Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] zapaliła się kontrolka ładowania akumulatora (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=40108)

marekki_2004 07-06-10 17:28

zapaliła się kontrolka ładowania akumulatora
 
dzisiaj podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka ładowania akumulatora, dodatkowo podczas wciśnięcia pedału gazu słychać spod maski buczenie zwiększające częstotliwość w miarę wciśnięcia gazu. Co może być przyczyną, gdyż nie wiem czy jutro podholować auto do mechanika czy elektryka?

Falcon 07-06-10 20:24

Po prostu sprawdź czy masz jeszcze pasek altka :)

mlud 07-06-10 22:18

u mnie walnęły diody w alternatorze. Sprawdź pasek jak powiedział kolega. Potem sprawdź ładowanie akumulatora miernikiem na klamrach. Nie pamiętam ile miało być... pomoże ktoś?

Jeśli będzie za mało - Altek do renowacji. aaa... i alternator strasznie się u mnie grzał.
Mnie wymiana diód i łożyska kosztowało 300zł, ale to znajomy mechanior był.

viker 07-06-10 22:32

Jedź do elektryka bo chyba właśnie padł ci mostek diodowy alternatora - to częsta przypadłość. W zależności co tam będzie to albo regeneracja ok. 300zł albo nowy alternator pod 600zł.

DoktorB 08-06-10 11:46

Nie jedz samochodem. W alternatorze dochodzi do zwarcia i momentalnie się grzeje. Grozi pożarem. A samochód całkowicie spala się w 5 minut. Nie zdążysz wyjać gaśnicy.
Dla pewnosci odpal na minutę i dotknij alternator. Jak się oparzysz, to nie odpalaj więcej.
Mozesz zdjąć pasek i wtedy jechać spokojnie do mechanika (bez klimy przeżyjesz, a pasek jest łatwo zdjać, bo jest na wierzchu i napinacz się poddaje). Przejechałem tak 100 km w deszczu i na światłach.
Ja przerabiałem to miesiąc temu i kupiłem nowy alternator za 600zł. Wymiana sam. Kolejne 100 tys, km, spkoju.

marekki_2004 08-06-10 22:18

no i po problemie, faktycznie był to alternator, a konkretnie wymieniono samą płytkę z diodami. Koszt z robocizną 310PLN.

Dzięki za pomoc.

Angollo1992 22-09-14 02:23

1.8 cdti problem prądowy.
 
Witam, dzisiaj jechałem w trasie a dokladniej 200km w jedną strone. W 1 strone nie było żadnych problemów, ale w 2 jechałem i wyskoczył bład usterka silnika, zaraz zapaliła sie kontrolka od Abs i kontroli trakcji to mówie zjade na pierwszą lepszą stacje i zobacze co jest. Zjechałem, chciałem odpalić i juz nie szło( W filmiku slychać co sie dzieje jak próbuje odpalic). Nie chciał odpalić wiec został zapych ponieważ prawie 200km przede mna a jakoś musiałem dojechać. Autko odpaliło, ale kontrolki nie zgasły wrecz co jakis czaś paliła sie od Akumulatora itp. Problem ustępował jak autko miało powyżej 2 tysiecy obrótów, swiatła ponizej 2 tys swieciły słabo a na długich nie było róznicy a powyżej 2 tys swieciły idealnie także prosze o pomoc, moim zdaniem padł regulator napiecia, ale prosze o rade dokładną. Miałem pomysł jak to sprawdzić, ale wykonanie nie wyszło chciałem na odpalonym aucie wyciagnąć klamre od ako i sprawdzić czy zgasnie, ale problem jest taki, ze nie mam jak ponieważ do otwarcia maski fordzika trzeba użyć kluczyka a autko stoi w garazu a odpalić nie idzie także nie sprawdze. Filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=Jym1...ature=youtu.be

karmaz 23-09-14 05:50

Rozrusznik

Yerzo 23-09-14 08:12

Albo regulator napięcia, albo alternator. Wygląda to tak jakbyś ladowania nie miał w trakcie jazdy.

nightrider 01-10-15 20:38

Focus 2.0 TDCi - padł alternator - 1 się spalił było widać kupę dymu i gorący jak skurczybyk. Założony drugi sprawny - wytrzymał może 20 minut i znowu sytuacja się powtórzyła - zapaliła się kontrolka ładowania i altek gorący jak piekarnik. Co może uwalać alternator? Gdzieś wyczytałem że przed założeniem nowego alternatora trzeba skasować błędy... (prawda to?). Akumulator 12,3V. Auto odpala od strzała. Jakieś wskazówki? Instalacja bez żadnego zwarcia. Mam zamiar wsadzić jeszcze jeden alternator ale tym razem kontrolować i ładowanie i temperaturę zanim zdąży się spalić. Co mogę jeszcze sprawdzić?

cz@rek 03-06-16 22:32

Witam mam pytanko w temacie choć troszkę z innej beczki. Dziś i u mnie wyskoczyła kontrolka ładowania i po sprawdzeniu ładowania wyszło 13,5 (więc zapewne altek) i tu moje pytanie da rade z tym pojeździć ze 2-3 dni ? bo do warsztatu udało mi się umówić dopiero na środę a nie mam jak załatwić sobie auta zastępczego a muszę pojeździć trochę po mieście. Dodam że sam altek żadnych niepokojących odgłosów nie wydaje.

emde 23-12-16 00:50

Focus MK2 1.8TDCI MY08 - stracił ładowanie, wymieniono na nowy oryginalny alternator Denso 105A i jest problem: przy zapalonych światłach i dmuchawie na biegu 1 ładowanie mierzone na alternatorze 14,3-14,6 natomiast przy pełnym obciążeniu (+klimatyzacja, podgrzewanie przedniej i tylnej szyby) ładowanie na alternatorze 11,6-11,8. Proszę o informację, czy ktoś już spotkał się z takim przypadkiem? Dodam, że wtyczka przy alternatorze wymieniona na nową, alternator jest na pewno sprawny, wkładano już dwa inne i problem nie zniknął.

weuek 23-12-16 01:01

Do podgrzewanej szyby (i pewnie jest tez PTC) 105A jest za słaby. U mnie szyby podgrzewanej brak, ale fabryczny alternator był 120A.

emde 23-12-16 01:35

Ale 105A był oryginalnie zamontowany i wcześniej nie było z nim problemów.

jacek3773 23-12-16 10:50

masz włączone wszystkie możliwe największe obciążenia i ma być pow. 14v:smt101 , przecież szyby nie grzeją ciągle

xlukasz18x 28-12-16 06:49

To samo kolego miałem i okazało się że regulator napięcia :-) ale nie kupuj żadnych zamienników tanich kosztuje to ponad dwa razy więcej ale na pewno dlugo na tym pojeździsz:-)

Lukson_pl 29-12-16 17:14

Niskie ładowanie to nie koniecznie wina regulatora.
Bardziej skupił bym się na jakości połączeń głównych kabli - tzw. BIG3.

cz@rek 29-12-16 17:30

U mnie powodem niskiego ładowania był przetarty kabel biegnący od alternatora do komputera

xlukasz18x 30-12-16 08:04

A idzie samemu po sprawdzać te kable? Jak tak to jak? Multimetr mam jak coś.Czy trzeba jechać do jakiegoś elektryka?

Kwiatkowski Łukasz 27-06-19 13:19

Witam. Dwa lata temu miałem regenerowany alternator w moim FF MK2 1.6 benzyna 2006. Jakiś czas temu zaczęły się znowu problemy - zapalała się kontrolka ładowania - alternator został sprawdzony i ostatecznie nie wykryto żadnej usterki. Magicy przeczyścili masę ( prawdopodobnie była zaśniedziała ) i przez jakis czas był ok. Przed wczoraj żona jechała - oczywiście klima na full przy takiej pogodzie - i problem znów ten sam. Dzisiaj ja miałem sprawy i odpaliłem Forda żeby zobaczyć,ale kontrolka się nie zapaliła. Jednak po jakimś czasie pojawiła się na panelu, ale znowu zgasła. Może macie jakieś pomysły zanim umówię się u mechaniora?

jarko-sa 27-06-19 21:43

Dwa lata to jednak kawałek czasu w moim przypadku było by to niecałe 38 000 km
Regeneracja regeneracja a czas i temperatura robi co chce.
I ja utraciłem właśnie we wtorkową noc zasilanie mojego MK 1 na szczęście do domu zostało 18 km jak przestał jechać, akumulatora wystarczyło na coś około 20 km zanim wszystko dokumentnie zgasło. Na szczęście kolega dość szybko przyjechał po mnie, a samochód zwiozłem napsikanego dnia.
W alternatorze oprócz oczywiście regulatora wymieniam również łożyska. aby się za jakiś czas nie bawić w ponowne wyciąganie.

weuek 28-06-19 07:01

Cytat:

Napisał jarko-sa (Post 1201036)
Na szczęście kolega dość szybko przyjechał po mnie, a samochód zwiozłem napsikanego dnia.

Dzień bardzo nietypowy, to musiało się coś nieprzewidzianego stać.

si3wc4 18-08-19 21:48

Witam.
Jadąc wczoraj autostradą usłyszałem "pyknięcie" któregoś z przekaźników pod kierownicą i na chwilę zapaliła się kontrolka ładowania po czym zgasła. Po przejechaniu kilku kilometrów sytuacja się powtórzyła ale po chwili znowu wszystko wróciło do normy.
Samochód w tym czasie nie wykazywał żadnych objawów, nie pojawiły się również żadne błędy (sprawdzone od razu przez ForScana).
Zjechałem na najbliższego mopa żeby sprawdzić alternator. Pasek ok, połączenia elektryczne wyglądają ok.
W zeszłym roku wymieniałem mostek, regulator i łożyska.
Do tej pory nie było najmniejszych problemów.
Opisana sytuacja nie pojawiła się już ani wczoraj podczas powrotu ani dziś podczas jazdy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi