Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Parujące reflektory (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=6872)

ARtuRO 31-10-05 17:56

Parujące reflektory
 
Witam !
Mam problem z parowaniem przednich reflektorów :(
Jak samochód stoi całą noc na polu to rano przednie lampy są cale zapparowane.
Oczywiście po jakimś czasie podczas jazdy para znika ale pozostaja brzydkie zacieki na szkle.
Jak ktoś miałby pomysł jak sobie z tym poradzić to byłbym wdzięczny za rade [metal]

Pozdro...
ARtuRO

@ndy 31-10-05 18:29

jak masz Foczkę na gwarancji/OPG/FP wal do ASO .....i nie słuchaj kitu, że nie są hermetyzowane, więc to normalne, że parują.... [helm]

ponton 31-10-05 18:42

Tak jak poprzednik pisze to jest rozszczelniony reflektor i to trza zrobić bo skutki mogą być gorsze. :| :wink:

PILOT 31-10-05 19:09

Jedz do ASO ja tak mialem z obydwoma reflektorami i mi wymienili bez problemu na nowe :D Co nie zmienia faktu ze sytuacja powtórzyla mi sie w tym roku,ale foczka jest juz po gwarancji i nie widzi mi sie bulic za nowe :!: Nie dam zarabiac ASO niech sie :P :P :P

A tak wogóle to czeste zjawisko w Foczencji

Pozdro

grzehoo 31-10-05 20:34

no. ja miałem to raz jak sam sobie uszkodziłem reflektor. ale to bardzo dziwne, że oba na raz tak ci parują... u mnie po wymianie się to więcej nie powtórzyło.

NeroN 31-10-05 21:11

Mnie tylko raz zapoarowąły w środku, jak mi ulice zalało i jak jechałem foczką, a ody było tyle,że na maskę się wlewała....... Ale potem była kuracja, wyciągnięcie reflekjtoró, wyjęcie żarówek, zostawiecnie na słońcu, wieczorem założenie i wszystko w porządku....

Jak nie masz gwarancji to proponuję wyjąć reflektory (3 śrubki chyba, 2 z wierzchu, jedna od spodu, pod zderzakiem trzeba dojść), wyjąć zaślepki,żarówki, zostawić w ciepłym miejscu, lub na słońcu na kilka godzin, złożyć wszystko i te dekielki porządnie docisnąć z tyłu docisnąć, jeśli wciąż parują, to wymina, lub samemu uszczelnić.

@ndy 31-10-05 21:23

Cytat:

Napisał NeroN
zostawić w ciepłym miejscu, lub na słońcu na kilka godzin, złożyć wszystko i te dekielki porządnie docisnąć z tyłu docisnąć

a może przed złożeniem przemyć Clinem Antyparą ?! :smt040 :smt116

NeroN 31-10-05 23:54

Cytat:

Napisał @ndy
a może przed złożeniem przemyć Clinem Antyparą ?! :smt040 :smt116

[boshe] [panna] :P

gRuHa 01-11-05 18:33

sylikon do szkla i koniec kwestii :D

NeroN 03-11-05 15:36

Aha, tak jeszcze mi sie przypomnło, a jak byś tak w drugim reflektorze wydłubał też to samo i wrzucił te żarówki co normalne są niebieskie a świeca na pomarańczowo.... Pełen Lansik [hmm]

ARtuRO 05-11-05 21:24

Kupiłem silikon do szłkła i sam sproguje sprostać problemowi... a co do żaróweczek to niczego nie bede wyrzucał :evil:

Dzieki wszystkim za rady !
ARtuRO

kapsel 26-10-10 16:34

Kolego Arturo,czy SILOKON do SZKLA pomogl? Koledzy,jakies recenzje?

kleofas 26-10-10 16:49

no skoro już 5 lat nie walczą z tą parą, to chyba jest OK [bigok]

fakir 26-10-10 19:39

:)
Ja zapryskałem sklejenie plastików w reflektorze lakierem bezbarwnym w sprayu .
Pozdrawiam!

moons 26-10-10 21:08

Mam czarne ST Visteony i parują ale tak jak szybko parują tak samo szybko odparowywują :)
Lampy chyba tak powinny mieć, oczywiście jeśli w lampie zbiera się woda to nie, ale lekko nie powinno być problemu. Z tyłu lampy są gumki przez które lampa powinna odparować, może tam pojawia się problem bo są zatkane syfem i lampa nie ma jak sama odparować.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi