Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Świecąca kontrolka ABS (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=58450)

snop7 09-07-12 21:50

Świecąca kontrolka ABS
 
Witam! Jakiś czas temu padło mi łożysko w tylnym kole. Od razu zapaliła się kontrolka ABS. Lożysko wymieniłem a kontrolka cały czas pali się. Czy wystarczy jak podłącze komputer i usunę błąd czy jest coś poza tym?

I jeszcze jedno pytanie. Jeśli przy hamowaniu słyszę delikatne bicie to świadczy o zużytych klockach?

Nadmienie że chodzi o FFI 1,8TDDi 2000r.

Dzięki za opdpowiedź:)

mjq 09-07-12 21:59

Cytat:

Napisał snop7 (Post 745576)
Jeśli przy hamowaniu słyszę delikatne bicie to świadczy o zużytych klockach?

Bardziej o pokrzywionych tarczach.

Falcon 09-07-12 22:02

Cytat:

Napisał snop7 (Post 745576)
Czy wystarczy jak podłącze komputer i usunę błąd czy jest coś poza tym?

Komputerem nie naprawia się samochodów.

snop7 09-07-12 22:33

Czyli świecąca kontrolka = źle naprawione łożysko?

Falcon 09-07-12 22:49

Nie łożysko lecz do sprawdzenia pierścień ABS, czujnik i jego okablowanie.

MATRIX60MW 10-07-12 09:20

Cytat:

Napisał Falcon (Post 745621)
do sprawdzenia pierścień ABS, czujnik i jego okablowanie.

+ masy do sprawdzenia

arti32 10-07-12 20:59

Jeśli po naprawie usterki wszystko z ABSem jest ok to komputer samochodu sam skasuje błąd po rozpędzeniu auta do 40Km/h. Łożysko tylne ma dodatkowy pierścień absu, może został źle zamontowany lub usunięty.

Paffcio 15-07-12 21:36

podepnę się...moja foczka czasem ma ABS a czasem nie....jak popada to nie ma :P masę tę przy wlewie płynu do sprysków przeniosłem na botnik i dalej to samo

MATRIX60MW 16-07-12 07:21

A kontrolka się świeci?może kable gdzieś są przetarte

siwy05 16-07-12 07:53

Cytat:

Napisał Ming1992 (Post 747505)
podepnę się...moja foczka czasem ma ABS a czasem nie....jak popada to nie ma :P masę tę przy wlewie płynu do sprysków przeniosłem na botnik i dalej to samo

Jak popada to nie ma, znaczy dalej masa gdzieś nie działa

kyd 17-02-13 11:56

dajemy zaplon i czekamy - abs gasnie
rozruch silnika i znowu abs sie pali z sek i gasnie - wydaje mi sie , ze wczesniej juz sie nie zapalal po rozruchu - jest tak jak mi sie wydaje czy tylko mi sie wydaje ?
od jakiegos czasu abs swieci w czasie jazdy - potrafi swiecic pol dnia albo 5 min w tym czasie kola sie blokuja przy hamowaniu. szukam powodu i moze takie zapalenie sie kontrolek po rozruchu o czyms swiadczy ?

korek007 17-02-13 15:44

Cytat:

Napisał kyd (Post 832690)
dajemy zaplon i czekamy - abs gasnie, rozruch silnika i znowu abs sie pali z sek i gasnie...

Witam
U mnie też tak jest - gdy jest wilgotno i zimno. Jak jest sucho i ciepło, to kontrolka drugi raz nie zapala się.

MATRIX60MW 17-02-13 20:39

KYD sprawdź masę w okolicy wlewu płynu spryskiwaczy

kyd 17-02-13 21:58

dziekuje za podpowiedz MATRIX60MW sprawdze

czasem z abs swiecił takze hamulec choc plynu bylo w normie, wymienilem tarcze i klocki (tylna bila przy hamowaniu, przednie sie juz starly) i juz nie swieci hamulcowa kontrolka.

artek1 25-06-13 11:03

Problem z ABS- brak odpowiedzi sterownika po podłączeniu komuptera
 
Witam

Mam problem z ABS-em wiem że jest 10000 tematów na ten temat ale mój problem jest trochę inny niż wszystkie,a mianowicie polega na tym że świeci mi się kontrolka ABS i ręcznego i gdy podłączamy focusa pod komp to wgl nie może się połączyć z modułem/sterownikiem ABS. Może ktoś wie co może być przyczyną tego?
Dodam że wykonałem czynności czyszczenia styków mas itd.
A i ważne jest jeszcze to że ABS przestał działać z dnia na dzień, nie przy jakimś ostrym hamowaniu itp rzeczy, tylko tak bez powodu.

pozdrawiam

EDIT: skoro wiesz, że jest dużo tematów o ABS to trzeba było się dopisać do jednego z nich a nie zakładać kolejny, pomimo, że "problem jest nieco inny", temat przenoszę, pozdrawiam.

MATRIX60MW 25-06-13 13:20

sprawdziłeś masę pod wlewem płynu spryskiwaczy? w moim przypadku byłem na dwóch "komputerach" i też nie mogli się połączyć z ABS,winowajcą okazała się masa we wspomnianym miejscu

artek1 25-06-13 15:02

rzecz w tym że sprawdzałem i to nie to jest przyczyną :/

MATRIX60MW 28-06-13 14:04

To może masz uwaloną pompę abs lub łączność pomiędzy gniazdem OBD a komputerem skoro nie mogą się połączyć z systemem abs

artek1 25-07-13 17:12

problem rozwiązany ale dla przyszłych pokoleń napisze co było przyczyną ;)
Okazało się że był przetarty kabel (prawdopodobnie zasilający) w wiązce idącej do sterownika pompy ABS, gdzieś tak na wysokości kielicha amortyzatora(w tym miejscu wiązka rozchodzi się na dwie mniejsze), kabelek zlutowany ABS nie świeci i działa.

dym333 06-10-13 18:52

ja miaIem taki przypadek caikiem podobny, swieciI sie abs i ręczny podczas jazdy, raz swieciI raz nie, tak jakby nie byIo styku, miaIem juz jechac na podpiecie pod kompa z mysIa ze waIniety czujnik, aIe gdyby tak byIo to by caIy czas swieciI, wiec odkreciIem pierwsze Iewe przednie koIo i okazaIo sie ze kabeIek od czujnika wyskoczyI z mocowania w karoserii i przetarIa go opona w 50%, przetarty kawaIek odciaIem i wIutowaIem nowy. aIez miaIem radoche ze zdiagnozowaIem i naprawiIem to sam 8)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi