Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [MK1] 1.4 dolot i wydech (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=46939)

bacu55 30-01-11 13:24

1.4 dolot i wydech
 
Witam po raz kolejny zdecydowałem się otworzyć ten temat bo tak naprawde nigdy nie dostałem satysfakcjonującej odpowiedzi...

Nazbierałem już całkiem pokaźną kwotę i mam zamiar dokonać paru drobnych przeróbek.

Chcę wsadzić filtr stożkowy i przerobić trochę dolot, wywalić kata(może wstawię strumienice albo po prostu wybebeszę) i nowy układ wydechowy (niestety dość spore koszta) więc myślę czy może wystarczy sam tłumik końcowy...

Jak myślicie jaki może to spowodować efekt, na jaki przyrost mocy mogę liczyć?

grzybek 30-01-11 13:33

Odłóż kasę na inne auto albo na swapa. 1.4 jest na prawdę tak dennym silnikiem że każdy włożony w niego pieniądz (poza normalnymi wymianami) to stracona kasa. A na potwierdzenie zaraz zobaczysz tutaj pełno takich samych porad od innych:)

bartek1104 30-01-11 13:41

i nie zapomnij o duzym skrzydle:smt064

zdecydowanie popieram Grzybka[ziom]

Rasta 30-01-11 13:44

Amen :D

bacu55 30-01-11 13:52

no dzięki :D ja silnika nie wymienie bo mam gaz chce zrobić dolot i wydech i basta nie chce znowu słuchać ze 1.4 jest do dupy bo niby jak mam zrobić swapa jak zrobie to strace gwarancje na gaz...

aha i auto ma przejechane 79 tyś dopiero więc szkoda wyrzucać ledwo dotarty silnik...

ps. chce założyć alusy 205/45/16 ET 38 będą pasowały ??

Kam1l 30-01-11 13:53

5 KM przy sprzyjających mega wiatrach. Zatem przerabiaj,tnij, gnij, wymieniaj a nikt Cie nie wyprzedzi [ziom]

Rasta 30-01-11 13:56

Cytat:

Napisał bacu55 (Post 534167)
swapa jak zrobie to strace gwarancje na gaz...

Tekst roku, właśnie spadłe z krzesła, zabiłeś mnie Ziom :D

Cytat:

Napisał bacu55 (Post 534167)
chce założyć alusy 205/45/16 ET 38 będą pasowały ??

Nie będą pasowały czytaj uważnie forum. Choć z tak niskim profilem podejdą.

janekfocus 30-01-11 13:57

Ja bym sobie odpuścił ;)

---------- Post dodany o 13:57 ---------- Poprzedni post był z 13:56 ----------

Cytat:

Napisał Rasta (Post 534170)
Tekst roku, właśnie spadłe z krzesła, zabiłeś mnie Ziom :D



Nie będą pasowały czytaj uważnie forum. Choć z tak niskim profilem podejdą.

Dobre dobre haha.

bacu55 30-01-11 14:00

Cytat:

Napisał Kam1l (Post 534169)
5 KM przy sprzyjających mega wiatrach. Zatem przerabiaj,tnij, gnij, wymieniaj a nikt Cie nie wyprzedzi [ziom]

no bardziej mi chodzi o akustyke :D a nie o rakiete ;)

janekfocus 30-01-11 14:01

Cytat:

Napisał bacu55 (Post 534175)
no bardziej mi chodzi o akustyke :D a nie o rakiete ;)

Akustykę ? Zrobić dziurę w tłumiku ;)

pum 30-01-11 14:09

moderatorze, widzisz to i nie grzmisz!

bacu55 30-01-11 14:45

Cytat:

Napisał janekfocus (Post 534176)
Akustykę ? Zrobić dziurę w tłumiku ;)

twój pomysł jest równie idiotyczny jak ustawa antynikotynowa...

do cholery co się zapytam tutaj o coś to słucham tylko idiotycznych komentarzy... ja nie wiem co to za naród człowiek chce sobie wydech odpicować żeby fajnie brzmiało to ci jakiś kozak z dziurą w tłumiku wyskoczy... w twojej foce nie idze w środku wytrzymać a mój ma przynajmniej fajny pomruk jak dojdzie do tego bassowy pomruk to będzie jeszcze fajniej... a nie kozaku w traktorze...

ps. a pro po dziurki to miałem okazje sie raz przejechać bez tłumika końcowego było fajnie choć ciut za głośno :D

janekfocus 30-01-11 14:57

Cytat:

Napisał bacu55 (Post 534187)
twój pomysł jest równie idiotyczny jak ustawa antynikotynowa...

do cholery co się zapytam tutaj o coś to słucham tylko idiotycznych komentarzy... ja nie wiem co to za naród człowiek chce sobie wydech odpicować żeby fajnie brzmiało to ci jakiś kozak z dziurą w tłumiku wyskoczy... w twojej foce nie idze w środku wytrzymać a mój ma przynajmniej fajny pomruk jak dojdzie do tego bassowy pomruk to będzie jeszcze fajniej... a nie kozaku w traktorze...

ps. a pro po dziurki to miałem okazje sie raz przejechać bez tłumika końcowego było fajnie choć ciut za głośno :D

Większość się śmieje z twojej gwarancji na gaz . Stań na światłach koło mojego traktora, nawet bass Ci nie pomorze8) Pozdrawiam.

Kam1l 30-01-11 15:13

Cytat:

Napisał bacu55 (Post 534187)
w twojej foce nie idze w środku wytrzymać a mój ma przynajmniej fajny pomruk jak dojdzie do tego bassowy pomruk to będzie jeszcze fajniej...

http://allegro.pl/soundracer-v8-dodg...432737622.html polecam
YouTube - Shonky and the SoundRacer V8A do podtlenku lpg polecam zawór upustowy

bacu55 30-01-11 15:29

Cytat:

Napisał janekfocus (Post 534193)
Większość się śmieje z twojej gwarancji na gaz . Stań na światłach koło mojego traktora, nawet bass Ci nie pomorze8) Pozdrawiam.

gdyby twoja taczka nie była po chiptuningu byś nie miał szans...
nawet na gazie na którym o dziwo ten samochód jezdzi identycznie jak na benie a gwarancja gwarancją ostatnio mi padły wtryski bo od nowości były wadliwe co owocowało 9l gazu na 100
wymienili za darmo całą listwę teraz pali 8,4 l gazu a beny 8l w mieście (Berlin) wiec mi nie wciskaj że gaz itd bo to jest bardzo dobre rozwiązanie

ps. chcialem diesela ale traktorom niestety nie wolno wjeżdżać do centrum Berlina chyba że masz filtr cząstek stałych więc została benzynka a że udało mi się tanio dorwać 1.4 to kupiłem wiec mnie nie wkurzaj koleś... i z tego co widze to tacy z was wszyscy fachowcy jak z koziej dupy trąba jak napisałem posta co sie dzieje z autem (patrz wyżej) to mi głupoty wszyscy pisali... a pojechałem do gazowników po 30 min było wiadomo co i jak na następny dzien przyjechałem założyli nową listwę i chodzi jak nówka...

pum 30-01-11 15:30

będziesz pomrukiwał a seicento będzie cie łykać...

włóż sobie wkładkę kn'a i zostaw ten silnik w spokoju.

bacu55 30-01-11 15:36

a pana Janka z focusa zapraszam na wyścig jak już zrobię wszystko co zrobić chciałem

---------- Post dodany o 15:36 ---------- Poprzedni post był z 15:32 ----------

Cytat:

Napisał Kam1l (Post 534195)

masz mnie za debila...

grzybek 30-01-11 15:37

Dobra Panowie, koniec tematu.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi