Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] Regulacja luzów zaworowych poprzez szklanki w silnikach 1.4 i 1.6 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=75842)

MarekJakubiszyn 04-11-15 10:35

Regulacja luzów zaworowych poprzez szklanki w silnikach 1.4 i 1.6
 
Drodzy koledzy,

Przeszukałem już wszystkie możliwe posty i pisze się tylko ogólnie o regulowaniu luzów zaworów poprzez wymianę szklanek w silnikach benzynowych.

Ponieważ na dwóch zaworach wydechowych mam za małe luzy postanowiłem wymienić bądź zamienić odpowiednio szklanki regulując tym samym luzy. Wszędzie używa się pobieżnie stwierdzenia, że najpierw należy rozpiąć rozrząd, a później zdjąć wałki rozrządu. Czy moglibyście podać opis kolejno wykonywanych czynności bądź linka do takiego opisu?

Dodam, że mój Focus to pierwsze modele MK II, rocznik 2004 – pasek klinowy elastyczny bez napinacza, bezpośredni napęd zaworów – szklanki, dwa górne wałki rozrządu bez zmiennych faz rozrządu napędzane paskiem zębatym.

rusałka38 05-11-15 07:55

Cytat:

Napisał MarekJakubiszyn (Post 1094808)
Drodzy koledzy,

Przeszukałem już wszystkie możliwe posty i pisze się tylko ogólnie o regulowaniu luzów zaworów poprzez wymianę szklanek w silnikach benzynowych.

Ponieważ na dwóch zaworach wydechowych mam za małe luzy postanowiłem wymienić bądź zamienić odpowiednio szklanki regulując tym samym luzy. Wszędzie używa się pobieżnie stwierdzenia, że najpierw należy rozpiąć rozrząd, a później zdjąć wałki rozrządu. Czy moglibyście podać opis kolejno wykonywanych czynności bądź linka do takiego opisu?

Dodam, że mój Focus to pierwsze modele MK II, rocznik 2004 – pasek klinowy elastyczny bez napinacza, bezpośredni napęd zaworów – szklanki, dwa górne wałki rozrządu bez zmiennych faz rozrządu napędzane paskiem zębatym.

Na FAQ pod hasłem "wymiana pierścieni tłokowych" opisałem pierwszą część demontażu "góry" silnika w zeteku 1.6B myślę, że jak nic lepszego nie znajdziesz to ten opis może być w miarę pomocny.

MarekJakubiszyn 12-11-15 10:17

Cytat:

Napisał rusałka38 (Post 1094926)
Na FAQ pod hasłem "wymiana pierścieni tłokowych" opisałem pierwszą część demontażu "góry" silnika w zeteku 1.6B myślę, że jak nic lepszego nie znajdziesz to ten opis może być w miarę pomocny.

Dziękuję ci bardzo rusałka38. Z pewnością skorzystam z twojej porady podczas demontażu wałków rozrządu.

To była pierwsza sprawa, jest jeszcze druga: przeszukałem już chyba cały internet, podzwoniłem do wielu wyszukanych firm i nie mogę znaleźć popychaczy zaworów (szklanek) do mojego Focusa, pięć z nich mam do kupienia, reszta jest już dopasowana po zamianach ich miejsc. Jedyne miejsce gdzie mogę je dostać to salon Forda - tam wiadomo ceny są oryginalne i kosmiczne. Czy ktoś z Was wie gdzie można kupić tanie szklanki zaworów?

baki 12-11-15 13:51

Zapytaj tutaj: http://abscar.pl/

Kiedyś oferowali mi regulację luzu w MK1 1.6 więc muszą skądś brać te szklanki, może też sprzedają.

rusałka38 12-11-15 22:54

Cytat:

Napisał MarekJakubiszyn (Post 1096080)
Dziękuję ci bardzo rusałka38. Z pewnością skorzystam z twojej porady podczas demontażu wałków rozrządu.

To była pierwsza sprawa, jest jeszcze druga: przeszukałem już chyba cały internet, podzwoniłem do wielu wyszukanych firm i nie mogę znaleźć popychaczy zaworów (szklanek) do mojego Focusa, pięć z nich mam do kupienia, reszta jest już dopasowana po zamianach ich miejsc. Jedyne miejsce gdzie mogę je dostać to salon Forda - tam wiadomo ceny są oryginalne i kosmiczne. Czy ktoś z Was wie gdzie można kupić tanie szklanki zaworów?

Jeśli masz w okolicy sieciowy sklep InterCars to kukaj do nich. U mnie tj. w Białymstoku często mają rzeczy nie do zdobycia gdzie indziej. Nieraz trochę drogo, ale i tak o wiele taniej niż w tzw. serwisie!.

Focusiak331 14-12-15 20:04

Witam podepnę się pod temat, jak sprawdzić czy luzy są odpowiednie i jaka powinna byc optymalna szczelina? Mój focus to mk2 1.6 benzyna 100km 2005r .

rusałka38 14-12-15 23:17

Cytat:

Napisał Focusiak331 (Post 1100894)
Witam podepnę się pod temat, jak sprawdzić czy luzy są odpowiednie i jaka powinna byc optymalna szczelina? Mój focus to mk2 1.6 benzyna 100km 2005r .

Luz zaworowy:
Silniki 1,6 S i SE
dolot 0,17-0,23
wylot 0,31-0,37- to znalazłem na forum; podobno pochodzi z jakiejś mądrej książki, ja natomiast u siebie ustawiałem odpowiednio 0,2 zawór ssący i 0,35 zawór wydechowy. Nic na półsyntetyku nie klekocze. Przebieg ok. 215tyś, luz ustawiałem przy 200tyś.

Focusiak331 15-12-15 12:20

Ja mam przebieg 140tys i zalany pełen syntetyk,silnik oleju nie bierze, ale wydaje mi się ze pracuje za głośno dziś nagram film i wrzucę tutaj, nie mam jak porównać z innym samochodem i takim silnikiem.

motopawel 09-05-16 20:37

Witam a czy mógłby ktoś podać luz zaworowy dla ZETECA - S 1,4 z 99 r ? Pozdrawiam

adasok 09-05-16 22:15

według książki "sam naprawiam" silnik 1.4 z oznaczeniem FXJA dolot 0.17-0,23 wylot 0,27-0,33

motopawel 12-05-16 21:41

Dzięki. Na dniach zabieram się za to postaram się zrobić fotorelację.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi