Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK1] 1.6B+G Temperatura skacze przy szybszej jeździe (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=56419)

Bdm 28-03-12 21:58

1.6B+G Temperatura skacze przy szybszej jeździe
 
Witka, ostatnimi czasy miałem okazje z testować focusa w trasie, problem w tym że po przekroczeniu 90 km/h wskazówka momentalnie skacze do góry, na 4tym biegu rozpędzam auto do około 100km/h i temperatura rośnie prawie pod czerwony punkt, odpuszczę gaz, prędkość spadnie do 70-80 i temperatura momentalnie spada do 90 stopni, najbardziej widać to na 5tym biegu, gdzie przekraczając równe 90km/h temperatura rośnie, dodam że w mieście moge go kręcić na każdym biegu, cisnąć i do póki nie przekroczę pewnej prędkości wskazówka nawet nie drgnie.

Płynu w układzie jest tyle co powinno, wentylatory chodzą, nawet chyba trochę za mocno, po przejechaniu trasy gdzie kilka razy temperatura skakała i nie spadała poniżej 90 stopni, staje pod blokiem, gaszę auto otwieram maskę odkręcam korek, wkładam palca do zbiorniczka a płyn jest ledwo ciepły, więc na pewno się nie przegrzewa, tylko chłodzi sie tak jak powinien, gdzie szukać przyczyny? Czujnik? Gdzieś ostatnio na elektrodzie wyczytałem że po wymianie czujnika problem jest na dal, w sumie nawet by mi to nie przeszkadzało, ale gorzej jak na prawdę zacznie się grzać a ja to zlekceważę...

Adam Getka 28-03-12 22:38

Gaz jest?

WLBN 28-03-12 22:51

Przerabiałem temat 2 tygodnie temu- czujnik padł, a przy okazji okazało się, że pompa na wykończeniu. Auto wbrew pozorom było permanentnie niedogrzane. Przy okazji- po naprawie zużycie oleju z 300 ml/1000km spadło do zera. A i check się już nie świeci i nie pokazuje P0420 co 100 km.

Bdm 29-03-12 14:51

GAZ jest z tym nie dogrzaniem cos musi być chyba, ale to jeszcze sprawdzę, check sie nie zapala, czasami tylko trakcja sie wyłączam, żadnych innych objawów nie widzę, no może obroty trochę za małe i rzuca budą ale to raczej od gazu, na pb jest raczej ok.

MATRIX60MW 29-03-12 18:16

to skoro rzuca budą na gazie a na PB nie to lepiej jedź na regulację

Bdm 29-03-12 19:55

Gaz był regulowany u gościa który te instalacje zna lepiej niż własną matkę, obroty się poprawiały a po 2 minutach z powrotem to samo, podejrzewam że trzeba zregenerować parownik i zawory wyregulować, ale to nie o tym, myślicie że podpięcie auta pod kompa coś pomoże z tym czujnikiem?

WLBN 29-03-12 21:21

Moja sugestia z czujnikiem jest aktualna, ale ja nie mam lpg. U mnie to wyglądało tak- odkąd kupiłem Focusa były problemy z checkiem (p0420)i dużym zużyciem oleju. Niecałe 3 tygodnie temu wskaźnik zgłupiał, następnego dnia 'zamknęło' wskaźnik cieczy, wywaliło check i ten trybik nad nim (błąd jakiś związany z temperaturą płynu i tryb awaryjny). Zostawiłem auto u pana Henia na 3 dni, po odbiorze przelatałem jakieś 1200 km i autka nie poznaję. Oprócz czujnika zmienił mi też pompę wody, gdyż podobno bardziej wyła niż pompowała:) Oleju ubywało około 0,3 litra na 1000 km, teraz super. Dynamika lepsza, check się uspokoił. Na rachunku mam napisane, że czujnik kosztował niewiele ponad 50 zł, wymiana dość prosta.

BOGUS 30-03-12 11:51

Adam Getka
gaz najprawdopodobniej nie ma nic do rzeczy.
Problem występuje tak w autach z instalacją jak i w tych bez lpg.
a jak u mechanika albo na serwisie słyszę pierwsze pytanie czy jest gaz to włączam wsteczny; jakoś tak się składa, że część magików jak mówisz że coś dolega autu to pierwsze szuka przyczyny w instalacji lpg, jak tak dalej pójdzie to zabiorą mi gwarancję na opony bo mam gaz:)

mixer 08-04-12 20:04

Mówicie o czujniku temperatury silnika? W którym jest miejscu?

Pytam, bo mam ten sam problem. Fokę po zakupie od razu gazowałem, więc nie mogłem obadać jak było wcześniej. Generalnie chodzi o to, że od pewnego czasu silnik się przegrzewa.

Na LPG - powyżej 125 km/h
Na Pb - dopiero ok. 140 km/h

Dziś robiłem test z 4 osobami na pokładzie, ale czy jadę sam z czy z kimś to i tak się grzeje.

Dziś się dodatkowo wkurzyłem, bo gdy jadę dość wolno, mam ok. 2000 obr/min i docisnę mocniej gaz jadąc na LPG to auto lekko szarpie. Na Pb ten problem nie występuje.
Auto grzeje normalnie z nawiewów. Szybko łapie właściwą temp, gdy odpalam zimny silnik.

Dodatkowo, krótko po zmianie filtrów od LPG, zaczął się szybko przełączać na LPG po uruchomieniu na zimno i bardzo wyczuwalnie się dławi dopóki nie pokręci z minutę. Dlatego trzymam go po odpaleniu na zimno na Pb przez kilkadziesiąt metrów i dopiero w czasie jazdy włączam LPG.

BOGUS 10-04-12 20:36

mixer!
witaj. pomijając problem z temp. silnika, to przede wszystkim powinieneś pojechać na regulację do gazownika, nic nie ma szarpać, i powinien się przełączać od temp. no chyba że to 2 generacja to w takim przypadku niekoniecznie.
pozdrawiam

rafal_sk 18-04-12 16:11

a ja tm miałem pół roku temu.. okazało się iż nieszczelny wąż miałem pomiędzy parownikiem a chlodnicą. Sączyło sie minimalnie dosłownie , po dokreceniu zacisku wszystko ustąpiło. polecam

Bdm 20-04-12 15:34

Więc tak, termostat się zawiesza, bo po pół godzinnej jeździe po mieście i po ciśnięciu w trasie z mechanikiem ( chciał zobaczyć jak sie zachowuje ten wskaźnik) wąż był ledwo ciepły, auto w miejscu trochę po chodziło i jak by sie odwiesił wąż sie nagrzał, mimo to cały czas wskazówka pokazywała 90 stopni tylko w trasie jak przekroczyłem 90km/h wskakiwała wyżej. Więc zamówiłem termostat i muszę zamówić czujnik, teraz pojawia się moej pytanie, gdzie dokładnie jest termostat i gdzie jest czujnik, druga sprawa, to czy bez czujnika mogę ruszac samochód? tzn z wymontowanym czujnikiem, bo z racji że są 2 typy czujników sprzedawca chce na wzór ten co mam, chyba że może wiecie który moge mieć w focusie 1.6 2000r Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi.

Wymontowałem czujnik, zamówiłem nowy, zamontowałem z powrotem stary bo nowy będzie jutro i jest problem, po odpaleniu auta ciepłego, czujnik pokazuje 90 stopni, a po chwili spada do 0 i załącza się wentylator, za mocno dokręciłem czy może wtyczka albo czujnik się uszkodziły?


Problem jak na razie rozwiązany, ktoś tam grzebał już, czujnik bez podkładki, był uszczelniony czerwoną pastą i wkręcony, nowy czujnik miał podkładkę, został wkręcony kluczem do pierwszego oporu, czyli dokąd pozwoliła podkładka. Rozpędziłem sie do 150 na 5tce i wskazówka nie drgnęła z 90 stopni. Zobaczymy jak to wyjdzie za jakiś czas. Pozdr.

mixer 24-04-12 18:47

Cytat:

Napisał BOGUS (Post 706521)
mixer!
witaj. pomijając problem z temp. silnika, to przede wszystkim powinieneś pojechać na regulację do gazownika, nic nie ma szarpać, i powinien się przełączać od temp. no chyba że to 2 generacja to w takim przypadku niekoniecznie.
pozdrawiam

Byłem u gazownika. Okazało się, ze szarpie i na LPG i na Pb. Po prostu problem się pogłębił. Diagnoza - świece. Wymieniłem. Wczoraj skur***syn znowu zaczął szarpać, dziś było tylko gorzej.

Gazownik niby regulował mi przełączanie się gazu, ale teraz gdy jest ciepło trudno wyczuć czy się polepszyło przełączania. Chyba tak.

Jak grzał powyżej 120 km/h tak grzeje nadal. Wkurza mnie ten samochód kolosalnie.

---------- Post dodany o 18:47 ---------- Poprzedni post był z 18:39 ----------

Cytat:

Napisał Bdm (Post 710959)
Problem jak na razie rozwiązany, ktoś tam grzebał już, czujnik bez podkładki, był uszczelniony czerwoną pastą i wkręcony, nowy czujnik miał podkładkę, został wkręcony kluczem do pierwszego oporu, czyli dokąd pozwoliła podkładka. Rozpędziłem sie do 150 na 5tce i wskazówka nie drgnęła z 90 stopni. Zobaczymy jak to wyjdzie za jakiś czas. Pozdr.

BDM - daj znać jak teraz z temperaturą.

Bdm 24-04-12 19:48

Hmm, problem pojawił się z powrotem, muszę jeszcze dokładnie sprawdzić, na dniach zmienię termostat, zobaczymy może to coś pomorze...

maciek1987r 24-04-12 20:05

Cytat:

Napisał Bdm (Post 710959)

Problem jak na razie rozwiązany, ktoś tam grzebał już, czujnik bez podkładki, był uszczelniony czerwoną pastą i wkręcony, nowy czujnik miał podkładkę, został wkręcony kluczem do pierwszego oporu, czyli dokąd pozwoliła podkładka. Rozpędziłem sie do 150 na 5tce i wskazówka nie drgnęła z 90 stopni. Zobaczymy jak to wyjdzie za jakiś czas. Pozdr.

Cytat:

Napisał Bdm (Post 712695)
Hmm, problem pojawił się z powrotem, muszę jeszcze dokładnie sprawdzić, na dniach zmienię termostat, zobaczymy może to coś pomorze...

Czujnika o ile się nie mylę a mam foczkę 1.6 z 2000 r. właśnie, który znajduje się między świeczkami nie wkręca się po pierwsze do oporu tylko lekko samą nasadką i palcami. Na samym końcu czujnik jest bardzo delikatny, więc trzeba uważać, aby go nie ścisnąć. Czerwona pasta na czujniku to raczej taka farba, która pokazuje, do którego miejsca powinien być wkręcony. Jeździłem nawet z niewkręconym czujnikiem tylko podpiętym na przewodach i było wszystko ok. Tam nie ma, czego uszczelniać..Jak go wykręcisz to zobaczysz, że tam jest tylko dołek z gwintem a nie płyn. Zamiast kupować nowy czujnik lepiej sprawdzić stary zwykłym miernikiem. Na forum masz, jaka powinna być wartość rezystancji dla różnych temp.. Myślę, że czujnik jest dobry skoro wskazówka nie skacze jak głupia. Pokazuje natomiast zbyt wysoką temp podczas jazdy, co może być np. objawą uszkodzonego termostatu..
Pozdrawiam

MATRIX60MW 24-04-12 21:39

też miałem takie objawy i wymiana termostatu nie pomogła

Bdm 24-04-12 22:25

Wymienię termostat to się okaże, stary czujnik nie miał podkładki tylko był dokręcony na pastę uszczelniającą a w dodatku był ukręcony, też jeździłem z nie wkręconym i u mnie wskazówka leżała, skoro na nowym czujniku jest podkładka to chyba logiczne że powinien być do tego miejsca wkręcony a nie żeby podkładka latała luźno, na dniach zmienię termostat i zobaczymy...

mixer 25-04-12 07:39

A ja już chciałem kupować ten czujnik, nieźle...

BDM - napisz proszę czy wymiana termostatu coś pomoże.

W ogóle jak masz podpięty reduktor? Szeregowo czy równolegle?

Bdm 25-04-12 14:14

Tego jeszcze nie sprawdzałem, na pewno jest dużo niżej niż zbiornik wyrównawczy, bo jest gdzieś pod akumulatorem mniej więcej, co do czujnika, to mój stary po wymontowaniu już w ogóle nie pokazywał więc wymiana była obowiązkowa. Dam znać jeśli się coś rozwiąże...

mixer 25-04-12 19:24

No i chvj. Foka w ogóle nie odpala. Kręci ale nie odpala. Kable nowe, kolejne świece, więc to nie to. 300 zł psu w dupę. Jutro musowo do mechanika.

MATRIX60MW 26-04-12 06:59

może paliwo z baku z jakiegoś powodu nie dociera

Bdm 28-04-12 11:35

Sprawdziłem dokładnie, temperatura nie rośnie, termostatu nie wymieniałem, na razie jest wszystko ok, zobaczymy jak długo. Pozdr.

mixer 01-05-12 10:45

PROBLEM ROZWIĄZANY (na razie)

MATRIX60MW - też się tego domyślałem po lekturze forum. U mnie jak się okazało też padła pompka paliwa. Upaliła się dosłownie w niej kostka. Ciesze się, że nie wyleciałem w powietrze.

Niepotrzebnie wymieniałem przewody i drugi raz świece, więc jestem 140 zł w plecy. Poza tym pompka, którą montowaliśmy u mechanika kosztowała 280 zł, a na allegro można taką dostać za 120 zł z przesyłką. Niestety nie miałem czasu na czekanie na przesyłkę z allegro.
Do tego filtr paliwa za 35 zł. Mechanior wziął 100 zł.

Gdyby ktoś musiał wymieniać pompkę paliwa w Focusie MK I Pb, to niech nie bawi się w zdejmowanie baku, bo to chora jazda jest. W moim po prostu rozcięliśmy "w słoneczko" nożycami do metalu otwór, przez który przechodzi kabel do kostki, do pompki. Szybko, nic nie widać (bo pod siedzeniem), łatwe dojście, bez zdejmowania wydechu, bez spuszczania paliwa. Teraz juz wiem, że każdy może wymienić taką pompkę na własna rękę. Godzina roboty i z głowy.

Przy okazji u mechaniora wymieniłem czujnik temperatury w głowicy i na razie wskazówka stoi pionowo. Temp nie rośnie, nawet przy obciążonym silniku z włączoną klimą. Zobaczymy jak długo będzie OK.

niko123 01-05-12 15:49

Zobacz jakie są dokładne temp. w trybie serwisowym.

mixer 30-11-12 14:20

Odświeżam kotleta, ale warto napisać.
Temp po wymianie czujnika w głowicy stabilna do dziś.
Foka nie odpalała bo padła pompka paliwa. Zrobiliśmy z mechaniorem jak ww. kolega. Otwór pod kanapą w słoneczko i wymiana pompki. Śmiga na razie.

grzego 02-12-12 09:00

Problem z temperaturą
 
Witam mam problem z temperaturą Foka 1.6 B/G wskazówka idzie na czerwone pole gdy przekroczę 100km/h lub podjazd pod górkę, wąż dolny od chłodnicy zimny termostat wymieniony na 74st. Mam pytanie czy reduktor jest założony prawidłowo gazownik twierdzi że tak.
Na postoju termostat się otwiera w czasie jazdy nie.
http://imageshack.us/a/img341/1365/20121202084010.jpg
http://imageshack.us/a/img846/8295/20121202083936.jpg

slawek11 02-12-12 21:26

Napewno nie jest w piety w szereg bo widze trojniki, ale czy do dobrych przewodow to nie powiem Ci bo ciezko cos wywnioskowac z tych zdjec.

maverick 03-12-12 14:59

Mam podobny problem, przepiąłem LPG na trójniki i spadek temp. o ok 10 st.C ale nadal autko się grzeje. Szykuje mi się ściąganie głowicy więc prośba o info jeżeli ktoś z tematem się uporał.

slawek11 04-12-12 19:41

U mnie pomogla wymiana czujnika temp ale mam inny silnik i gdzie indziej mam ten czujnik na Wasze szczescie " na szczescie" macie gdzie indziej niz ja i wymiana w 1.6 nikomu nie przysporzy problemow.

wieczor 11-12-12 21:30

Mialem ten sam problem. Objawy zaczęły się po zagazowaniu. Przy szybkiej jeździe temp. waliła na czerwone. Gazownik stwierdził że to termostat i założył mi z niższą temp. otwarcia 74st.C. Nic nie pomogło. Pojechalem do innego gazownika od tych samych instalacji (BRC). Okazało się że reduktor zamontowany był w szeregowo i płyn chłodzący miał utrudniony przepływ (w reduktorze są bardzo wąskie kanaliki), więc przepiął mi reduktor w układ równoległy, skasował stówkę i jest ok.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi