Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   utrata mocy w trakcie jazdy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=21957)

marcinb 01-05-08 22:34

utrata mocy w trakcie jazdy
 
Witam
temat pewnie wałkowany ale spróbuje zapytać FF2 115KM w trakcie jazdy np z pręd 100km/h daje sie odczuć jakby zwalnianie samochodu przy czym nie zauważyłem żeby spadały obroty, wrażenie takie jakby jazda samochodem przy silnych przeciwnych podmuchach wiatru. I do wczoraj był to jedyny objaw że zaczyna się dziać coś niepokojącego, ale jako że gwarancja się skończyła 3 miesiące temu to niestety wcoraj po zapaleniu silnika nie zgasła kontrolka przedstawiająca silnik [banghead]. Klka prób ponownego uruchomienia zgasła i narazie się nie zapaliła jak odczytać błąd (brak komputera ) ,z czym to jeść i na ile się gotować bo niestety czeka mnie chyba ASO
pozdrawiam
MB

robert001 02-05-08 15:54

:D miałem podobne objawy w swojej foczce z tym, że po zwolnieniu w czasie jazdy i wrzuceniu luzu zgasł. Kręcenie kluczykiem nic nie dało (zdechł), więc go zamknąłem w tramwaj i do pracy. Wracam z pracy i do auta kręcę kluczykiem, aż w pewnym momencie zaczyna łapać i załapał. Teraz jest wszystko ok. Myślę że to mogła być wina paliwa, albo jakiś paproch. Od tego czasu już minął tydzień i jest spoko. Co prawda ja mam diesla... :roll:
"ASO radzę omijać z daleka"

marcinb 02-05-08 22:32

witam przestudiowałem dośc intensywnie Forum i teraz po kontroli bufora błędów wyświetla mi taką rzecz:
1. 9600
2. d900

pierwszy błąd coś sugeruje ale niestety to drugie to już mi nic nie mówi może ktoś :D :?: by coś mógł powiązać z tematem
dodam że tankuje na 3 stacjach i tylko "shell" do tej pory nie zauważyłem żadnych problemów.
dzięki za wszelkie sugestie
pozdr MB

robert001 03-05-08 21:02

może coś tu znajdziesz [ups]

http://www.focusfanatics.com/forum/s...threadid=59286

niestety po angielsku, ale zawsze coś [hmm]

oskar7 06-05-08 22:07

Cytat:

Napisał robert001
może coś tu znajdziesz

http://www.pcauto.com.cn/pingce/gwsj...03/628817.html

niestety po chińsku, ale zawsze coś
ps. sorki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

andrev001 08-05-08 07:27

9600 PATS Ignition Key Transponder Signal Is Not Received / Damaged Key or Non-PATS Key
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
D900 That means nothing ( nie oznacza nic waznego, jezeli przeczytales go z LCD gdzie pokazuje Ci przebieg ). If you have a real trouble code it would show a check engine light. ( jezeli mialbys powazny blad, zaswiecilaby Ci sie kontrolka "check engine".

A zaswiecila sie chyba ze wzgledu na pierwszy kod.

Tyle co moglem znalezc w internecie.

marcinb 10-05-08 00:50

witam
faktycznie po odczytaniu w/w kodów nie zapaliła się dotąd kontrolka silnika czyli może faktycznie przypadek, nie mniej jednak objaw "takiego dziwnego oporu w trakcie jazdy pozostał-daje się odczuć np przy 100-120 km/h. Mogę oddać do serwisu ale jak znam życie gość popatrzy pocieszy że sprawdzą skasuje PIęKNIE, pewnie g.... zrobią bo stwierdzą ze mam jakieś fanaberie. chyba przyjdzie jeździść aż klęknie i będzie wiadomo co to było. Mam tylko cichą nadzieje że nie w drodze na wczasy bo zakończy się u mnie era FORDA!!!! :wink:
gdyby jednak komu co przyszło do głowy to piszcie
(a może cewka WN) hm ? zaczyna szwankować

pozdr. dla ogółu
MB

oskar7 10-05-08 08:30

podjedź na hamownie, i tam wyjdzie, czy masz utarte mocy, jesli tak to domagaj sie usuniecia przyczyny i wtedy nikt nie bedzie o fanaberiach mówił.

marcinb 19-05-08 21:09

witam
panowie próbowałem czegoś poszukać ale niestety nic nie znalazłem w tym temacie
przy pedale hamulca jest włącznik światł STOP- czy sygnał z tego przełącznika jest poza zaświeceniem świateł jeszcze do czegoś wykorzystywany? np sterowanie pracą silnika wspomagani hamowania itp.
pozdrawiam
MB

[ Dodano: Wto 20 Maj, 2008 21:16 ]
witam
oddzewu niewiele, ale dodam dziś machina padła auto w ASO- czekam na diagnozę (zapalił czerwoną kontrolke silnika i zaczoł zdychać jakby się dławił ) niestety z wrażenia nie zczytałem kodu k.... mać!!dam znać potomnym co wybadali i ile skasowali :?
MB

[ Dodano: Sro 21 Maj, 2008 21:21 ]
witam
stan na dzień 21.05 "stwierdzili" problemy z przepustnicą
oczyszczono styki czujnika położenia przepustnicy przeczyścili przepustnice, wgrali nowe oprogramowanie podobno, skasowali błędy i zabrali 230PLN,
do domu dojechałem ciekawe co dalej , wytyczne jeśli problem będzie występował nadal do wymiany przepustnica i wiązka ( co to wiązka ?)
pozdr
MB

[ Dodano: Nie 03 Sie, 2008 22:45 ]
Cig dalszy historii
czerwona kontrolka silnika na autostradzie podczas powrotu z wakacji (chyba zrobię kurs wróżki), nie zgasł zjechałem wyłączyłem i wystratowałem i samochód odpalił historia powtórzyła się jeszcze raz i rzutem na taśmę dowlokłem sę do domu. Ale po sprawdzeniu bufora błędów żadnego kodu oczywiście poza standardowym u mnie d900, czy jest możliwe że nie zapisał błędu jeśli zapalił kontrolkę (tak jeszcze się zastanawiam nad paliwem może nie powinienem tankować na shell
pozdr
MB


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi