Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   problem z odpalaniem FF I benzyna 1.6 16V (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=21098)

sose 02-03-08 08:08

problem z odpalaniem FF I benzyna 1.6 16V
 
witam :)
3 dni temu kupiłem Foczke jak w temacie przebieg 217 tys, auto ma gaz sekwencyjny przeglądy robione regularnie ostatni przy 197 tys chodzi pieknie tyle ze jak juz odpali :)

Problem wyglada następujaco po przełączeniu kluczyka pompa paliwowa podaje paliwo włacza się krótko więc wnioskuje ze jej sprawnosc jest OK, akumulator kreci jak najbardziej w porządku (odpalam na benzynie ) ale kreci kreci i kręci ( dobrych pare sekund) a auto nie moze zaskoczyc dodaje troszkje gazu i wtedy po mniej więcej 3 próbach odpala, nie ma znaczenia czy jest zimny czy ciepły, czasem zas odpala bez problemu, wymieniłem swiece na nowe , wlałem srodek do czyszczenia wtyrysków do paliwa i pojezdziłęm na nim 100 kilometrów ale nic nie pomaga , pomózcie jaka moze byc przyczyna ?? :( ( olej i filtry powietrza i oleju wymienie w poniedziałek) pomózcie :)

qcksteel 16-03-08 20:33

u mnie w moim 1.8 to samo nie zależnie od pogody -10 odpala za pierwszym a czasami niech będzie z +10 stopni to za pierwszym czasami drugim nie ma reakcji, dopiero za trzecim motor zaczyna pracować i to czasami muszę gazem podtęperować :)? podejrzewam, że świece ale po wypowiedzi wyżej już nie mam 100% pewności ;)

sose 17-03-08 16:44

tak wiec dokoncze co pisałem wczesniej : wymieniłem świece , olej filtry paliwa oleju i powietrza i nic nie pomaga , nie mam pojecia od czego to zalezy wiem tyle ze jak lekko podpompuje gazem podczas odpalania ( jak już kręci rozrusznik ) to wtedy odpala od kopa ale jaka moze byc tego przyczyna nie wiem :(

danrok 25-03-08 11:14

Miałem podobny problem. Powodowała go instalacja gazowa - zalewała gazem silnik na postoju. Wymiana gwarancyjna ( w ostatnim tygodni gwar.) chyba miksera (nazwy tego nie jestem pewny) załatwiła problem.
Robiłem tak jak wy kable, świece .... na końcu 3 minuty na kompie gazownika i naprawa.
Mam instalację BRC Sequent
Grunt to dobry gazownik.

taroon 25-03-08 20:29

Cytat:

Napisał danrok
Powodowała go instalacja gazowa - zalewała gazem silnik na postoju

A czy to jest w ogóle możliwe? :shock: Przecież w sekwencji gaz jest wtryskiwany do cylindrów w fazie gazowej po odparowaniu w parowniku więc to chyba nie możliwe żeby zalewał silnik i do tego na postoju :?

V_Diesel 25-03-08 20:51

przyczyna jest gaz. chodzi o to ze wtryski od benzyny "zalepiaja" sie i ciezo pali. Najlepszym rozwiazaniem na to jest poprostu gaszenie silnika na benzynie.

danrok 26-03-08 12:04

Cytat:

Napisał taroon
Cytat:

Napisał danrok
Powodowała go instalacja gazowa - zalewała gazem silnik na postoju

A czy to jest w ogóle możliwe? :shock: Przecież w sekwencji gaz jest wtryskiwany do cylindrów w fazie gazowej po odparowaniu w parowniku więc to chyba nie możliwe żeby zalewał silnik i do tego na postoju :?

Niestety możliwe. Po wymianie prawie rok temu jest ok i nie trzeba nic gasić na benzynie choć i to testowałem w swoim czasie.

Ta cała historia tylko mnie nauczyła żeby nie starać się kombinować na siłę i jeśli chodzi o silnik szczególnie na gazie to po prostu jechać do gazownika.

sose 30-03-08 12:28

witam :)
Auto mam juz sprawne i rzeczywiscie problemem była instalacja gazowa , nieszczelny reduktor podczas odpalania pompował gaz do cylindrów ( pomimo iz sekwencja zawsze odpala na beznynie ) i z tego co mi powiedzieli w fordzie to wtedy gaz + benzyna na raz stanowi mieszanke niepalną , pojechałem do gazowników wymieniłem reduktor i jak ręka odjął :)

gRuHa 30-03-08 18:20

Cytat:

Napisał sose
gaz + benzyna na raz stanowi mieszanke niepalną

no bo nie ma powietrza, w którym mogłaby się spalić [bigok]

qcksteel 31-03-08 23:45

no ale u mnie to jednak nie to bo nie mam instalacji gazowej ;P;P


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi