Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   Pytanie do uzytkownikow FF 1.6 + LPG (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=14040)

tomiko 11-12-06 19:41

Pytanie do uzytkownikow FF 1.6 + LPG
 
Witam

Zapewne było o tym juz ze sto razy ale musze znow spytac o eksploatacje foczki 1.6 z instalacja gazową. Nie odsyłajcie mnie do archiwum ponieważ przeszukałem jego zasoby dokładnie. Z wygrzebanych postow jasno wynika ze połaczenie silnika 1.6 z LPG to katastrofa i zagwarantowany remont silnika po przebiegu 15-20 kkm, z uwagi na delikatna strukture silnika a zwłaszcza ceramiczne gniazda zaworow (poprawcie jak sie myle). Zauwazyłem tez ze wypowiadali sie na ten temat głównie teoretycy a nik tego nie stwierdził z autopsji. Dlatego pytam "samobojcow" ktorzy odwazyli sie na taki mezalians, czy ktoremus z Was przydarzył się remont silnika? Czy ktos przejechał powiedzmy ponad 30 kkm i zauwazył jakies negatywne skutki LPG? Czy w ogole jest mozliwe połaczenie FF 1.6 z gazem? Pytam ponieważ rozwazam atrakcyjna oferte zakupu takiej foczki z załozona sekwencja LPG. Obawiam sie jednak czy przypadkiem własciciel nie chce sie jej pozbyc poniewaz zbliza sie nieuchronny remont silnika. Nie wiem co o tym myslec dlatego zwracam sie o pomoc. Przy okazji prosze o porade na co zwracac uwage przy zakupie tego auta.

pozdrawiam

Michał 11-12-06 19:55

Nie czytałeś uważnie. Ja mam gaz już od 45 tyś. km i nie mam najmniejszych problemów z silnikiem. Nawet nie musiałem regulować zaworów czym mnie straszono przed założenie gazu do zeteca.
Problemy mieli ci którzy założyli kiepskie instalacje gazowe.
Wieć jeśli samochód ma dobrą instalację sekwęcyjną z lubryfikacją nie powinno być problemów. Chyba że ktoś nieprawidłowo eksploatował samochód ale to już inna historia.

tomiko 11-12-06 20:53

[quote="Michał"]Nie czytałeś uważnie. Ja mam gaz już od 45 tyś. km i nie mam najmniejszych problemów z silnikiem.

Przepraszam cie Michale, faktycznie widziałem wiele twoich postow broniacych instalacji LPG, pamietam jeszcze innego usera ale on miał silnik 2.0. Powiedz mi tylko czy jestes jedynie wyjatkiem potwierdzającym regułę czy znasz moze wiecej osob zadowolonych z LPG w silniku 1.6? A moze słyszałes o kims kto był zmuszony do naprawy silnika spowodowanej uzytkowaniem na LPG.

Michał 11-12-06 21:07

Jest jeszcze kilka osób. Wiem że jeszcze Sylwekgsxf nie nażeka na swoją instalację. Też ma BRC Sequent i też już sporo przejechał.

Sylwekgsxf 12-12-06 10:26

67 tyś km na LPG, instalacja BRC SEQUENT, 3 razy sprawdzane zawory i nic przy nich nie robione :P

i znalazłem to co kiedyś napisałem odnośnie LPG u mnie:


.....już gdzieś kiedyś napisałem na temat gazu, ale przypomne 2 sprawy

1. zakładajcie naprawde dobre instalacje ( ja polecam BRC SEQUENT, na dniach założyliśmy
taki do drugiego samochodu - BMW 730 V8 i jest git)
2. tankujcie tylko na sprawdzonych stacjach benzynowych.( a nie bedzie problemu z
gaśnięciem, skokami obrotów itp)


co do decyzji o montażu .... ja też sie wahałem, ale zdecydowałem sie gdyż:
1. miałem środki na instalacje (4600 zł. 3 lata temu, zwrot szacowałem po 34 tyś km)
2. planowałem jeździć samochodem jeszcze minimum 4 lata

jeżeli chodzi o sprawy techniczne to szczerze powiem że sie nie rozeznawałem, jak narazie nic sie nie dzieje, zawory sprawdzane regularnie, świece,oleje filtry co 14 tyś, gazowe filtry po 10 tyś km,

gdzieś wyczytałem na temat temperatury spalania gazu / benzyny, tak więc jazda na
gazie z V 140 km /h porównywalna jest z jazdą na PB rzędu 160 - 170 km. - to tak w skrócie, bo można by sie tu rozpisywać. w związku z tym staram sie nie jeździć z prędkościami maksymalnymi, raczej do 140 km/h ( bo o zawory trza dbać :D )

co do zużycia gazu, to w trasie około 8,5 l ( V-120-140 km/h) w mieście nie przekracza
10l/100 km. dodam że osiągi są takie jak na benzynie. ( można by "skręcić" troche żeby mniej palił, ale to kosztem osiągów)

zbiornik w kole zapasowym, 40 L , wchodzi 32 L.

to tyle w skrócie odemnie :mrgreen: :mrgreen:

MisiekT 12-12-06 10:53

ja tez sie podpisuje, tylko z silnikiem 2.0... na razie 20tys i zadnych problemow... znajdz moj post "sekwencja w 2.0 - test" czy jakos tak jak chcesz wiecej szczegolow

tomiko 12-12-06 18:25

Cytat:

Napisał misiekt
ja tez sie podpisuje, tylko z silnikiem 2.0... na razie 20tys i zadnych problemow... znajdz moj post "sekwencja w 2.0 - test" czy jakos tak jak chcesz wiecej szczegolow

Zgadza sie, czytałem twoj post tylko ze silnik 2.0 to inna konstrukcja, nie ma tych nieszczesnych gniaz ceramicznych i podobno najlepiej sie gazuje.

[ Dodano: Wto 12 Gru, 2006 18:35 ]
Dzieki wszystkim za wyjasnienia, są pokrzepiajace dlatego rozwaze kupno tego auta. Sprawdzanie Foczki chyba zaczne od cisnienia w cylindrach tylko nie wiem jakie ma byc prawidłowe, podajcie mi prosze normy sprezania dla silnika 1.6.

Powtorze jeszcze pytanko do wszyskich - czy ktos sie spotkał z awaria Foczki 1.6 wynikającą z uzytkowania tego auta na LPG? Jesli tak to czym sie objawiała.

pozdrawiam

MisiekT 12-12-06 18:39

zgadzam sie ze inna konstrukcja i ponoc wytrzymalszy, ale tak samo mnostwo negatywnych opinii bylo... najczesciej od osob ktore nie maja lub nigdy nie mialy LPG albo ewentualnie mialy starsze instalacje...
z tego co rozmawialem z goscmi ktorzy zakladali do mojej foki, to duzo instalek zalozyli i ponoc wcale awaryjne nie sa... wazne jest tylko zeby byla sekwencja a nie jakis staroc...

Michał 13-12-06 11:24

Cytat:

Napisał misiekt
najczesciej od osob ktore nie maja lub nigdy nie mialy LPG albo ewentualnie mialy starsze instalacje...

Truth.

Sylwekgsxf 13-12-06 11:44

Cytat:

Napisał tomiko
Powtorze jeszcze pytanko do wszyskich - czy ktos sie spotkał z awaria Foczki 1.6 wynikającą z uzytkowania tego auta na LPG? Jesli tak to czym sie objawiała.

pozdrawiam

złapałem kiedyś kapcia [panna] ale to chyba nie przez LPG [hehe]

emes 16-12-06 00:57

Witam, miałem 1.6 LPG przejechłem więcej niż 30 tyś. - NIE polecam.

tomiko 16-12-06 08:59

Cytat:

Napisał emes
Witam, miałem 1.6 LPG przejechłem więcej niż 30 tyś. - NIE polecam.

Mogłbys cos blizej wyjasnic jakie miałes problemy?

Piccolo_Jr 16-12-06 18:23

Właśnie. Może jakieś konkrety (bo nie obrażając nikogo zabrzmiało to jak : nie, bo nie).
Mógłby kolega napisac jaką miał instalację, przy jakim przebiegu była zakładana, czy samochód miał od nowości czy używkę, jakie wystąpiły problemy po założeniu instalacji, co trzeba było naprawiać i najakich kosztach się skończyło.
Bo jak na razie z tego co czytam to wśród użytkowników focusa 1.6 z instalacją jest tak 50/50 - jedni chwalą i nie mają problemów i to mimo niemałych przebiegów czasem a inni bardzo żałują że założyli instalkę. Może warto byłoby zrobić takie badanie gdzie każdy kto miał albo ma Focusa z silnikiem 1600 cm3 powiedziałby to o co prosze kolegę Ciekawe co by wyszło.

tomiko 16-12-06 23:02

Cytat:

Napisał Piccolo_Jr
Może warto byłoby zrobić takie badanie gdzie każdy kto miał albo ma Focusa z silnikiem 1600 cm3 powiedziałby to o co prosze kolegę Ciekawe co by wyszło.

Popieram! Zakładajac ten watek liczyłem własnie na taka wymiane wrazen z uzytkowania FF 1.6 z Gazikiem. Teoretyczne załozenia znam juz z wielu innych postow, interesuja mnie tylko własne doswiadczenia ... no ewentualnie bliskich znajomych

Michał 16-12-06 23:05

Daj znać jak będziesz w Lublinie to pokażę ci jak to wygląda :wink:

tomiko 17-12-06 10:04

Jesli zakupie Foczke na pewno nie omieszkam skorzystac z twoich doswiadczen.
Pozdrowienia dla ziomala

Sylwekgsxf 18-12-06 07:09

jak będziesz w bełchatowie lub okolicach to też zapraszam,

co do przebiegu, u mnie zakładalem gaz przy przebiegu 83 kkm, teraz mam 150 kkm

tomiko 18-12-06 22:58

Dzieki za zaproszenia i odpowiedzi, szkoda tylko ze kolega emes nie dał sie sprowokowac do szerszej wypowiedzi a z pewnoscia dałby powody do szerszej dyskusji bo jak na razie mam tylko pochlebne opinie na temat konfiguracji FF1.6+LPG

[ Dodano: Sob 23 Gru, 2006 22:34 ]
Nie kupiłem ostatecznie tej Foczki a to dlatego ze miała juz przejechane 230 kkm przy czym ostatnie 100 kkm na LPG. Smiga jeszcze całkiem dobrze ale bałbym sie jednak rychłego remonciku silnika. No trudno bede szukał dalej.

pozdrawiam

ramcin 05-01-07 10:44

Ja mam silnik 1.4l - konstrukcja podobna do 1,6.
Gaz założyłem przy przebiegu 34000km - w drugim kwartale 2005r - instalacja sekwencyjna z lubryfikatorem i zbiornikiem w kole koszt 3000zł. Prodcent instalacji nie pamiętam ale nie o to chodzi.
Teraz mam 77000km i olej wymieniam co 15tyś km, świece wymieniłem przy 74000 na motorcraft.
Wymieniłem pasek rozrządu przy 72000-73000km i sprawdziłem luz zaworowy.
Silnik działa bez zarzutów luz zaworowy w normie.
Średnie spalanie LPG od 8 do 10l zależy od prędkości i rodzaju opon jakie mam założone.
Latem, na kołach 205mm szerokości, średnie zużycie: trasa-miasto to jest do 10l/100km.
W tym czasie padła cewka zapłonowa i najpierw mylnie wymieniono mi świece.
Auto kupiłem uszkodzone z udokumentowanym przebiegiem 32000 z Niemiec .czy to prawda nie wiem ale myślę, że to prawwda bo auto było czyste i zadbane.
Uszkodzenie nie dotyczyło silnika ani układu napędowego.
Moje zdanie - LPG warto założyć.

Sylwekgsxf 07-01-07 22:34

Cytat:

Napisał ramcin
świece wymieniłem przy 74000 na motorcraft.

od 33 tyś km do 74 tyś na jednych świecach???

Piccolo_Jr 08-01-07 01:42

No ja tam nie chcę nic mówic ale Ford podobno zaleca wymianę świec co 60 tys. km (wg Poradnika użytkownika Dietera Korp'a, bo nie mam przy sobie instrukcji obsługi - chociaż tam chyba tez cus podobnego było) więc taki przebieg nie powinien dziwić raczej.

NeroN 08-01-07 12:27

W instrukcji też jest 60kkm na świecach...

MisiekT 08-01-07 12:36

tak, tylko ze na LPG swiecie zuzywaja sie mimo wszystko troche szybciej i zaleca sie czestsza wymiane - stad pytanie Sylwekgsxf zapewne...
niektorzy wymieniaja nawet co 10-15tys., ale to juz akurat raczej przegiecie... ja tam przewiduje zmieniac co 35-40tys lub jak zaczne czuc ze sie swieczki koncza...

Sylwekgsxf 08-01-07 12:56

Cytat:

Napisał misiekt
tak, tylko ze na LPG swiecie zuzywaja sie mimo wszystko troche szybciej i zaleca sie czestsza wymiane - stad pytanie Sylwekgsxf zapewne...
niektorzy wymieniaja nawet co 10-15tys., ale to juz akurat raczej przegiecie... ja tam przewiduje zmieniac co 35-40tys lub jak zaczne czuc ze sie swieczki koncza...

dokładnie [bigok]

ja wymieniam co 15 tyś

Michał 08-01-07 16:30

Ja jeszcze ni wymieniałem świec.

ramcin 18-01-07 08:35

A co zużywa się w świecach szybciej przy LPG?
Pytam, bo świece które wymieniłem są całkiem dobre.
W warsztacie i tu na forum wyczytałem, że i cewki zapłonowe szybciej wysiadają od LPG.
o co chodzi?

Piccolo_Jr 18-01-07 12:50

To nie dlatego że szybciej zużywają się pewne elementy na lpg.

Cały bajer polega na tym że silnik zasilany na lpg jest znacznie wrażliwszy na zużycie części i ich mikrouszkodzenia niż na benzynie. Po prostu na świecy która już jest w pewnym stopniu zużyta (tudziez ma jakieś mikrouszkodzenia) na lpg już nie daje się jeździć bo silnik zaczyna przerywac i dzieją się różne cuda. A ta sama świeca przy silniku zasilanym benzyną będzie mogła być używana dłużej bo na benzynie wyjdzie to póżniej.
Ot i cały problem.

MisiekT 18-01-07 15:27

Cytat:

Napisał Piccolo_Jr
Ot i cały problem.

dokladnie... ale reguly nie ma, bo to tez zalezy od instalki, silnika i ogolnego stanu technicznego... po prostu trzeba bardziej dbac o silnik i uklad zaplonowy...

gregor 26-01-07 17:11

Założyłem gaz przy przebiegu 20tys.km Dziś mam 173tys.km Jeśli się wie co w trawie piszczy (czyli jak się obchodzić z fordowskim silnikiem jeżdżąc na LPG) to nie będzie większych problemów. Pozdrawiam niedowiarków i tych, którzy 2-3 lata temu obiecywali mi remont silnika przy przebiegu 80-100tys.km A ja mam jeszcze zamiar dobić do przebiegu 240-250tys.km oczywiście na LPG i na razie nie widze powodów aby mogło być inaczej.

MisiekT 26-01-07 17:37

Cytat:

Napisał gregor
Jeśli się wie co w trawie piszczy (czyli jak się obchodzić z fordowskim silnikiem jeżdżąc na LPG)

to dla dobra ogolu opisz co ty robisz w ramach dbania o silnik na LPG, pls...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi