Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Brak mocy, świeci kontrolka świec żarowych (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=42930)

Krzychu89 02-09-10 16:31

Brak mocy, świeci kontrolka świec żarowych
 
Witam, problem wygląda tak. Auto na biegu jałowym normalnie wchodzi na obroty, odpala bez najmniejszego problemu i jakoś specjalnie nie dymi. Podczas jazdy wszystko się zmienia, przy delikatnym operowaniu gazem pierwsze 2-3 biegi są ok, później zaświeca się kontrolka świeć żarowych, i silnik traci moc, dymi, dławi się, i jak osiągnie 80km/h to jest wszystko, a do tego opala ponad 10l/100...

Piszę w imieniu kumpla który jest teraz za granicą i nie wie co za bardzo robić a nie długo musi wrócić do PL.

Piszcie swoje sugestie co chłopak może zrobić we własnym zakresie, póki co próbował tylko odłączania akumulatora na kilka godzin, wszystko na darmo. Wtryski były robione ze 2 miesiące temu.

Focus 2003 rok, 1.8 tdci(115KM)

Tamade 02-09-10 17:51

hey ja mam to samo ale jednak nie do końca u mnie wygląda to tak że właśnie na 1 2 biegu przy gwałtownym wciśnięciu padału auto nie wkręca się na obroty tak jak powinno aż po przekroczeniu ok 2500 wtedy późno bardzo załącza się turbo czasem jest ok czasem nie przy delikatnym operowaniu gazu jest w miarę ok dodam że problem znika na 3 4 5 biegu

mam nowe turbo a na kompie pokazuje mi że wtrysk leje wiec zaworze za niedługo auto do mechanika i będziemy dalej sprawdzać nie wiem co mogę ci doradzić niech ten twój kolega wleje jakiś dobry środek do czyszczenia wtrysków niech postara się ją mocno przegonić jeśli oczywiście nie wejdzie w tryb awaryjny może wymiana filtrów coś na chwile pomoże nie wiem :-)

Święty 03-09-10 10:45

Można sprawdzić pedał gazu... Miałem podobną sytuację, ale ja mam 1.8 TDDI i mi "zaświeciła" się i straciła siłę po przejechaniu jednorazowo ok. 700 km i to w czasie największych letnich upałów...Zanim dojechałem do domu to jeszcze 2 razy tak się zachowała na odległości ok. 50 km. Potem już nigdy się to nie zdarzyło. Ale kolega, który mi sprzedał auto mówił, że jemu też się to ze 2 razy zdarzyło też po długiej trasie. Dodam, że komputer błędów nie pokazał, ale czytałem, że na pedale mogą się ścieżki przecierać i dochodzi do zwarcia i wtedy komp głupieje...

Tamade 03-09-10 22:07

pożyjemy zobaczymy nie ma co gdybać w czwartek auto idzie do mechanika a niestety komputer pokazuje tylko 1 błąd :( wtryski

sipox07 04-09-10 19:44

Witam.
I mnie dziś spotkała spiralka przy prędkości 130kmh. zapaliła się kontrolka i zrobił się muł. a po chwili zgasł.
Zapaliłem foke 5 sekund i gasnie i kontrolka i tak z 10 razy aż zaskoczył i chodził jak stary disel, po chwili było ok.
Dojechałem jakoś do domu i pod kompa, a tu 3 błędy.
1211,2288,0251
Po skasowaniu znowu, spiralka po odpaleniu i 5sek pochodzi i gasnie. Tak pare razy aż zaskoczy i jest ok.
Ale błędy znowu te same.
Zauważyłem że gdy zaświeca się kontrolka swiec i auto gasnie to ciśnienie na wolnych obrotach na pompie paliwa to 1600 bar. i strasznie głośno pracuje ,tak ok5 sek. i gasnie tak pare razy i zaskoczy, wtedy pracuje cichutko a ciśnienie to ok 300 bar.
skan z kompa
http://img831.imageshack.us/img831/2852/bdy1.jpg
http://img683.imageshack.us/img683/5714/uyutytyi.jpg

Czyli za wysokie ciśnienie. tak myśle
morze ktoś we co to powoduje?
pozdrawiam

---------- Post dodany o 19:44 ---------- Poprzedni post był z 17:52 ----------

koledzy szukam kogoś chętnego do sprawdzenia (podmienienia czujnika położenia wałka rozrządu z okolic rybnika-gliwic-mikołowa.
Silnik 1.8 tdci 100km koniec 2003r.

sipox07 05-09-10 11:53

No jednak to nie czujnik ponieważ po odpięciu go foka nie odpala tylko tak próbuje ale nie morze zaskoczyć.

mam pytanie do znawców foczek co reguluje ciśnienie paliwa na listwie?
Bo z moich obserwacji jak jest za wysokie to wyskakują blędy i foka gasnie.

a no i znowu jakieś nowe błędy, 0340,0325
http://img80.imageshack.us/img80/5610/sdfsadg.jpg

kody wtrysków też ok.http://img29.imageshack.us/img29/148/beztytuuzxxz.jpg

Koledzy jakieś pomysły co to może być???

Tamade 05-09-10 15:32

zakoduj sobie na nowo wtryski a potem zrób adaptacje może to coś da a na pewno nie zaszkodzi :-)

sipox07 06-09-10 15:52

koledzy czy ktoś z was wymieniał zawór regulujący ciśnienie na pompie???

marhuk 06-09-10 21:07

u mnie po czymś takim wyszło na komputerze, że padł 2 i 4 wtrysk. W rzeczywistosci okazał sie tylko jeden - nr 3. Zrobiłem regenrację i jest jak nowy - smiga super. Jeden wtrysk regeneracja 500zł w Szczecinie.

sipox07 06-09-10 21:37

marhuk zobacz na moje logi z kompa http://img831.imageshack.us/img831/2852/bdy1.jpg
nic tu niema o wtrysku.
Dziś foką zrobiłem 40km i zgasła 2razy, jutro jade do mojego szpeca od diesli zobacze co mu jego komp pokarze.

mppl 07-09-10 10:51

Na biegu jałowym masz praktycznie maksymalne ciśnienie wtrysku. Więc prawdopodobnie masz padnięty zawór regulacji ciśnienia. Tu masz wątek (odnośnie prawidłowych wartości ciśnienia) co prawda dotyczący mondeo, ale może da Ci to pewien obraz..Tutaj masz link do sklepu , gdzie możesz zobaczyć jak ten zawór wygląda i jak zamontowany jest na pompie.

kleofas 07-09-10 11:07

obstawiam zawór wysokiego cisnienia
miałem podobnie (tzn awaria nagła, bez żadnych wstępów pod tytułem "kopci na czarno" czy "zrobił się mułowaty")
i to właśnie każe wyeliminować wtryski (bo bys miał wczesniej jakies objawy)
czujnik wyeliminowałeś sam [bigok]

sipox07 07-09-10 20:53

dzisiaj bylem na kompie u znajomego mechanika, błedy podobne jak na moim.typu cisnienie na szynie za wysokie itp. ale nie podobala mu sie praca silnika na biegu jalowym.
Jego sprzet pokazal tez dawkowanie poszczegolnych wtryskow, i wyszlo ze wtryski leja za duzo paliwa zamist 0,3-0,5mg to daja 1,8-2,5mg, co na wysokich obrotach moglo blokowac zawor wys. cisnienia. radzi wyjac wtryski i sprawdzic u szpeca,
Cena za sprawdzenie 50 zl/szt
dzis wymienilem filtr paliwa i 1l mixolu na pol baku wedlog zalecen.

jakies pomysly koledzy?

Tamade 07-09-10 21:25

lepiej nie czekaj ja mam podobnie w czwartek idzie do mechanika mi też wyszło że wtrysk leje tylko ciekawe pierw pokazywało że 2 a po kodowaniu i adaptacji że 4 wszystko się niebawem wyjaśni :)

gregK 08-09-10 09:00

Cytat:

Napisał sipox07 (Post 481790)

jakies pomysly koledzy?

Radze robić wtryski jak jeszcze pali,bo będzie tylko gorzej. Mixol już nie pomoże. Jak masz kase to regeneruj 4 jak nie to po 2.

sipox07 08-09-10 15:02

Wszystko rozumiem tylko dlaczego pierwsze objawy polegały na zbyt wysokim ciśnieniu na pompie??? potem palił i klekotał jak stary diesel myslałem że go rozerwie. Po odpięciu wtyczki od i wpięciu z powrotem zapalił jak nówka.(z zaworka wys.cisnienia)

Po prostu nie doje mi spokoju ten zasrany zaworek

Nie chce być kolejną osobą typu wymieniłem wtryski i dalej to samo bo jest ich SPORO
CO RADZICIE???

---------- Post dodany o 15:02 ---------- Poprzedni post był z 15:00 ----------

Mrze ten zaworek się zawiesza i daje za wysokie ciśnienie i wtryski leją???

XymoX 08-09-10 15:10

Cytat:

Napisał sipox07 (Post 481977)
Po prostu nie doje mi spokoju ten zasrany zaworek

wykręć go i zobacz może po prostu jest zasyfiały

sipox07 08-09-10 21:23

dziś silniczek chodził prawie normalnie ale jeszcze troszke klekocze na wolnych obrotach,

jutro sprawdze jak wygląda ten zaworek i zrobie tą próbę przelewową.

XymoX wymieniłem filtr paliwa, ze starego wylalem paliwko do szklaneczki i rozebrałem go na części i Paliwko czyściutkie a filtr w srodku jak nówka.

dzięki za porady koledzy

sipox07 10-09-10 20:27

Witam koledzy.
dziś zrobiłem próbę przelewową, przeczyściłem czujnik wałka i wykręciłem ten elektrozawór ciśnienia ale był czyściutki i bez śladów zużycia więc z powrotem do pompy.
Próby przelewowe robiłem na 2 sposoby-kręcenie 5sek. i 4min na wolnych obrotach.

Przy kręceniu 5sek (po odpięciu wtyczek od wtrysków i brązowej na pompie) wynik.
1wtrysk 9cm
2-10cm
3-9,5cm
4-11cm
średnica wężyka 4mm
Przy próbie 2 czyli 4min na wolnych obrotach wynik-
1wtrysk-16ml
2-17,5ml
3-17ml
4-18ml
CO WY NA TO???
autko chodzi jakby coraz lepiej, i na wolnych obrotach bardzo cichutko jak dawniej.
no i na razie kontrolka się nie zapala. Jak się zapali to wymieniam w ślepo najpierw czujnik położenia wałka.

gregK 10-09-10 20:40

Kolego, jak by padł czujnik położenia wałka to byś wcale nie zapalił-zostaw go w spokoju.Wtryski wyszły podobnie,sprawdziłbym wds-em jak na wolnych obrotach pracuje zawor,Jak beda skoki,to wina zaworu wysokiego cisnienia

sipox07 10-09-10 21:19

gregK takie były pierwsze moje przypuszczenia ale po tygodniu czytania o spiralce w necie na farach sam już nie wiem.
Fakt po odpięciu czujnika nie zapala aczkolwiek próbuje.

Po gazowaniu go na postoju czasem ma problem z wolnymi obrotami tak jakby troche zafalowały a po chwili ok i tak po każdym dodaniu gazu.

gregK co o tym myślisz?

Tamade 10-09-10 22:49

no widzisz a mi wcale się nie świeci spiralka i silnik nie wchodzi w stan awaryjny a mimo to na kompie pokazuje na wolnych obrotach że leje zakodowałem na nowo na wds-ie ale minimalnie pomogło potem oczywiście adaptacja itd ale nic trzeba wyciągnąć wtryski czekam na kolejkę chyba we wtorek się go kolega chyci u mnie 1 objaw robi się czasem mułowaty tak jakby turbo się nie załączało na 1 i 2 biegu i przydymi na czarno wiec obstawiam wtryski wszystko inne gruntownie sprawdzone a na kompie tylko 1 wtrysk leje :( wiec podejrzewam że u ciebie też bo 0,5ml tam na 4 wtrysku i wcześniej 11cm to moim zdaniem za duża różnica patrząc na resztę ale mogę się mylić

gregK 10-09-10 23:17

Wiesz to jest loteria jak faluje na wolnych to obstawiam zawor. Jednak wszystko wyjdzie na Wds-ie,gdzies na forum opisywalem jakie powinny byc wartosci na wolnych obrotach!

sipox07 11-09-10 05:15

dodam że nie kopci nawet przy zapalaniu! moc idealna pali na dotyk jak mało który tdci ostatnio było 4 stopnie rano i bez niczego zapala.
Byłem na kompie gość sprawdzał dawkowanie wtrysków a ciśnienie na pompie raczej było stałe ok 230bar twierdził że to falowanie powodują wtryski bo za dużo paliwa dają na wolnych.

XymoX 11-09-10 08:29

Cytat:

Napisał sipox07 (Post 482959)
wykręciłem ten elektrozawór ciśnienia

udało się bez problemu ? Pytam bo też robiłem do tego podchody ale wkręty są tak pordzewiałe, że boję się ruszać :(

sipox07 11-09-10 14:59

Poszedł bez problemu dosłownie jakby był ruszany wczorej.

XymoX 12-09-10 15:44

Cytat:

Napisał sipox07 (Post 483225)
Poszedł bez problemu dosłownie jakby był ruszany wczorej.

ale wkręty od zaworu miałeś pordzewiałe bo u mnie jest to jedna wielka kupa rdzy

po założeniu zaworu odpalił bez problemu ?

sipox07 12-09-10 16:08

XymoX u mnie też to wszystko zardzewiałe ale poszło.
Po założeniu zapalił od razu niby nic.

mppl 12-09-10 22:18

A może czujnik ciśnienia na szynie? Zostaje już chyba tylko to.

gregK 12-09-10 22:25

Posprawdzaj kabelki od czujnika przy szynie


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi