Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] Niedziałające czujniki parkowania (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=52976)

vvoitek 21-10-11 20:57

Niedziałające czujniki parkowania
 
Witam,
mam niesprawny układ pomocy przy parkowaniu w moim focusie. Podejrzewam, że to sprawa głośnikczka, bo nie słychać dzwięku, ani przy zbliżaniu się do np. ściany, ani po wrzuceniu wstecznego (wg. instrukcji powinien być słyszalny wtedy dzwięk), co więcej instrukcja podaje, że podczas awarii tego układu powinnien być słyszany dzwięk: "pojedynczy trzysekundowy sygnał dźwiękowy zabrzmi tylko raz po włączeniu zapłonu", tego dzwięku też nie ma. I tu rodzi się moje pytanie: gdzie znaleźć owy głośniczek? Mam focusa kombi mk2 z 2006 roku, czujniki fabryczne.

Z góry dzięki za odpowiedź

vvoitek 26-10-11 21:42

podbijam, może jednak ktoś wie?

laurentii 26-10-11 22:53

Centralka powinna być w bagażniku, w prawym boczku.

vvoitek 27-10-11 20:23

Dzięki, ale to wiem, pytałem o głośniczek, bo jego tam niestety nie ma.

moons 27-10-11 20:43

Skoro masz centralkę to jaki problem w znalezieniu brzęczka?? Przecież widzisz w którą stronę idą przewody i po nitce do kłębka. A brzęczek powinien chyba być gdzieś w okolicach tylnego prawego słupka.
Pozdrawiam

vvoitek 27-10-11 21:44

Cytat:

Napisał moons (Post 630671)
Skoro masz centralkę to jaki problem w znalezieniu brzęczka?? Przecież widzisz w którą stronę idą przewody i po nitce do kłębka. A brzęczek powinien chyba być gdzieś w okolicach tylnego prawego słupka.
Pozdrawiam

Problem w tym, że na parkingu pod blokiem nie mam zwykle gdzie rozbebeszać ścianek bagażnika na ślepo, a trochę kabli od tego modułu idzie. Na szczęście teraz będę miał teraz tydzień przerwy, więc pogrzebię. Jak uda mi się naprawić, to napiszę.
O tym słupku, to już coś mi się obiło o uszy, będę miał od czego zacząć.
Dzięki
Pozdrawiam

laurentii 27-10-11 23:33

Jest jeszcze jedna opcja. Ja teraz nie mam za bardzo jak tego sprawdzić przez najbliższe kilka dni, ale niech ktoś kurde jak będzie parkował i ma czujniki w aucie to poprosi szanowną małżonkę, która siedzi np. na tylnym siedzeniu, aby wytężyła swój słuch i posłuchała dokładnie skąd pika. Kolega będzie miał łatwiej. ;)

vvoitek 29-10-11 20:10

Zakładając, że głośniczek działa, to jest bardzo dobra metoda ;) Teraz będę miał trochę czasu, to poszukam. Jak go znajdę, to napiszę gdzie jest.
Pozdrawiam!

BartekB 07-01-19 18:11

Awaria org. czujników parkowania
 
Hejka po długiej przerwie.
Niestety foce doskwiera okres wieku starego :D

Wariują mi czujniki parkowania. Po wbiciu wstecznego słuchać dziwny dźwięk z brzęczka, wysoki to, po czym cały system po prostu nie działa. Tak jakby jakiś error w całym układzie. Nie miałem jak podłączyć kompa czy jest jakiś błąd od tego. Może się spotkał ktoś z takim problemem?

Wymieniłem już sam moduł ale jest to samo więc sądzę że mój jest sprawny. Ruszona każda wtyczka od czujnika plus tam gdzie idzie wiązka do auta też zero reakcji czy zmiany zachowania całego układu. Może sam brzęczek?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi