Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.8 16V zetec. Sterowanie obrotami, silniczkiem krokowym. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=80886)

michał87 21-07-17 16:05

1.8 16V zetec. Sterowanie obrotami, silniczkiem krokowym.
 
Orientuje się ktoś czy jest możliwość korekty oprogramowania sterownika silnika w zakresie sterowania obrotami? Chodzi mi o usunięcie podtrzymywania podwyższonych obrotów podczas jazdy na sprzęgle/luzie. Tzn. żeby silnik pracował tak jak przy odpiętym czujniku prędkości pojazdu VSS. Obroty po prostu spadają i nie wku****a kierowcy ;) Samo odpięcie tego czujnika nie wchodzi w grę ze względu na prędkościomierz.

Generalnie zdaję sobie sprawę, że problem z obrotami prawdopodobnie rozwiąże nowy oryginalny krokowiec, ale jest drogi ~400zł i nie mam 100% pewności, że będzie ok. Na nowym zamienniku było źle, na dwóch używanych oryginałach w miarę, ale szybko problem wracał.
Na postoju jest ok, a głupienie obrotów pojawia się podczas ruchu pojazdu, wtedy kiedy sterownik próbuje utrzymać lekko podwyższone obroty. I wychodzi mu wtedy 2k rpm na sprzęgle, albo "tempomat" w korku na 1 lub drugim biegu. No i najgorsze, długie przytrzymanie obrotów przy zmianie biegu, co powoduje, że dopiero puszczenie sprzęgła na kolejnym biegu "zrzuca" obroty.

nightrider 21-07-17 17:45

Wykonać reset PCM i zrobić ponowną adaptacje. Problem ustąpi. Przerabiam to w tych silnikach bo wiele osób się na to skarży. Poprawna adaptacja w tym silniku to 99% sukcesu. 1% to sprawność korkowca. Sprwdć szczelność na kolektorze ssącym. Z tyłu pod przepustnicą są 2 zaślepki - lubię pękać i ssie wtedy lewe powietrze.

michał87 30-07-17 15:24

Cytat:

Napisał nightrider (Post 1178334)
Wykonać reset PCM i zrobić ponowną adaptacje. Problem ustąpi. Przerabiam to w tych silnikach bo wiele osób się na to skarży. Poprawna adaptacja w tym silniku to 99% sukcesu. 1% to sprawność korkowca. Sprwdć szczelność na kolektorze ssącym. Z tyłu pod przepustnicą są 2 zaślepki - lubię pękać i ssie wtedy lewe powietrze.

Strzał w 10. Polecam tę metodę !!

stiwi50 19-06-19 22:06

Jak wykonać adaptacje i reset PCm? Jak sprawdzic szczelność ?

nightrider 23-06-19 11:09

Szczelność sprawdzić ręcznie... Sprawdzić zaślepienia wszystkie. Skoro walczysz z obrotami to mam nadzieje że zawór odpowietrzania skrzyni masz już sprawdzony. Reset najelepiej przez Forscana a adaptacja na zimnym silniku odpalić go i nie dotykać aż do pełnego nagrzania.

stiwi50 23-06-19 12:06

Szczelność sprawdzic recznie tzn? Jak sprawdzić*ten zawor odpowietrzenia skrzyni ( gdzie on sie znajduje ) ?

stiwi50 29-06-19 21:32

Obroty samoczynnie podnoszace sie 1.8 16v
 
Witam , temat pojawil sie na forum juz. Ze wzgledu na brak odpowiedzi zakladam nowy. Problem tak jak w temacie .
Dodam tylko ze nie wiem jak sprawdzic czy waz i czy zawor odpowietrzenia skrzyni korbowej sa w dobrym stanie. Jak by ktoś mógl łopatologicznie lub obrazkowo wytłumaczyc był bym bardzo wdzieczny za pomoc.
mam jeszce problem z szarpaniem przy mniejszej ilosci gazu wymienilem swiece problem ustapil na 1000km a teraz znow szarpie. znow wymienic swiece? Autko w gazie .
Orientuje się ktoś czy jest możliwość korekty oprogramowania sterownika silnika w zakresie sterowania obrotami? Chodzi mi o usunięcie podtrzymywania podwyższonych obrotów podczas jazdy na sprzęgle/luzie. Tzn. żeby silnik pracował tak jak przy odpiętym czujniku prędkości pojazdu VSS. Obroty po prostu spadają i nie wku****a kierowcy Samo odpięcie tego czujnika nie wchodzi w grę ze względu na prędkościomierz.

Generalnie zdaję sobie sprawę, że problem z obrotami prawdopodobnie rozwiąże nowy oryginalny krokowiec, ale jest drogi ~400zł i nie mam 100% pewności, że będzie ok. Na nowym zamienniku było źle, na dwóch używanych oryginałach w miarę, ale szybko problem wracał.
Na postoju jest ok, a głupienie obrotów pojawia się podczas ruchu pojazdu, wtedy kiedy sterownik próbuje utrzymać lekko podwyższone obroty. I wychodzi mu wtedy 2k rpm na sprzęgle, albo "tempomat" w korku na 1 lub drugim biegu. No i najgorsze, długie przytrzymanie obrotów przy zmianie biegu, co powoduje, że dopiero puszczenie sprzęgła na kolejnym biegu "zrzuca" obroty.

nightrider 02-07-19 19:37

Nie ma możliwości modyfikacji tego w oprogramowaniu. Sprawdź wszystkie wężyki idące do kolektora czy któryś nie jest sparciały. Masz chociaż ELMa aby wykasowac ustawienia PCM?? Albo podejrzeć parametry pracy silnika? MK1 powoli się kończą ... To forum powoli umiera śmiercią naturalną ... mało kto Ci tutaj odpowie na zadanie pytania. No i najważniejsze - sprawna krokówka - bez tego możesz stawać na głowie a nie ustawisz tego silnika.

stiwi50 03-07-19 13:14

Kupiłem kiedyś korkowiec ale zamiennik i nie było różnicy . Auto działało tak samo a może nawet gorzej . Dziś będę wymieniać oleje to podejrze w kanale te wężyki . A jest jakaś możliwość sprawdzenia zaworka odpowietrzania skrzyni ? Kiedyś robiłem jakis test pisaka w sensie ze zaślepialo się ten otwor ale różnicy nie było w jeździe. Dziwne ze jak się vss odepnie to wszystko jest git .. ten Focus jest dziwny. Elm mam , i Forscan . szkoda ze tak mało osób na tym forum już się wypowiada .. ale jak by nie patrzeć to stare auto już Focus mk 1 ( teraz ludzie kupują nowe nie bawią się grzebania i naprawy takich głupstw) ..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

kub112 03-07-19 18:53

Wrzuć posta na Facebooku na focus klub tam więcej się dzieje. Co do odpowietrzanie najlepiej wyjąć cała rurkę i ten zaworek.i na wyjety sprawdzić czy blokuje przepływ powietrza w jedna stronę

stiwi50 04-07-19 05:55

Dzięki za odpowiedz na fB jest dużo grup która to ta właściwa ? ;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Falcon 04-07-19 11:32

Tu znajdziesz:
http://www.focusklubpolska.pl/index.php

kub112 04-07-19 19:31

Chyba jest focus pytania techniczne coś takiego

stiwi50 04-07-19 21:28

A mam pytanko niesprawny zawór odpowietrzania skrzyni jak rozpoznać ? Ja wyciągnąłem go dziś i w jedna i w druga stronę powietrze leci lekko . A do tego coś lata w środku .

nightrider 08-07-19 20:59

Latać będzie. zaślep otwór który wchodzi w kolektor ssący a zawór zostaw luzem. Zrób jazdę próbną i sprawdź jak silnik się zachowuje.

stiwi50 16-07-19 20:00

Temat do usunięcia.
Temat do zamknięcia.
Nic temu auto nie pomaga !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

zbyl 24-11-19 17:46

Witam. Jestem świeżym posiadaczem foki MK1 silnik 1,8. Mój problem z obrotami polega na tym, że po odpaleniu zimnego silnika obroty skaczą na 2 do 3 tys i utrzymują się aż do nagrzania silnika do normalnej temperatury pracy. Wtedy spadają do przepisowych 800 i dalej jest wszystko ok. Cały dzień mogę jezdzić i nic się nie dzieje. Żadna kontrolka się nie zapala, po podłączeniu do kompa nie wykazuje żadnych błędów. Nie wiem czego mam szukać bo trochę wkurzające jest czekanie na parkingu z wyjącym silnikiem. Chciałbym się czegoś dowiedzieć zanim zacznę jezdzić po mechanikach, którzy wymienią mi pół silnika

Zrobiło się cieplej - problem zniknął :-)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi