Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [FFI] W którym miejscu gaśnica (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=9727)

Quenti69 04-04-06 23:15

[FFI] W którym miejscu gaśnica
 
Zaczyna mnie dosyć poważnie denerwować gaśnica w FFI umieszczona w bagażniku. Ostatnio muszę raz w tygodniu dokręcać uchwyt bo wkręty już wyrobiły takie dziury w tym plastiku na boczku , że hej [boshe] . Kiedyś ktoś na forum mówił coś o umieszczeniu tego cuda pod fotelem pasażera. Ponoć są tam nawet oryginalne mocowania.
Zapodałem temat gością w ASO przy ostatniej wizycie i co ? Popatrzyli na mnie jak na wariata i powiedzieli, że nie ma takiej możliwości a oni nie maja zamiaru dziurawić mi Foki bo coś tam mi się ubzdurało. Zostałem więc z gaśnicą w bagażniku. Ale problem ten nie daje mi spokoju. Jeśli ktoś może podać dokładny namiar na to miejsce pod siedzeniem to będę bardzo wdzięczny, a przy okazji i chłopaki z ASO może się czegoś nauczą [readmore]
Wiem, że najprościej byloby ściągnąć wykładzinę ale napewno nie najszybciej [metal]
Dlatego jeszcze raz proszę o jakąś informacje [notworthy] ewentualnie o wybicie mi tego z głowy [ups]

sstefan 05-04-06 21:07

Witam,tak jak piszesz z przodu, między sankami siedzenia pasażera jest metalowe wzmocnienie fotela a w nim gotowe otwory pozwalające na zamocowanie uchwytu gaśnicy.
Jednej osobie zamocować uchwyt jest bardzo niewygodnie (za krótkie ręce),moja propozycja taka: jedna osoba z przodu fotela kręci śrubę mocującą uchwyt, a druga z tyłu pod siedzeniem trzyma nakrętkę do tej śruby.
Mam tak zamocowaną gaśnicę która jest w tej chwili niewidoczna, nie przeszkadza pasażerowi, jest pod ręką a co najważniejsze nie tłucze się w bagażniku.Powodzenia.

Quenti69 06-04-06 17:25

Serdecznie dziekuje za informacje co do tego miejsca [notworthy] bo ten halas z bagaznika i te wypadajace z palstiku wkrety doprowadzaja mnie juz do szalu. Jeszce raz dziekuje i pedze do garazu obczaic to miejsce i biore siem jutro z kumplem za przekladke.
Pozdrawiam

dlugi 08-04-06 12:10

Cytat:

Napisał sstefan
Witam,tak jak piszesz z przodu, między sankami siedzenia pasażera jest metalowe wzmocnienie fotela a w nim gotowe otwory pozwalające na zamocowanie uchwytu gaśnicy.

wiesz sstefan, albo coś ze mną nie tak, ślepy jestem może, albo u mnie tego nie ma, ale nie mogę jakoś znaleźć tego wzmocnienia gdzie możnaby gaśnicę przykręcić :(
Mógłbyś może jakieś zdjęcie wstawić czy coś

dzięki
pzdr

Quenti69 08-04-06 23:29

Cytat:

Napisał dlugi
wiesz sstefan, albo coś ze mną nie tak, ślepy jestem może, albo u mnie tego nie ma, ale nie mogę jakoś znaleźć tego wzmocnienia gdzie możnaby gaśnicę przykręcić

Ja niestety tez nie znalazlem nic takiego, no chyba ze to wzmocnienie jest pod tapicerka :P .
Cytat:

Napisał dlugi
Mógłbyś może jakieś zdjęcie wstawić czy coś

Tez jestem za i tez bardo serdecznie z gory dziekuje
Pozdrawiam

caRRot 09-04-06 11:30

Wczoraj sie żywo zainteresowalem gasnicą i przed chwila poszedlem poszukac tych dziur Przy okazji pozamiatalem głowa wycieraczke [tuning] ale chyba znalazlem to czego szukałem bo dziurki co by pod rozstaw wieszka pasowaly som. No i sie pokrecilem po garazu, śrubki sie znalazly i gaśnica wisi [bigok]

sstefan 09-04-06 14:09

Cytat:

Napisał caRRot
Wczoraj sie żywo zainteresowalem gasnicą i przed chwila poszedlem poszukac tych dziur Przy okazji pozamiatalem głowa wycieraczke [tuning] ale chyba znalazlem to czego szukałem bo dziurki co by pod rozstaw wieszka pasowaly som i to nawet gwintowane.

Dziękuję że zrobiłeś zdjęcie, pisałem że dojście jest niewygodne, ale jak ktoś szuka to znajdzie, powodzenia.

Charlie 09-04-06 15:04

Wielkie dzięki za foto! Też mi się przydało, bo nie mogłem znaleźć tych otworów.
Już się bałem, że w hameryce nie zwarają uwagi na takie detale... uff.. :wink:

Skołuję sobie tylko śrubki i wio do roboty! :)

dlugi 09-04-06 15:56

Dzięki bardzo :wink:

Quenti69 09-04-06 16:49

U mnie niestety nie ma nic pod tą poprzeczką z dziurami :(
Jest tylko pustka [panna]
Jedyna możliwość to wykorzystać to co się ma.
Jedna dziurka jest druga trzeba bedzie chyba wywiertać. Ale i w tym miejscu gaśnica pasuje ja ulał. Mam nadzieje że ASO nie zabierze mi gwarancji na lakier na fotelu [rotfl]

gRuHa 09-04-06 18:18

ej chłopaki a czy napewno kazdy z was w krytycznej sytuacji bedzie w stanie tam siegnąć po tą gaśnice, albo czy KTOKOLWIEK obcy bedzie wiedział ze ona tam jest jak wy, np. stracicie przytomność???
moze warto byłoby wykombinować jakieś mocowanie w WIDOCZNYM miejscu????

NeroN 09-04-06 18:21

Na podsufitce, na środku :P

Bagażnik i okolice foltela pasażera są najbardziej standardowo wybieranymi miejscami (jeszcze sie zdarza tunel środkowy) przez producentów i mniej więcej wiadomo gdzie szukać... :mrgreen:

gRuHa 09-04-06 18:22

Cytat:

Napisał NeroN
okolice foltela pasażera

a nie pod nim...

Quenti69 09-04-06 19:41

W sumie to i moze racaja. Ale sprobujcie wyciagnac gasnice z bagaznika jak macie go po brzegi zaladowanego :P

dlugi 09-04-06 21:51

Nie spotkałem się jeszcze żeby ktoś miał gaśnicę gdzie indziej niż w bagażniku albo pod fotelem pasażera (jeżeli chodzi o fabryczne mocowania), a myśle że lepiej żeby była właśnie pod fotelem niż w bagazniku.

A co do tematu to znalazłem u siebie te dwa otworki :) . Tylko musze jeszcze jakieś śrubki załatwić i będzie git :mrgreen:

pzdr

NeroN 10-04-06 11:21

Berlingo ma na tunelu...

dlugi 10-04-06 11:31

Cytat:

Napisał NeroN
Berlingo ma na tunelu...

No to plus dla Berlingo bo tunel jest zdecydowanie bardziej dostępnym miejscem niż te o których napisałem :wink:

caRRot 10-04-06 16:27

Cytat:

Napisał gRuHa
ej chłopaki a czy napewno kazdy z was w krytycznej sytuacji bedzie w stanie tam siegnąć po tą gaśnice, albo czy KTOKOLWIEK obcy bedzie wiedział ze ona tam jest jak wy, np. stracicie przytomność???
moze warto byłoby wykombinować jakieś mocowanie w WIDOCZNYM miejscu????

A tak na przykład w astrze jest zestaw apteczka+trójkąt+gaśnica schowany w bagażniku, z boku pod wykładziną [boshe] Za nowości to nawet były tam takie malutkie znaczki jeden z krzyżykiem a drugi z trójkątem ale jakoś szybko odpadły a i tak jakoś z tymi znaczkami bym sie instynktownie nie kierował żeby odpinać boczną wykładzine i tam tego szukać

sstefan 10-04-06 16:54

[quote="caRRot"]
Cytat:

Napisał gRuHa
ej chłopaki a czy napewno kazdy z was w krytycznej sytuacji bedzie w stanie tam siegnąć po tą gaśnice, albo czy KTOKOLWIEK obcy bedzie wiedział ze ona tam jest jak wy, np. stracicie przytomność???
moze warto byłoby wykombinować jakieś mocowanie w WIDOCZNYM miejscu????

albo czy KTOKOLWIEK obcy bedzie wiedział ze ona tam jest jak wy, np. stracicie przytomność???


bardzo ciekawa wypowiedż? - a ja do tej pory myślałem że gaśnica jest w każdym samochodzie i używa ją każdy przytomny kierowca który widzi czyjeś nieszczęście, i wie gdzie w swoim samochodzie ma ją zamocowaną, przecież nieprzytomnemu kierowcy nie jest potrzebna gaśnica tylko reanimacja.

caRRot 10-04-06 17:17

Cytat:

Napisał sstefan
a ja do tej pory myślałem że gaśnica jest w każdym samochodzie i używa ją każdy przytomny kierowca który widzi czyjeś nieszczęście, i wie gdzie w swoim samochodzie ma ją zamocowaną, przecież nieprzytomnemu kierowcy nie jest potrzebna gaśnica tylko reanimacja.

No właśnie o to chodzi ze jak ktoś sie rozwali i przy tej okazji zacznie kopcić to nikt kto jest tego świadkiem nie pobiegnie w ramach własnych oszczędności szukać u niego gaśnicy tylko wyciągnie swoją, którą wie gdzie ma, i poleci nieszczęśnikowi pomóc I najważniejsze ze jest do niej łatwy dostęp a wyciagniecie z bagażnika spod wykładziny podczas powrotu z castoramy przy remoncie to... [boshe]

NeroN 10-04-06 19:42

Ale gruha wziął pod uwagę temnat...

Jadymy z niedzielnej przejażdżki, lasem z jakiegoiś zadupia z laską...
Palimy fajka, naglem nam żar spadł i zaczyna nam się wykładzina jarać...
Zaczynamy z nią walczyć, po czym nie patrząc na drogę zjeżdżamy do rowu i auto sie delikatnie kładzie na lewym boku, jako,ze nie mieliśmy zapiętych pasów walimy dyńką w kierę i tracimy przytomnośc, nasza kobieta miałą zapięte pasy (mądra niewiasta) i nic jej nie jest. Chce uratować nasz dobytek (auto), Ciebie, Twoje nogi i przyrodzenie,żebyś jajecznicy nie miał... [hehe]
Próbowała Cię wyciągnąć od strony kierowcy,ale że auto leży delikatnie przechylone w rowie-nie da rady, drzwi sie nie otworzą, od strony pasażera Cie nie wyciągnie bo nie ma na tyle siły....

I co robi [smirk]

Szuka gaśnicy [palacz] [zaklopotanie]

Ale zostawmy to...

Fotel pasażera i bagażnik to są moim zdaniem podstawowe miejsca na gaśnicę i tam powinna być zamontowana (przy fotelu) moim zdaniem w każdym aucie [hammer]

gRuHa 10-04-06 21:45

mówta co chceta, dla mnie takie żeczy powinny być w widocznym miejscu...
ale ze mnie zGASILIŚCIE wiec sie nie odzywam

woojo 12-11-06 16:14

no dobra panowie...dzisiaj z uśmiechem na twarzy postanowiłem zamontować gaśnicę po fotelem pasażera. znalazłem dziurki, kupiłem zestaw śrubek i jazda do roboty...wszystko byłoby ok, gdyby te otwory miały gwint :P poświęciłem troszki czasu, ale niestety nie udało mi się wkręcić tych śrubek w te otworki [panna] a pomysł ze śrubami z nakrętkami także nie powiódł się, gdyż nie znalazłem sposobu, aby jakoś wcisnąć je tam...

Arturek 13-11-06 13:36

Cytat:

Napisał woojo
poświęciłem troszki czasu, ale niestety nie udało mi się wkręcić tych śrubek w te otworki

che, che ... czyli powoli wychodzi, że mój pomysł lepszy

woojo 13-11-06 17:50

arturek...no to, które konkretnie miejsce polecasz?

Kubeq 13-11-06 19:05

Ja mam w nogach u pasazera,jutro zrobie zdięcie i zamieszcze w tym poscie ;]


pzdr

Jarcio 13-11-06 22:38

Jak ktosik boi sie pożaru to może wozić DWIE gaśnice.Jedna pod fotelem a druga w bagażniku. :wink:

ZOMO 14-11-06 18:06

Cytat:

Napisał caRRot
Wczoraj sie żywo zainteresowalem gasnicą i przed chwila poszedlem poszukac tych dziur Przy okazji pozamiatalem głowa wycieraczke [tuning] ale chyba znalazlem to czego szukałem bo dziurki co by pod rozstaw wieszka pasowaly som. No i sie pokrecilem po garazu, śrubki sie znalazly i gaśnica wisi [bigok]

A możesz się podzielić informacją jaka śruba o ile pamiętasz?? M??, dzięki z góry (oszczędzę sobie zamiatania swojej wycieraczki :) )

Arturek 15-11-06 14:46

Cytat:

Napisał woojo
arturek...no to, które konkretnie miejsce polecasz?

Witam
Zobacz do tego wątku:
http://forum.focusklubpolska.com/vie...=5201&start=15

jest tam fotka mojego mocowania.
Gdy miałem kratkę to była przykręcona do kratki. Potem zostawiłem walcówkę mocującą kratkę i do niej przykręciłem gaśnicę. Ta walcówka jest przykręcona do fabrycznych śrub w okolicach zaczepu oparcia.
pozdrawiam
Arturek

Anten 24-11-06 21:02

A JA dalej nie mam gaśnicy i miejsca ;(
w bagażniku pusto a pod siedzieniem zmieniarka no i ..... :(


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi