Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK2] Woda w bagażniku FF II 5HB (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=52710)

2.0TDCi 09-10-11 16:13

Woda w bagażniku FF II 5HB
 
Witam mój problem z focusem to woda we wnęce na koło zapasowe. Przeczytałem już wszystkie tematy na forum o wodzie w bagażniku i niestety żadne z przedstawionych tam rozwiązań u mnie nie działa. Woda wlewa się we wnękę przez bagażnik po prawej stronie na dole w samym roku (dywaniki i wykładziny zazwyczaj suche czasem lekko wilgotne) woda wlewa się tak jakby pod nimi... Oczywiście pod kołem zapasowym są już purchle i miejscami rdzawy nalot więc sprawa jest raczej pilna do naprawienia. Sprawdzałem uszczelkę bagażnika jest OK, lampy i jakieś otwory pod nimi wszystko suche, od góry zawiasy klapy bagażnika też OK suche, wężyk do spryskiwacza też cały suchy, woda wlewa się tak jakby na wysokości zderzaka albo niewiele ponad nim. Żeby było śmiesznie jak auto stoi jest sucho (nawet jak pada dość mocno) jak jadę wody jest sporo w kole zapasowym ok. 1 litra po wizycie na myjni zdecydowanie więcej. Dodam że auto na 100% bezwypadkowe ale ja osobiście malowałem zderzak tylni (nie wiem czy lakiernik go zdejmował do malowania) i wymieniałem tylne nadkola z tych szmacianych na plastikowe. Wiem że w FFI woda potrafiła się dostać do środka przez jakąś kratę wentylacyjną z boku czy FFII też ma coś takiego?I może ktoś ew. polecić zakład blacharski/mechaniczny czy jakikolwiek inny który podejmie się likwidacji przecieku? Chodzi mi o okolice Bydgoszczy i ew. Warszawy/Legionowa, ASO chyba w ostateczności... Proszę o pomoc bo bagażnik i tył mojego całkiem fajnego forda rdza zżera prawie w oczach, a szkoda bo poza tą wodą ( w robocie się śmieją że mam Forda U-bota nie Focusa [zaklopotanie] ) to jest naprawę ładny i przyjemny samochód z dobrym prowadzeniem i silnikiem a przy tym całkowicie bezawaryjny.

Seboludek 11-10-11 09:47

Kolego wyciągnij plastiki i wykładzinę z bagażnika z tej strony z której leci, weź kumpla jedźcie na myjnię bezdotykową (karcher), wsiądź do bagażnika a kolega niech płucze samochód w tej okolicy i najprędzej to zauważysz...

2.0TDCi 29-10-11 16:58

Witam, przepraszam że tak długo nie odpisywałem ale miałem mocno ograniczony dostęp do internetu. Byłem na myjni. Woda do wnętrza dostaje się przez taki kwadrat w rogu bagażnika (są po obu stronach) po co one są nie wiem ale wydostaje się z nich i spływa dalej do koła zapasowego. Nic dojrzeć tam głębiej/dalej nie można świeciłem latarką itd... ale wrażenie ogólne mam takie jak by się woda dostawała przez śrubę mocującą zderzak, nie wiem czy w ogóle da się to uszczelnić nie zdejmując zderzaka a tak to boję się wykręcić tą śrubę żeby przypadkiem później gorzej się nie wlewało....


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi