Zdzisio 23-10-08 07:28

Pabloos, przepraszam, faktycznie. To chlopaki jak z tymi ksenonami?

DejaVu 23-10-08 07:52

a jaki tu xenon? zwykłe tuningówki i to jeszcze za drugie tyle ceny. za 900 kupiłem swoje widoczne w awatarze.uważam ze o wiele ładniejsze.do tego hid za 300.

Zdzisio 23-10-08 08:38

No to tez wyszlo 1200 zl, wiec tyle samo a nie musze sie bawic w montaz hidow

Yerzo 23-10-08 08:58

Zdzisio, to nie są xenony tylko zwykłe lampy halogenowe z zestawem HID.
Czyli tania chińszczyzna + tania chińszczyzna :|

Zdzisio 23-10-08 09:52

No ja rozumiem :) ale chodzi mi o to, ze czy kupie takie soczewki i HID osobno, czy jupie je razem, to na to samo wychodzi :) Chodzi mi glownie o jakos swiecenia i ewentualne problemy przy montazu, np wtyczki

Yerzo 23-10-08 10:04

Na forum było dużo o "tuningowych" lampach. Użyj szukajki ;)
ja odpowiedziałem na ten wybrany model lamp ;)

Zdzisio 23-10-08 10:14

Panther, troche korzystam z for, moderuje pare, wiem ze nalezy uzywac funkcji SZUKAj i jej uzywam, wspominanie o tej funkcji przy kazdym zadanym pytaniu w dzialach technicznych uwazam za co najmniej zbedne... szczegolnie, ze pytalem o tej KONKRETNY model lamp.

grzybek 23-10-08 11:03

Cytat:

Napisał Zdzisio
wyszlo 1200 zl

To przecie za parę groszy więcej można wyhaczyć ori używki.

Zdzisio 23-10-08 11:56

No faktycznie, ok 500zl, ale w sumie moze warto. Powiedzcie mi w takim wypaku prosze czy ori xenony maja autopoziomowanie? Czytalem ostatnio artykul, w ktorym napisano o tym, ze w Polsce niedlugo zostana wprowadzone zasady odnosnie oswietlenia, takie, ktore maja niemcy czylin wymof funkcji autopoziomowania oraz spryskiwaczy

grzybek 23-10-08 12:09

Zdzisio, z tego co wiem to te zasady już obowiązują. Dlatego jak chcesz mieć 100% legal to trzeba znaleźć rozbitka, który z salonu wyjechał z ksenonem i ściągnąć z niego czujniki poziomowania bo takowe są na Fokach. Spryskiwacze to już mniejszy problem bo można samemu je zrobić z innych jak np. kasprzak.

kasprzak 23-10-08 13:08

Re: Co myslicie o tych xenonach?
 
Cytat:

Napisał Zdzisio
Hey wszystkim

Co myslicie o tych xenonach?
http://www.allegro.pl/item456712124_...d_focus_i.html

mial juz ktos z Was takie lampy? Jak z montazem i jakoscia?

Te są nieciekawe. Często parują - są nieszczelne, uchwyty pod silniczek, czy miejsca na wkręty są niedopasowane. Oglądałem je i nie polecam - chyba, że trafił mi się felerny chińczyk, który stał przy maszynce co lała lampe :P .

Te które ja mam z taką brewką a`la 'bad eye' sa duzo lepsze a co dopiero te FK (nie wspominajac ori ale nie o tym mowa) co ma przemekdeja.

gRuHa 23-10-08 16:06

Cytat:

Napisał Zdzisio
Powiedzcie mi w takim wypaku prosze czy ori xenony maja autopoziomowanie?

musisz założyć czujniki na tylne wachacze

DejaVu 24-10-08 07:38

dlatego napisałem ze dałem 900zeta a te które zapodałeś jak 600 kosztują to wszystko. Moje są dobrze wykonane, napoczątku tylko parowały więc je wymontowałem i farelką wysuszyłem. od tamtej pory gites. ale jeśli chcesz mieć orginały to napewno dobrze zrobisz. co do legalności to w Polsce idzie wszystko załatwić. jak widzę jakie padaki(trupy) jeźdźą po naszych drogach i przechodą jakimś "cudem" przeglady to brak autopoziomowania to mały drobiażdżek. Bardziej mnie wkur... jak hidy montują do zwykłych lamp. tym powinni się zająć. bo już rok jeżdżę na moich "xenonach" i jeszcze nikt mi na CB nie powiedział że go oślepiam. Podczas kilku kontroli tego roku (za punkty nie długo będzie kubek :wink: ) żaden misiak się nie czepił.

mayak 08-12-08 15:14

Cytat:

Napisał gRuHa
Cytat:

Napisał Zdzisio
Powiedzcie mi w takim wypaku prosze czy ori xenony maja autopoziomowanie?

musisz założyć czujniki na tylne wachacze

czujniki to nie taki duzy problem, problem jest co z wiązką do tych czujników i skąd wytrzasnąć kompa który sterowalby xenonami na podstawie tych czujników?

Pozdro,
Mayak

moons 08-12-08 17:10

Cytat:

Napisał mayak
czujniki to nie taki duzy problem, problem jest co z wiązką do tych czujników i skąd wytrzasnąć kompa który sterowalby xenonami na podstawie tych czujników?

akurat przy Focusie I to raczej czujniki będą problemem. Jeden idzie na przód a drugi na tył i tutaj to raczej tylko ASO. Natomiast wiązka to jest pryszcz, zdaje się trzy przewody od tyłu auta, jeden ze skrzynki bezpieczników i chyba ze 4 od przedniego czujnika i to wszystko prosto do lamp. Żadnych komputerów czy tego typu rzeczy po drodze.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi