Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Skrzypi wspomaganie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=22085)

Furmann 13-05-08 15:19

Skrzypi wspomaganie
 
Witam,

Zauważyłem, że przy "używaniu kierownicy" znaczy się przy kręceniu kółkiem słychać skrzypienie, takie jakby jakaś guma o gumę tarła. Dzieję się tak przy postoju i jeździe.
Szykować się na pompę, magiel czy kolumnę? [zaklopotanie]

Pozdro,
Furman

Pabloos 14-05-08 09:48

a nie obciera Ci opona o nadkole ?

Furmann 14-05-08 09:53

Cytat:

Napisał Pabloos
a nie obciera Ci opona o nadkole ?

Nie ma szans. Kółka mają dużo miejsca. Mam kółka 14''. Tak na marginesie, kumpel wczoraj kupił ST 220 na czarnych ozetach 18'' [metal] pełen wypas [metal]

maniek_m8 15-05-08 00:09

Może łączniki stabilizatora. U mnie były uszkodzone osłony gumowe na tych łącznikach i też tak skrzypialo

Furmann 15-05-08 14:12

Cytat:

Napisał maniek_m8
Może łączniki stabilizatora. U mnie były uszkodzone osłony gumowe na tych łącznikach i też tak skrzypialo

Łączniki przy kręceniu fajerą ?? To chyba mało możliwe ale sprawdzę

TERBUH_B 18-05-08 09:37

Hey sprawdź płyn od wspomagania

Furmann 14-10-08 21:25

Dziś byłem w ABSCAR na wymianie rozrządu.
Sprawdzili mi też te skrzypienie. W między czasie doszło jeszcze stukanie przy kręceniu kierownicą. Stwierdzono, że to maglownica.
Mechanik powiedział jednak, żebym nic na razie nie dotykał, ponieważ nie ma luzów i wycieków a ewentualna regeneracja może tylko zaszkodzić.
Kazał jeździć, aż do momentu nasilenia objawów.

Co do rozrządu to zabieg kosztował mnie ok 1350pln :shock: przy robocie okazało się, że napinacz wieloklinowego nie rusza się. :( Do tego dwa koła rozrządu, uszczelka pod dekiel i po kasie :? Mam za to napęd silnika po remoncie + rozrząd na orginale.

pietryk 16-10-08 23:02

Witam.Mi też coś skrzypi w kierownicy przy pełnym obrocie w lewo...i słychać jakby wydobywało się z układu kierowniczego pod kierownicą..nie opony itp...
Ostatnio rozbierałem kierownice bo wymieniałem pasek airbag bo mi kierunkowskazy nie odbijały, być może coś źle skręciłem... ???

mpiasek 17-10-08 10:05

U mnie przyczyną skrzypienia był łącznik przy prawym kole. Co do maglownicy to słuchaj mechaniaka - ja kiedyś tez pojechałem z luzem (spec od fordów) - który był wyczuwalny jedynie na zgaszonym silniku, po zapaleniu luz "znikał" - mówił żeby nic nie ruszać dopóki nie pojawi się istotny luz na zapalonym silniku - od tej pory minęło 60kkm i prawie 3 lata - nic się nie zmieniło. Nie wim czy ten luz nie ma związku ze wspomaganiam....
Pozdrawiam

Furmann 17-10-08 11:38

mpiasek nie miałeś problemów z przeglądem?

mpiasek 17-10-08 12:54

Żadnych problemów z przeglądem - jedyne co gościu pomarudził że akurat dzień wcześniej mi padł centralny i nie bardzo dało się otworzyć auto od środka od strony kierowcy.
Pozdrawiam

Smoczuś 31-03-10 20:20

Podepnę się.

W ostatnim tygodniu trochę się najeździłem. (3 tys km) I również zauważyłem skrzypienie w układzie kierowniczym. Wyczuwalne jedynie na postoju. Taki cichy dźwięk, tarcia jak by gumy o szybę.
Wiecie gdzie mam szukać usterki?

Lukaszko 09-04-10 15:20

Cytat:

Napisał Smoczuś (Post 430639)
Podepnę się.

W ostatnim tygodniu trochę się najeździłem. (3 tys km) I również zauważyłem skrzypienie w układzie kierowniczym. Wyczuwalne jedynie na postoju. Taki cichy dźwięk, tarcia jak by gumy o szybę.
Wiecie gdzie mam szukać usterki?

Witam.
Mam chyba to samo. Przy skręcaniu kierownicą słychać cichy dźwięk ale słyszalny w kabinie.
Dźwięk chyba wydobywa się z za silnika. Co by wskazywało na maglownice.
Coś wyjaśniłeś w tej sprawie?

filipous 19-04-10 12:55

Witam ,

U mnie to samo. Obecnie mam 110 tyś. km.

Skrzypi aż miło, im cieplej tym głośniej .

Lukaszko 20-04-10 11:44

Cytat:

Napisał filipous (Post 438036)
Witam ,

U mnie to samo. Obecnie mam 110 tyś. km.

Skrzypi aż miło, im cieplej tym głośniej .

No i wiadomo o co w tym chodzi?
Jest się czego obawiać czy można to zignorować?

marcinb 17-08-10 11:44

Witam
Dopinam się do pytania, raczej przy postoju skręt w lewo i "skrzypienie"
co to może być?

ghost001 17-08-10 18:15

Ja miałem to samo skrzypiało jak gupie diagnozy różne łożysko pod McPersonem, pęknięta sprężyna, magiel, a wystarczyło wymienić ŁĄCZNIKI STABILIZATORA koszt mały a teraz ciszzzzzzzzzzzza:razz:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi