Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK2] Tunel środkowy FFII i FFIIFL (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=35778)

maciaswe2 13-02-10 17:51

Tunel środkowy FFII i FFIIFL
 
Witam,
przymierzam się właśnie do wymiany tunelu środkowego na taki z podłokietnikiem. Jestem posiadaczem Foki po lifcie z 2008 roku. Mam możliwość kupna w atrakcyjnej cenie tunelu środkowego w idealnym stanie ale z Foki przed liftem. Czy tunele te różnią się czymś od siebie? Czy ten z przed liftu będzie pasował do Foki po lifcie? I jeszcze jedna kwestia, jak się mają do tego tunele z anglików? Różnią się czymś? Czy orientuje się ktoś ile kosztuje nowy tunel w ASO?

Proszę o pomoc!

Mustang 13-02-10 17:55

Odpowiedź na to pytanie trochę ciężko będzie znaleźć w dziale Opony, felgi, hamulce i zawieszenie [chytry]

maciaswe2 13-02-10 18:12

Fakt, trochę zbłądziłem, kierowałem się opisem działu "Aby miło się jeździło" bo ma to wpływ na komfort :)
Chyba już nie da rady przenieść tego wątku w odpowiednie miejsce ;/

Mustang 13-02-10 18:22

Cytat:

Napisał maciaswe2 (Post 414555)
Chyba już nie da rady przenieść tego wątku w odpowiednie miejsce ;/

myślę że moderator wszystko może8-)

Apropo pytania chyba tunel nie uległ zmianie po lifcie, były tylko różnice przy wersjach wyposażeniowych np. Ghia czy titanium miały troszke inne wykończenie tunelu(ozdobna nakładka) od tańszych wersji.

zooll 13-10-14 23:23

Tunel środkowy
 
Witam,

Nie moglem znaleźć lepszego działu wiec zamieszczam pytanie w tym miejscu.

1. Czy tunel środkowy z FF II z roku 2008r. będzie pasował do FF II FL z roku 2009r. ?
2. Czy ciężko jest kupić "klapkę" powyżej lewarka moja wersja tejże klapki na schowek nie ma. Btw. jak się owa klapka nazywa profesjonalnie ?

Pozdrawiam,
zooll

kliku 14-10-14 07:21

FF II 2008 wedlug rocznika tez juz jest po lifcie, takze powinien pasowac, dla pewnosci daj jakies zdjecie. Ta jak to nazywasz klapka to schowek, lub popielniczka, zalezy jak kto to nazywa.

yarek444 14-10-14 10:35

Moj 2008 ma jeszcze tunel przed liftowy.. A popielniczke kupisz na alle za 100-200zł.

zooll 14-10-14 10:41

Dzięki za informację.

Chciałbym kupić: http://allegro.pl/show_item.php?item=4625563776

Powinno pasować ?

Zygi_OP 14-10-14 13:27

poliftowy, ale gdzie podłokietnik zaginał??

zooll 14-10-14 13:44

Mam pytanie dodatkow. Kolory wenetrze FF II są różne, ale do tego stopnia, że wchodzi na różne barwy. Np. Szare, jasno szare. Chciałbym uniknać, tego, że kupie tunel np. trochę ciemniejszy lub jaśniejszy od tego który mam obecnie w samochodzie.

Pomoże ktoś w odpoiwedzi na to pytanie ?

---------- Post dodany o 13:44 ---------- Poprzedni post był z 13:40 ----------

@Zygi_OP dzięki za odpowiedź. Mój obecny tunel nie ma podłokietnika, a bardzo bym chciał mieć podłokietnik dlatego go zmieniam.

Zygi_OP 15-10-14 00:18

myślałem, że chcesz kupić ten z aukcji i dlatego pytałem gdzie podłokietnik;) Przedliftowe plastiki są ciemniejsze. Nie kupuj przedlifta bo to będzie krok w tył. Przedlift dodatkowo nie ma podnoszonego podłokietnika w górę i przez to bardzo ograniczona jest powierzchnia schowka w środku. Można kupić kompletny poliftowy podłokietnik za ok 350 zł.

zooll 15-10-14 16:49

@Zygi_OP Dzięki za odpowiedź!:-)

Jak odpisywałem wcześniej to miałem urwanie głowy w pracy - dlatego trochę głupot
napisałem. Tak chce kupić ten tunel + podłokietnik do niego na innej aukcji.

Sprzedawca mówił mi telefonicznie, że tunel jest jasno szary u mnie w samochodzie jest szary - tak mi się wydaje. Teraz mam dylemat czy kolory mi się zgadzają:/

Dzięki za pomoc.

Adiko. 15-10-14 20:07

Poliftowe plastiki są jaśniejsze wiec jeśli kupisz poliftowy podłokietnik to kolory będą się zgadzać.
Popielniczke ja mam na sprzedaż, zajrzyj do działu giełda.
Aha i nie kupuj tego tunelu z aukcji która podałeś, szukaj kompletu.
Pamiętaj też ze ramka dźwigni zmiany biegów, ta srebrna tez jest inna w poliftowym podlokietniku, wiec warto byłoby ja też mieć w komplecie.

zooll 15-10-14 22:13

@Adiko

Dzięki za odpowiedź. Gość który sprzedaje tunel ma na innych aukcjach pozostałe części.
Cytat:

Pamiętaj też ze ramka dźwigni zmiany biegów, ta srebrna tez jest inna w poliftowym podlokietniku
Nie wystarczyłoby wymontować mój stary mieszek(po liftowy tylko nie mam podłokietnika) zmiany biegów i zamontować do nowej ramki w tunelu?
btw. widziałem Twoja popielniczkę, ale nie będzie mi pasować carbon. Niestety nie kupię.

Zygi_OP 15-10-14 22:19

okleisz najwyżej w ciemny carbon wszystkie ramki tunelu środkowego;) Co do mieszka ręcznego to nie będzie pasował z tunelu bez podłokietnika. No i dodatkowo pod oparciem łokcia a nad mieszkiem ręcznego jest taki plastik/osłona, pilnować aby też dali w komplecie.

wwg 05-01-15 13:23

nie zauważyłem odpowiedzi na pytanie co do tuneli z Anglików, są jakieś różnice ?

arek190491 13-02-15 11:39

Cytat:

Napisał Adiko. (Post 1014651)
Pamiętaj też ze ramka dźwigni zmiany biegów, ta srebrna tez jest inna w poliftowym podłokietniku, wiec warto byłoby ja też mieć w komplecie.

Właśnie poszukuję tej ramki z mieszkiem... Ciężko to dorwać w rozsądnej cenie. Po za tym tych ramek jest kilka różnych rodzajów i nie do końca wiem którą kupić. Brakuje mi jeszcze tych osłon końcowych tunelu (tych przy nogach) ponieważ różnią się one od tych którą są stosowane w tunelach bez podłokietnika. Może ktoś coś doradzi? :) Ewentualnie może ma ktoś z was takie ustrojstwa na sprzedaż ?

maciek041 20-08-16 16:14

Zmiana tunelu (czy pasuje)
 
Witam panowie moje pytanie jest następujące:
Musze zmienić tunel ponieważ mój nie ma podłokietnika co jest strasznie denerwujące, a te przykręcane wyglądają dość szpetnie.
Więc zostaje zmiana tunelu, i znalazłem dość tanio na allegro tunel ale pan sprzedający pisze ze jest to wersja od anglika i nie pasuje do wersji europejskiej, i tu jest moje pytanie czym się różnią te wersje.
Czy mocowanie jest w innych miejscach czy jak po niżej zdjęcia.

Moja wersja: https://zapodaj.net/images/59af53b0df80b.jpg

Nowa wersja: https://zapodaj.net/images/712e1c11f10a0.jpg

weuek 20-08-16 19:22

Te "wąsy" nakładki górnej są na odwrót. Ale czytałem, że ktoś to sobie dopasował. Można też samą tą nakładkę kupić, jak na zdjęciu niżej (moja, zdjęta do malowania):

https://lh3.googleusercontent.com/2c...S=w768-h679-no

Dzior 20-08-16 20:42

Dopasować można było w przedliftowym tunelu. W poliftowym raczej tylko zmiana wąsów na nasze. Jak by co popielniczka z anglika też nie pasuje a ramke tunelu i ramke z przyciskami da sie dopasować.

koval_84 15-09-16 18:29

Zdemontowałem uchwyt na telefon z tunelu z podłokietnikiem wersja titanium. Taraz są tam otwory po przewodach. Gdzie mogę dokupić gumową wkładkę ktora zakryje owe dziury czy tylko ori wchodzi w grę. Jak to się fachowo nazywa

pilumk1 19-10-16 21:21

Witam
Potrzebuję kupić mieszek z ramką ponieważ kupiłem tunel z podłokietnikiem po FL ale gość nie dał mi tej ramki w komplecie.Z mojego tunelu bez podłokietnika silverX 2010r ponoć nie podejdzie.Problem z tym że na alledrogo nie piszą w opisie aukcji do którego tunelu jest dany mieszek a oryginalne to lekka cenowa przesada.Może ktoś się orientuje który z allegro będzie mi pasował ?

pilumk1 22-10-16 20:14

Nikt nic?To może ktoś kto ma w swoim mk2 FL tunel z podłokietnikiem będzie mógł i chciał zmierzyć specjalnie dla mnie zmierzyć srebrną ramkę od mieszka zmiany biegów?

pilumk1 22-11-16 11:56

Sam sobie odpiszę:(
Może ktoś taki jak ja będzie potrzebował pomocy i nie znajdzie się chętny zmierzyć to w tym temacie ma odpowiedź.
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=252501
A tu jest opisana wymiana całego tunelu:)
http://forum.fordclubpolska.org/show...u+%B6rodkowego

maaseru 26-12-16 10:55

Witam Koledzy,
może to pytanie wyda się głupie, ale czy tunel z podłokietnikiem od wersji ST będzie pasował do mk2 kombi po fl?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Gomad 29-12-16 16:41

Tak


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

L_BUBU 07-01-17 17:28

Witam czy była różnica pomiędzy Anglikiem a Europejczykiem
w podłokietniku czy anglik będzie pasował do wersji z kierownicą po lewej stronie ?
__________________________________________________ __________________
Doczytałem niema tematu
temat z ford club polska. autor: gomez.pl

Przewertowałem nasze forum i zaprzyjaźnione jednak nie było odpowiedniego manuala.
Zaczynamy:
1. Kupujemy tunel z podłokietnikiem, w odpowiedniej wersji:
a. Gniazdo zapalniczki w środku
b. Gniazdo zapalniczki + USB i AUX
Uwaga:
Podłokietnik z wersji angielskiej nie pasuje, bo jest inaczej wyprofilowany.
Podłokietnik z wersji po FL ma inny odcień niż ten przed FL.
Wersja przed liftem nie ma schowka.

2. Upewnijmy się że mamy w zestawie:
a. przewody zasilające do zapalniczki i/lub USB/AUX, 8M5T-15K857-BJA
b. boczki prawy i lewy finis: 046B26A i 046B26B (stare nie pasują - inni na forum docinali stare, ale jak mamy mieć to zrobione porządnie, lepiej je nabyć)
c. uchwyt mocujący do podłogi, finis: 1500398 - cena ASO ok 27zł - foto nr 1
d. ramkę wraz z mieszkiem zmiany biegów - jest inaczej wyprofilowana niż nasza

Jak dobrze poszukamy to zestaw powinniśmy wytargać za jakieś 400pln.
Niekompletnego podłokietnika nie opłaca się kupować gdyż, boczki są drogie i rzadko spotykane na allegro. To samo tyczy się ramki wokół lewarka i ręcznego.

Przed montażem warto umyć całość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. gdy elementy będą schły wy zajmiejmy się demontażem.

3. Dodatkowe potrzebne do końcowego montażu
a. śruby montażowe (czarne na klucz 10) - 4szt finis: HB1 - zostawmy sobie te ze starego podłokietnika
b. dodatkowa śruba mocująca górę podłokietnika z tunelem (tam gdzie jest miejsce na kubki) nr finis śruby: 56907, cena ok 5zł
c. śruby mocujące bok podłokietnika z prawej i lewej strony, finis: śruby HB2 - 2szt - ok 11zł/szt

4. Demontaż - nie musimy demontować radia ani innych elementów na konsoli środkowej
a. odkręcamy stary tunel: 2 śruby z tyłu znajdują się pod klapką - foto 2 i dwie z przodu pod ramką - foto 3
b. odkręcamy gałkę zmiany biegów
c. demontujemy ramkę wokół ręcznego
d. jak mamy wszystkie śruby okręcone wyciągamy tunel, i tu uwaga: zaciągamy ręczny a tunel wyciągamy podnosząc go od przodu do góry aby przeszedł przez ręczny - foto 4 i 5

5. Montaż
zanim zaczniemy montaż należy rozebrać sobie nowy podłokietnik, czyli zdjąć ręczny z mieszkiem(2 śruby mocujące pod klapą podłokietnika - klucz imbusowy) oraz górę naszego tunelu. Wszystkie zaczepy są dobrze widoczne jak odwrócimy nowy tunel.
a. przykręcamy stelaż/uchwyt mocujący do nowego podłokietnika. Mocujemy go za pomocą 2ch śrub którymi był przykręcony tył naszego starego tunelu. foto 7
b. montujemy nowy tunel, wkładając go jak na foto 6, czyli tył do góry, tak aby przeszedł ręczny. Jak już się nam to uda ręczny możemy trochę opuścić a całość ładnie wejdzie na swoje miejsce.
c. Przykręcamy tunel do konsoli środkowej z przodu w okolicy schowka/gniazda zapalniczki - 2 czarne śruby klucz 10 - z naszego starego tunelu. - foto 8
d. Montujemy górę tunelu i przykręcamy go śrubą w miejscu na kubki.
uwaga: zanim zamontujemy górę warto wyjąć zapalniczkę (wysuwamy ją do góry). Zamontujemy ją po założeniu góry.
e. Montujemy ręczny i skręcamy go - 2 śruby
f. W moim brakuje przewodu, którym mógłbym podłączyć się do kostki w tunelu aby mieć działające 2 gniazda 12V + Ew. można dorobić samemu zasilanie.
g. Montujemy gałkę zmiany biegów oraz boczki lewa i prawa strona.
h. skręcamy podłokietnik z tyłu po prawej i lewej stronie - śruby HB2 - 2szt

koniu734 20-03-17 10:32

Czołem, mam pytanko.
Czy warto inwestować w taki podłokietnik do FF MK2 FL 2008:
http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Podlo...us-Mk2-FL/4489
Czy może lepiej z jakichś alternatyw skorzystać lub szukać na aledrogo całego tunelu środkowego?

cz@rek 20-03-17 12:07

Miałem taki w poprzednim aucie to jest podłokietnik firmy Armster bardzo fajny jakościowo produkt na jego plusy mogę zaliczyć to że jest regulowany zarówno w pionie jak i poziomie no i jego pojemność w porównaniu do oryginalnego jest dużo większa zamknięcie jest na mocny magnes wiec nie ma problemu z otwieraniem się czy stukaniem na wybojach sam sposób mocowania do tunelu też jest stabilny, co do wad to w zimie lubił sobie poskrzypieć no i niestety robisz dziury w tunelu.
Aha no i można go przekładać do innych aut po zakupieniu odpowiedniej dedykowanej stopki

koniu734 20-03-17 13:51

@cz@rek, dzięki za odpowiedź =)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi