Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Hamulce - tarcze czy bębny? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=28168)

alf900 29-06-09 14:46

Hamulce - tarcze czy bębny?
 
Niebawem odbiorę nowego focusa 1,6 100 KM. Z tyłu w tej wersji są hamulce bębnowe.
Czy ma to wpływ na skuteczność hamowania?
Czy znacie konkretne wartości 100-0 kmh dla obu wersji?

faber 29-06-09 21:02

Chłodzenie tarcz jest dużo lepsze więc przy hamowaniu z dużym obciążeniem różnica jest pewna. Poza tym tarcze są lepsze w późniejszym utrzymaniu, awaryjność bębnowych jest większa.
Aha i nie wiem jak jest z ABS'em w przypadku bębnowych :?:

ksoniek 30-06-09 01:56

faber, ale bębny ładują prawie do każdego nowego samochodu na tył w tej klasie?!?! co ty mówisz o ABSie? jest raczej dostosowany do właściwości.

PS a ABS nie działa na przednią oś?

m_mati 30-06-09 06:58

ABS działa na każde koło z osobna. Do tego w FL występuje z EBD, a więc podziałem siły hamowania na przednie koło. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić, co by się wydarzyło, gdyby montowano ABS tylko na przód... z przodu pulsacyjne a z tyłu blokada kół... pierwsze drzewo byłoby Twoje. Bębny to niestety oszczędność producenta...
Natomiast jeżeli chodzi o skuteczność... Jeżdżę taką samą foczką od roku i luz... Niestety efektem zamontowanego ESP są szybciej zużywające się klocki i szczęki. U mnie po przejechaniu 20tys. zostało mi ok. 50%.

faber 30-06-09 09:32

Ja foczke mam z 99r z tarczowymi z tyłu. Dla mnie lekkim nieporozumieniem jest montowanie jeszcze bębnów w nowych autach. Jak sobie przypomnę jazdy z zapieczonymi szczękami itd. w poprzednim aucie, grrrr

alf900 30-06-09 12:05

Do krajów "trzeciego świata" wielu producentów pakuje do tyłu, ze względu na niższe koszty -hamulce bębnowe.
Niemniej hamulce bębnowe mogą być również bardziej skuteczne niż tarczowe.
Decyduje powierzchnia okładzin, siła docisku itd. Wentylacja to inny temat-fading.

Aby rostrzygnąć jak to jest w fokusie trzeba porównać konkretne wartości.
Macie do nich dostęp?

Kosiar 02-07-09 08:53

Cytat:

Napisał alf900
Czy ma to wpływ na skuteczność hamowania?

oczywiście że ma , bęben hamuje gorzej a zimą lubi przymarzać
spoko ja mam w domu nową skode fabie 0,5 roku i też ma bębny
widocznie tak musi być nic nie poradzisz ;)

krawiec 09-07-09 11:58

a co z konwersją ?? jak sa z tyłu tarcze to jak mam zrobić żeby ręczny też hamował ?? tam jest hydrauliczny ręczny czy to tarczobębny są ?

Paweł 09-07-09 12:23

Cytat:

Napisał krawiec
jak sa z tyłu tarcze to jak mam zrobić żeby ręczny też hamował

pojechać do dobrego mechanika :P są tarcze a nie jakieś tarczobębny i ręczny jest na linki

MisiekT 09-07-09 12:47

Cytat:

Napisał krawiec
jak sa z tyłu tarcze to jak mam zrobić żeby ręczny też hamował ??

po prostu naprawic reczny
Cytat:

Napisał krawiec
tam jest hydrauliczny ręczny?

heh, wszyscy by chcieli :mrgreen:

gRuHa 09-07-09 15:59

Cytat:

Napisał krawiec
jak sa z tyłu tarcze to jak mam zrobić żeby ręczny też hamował ??

ręczny jest na linkę i działa jak zacisk w rowerze: ciągniesz za linkę ona ciągnie za taką dźwigienkę na zacisku, a ta przesuwa klocek w stronę tarczy...

kryso 10-07-09 11:16

W foczce 1 z 2000r 1.8 TDDI z tyłu są tarcze czy bębny ? bo nie wiem co ma mechanior zamowic klocki czy szczęki. Jade jutro na wymiane bo slychac odglos harowania w koncowej fazie hamowania:/

MisiekT 10-07-09 11:23

moze byc i tak i tak... a zeby sprawdzic wystarczy spojrzec przeciez - tarcza/zacisk na wierzchu albo zabudowany beden hamulcowy


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi