Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=48)
-   -   Focus 1.6 Ecoboost 150 vs Octavia 1.4 140 (oba kombi) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=68167)

abc 03-02-14 10:34

Focus 1.6 Ecoboost 150 vs Octavia 1.4 140 (oba kombi)
 
Jak w temacie. Szukalem niby mk3 1.6 125 KM co by ograniczyc koszty. Bez turbo, bezp. wtrysku, itp. Ale... przejechalem sie 1.6 150 KM i to jak dwa rozne swiaty. Wiec jesli focus, to z tym silnikiem. Kombi. Zbych tez sie w koncu ogarnie z tymi silnikami:) Ale... przejechalem sie Octavia III 1.4 140 KM. No i...

1. Wykonanie Octavii duzo lepsze - materialy, ergonomia, itp.
2. Ilosc miejsca w srodku - Octavia na plus
3. Deska rozdzielcza - Octavia na plus. Fokus moim zdaniem przekombinowany.
4. Prowadzenie. No wlasnie. Niby Octavia sie lepiej zbiera, ale prowadzi sie minimalnie gorzej.

Foka Trend, Octavia Ambition.

I mam pytanie - jezdzil ktos z Was oboma autami dluzej? Jak to wyglada w trasie, szybsze zakrety, itp? Pan z salonu sie troche obsral i nie chcialem go bardziej stresowac.

Cenowo Ford wychodzi jakies 4000-5000 taniej. Ale jak kupie nowe, to chce pojezdzic 7-8 lat. Wiec cena nie jest wazna. Najbardziej zalezy mi na prowadzeniu. Ale szukam osob, ktore jezdzily, a nie czytaly opinie w gazetce... Calosc robi moim zdaniem lepsze wrazenie w Skodzie.

Dzieki:)

Kuras1000 03-02-14 11:14

Nie jeździłem nową Octavią ale od poprzedniej Foka miała zdecydowanie lepszy zawias... Te 5000 zł oszczędności, dołóż do lepszej wersji w Foce i jak chcesz jeździć długo to max. Ford Protect i bedzie gitara :). W opini znajomego mechanika z ASO Forda, 1.6 EB jest bardziej dopracowanym silnikiem aniżeli 1.4 TSI. Jak do tej pory nie mają z nim żadnych problemów... W Skodzie chyba nie jest tak różowo :).

abc 03-02-14 11:31

Ale 1.4 TSI jest duzo dluzej niz 1.6. I poprawki jakies juz mial:)

Atlis 03-02-14 12:47

abc:

1. nie porownywalem ambition/trend, ale titanium/elegance - ten sam poziom jakosci. ergonomia to bzdura. po dwoch tygodniach bedziesz znal kokpit na pamiec.
2. to sie zgadza. octa jest wieksza. tutaj nie ma dyskusji - potrzebujesz tyle mniejsca? nie wiem kogo bedziesz wozil, mi sie dwojka dzieciakow z tylu w foce miesci bez problemow.
3. kwestia gustu, wnetrze OIII jest bardziej niemiecko, mi sie w elegance nie podobalo w OIII. zdecydowanie lepiej wyglada ciemne wnetrze w GVII.
4. OIII jest generalnie dosyc glosnym samochodem w srodku i prowadzi sie gorzej. tylko wersja 1.8TSI z normalnych i RS maja z tylu wielowahacz. jezeli masz w planach wozic ciezkie rzeczy, belka w sumie nie jest zlym rozwiazaniem, tylko poprostu bedzie ciut gorzej jezdzic i jest tez glosniesza na nierownosciach.

Co do silnika - nowa 1.4TSI nie jezdzilem, 1.4TSI 122KM mialem mozliwosc wyprobowac w Scirocco - dla mnie odkurzacz bez charakteru.

Moja rada - zobacz jeszcze GVII - w wersji z 1.4TSI 150KM juz ma wielowahacz i wnetrze jest ciut lepsze niz w Foce. Jezdzi tez podobnie jak Foka. Jezeli ci sie nie spieszy z zakupem, juz nie bawem pojawi sie facelift FFIII - wnetrze bedzie lepsze.

Kokosoweclio 03-02-14 12:56

Ja właśnie jak kupowałem auto, to brałem pod uwagę octavię i :
1 jakość tapicerki w moim odczuciu w octavii gorsza - ale porównywałem do titanium
2. silniki tsi według użytkowników wieśwagenów nadal są problematyczne

dlatego stanęło na foce, no i dodatkowo w skodzie ta kura na znaku do mojej żony całkowicie nie trafia :D

abc 03-02-14 13:10

No znaczek w Skodzie to syf. Przyznaje. Dla mnie ogolnie z zewnatrz Foka jest sliczna. Miejsca tez mi wystarcza. Nawet bym przebolal ta gorsza jakosc wykonania w Foce. Bo moim zdaniem jest gorsza. Ale rozp... mnie ta srodkowa konsola w Foce. Jezdzilem 2 tygodnie kolegi 1.6 150 KM. Jezdzi super. Ale za kazdym razem, gdy wsiadalem, to rzygac mi sie chcialo. Ktos, kto to wymyslil, powinien dostac po ryju:) Golf to klasa w srodku. Ale i inna cena.

Poczekam na Foke po lifcie. Choc jak znam zycie, to poprawia wnetrze, a spier... na zewnatrz. W tym wlasnie problem - mi sie w Octavii nic nie nie podoba:)

bladerr 03-02-14 13:46

Cytat:

Napisał abc (Post 947911)
W tym wlasnie problem - mi sie w Octavii nic nie nie podoba:)

no i chyba sam odpowiedziałeś sobie na pytanie z pierwszego postu [brawo]

Atlis 03-02-14 13:58

abc - srodkowa konsola sie poprawi, juz wiadomo jak mniej wiecej bedzie wygladac:

http://static.autoexpress.co.uk/site...celift-7_0.jpg

a zewnatrz licz na cos takiego, tylko z lampami obecnego modelu:

http://farm6.staticflickr.com/5327/9...6a101fa7_o.jpg

i prosze sie odpier%^dolic od znaczka Škody. :) ma dluga historie i nie jest to kura, tylko oskrzydlona strzala. ;)

abc 03-02-14 14:04

Jak ta by wygladala Foka w srodku, to inna bajka. A kiedy to wchodzi?

A a propos znaczka - Ty ma taka strzale?:)

Atlis 03-02-14 14:53

no tak na pewno bedzie wygladac, bo to zdjecia prototypu. kiedy bedzie nie wiem, ale moze juz w genewie w marcu. na rynek wejdzie wtedy w miare szybko, bo to tylko facelift.

a strzale nie mam, mialem kiedys favorit ;)

Kokosoweclio 03-02-14 15:11

Ja naprawdę nie wiem, czego się konsoli czepiasz, w Titanium jest radio sony i według mnie wygląda to ok, trochę gorzej jest z tym radiem forda co krytykują, że wygląda jak telefon. Ale dla mnie to też ok. Wolę tak, niż jak ma być w środku bezpłciowo
u mnie w srodku jest tak:
http://lh4.googleusercontent.com/-pl...-no/focus3.tif

Atlis 03-02-14 15:16

Kokosoweclio - wszystko ladnie pieknie, ale abc patrzyl na ceny Trend, nie Titanium. (w ogole po ch wrzuciles link do .tif?)

abc 03-02-14 15:34

No nawet to Titanium mi sie nie podoba. Ale ta po lifcie juz jest OK.

Janisek 03-02-14 16:21

wg mnie to teraz naprawdę warto poczekać na lift a jeśli już ktoś nie może czekać to zawsze może potem zrobić takie coś: ;)

http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=60559






.

Adam Getka 03-02-14 17:24

Octavia wygrywa wnętrzem - jakość foteli (niżej się siędzi, lepsze trzymanie boczne) oraz obszerność.
Focus - lepszy układ kierowniczy oraz silnik

Jak masz poniżej 180cm to bierz fokę. Jak masz więcej, jeżdzisz czasami w więcej niż 2 osoby i korzystasz z bagażnika to bierz Skodę.

Mucka13 11-02-14 23:11

Cytat:

Napisał abc (Post 947911)
Ale za kazdym razem, gdy wsiadalem, to rzygac mi sie chcialo. Ktos, kto to wymyslil, powinien dostac po ryju:) Golf to klasa w srodku. Ale i inna cena.

Ja z kolei jak oglądam wnętrze FFIII to się uśmiecham :)
Ford chyba jako jedyny trzyma się ciekawych i śmiałych rozwiązań we wnętrzu, a wszystkie vagi to robione są na jedno kopyto.

Co do golfa, to nie wiem czym zdobył taką sławę. Dla mnie cytrynka ds3 jest lepsza i ładniejsza.

Taki ot, słyszałem coś takiego że ponoć vag chciał najpierw zainwestować w fso i włączyć go w szeregi vag, ale się nie zgodzili ( bo vw w czasie wojny budował pojazdy dla hitlera ) i poszli do czeskiej skodziny i zrobili z niej potęgę :)

Ja bym na Twoim miejscu brał foczkę :)

Adam Getka 12-02-14 07:44

Cytat:

Napisał Mucka13 (Post 951182)
Taki ot, słyszałem coś takiego że ponoć vag chciał najpierw zainwestować w fso i włączyć go w szeregi vag, ale się nie zgodzili ( bo vw w czasie wojny budował pojazdy dla hitlera ) i poszli do czeskiej skodziny i zrobili z niej potęgę :)

Bzdura. Info z pierwszej ręki - związki zawodowe nie zgadzały się na zwolnienie ani jednej osoby i tylko pewien "azjatycki tygrys" się no to zgodził...co się skończyło zwolnieniem wszystkich.

yaarofox 12-02-14 09:37

jak piszesz w oktavii nic Ci się nie podoba ,a najbardziej zależy Ci na prowadzeniu- ..?! więc o co Ci chodzi, odpowiedziałeś sobie sam na to pytanie

Himek 12-02-14 15:40

Ja bym kupił Octavię Focus oprócz prowadzenia jakoś mnie nie powala na kolana, ale to Twoja decyzja.

holo 12-02-14 15:47

Brat swego czasu jeździł O2 w jakiejś biednej wersji wyposażenia z silnikiem 1.9 105km. Gdy wsiadł do mojego Mk2 1.6 też w bieda wersji, to stwierdził, że oprócz silnika w focusie wszystko jest lepsze. Ja bym dodał jeszcze kiepskie fotele w focusie, ale po wymianie na te ciut lepsze jest ok. Jak to się ma w nowszych generacjach - nie wiem. Nie jeździłem żadnym.

niko123 23-02-14 15:56

Dziwne że nikt nie wsponial o awaryjności. ( Dekra 2013 )


Lp. Segment Model Uzyskany wynik
1. Auta małe Audi A1 97,1%
2. Auta kompaktowe Ford Focus 97,3%
3. Auta klasy średniej BMW Serii 3 97,1%
4. Auta klasy wyższej Mercedes-Benz Klasy E 97,4%
5. Auta sportowe BMW Z4 97,7%
6. Auta terenowe/SUV-y BMW X1 96,2%
7. Vany Ford C-Max 97,7%
8. Auta dostawcze Volkswagen Crafter 77,6%

http://www.v10.pl/Ranking,awaryjnosc...eni,94041.html

Co do 1.4 TSi to jest masakra:

http://www.magazynauto.pl/porady/eks...jne,nId,709645

http://www.auto-swiat.pl/1-silnik-14...znymi-awariami

bladerr 25-02-14 07:22

Cytat:

Napisał niko123 (Post 954920)
\

Co do 1.4 TSi to jest masakra:

niby każdy wie, że ten motor to masakra, ale ostatnio się podobno poprawili [poebao]

niko123 25-02-14 20:39

Tak wiem ale mając taki nowy tsi ciągle miałbym w głowie czy aby napewno :)

Adam Getka 25-02-14 21:43

Ja żem tymi własnymi ręcami zajechał jednego 1.6EB...po 3 kilometrach..jak dostałem zastępczaka z UrsynCara

Skończyła się już era niezniszczalnych silników. Teraz silnik to element eksploatacyjny, jak zmiana majtek raz w tygodniu :)

grzybek 26-02-14 18:44

Adam dobrze gada, silnik ma przelatać 200-300kkm w zależności od stylu jazdy i do kosza.
Sam powożę służbową Octavię III 1.2 TSI tylko hatchbacka i jestem pełen podziwu dla tego auta bo jakby nie patrzeć to kawał fury do tego świetnie wykonanej. Co do prowadzenia to nie przesadzajcie już, odczujesz to jedynie w skrajnych sytuacjach a sam zakręty 'wyceniane' na 40km/h Skodą obrabiam 80km/h więc jest bardzo dobrze. Kokpit FFIII też mi się nie nie podoba i też uważam że jest przekombinowany, tutaj jest prosto, czytelnie a mimo wszystko ładnie.
Z gadżetów których teraz jest cała masa dostępna polecam skrętne lampy (nie doświetlanie halogenami czy innymi żarówkami) jeśli ktoś sporo jeździ krętymi drogami lub takimi ogólnie słabszej jakości, jest to po prostu przepaść jeśli chodzi o widoczność.

bladerr 26-02-14 21:14

wszystko teraz jednorazowe jest, 1.0 EB przewidziany jest na 230-260 tyś km, a potem śmietnik... tak więc jeśłi ktoś jeździ ok 20 tys rocznie to i tak starczy na ponad 10 la

abc 26-02-14 22:04

Ale nie przesadzajcie. Taka Foka 1.6 benzyna 100 KM to co tam sie ma zepsuc? Tam nic nie ma:)

bladerr 26-02-14 23:21

ja nie przesadzam, do jest infromacja od wujka Henrego (taka nie oficjalna).
W 1,6 100, to prawda nie ma, ale już w 1,6 105 z MK3 są np zmienne fazy itp.

abc 27-02-14 09:29

za chwile dojde do wniosku, ze jednak kupie e46 328. tam tez sa zmienne fazy, ale silnik przelata pol miliona. i jest na lancuchu:)

bladerr 27-02-14 09:43

Cytat:

Napisał abc (Post 956061)
i jest na lancuchu:)

1.4 TSI VAG też jest na łańcuchy, co wcale mu nie porzeszkadza w notorycznym urywaniu się.
:smt020


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi