Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Auto Detailing (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=116)
-   -   Odpadł lakier bezbarwny - co z tym zrobić? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=59868)

kroolo 27-09-12 20:01

Odpadł lakier bezbarwny - co z tym zrobić?
 
W ramach czyszczenia autka podjechałem na myjnie tzw. bezdotykową. Jako że maska była usyfiona, przytrzymałem trochę niżej i dłużej (kilka sek) lancę w jednym miejscu po czym zauważyłem, że woda jakoś dziwnie mi się rozpływa po masce. Natychmiast odstawiłem lancę i co widzę? Ano zmył mi się kawałek (wielkości dłoni) lakieru bezbarwnego. Co radzicie z tym fantem zrobić? Da się to jakoś miejscowo zrobić, czy zostaje tylko lakierowanie całości? Czy nie ma sensu i lepiej poszukać na używanej maski w takim kolorze? Maska ma kilka trafień po kamyczkach, wielkości po 1mm. Pchać kasę w regenerację tej, czy nie ma sensu?

coomac 27-09-12 20:14

Lakiernik. Używana może być po większych przejściach nie obecna.

kroolo 27-09-12 20:20

Cena używki kusi - ~200pln lakiernik to min 400. Miał ktoś takie przeboje z lakierem bezbarwnym? Czemu to mogło odpaść? Kamieniem dostałem i w tym miejscu powłoka była osłabiona, czy tak ze starości też odpada? :) Miał ktoś do czynienia z tym systemem napraw SMART?

Yerzo 27-09-12 20:23

Cytat:

Napisał kroolo (Post 773257)
przytrzymałem trochę niżej i dłużej (kilka sek) lancę w jednym miejscu

chyba sam odpowiedziałeś sobie na pytanie o powód odskoczenia lakieru. Na każdej myjni w instrukcji jest napisane aby nie trzymać bliżej niż 30cm.

kroolo 27-09-12 20:37

I tak i nie... Różne myjnie mają różne ciśnienia w tych lancach. Często spotykam takie którymi z 30cm to można kurz zdmuchnąć, a nie umyć zabrudzone auto (pomijam fakt czasozakrzywiaczy w których minuta trwa 35sek). Pewnie była jakaś szczelina że się pod spód woda wdarła i oderwała taki kawał. Podjadę jeszcze do tego smarta i zapytam o wycenę.

MisiekT 27-09-12 20:57

niezaleznie od cisnienia i odleglosci, nigdy nie trzyma sie lancy w jednym miejscu

co do naprawy - jedynie wymiana albo lakierowanie calosci, inne metody to strata czasu

uri90 27-09-12 21:13

na 99% miałeś powtórnie lakierwaną maskę, przy oryginalnym lakierze prawie nie ma możliwości by przy przyłożeniu lancy nawet bardzo blisko odpadał bezbarwny.
Swego czasu była afera z Kią ceed, na której właśnie się tak działo na oryginalnym lakierze, ludzie mieli problemy z reklamacją powłoki ale w efekcie po interwencji telewizji KIA malowała powtórnie felerne auta w ramach gwarancji.

w takim przypadku tylko lakierowanie w chodzi w grę.
pozdrawiam.

siw-y 27-09-12 21:28

Cytat:

Napisał uri90 (Post 773276)
na 99% miałeś powtórnie lakierwaną maskę, przy oryginalnym lakierze prawie nie ma możliwości by przy przyłożeniu lancy nawet bardzo blisko odpadał bezbarwny.
Swego czasu była afera z Kią ceed, na której właśnie się tak działo na oryginalnym lakierze, ludzie mieli problemy z reklamacją powłoki ale w efekcie po interwencji telewizji KIA malowała powtórnie felerne auta w ramach gwarancji.

w takim przypadku tylko lakierowanie w chodzi w grę.
pozdrawiam.

nic dodać nic ująć, ten cały SMART to se daruj, wiem co mówię

kroolo 27-09-12 21:31

@siw-y:

Mógłbyś coś więcej w tym temacie? Coś robiłeś tą metodą? Co było nie tak?

uri90 27-09-12 21:36

siw-y sie zna na lakierowaniu wiec mu zaufaj,
wierzysz w to że na środku maski ktoś ci zrobi "wpyłke" tak że nie będzie śladu i będzie to dobrze siedziało??
ja tego nie widzę, ale nie znam się, nie jestem lakiernikiem...

kroolo 27-09-12 21:42

Okej, chcę tylko dopytać. Wierzyć obiegowym opiniom to sam wiesz: nie kupuj auta na "f", fiata, forda, francuskich.... Najlepiej żadnego, bo się psują :-D Poza tym różne rzeczy można akceptować, kluczem zazwyczaj jest cena jaką można za usługę dać, tutaj właśnie opinie ludzi którzy mieli z tym styczność i ich ocena cena/jakość i zadowolenie lub jego brak są przydatne. Tak czy siak: jakby ktoś miał na oku części blacharskie FFI aquamarine frost to dajcie znać - drzwi by się przydały....

holo 28-09-12 07:49

Ja w moich obu autach w ten sam sposób zerwałem lakier ze zderzaka przedniego. Na 99% był to lakier oryginalny. Także takie rzeczy zdarzają się w fordzie. Wyrażam tu moje zdecydowane nie dla myjni bezdotykowych. Strata czasu i pieniędzy, a dobrze auto umyć to można tylko ręcznie.

uri90 28-09-12 08:13

holo, rzeczywiście u mnie na tylnym zderzaku minimalnie się łuszczy bezbarwny, sprzedający zapewniał że w życiu zderzak nie był lakierowany, bo autem jeździł od nowości, myślałem, że zciemnia, ale skoro zapewniał, że lakier był oryginalny to nie mam powodów żeby mu nie wierzyć- niestety na plastiku nie jestem w stanie zweryfikować grubości powłoki...
niestety lakierowane plastiki rządzą się zupełnie innymi prawami co lakier na karoserii...

Cytat:

Napisał holo (Post 773393)
Wyrażam tu moje zdecydowane nie dla myjni bezdotykowych. Strata czasu i pieniędzy, a dobrze auto umyć to można tylko ręcznie.

ja na bezdotyku auto płukam czasem nawet kilka razy w tygodniu i nigdy nie zrobilem krzywdy lakierowi. Bezdotyk używany z "głową" nie uszkodzi samochodu.
A zgadza się, że tylko ręcznie można umyć dobrze auto, ale też musisz użyć myjki ciśnieniowej, a ciśnienie z lacy blisko przyłożonej do kiepsko położonego lakieru też zerwie powłokę ;)

siw-y 28-09-12 18:16

Cytat:

Napisał kroolo (Post 773290)
@siw-y:

Mógłbyś coś więcej w tym temacie? Coś robiłeś tą metodą? Co było nie tak?

ten cały SMART to sobie niedawno wymyślili tak dla marketingu a jest to po prostu najzwyklejszy "wtrysk", nie ma sensu punktowej naprawy maski skoro obok tej naprawy i tak Ci może lakier bezbarwny odpaść, poza tym taka naprawa to jest tak zwane "tymczasowe zabezpieczenie powłoki przed naprawą właściwą" każdy jeden wtrysk po czasie się pokaże a to z tego powodu że stary lakier bezbarwny "nigdy" się nie połączy w 100% z nowym i po jakimś czasie wychodzą takie mgiełki:p na masce dodatkowy było by to bardzo widoczne, więc albo naprawiaj całą maskę albo olej temat bo szkoda kasy.

|Łycha| 28-09-12 20:21

Mam osobiście zrobiony "wtrysk" lakieru bezbarwnego na dachu - i nie polecam, bo to tylko ma na jakiś czas nie dopuścić do uszkodzenia lakieru bazowego. Lakier w tym miejscu jest grubszy, i widać zarys miejsca w którym brakuje oryginalnego lakieru. Maluj lub kup używkę w kolorze.

masza2 07-09-13 21:29

ja sobie właśnie załatwiłem podobnie kilka elementów...masakra jakaś...

Nestor 08-09-13 01:17

no myjnie bezdotykowe trzeba wiedzieć jak używać bo sobie można popsuć lakier. Co do malowania, poszukaj w kolorze na jakimś szrocie podjedź z miernikiem i zbadaj lakier żeby się nie okazało że nie będziesz miał siły jej podnieść :) Malowanie maski się nie opłaca lepiej kupić w kolorze. Ja kiedyś szukałem ale przyzwyczaiłem się już do tego "X" na środku :-)

Kam1l 08-09-13 10:50

Cytat:

Napisał Panther (Post 773258)
chyba sam odpowiedziałeś sobie na pytanie o powód odskoczenia lakieru. Na każdej myjni w instrukcji jest napisane aby nie trzymać bliżej niż 30cm.

Jak ja mam kupe na lakierze to zbliżam na 1-2 cm :D

masza2 08-09-13 19:37

Cytat:

Napisał Kam1l (Post 905493)
Jak ja mam kupe na lakierze to zbliżam na 1-2 cm :D

no to uważaj, bo możesz sie keidys zdziwić. Ja też tak robiłem często aż skóra nie zeszła razem z kupą.
Teraz mam krowe a nie foke:)

nesti 09-09-13 21:12

Jeśli chodzi o ptasie odchody, bądź cmentarze robaków na zderzaku, lusterkach i szybie proponuje przed zmyciem ciśnieniowym spsikać te elementy mocnym APC odczekać parę minut i dopiero wtedy przystąpić do mycia pojazdu oczywiście z odpowiedniej odległości. Powinno być o niebo lepiej :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi