Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Auto Detailing (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=116)
-   -   Walka z korozją - środki antykorozyjne i ich zastosowanie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=63278)

qrczakos 10-05-13 10:28

;o to chyba bede sie z Toba kontaktował jak ja bede wymieniał ;d

moons 10-05-13 10:29

Za oba? moim zdaniem bardzo tanio, albo jest jakiś haczyk albo robota nie warta funta kłaków. Wieczorem pewnie siw-y podpowie ile powinna kosztować porządna taka naprawa. Podłogi bym na Twoim miejscu nie ruszał a przynajmniej w pobliżu progów, progi się nie odkręca tylko wycina wiec wiesz co się będzie działo.
Pozdrawiam

Kurczak 10-05-13 10:31

Ze mną to chyba nie :) Z blacharzem z miasta :)

Falcon 10-05-13 11:03

Cytat:

Napisał Kurczak (Post 864275)
300zł za oba progi.

Chyba żartujesz...rozumiem, że chodzi o łatanie a nie wymiana. [panna]

Kurczak 10-05-13 11:08

Wymiana progów z malowaniem - 300zł. Znajomy robił wymianę progów w Mazda 626 kombi i zapłacił 500zł.

A tak z innej beczki to ile u Was lakiernik bierze za element pomalowania w komorze?

czarkoski 10-05-13 11:25

u mnie za oba drzwi + lusterka 900 zł

Kurczak 10-05-13 11:26

To przegięcie - u nas lakiernik z komorą i daje gwarancje na 3 lata - 250zł od elementu, maska 400zł, tylna 300zł.

bladerr 10-05-13 13:58

Kurczak, ja chyba przyjdę do Ciebie całe auto wylakierować...

disaster 10-05-13 19:00

Corr Active - traktowałem tym zeszłym roku w okolicach czerwca Vectrę. Efekt jest taki, że teraz znowu rdza wyłazi.
Z kolei dekiel od kanalizacji pomalowany tym samym specyfikiem się trzyma.
Z tym, że dekla nikt zimą nie traktował solą....

siw-y 10-05-13 20:17

Cytat:

Napisał Kurczak (Post 864326)
To przegięcie - u nas lakiernik z komorą i daje gwarancje na 3 lata - 250zł od elementu, maska 400zł, tylna 300zł.

Sam chyba przyjadę bo mam do roboty maskę 2xbłotniki przód i klapę tył, w tych pieniądzach to śmiech na sali, chyba że temu lakiernikowi wystarczy jak na paczkę fajek zarobi [poebao] Powiem w prost, próg+wymiana to jakieś 400zł + normalne lakierowanie-czyli cały próg łącznie z wnęką drzwi i lakierowaniem tylnego błotnika to 500zł i nie ma śladu po naprawie, daje to nam 900zł strona. Wtedy jest zadowolony lakiernik, szef i klient :) moim zdaniem jak jest taniej to zadowolony jest tylko szef :p

siwy05 10-05-13 20:35

Cytat:

Napisał Kurczak (Post 864316)
Wymiana progów z malowaniem - 300zł. Znajomy robił wymianę progów w Mazda 626 kombi i zapłacił 500zł.

A tak z innej beczki to ile u Was lakiernik bierze za element pomalowania w komorze?

Auto Efekt na Niklowej w ZS (byli pracownicy Bemo) - 450zł/element

siw-y 10-05-13 20:58

Cytat:

Napisał siwy05 (Post 864541)
450zł/element

I to jest normalna cena w tych czasach, znaczy to że materiał jest wysokiej klasy i ten kto to robi zna cenę swoich umiejętności :)

Kurczak 10-05-13 23:11

Śmiechowe te wasze okolice :) Spoko zrobię progi i pokaże efekt. Sami ocenicie.

moons 10-05-13 23:44

Żadne śmiechowe, prawdę napisał siw-y, wszystko swoje kosztuje i nikt nie dokłada do interesu. Koszty materiału plus zarobek dla robiącego i robi się koszt taki nie inny. Jeśli końcowa cena jest znacząco mniejsza od średniej znaczy się gdzieś jest luka i najczęściej jest to na materiałach. Co do wyglądu, to gwarantuję że robota będzie wyglądać jak z fabryki, tylko inna sprawa jak długo. Po co kasować gościa raz na kilka dobrych lat na 100 zł jak można co dwa lata skubnąć na 60 zł.
Choć może gościu jest wart polecenia i sam bym się przetoczył żeby zaoszczędzić tą stówkę :)
Pozdrawiam

Kurczak 11-05-13 00:28

Jak dla mnie śmiechowe i tyle. To chłopaki na wioskach sami porobili sobie komory i aut pełno stoi. Nikt nie narzeka, nikt nie neguje. 250-300zł to cena normalna u mnie i tyle. Trudno uwierzyć, proszę:
http://www.bialogardzianin.pl/index.php?str=4040&id=333

Zadzwoń i zapytaj się o malowanie. Tutaj akurat pytałem - 300zł za element.

moons 11-05-13 08:39

Jak by to grzecznie powiedzieć [zlosnik], zupełnie lata mi to koło pióra. Twoja kasa, Twoje auto i Twój majster. Ja tylko chciałem swoim wpisem przypomnieć przysłowie: tanie kupisz, psom wyrzucisz.

Pozdrawiam

Kurczak 11-05-13 08:59

Więc daruj sobie wypociny o normach skoro masz to gdzieś :)

Chabs 12-05-13 09:34

ale u mnie w miescie za lakierowanie elementu biora podobnie. Rozrzut cenowy 250-350/400 max

cocolino 21-05-13 14:27

W pon oddaję fokę do lakiernika. Wymiana dwóch przednich błotników+lakierowanie, wymiana tylnych nadkoli na plastikowe, lakierowanie tylnego prawego błotnika w całości+zaprawki na lewym błotniku i lewym progu= 1500 za całość(tylko nadkola sam kupiłem na alle). Chyba normalna cena. Jedyny lakiernik, którego znam u mnie w okolicy, który używa past 3M. Wiadomo, że nie gwarantuje to jakości pracy, ale dobrze, że chociaż ma świadomość co do czego, bo jak pojechałem do najbardziej popularnego lakiernika w mieście, z wielką "profesjonalną lakiernią" to oczywiście używa "pasty bardzo dobrej". A jakiej konkretnie pasty Pan używa ? "Najlepszej-Farcela G3"[dance] No więc musiałem od niego uciekać. U niego od 400 za element.

modytom 12-06-13 13:24

Panowie, mam problem jak chyba każda z nas z naszymi mk1 - rdza na wewnętrznej częsci progów tylnych drzwi oraz male ognisko (cos kolo 10 cm na 3 cm) na dolnej, zewnetrznej czesci tylnych drzwi (zaraz obok plastikowej listwy przy podwoziu)

Mogłbym oddac to lakiernikowi i zrobilby mi to, ale jakos 5 stowek mi nie lezy odlogiem. Majac Fieste poprzednio troche sobie samemu robilem przy tym, czasem z lepszym, a czasem z gorszym skutkiem. Dlatego pomyslalem zeby z pewnym bagazem doswiadczenia oraz porad zabrac sie do roboty w miare przygotowany. Jako ze mam dostep do garazu, narzedzi i kompresora, myslalem nad czyms takim pistoletem HVLP:

http://allegro.pl/pistolet-lakiernic...291305570.html

Uprzednio zamierzam oczyscic dobrze miejsca skorodowane grubym papierem sciernym, zabezpieczyc Brunoxem (minimum 2 warstwy na 24h), potem troche szpachli, wypolerowac papierem drobnym, moze 2000 no i dopiero potem domieszac lakier sobie do obecnego koloru nadwozia i takim pistoletem z kompresorem ciachnąć to. Czy taki pistolet waszym zdaniem da rade? Robil juz ktos podobnie?

gatuso_18 12-06-13 13:38

Jest jeden sposob na rdze :D sprzedac fokiego :D ...Ja mialem calego malowanego. 4 lata i znow ruda wrocila :/

Chabs 12-06-13 15:30

pytanie czy farby tlenkowe corizon, corr-active czy dekoral roznia sie czyms od siebie?

siw-y 12-06-13 20:13

Cytat:

Napisał modytom (Post 877824)
Panowie, mam problem jak chyba każda z nas z naszymi mk1 - rdza na wewnętrznej częsci progów tylnych drzwi oraz male ognisko (cos kolo 10 cm na 3 cm) na dolnej, zewnetrznej czesci tylnych drzwi (zaraz obok plastikowej listwy przy podwoziu)

Mogłbym oddac to lakiernikowi i zrobilby mi to, ale jakos 5 stowek mi nie lezy odlogiem. Majac Fieste poprzednio troche sobie samemu robilem przy tym, czasem z lepszym, a czasem z gorszym skutkiem. Dlatego pomyslalem zeby z pewnym bagazem doswiadczenia oraz porad zabrac sie do roboty w miare przygotowany. Jako ze mam dostep do garazu, narzedzi i kompresora, myslalem nad czyms takim pistoletem HVLP:

http://allegro.pl/pistolet-lakiernic...291305570.html

Uprzednio zamierzam oczyscic dobrze miejsca skorodowane grubym papierem sciernym, zabezpieczyc Brunoxem (minimum 2 warstwy na 24h), potem troche szpachli, wypolerowac papierem drobnym, moze 2000 no i dopiero potem domieszac lakier sobie do obecnego koloru nadwozia i takim pistoletem z kompresorem ciachnąć to. Czy taki pistolet waszym zdaniem da rade? Robil juz ktos podobnie?

Jak to się mówi "ten pistolet jest z [ass]" za 38zł to se benzyny kup a się nie bierz za lakierowanie, ew. kup wałek, taniej wyjdzie a efekt ten sam.

modytom 12-06-13 23:56

A ktory pistolet doradzisz zatem? Tylko mi nie mow ze jakis za 300 zl do jednorazowego polozenia lakieru na obszar 10x3 cm...

mjq 13-06-13 09:32

Cytat:

Napisał modytom (Post 878126)
Tylko mi nie mow ze jakis za 300 zl

A jaki pistolet ma ci doradzić zawodowy lakiernik?

moons 13-06-13 16:17

Kup sobie lakiery w szpraju i po sprawie, na taki kawałek będziesz sobie pistolet kupował. I tak zaraz znowu rdza wyjdzie i tak.

Pozdrawiam

janekfocus 13-06-13 17:47

Panowie co do cen lakierowania jestem teraz w temacie .
W firmach na śląsku biorą od 200 zł do 450 zł za element .

Więc po co spina ?

Wszędzie dają gwarancję i faktury .
Sam mam dylemat który warsztat wybrać , ale czym tu się przejmować jak i tak z czasem wszędzie wyjdą parchy :D

moons 13-06-13 18:46

Cytat:

Napisał janekfocus (Post 878372)
ale czym tu się przejmować jak i tak z czasem wszędzie wyjdą parchy

Tylko jest kwestia czy wyjdzie po pierwszej przejażdżce po soli zimą czy mamy spokój na dwa trzy lata.

Pozdrawiam

janekfocus 13-06-13 19:17

Cytat:

Napisał moons (Post 878387)
Tylko jest kwestia czy wyjdzie po pierwszej przejażdżce po soli zimą czy mamy spokój na dwa trzy lata.

Pozdrawiam

Może wyjdzie za rok może za dwa .
Jeżeli ceny mają dla was znaczenie (cena czyli dobra jakość ) zacznijcie serwisować fury w ASO [bigok]

slawek11 13-06-13 22:14

Ale w ASO cena nijak ma sie do jakosci:p


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi