Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=48)
-   -   Pierwsze cztery koła. (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=82346)

ArniHell 24-07-18 19:58

Pierwsze cztery koła.
 
Witam, chciałbym kupić swoje pierwsze auto. Padło na Focusa MK2. Nie pytajcie dlaczego po prostu mi się podoba i tyle. Z racji tego że moja wiedza na temat aut jest znikoma liczę na waszą pomoc. Już w internecie wyczytałem że najmniej awaryjny będzie silnik 1,6/101km. Znalazłem 5 aut które mnie interesują. Poczytałem o LPG i zazwyczaj się ich odradza w Focusie. Chciałbym wiedzieć które z wybranych aut mi polecacie.

1. https://www.olx.pl/oferta/ford-focus...5-IDuGN21.html
VIN: WF05XXWPD55J01345

2. https://www.olx.pl/oferta/ford-focus...5-IDwINj9.html
VIN: WF05XXWPD56Y55816

3. https://www.olx.pl/oferta/ford-focus...5-IDwAMN3.html
VIN: WF05XXGCD56B76113

4. https://www.olx.pl/oferta/ford-focus...5-IDwHZf3.html
VIN: WF05XXGCD56J73530

5. https://www.olx.pl/oferta/ford-focus...5-IDwqqHD.html
VIN: Otrzymam dopiero jutro bo sprzedawca jest w Niemczech na chwile obecną.

Tak, wiem że auta pochodzą od handlarzy może oprócz tego z gazem. Niestety prawie miesiąc temu z przed nosa zwinięto mi auto od prywatnej osoby która chuchała i dmuchała na auto. Które z wyżej wymienionych aut będzie mniejszym złem? Cena jest taka sama tak jak by się zmówili ale co ja tam wiem. Na co zwracać uwagę przy zakupie? Jest gdzieś wykaz wyposażeń FF? np. ambient ma to i to a ghia to i to.

weuek 24-07-18 23:58

Cytat:

Napisał ArniHell (Post 1194491)
Nie pytajcie dlaczego po prostu mi się podoba i tyle.

Bardzo słaba strategia zakupu. No i akurat słabe auto kupisz: i użytkowo i jakościowo.

ArniHell 25-07-18 00:13

A co mam kupić Passata w TDI? Focus mi się podoba i opinie są dobre. Nie ma aut bez wad. Części i eksploatacja nie są drogie. Co polecisz innego? Szukam auta do 13 tyś.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

weuek 25-07-18 00:16

"Tyś" to jaka jednostka? "Tyśąc"?

Focus mk2 jest kiczowatym, niechlujnie zaprojektowanym autem. Jego nadwozie to festiwal niedoróbek. Jedyne, co zasługuje na szczerą pochwałę, to jest zawieszenie, bo równie dobrego w tej samej cenie nie znajdziesz (ale skoro masz zerowe pojęcie, to i tak tego nie docenisz). No i easy fuel, ale to nie w egzemplarzu za 13 tys. Ford jest tani - stąd dobre opinie.

ArniHell 25-07-18 00:32

Cytat:

Napisał weuek (Post 1194500)
"Tyś" to jaka jednostka? "Tyśąc"?

Focus mk2 jest kiczowatym, niechlujnie zaprojektowanym autem. Jego nadwozie to festiwal niedoróbek. Jedyne, co zasługuje na szczerą pochwałę, to jest zawieszenie, bo równie dobrego w tej samej cenie nie znajdziesz (ale skoro masz zerowe pojęcie, to i tak tego nie docenisz). No i easy fuel, ale to nie w egzemplarzu za 13 tys. Ford jest tani - stąd dobre opinie.

Tak powinno być tys od tysiąca. Bardzo mi przykro że uraziłem twoją wrażliwość na gramatykę. Tak jak mówiłem nie szukam auta do spuszczania się nad nim tylko auto do pracy i jazdy na wakacje raz do roku. Wiem że nie jest to super auto ale nie oczekuję tego od auta za 13tys.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

jacekcrv 25-07-18 01:04

Przykro mi, że akurat odpowiedział Ci weuek. Jakbyś dłużej poprzebywal na forum to wiedziałbyś, że niestety jego posty generalnie nic nie wnoszą i nie jest on partnerem do dyskusji.
Weuek gdzie miałeś oczy jak kupowałeś swój egzemplarz? Skoro to taki festiwal złych rozwiązań to przecież musiałeś jakieś zauważyć?
Focus mk2 jako samochód na pierwsze 4 kółka jest dobrym wyborem. Benzyna 1.6 nie sprawi Ci wielu problemów. Eksploatacja jest względnie tania, a biorąc pod uwagę relacje cena /rocznik wypada bardzo korzystnie.

weuek 25-07-18 01:20

"Tyś" to nie gramatyka. Kuźwa, niczego ci dzisiejsi o swoim języku nie wiedzą.

A podczas zakupu swojego gniota oczy miałem raczej w dupie, bo niestety posłużyłem się opinią innych (jak kolega wyżej ma zamiar), a oni ciula wiedzieli o tym, co w aucie jest istotne. Czyli jest tak samo jak z językiem ojczystym.

Falcon 25-07-18 03:13

Nie słuchaj weuka, jest na wakacjach, nachlał się i ma oczy w [dupablada]. :-)

ArniHell 25-07-18 09:39

Cytat:

Napisał jacekcrv (Post 1194502)
Przykro mi, że akurat odpowiedział Ci weuek. Jakbyś dłużej poprzebywal na forum to wiedziałbyś, że niestety jego posty generalnie nic nie wnoszą i nie jest on partnerem do dyskusji.
Weuek gdzie miałeś oczy jak kupowałeś swój egzemplarz? Skoro to taki festiwal złych rozwiązań to przecież musiałeś jakieś zauważyć?
Focus mk2 jako samochód na pierwsze 4 kółka jest dobrym wyborem. Benzyna 1.6 nie sprawi Ci wielu problemów. Eksploatacja jest względnie tania, a biorąc pod uwagę relacje cena /rocznik wypada bardzo korzystnie.

No właśnie o to mi chodziło. Auto z wyglądu mi się podoba i jest tanie. Nie chcę jeździć 20 letnim passatem. Znajomy jak się dowiedział że biorę Forda to się załamał. Powiedział że nie kupuje się Meganek i FF bo ich rdza zżera. Najlepiej to Passata a jeszcze lepiej w kombi bo niezniszczalny a pół roku temu mówił tak samo o starych Mercedesach.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

---------- Post dodany o 07:39 ---------- Poprzedni post był z 07:36 ----------

Cytat:

Napisał weuek (Post 1194503)
"Tyś" to nie gramatyka. Kuźwa, niczego ci dzisiejsi o swoim języku nie wiedzą.

A podczas zakupu swojego gniota oczy miałem raczej w dupie, bo niestety posłużyłem się opinią innych (jak kolega wyżej ma zamiar), a oni ciula wiedzieli o tym, co w aucie jest istotne. Czyli jest tak samo jak z językiem ojczystym.


Nadal nie podałeś argumentów dlaczego nie FF.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

weuek 25-07-18 10:37

Podałem. Tylko za dużo i niepotrzebnie cytujesz, więc umknęło ci w gąszczu tych śmieci (plus automatyczne śmieci z telefonu). Samymi śmieciami człowiek otoczony, to sedna sprawy żadnej dostrzec nie jest w stanie.

Z rdzą to prawda. Zabezpieczenie jest marne.

jacekcrv 25-07-18 11:48

Podałeś takie ogólniki, że równie dobrze mogłeś nie napisać nic - ale to żadna nowość. Focusy mk2 jeżdżą, nie są zgnite. Idealnie zabezpieczone przed korozja nie są - ale nie sypia się w oczach. Każdy wybór samochodu to kompromis między czymś a czymś. Z czegoś wynika cena taka a nie inna - może kiedyś to zrozumiesz :)

weuek 25-07-18 16:53

Po 4 latach ze swoim fokusem rozumiem świetnie.

A do twojego "konkretu" pasują wszystkie auta, jakie widzisz codziennie w ruchu.

pilumk1 26-07-18 01:26

Mam kolejnego forda a drugiego focusa. Mk2 trochę rozczarował bo jest w środku dla mnie za głośno. Ale cała reszta typu spalanie awaryjność dostępność i cena części a o ile kupisz golasa możliwość dołożenia/rozbudowy wyposażenia jest na plus. Teraz wiedząc o jego minusach kupiłbym go ponownie.Polecam. Kupuj. Co do Twoich propozycji nie mogę się wypowiedzieć bo jak wiesz w aukcji każdy jest idealny. Trzeba organoleptycznie je zbadać. Powodzenia😀

ArniHell 29-07-18 18:42

Byłem dzisiaj oglądać dwa focusy. Pierwszy granatowy. Na zdjęciach wygląda jak z salonu a w rzeczywistości to był wrak no ja litość boską. W środku podrapane, ręczny chodzi jak nie normalny, hamulce wydają odgłos jak by Mietek trzymał go 10lat na parkingu. Uszczelki przy drzwiach podrapane jak by ktoś nożem jeździł. Drugim autem był srebrny. No ten niby rok młodszy a wyglądał jak by człowiek nim jeździł a nie małpa. Fakt było jakieś wgniecenia malutkie okrągłe na zderzaku ale każdy mógł je zrobić. Z organoleptycznych to podczas bujania jednego koła było słychać pukanie. Podczas jazdy z tyłu tez coś stukało. Co to było nie wiem. Liczę na to że w tygodniu podjadę na jakąś stacje kontroli i dowiem się więcej przed samym zakupem.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

blutut 29-07-18 22:49

Jak z tyłu coś puka to nie podchodź do auta. Jeżeli nie będzie kwitu na zwieszenie, to bądź świadom, że w najbliższym czasie będzie mogło wymagać wymiany. A koszt kompletu z tyłu to 1000 za części i minimum 600 robota. Do tego jak już wszystko rozłożone fajnie byłoby zrobić springi i amory i już się robi spora kwota. Niby są ludzie co same tuleje wymieniają, Ale Ford przyoszczędził i śruby się zapiekają i ciężko jest je poluzować a dwa że wahacze są z gównolitu i gną się przy mocniejszych operacjach.

Zerknij jeszcze na megane ii po lifcie z silnikiem 1.6 115km - dużo bardziej zrywny, fajny do gazu. Mniej kosztów wygeneruje jego serwis mimo wszystko.

Silnik 1.6 z Focusa jest na prawdę mało satysfakcjonujący pod kątem dynamiki. Mam taki u siebie i bardzo mi przeszkadza to...

ArniHell 30-07-18 16:09

Cytat:

Napisał blutut (Post 1194664)
Jak z tyłu coś puka to nie podchodź do auta. Jeżeli nie będzie kwitu na zwieszenie, to bądź świadom, że w najbliższym czasie będzie mogło wymagać wymiany. A koszt kompletu z tyłu to 1000 za części i minimum 600 robota. Do tego jak już wszystko rozłożone fajnie byłoby zrobić springi i amory i już się robi spora kwota. Niby są ludzie co same tuleje wymieniają, Ale Ford przyoszczędził i śruby się zapiekają i ciężko jest je poluzować a dwa że wahacze są z gównolitu i gną się przy mocniejszych operacjach.

Zerknij jeszcze na megane ii po lifcie z silnikiem 1.6 115km - dużo bardziej zrywny, fajny do gazu. Mniej kosztów wygeneruje jego serwis mimo wszystko.

Silnik 1.6 z Focusa jest na prawdę mało satysfakcjonujący pod kątem dynamiki. Mam taki u siebie i bardzo mi przeszkadza to...

Zapytałem ludźmi z którymi jechałem co słyszeli i moja dziewczyna stwierdziła że to nie było pukanie a bardziej buczenie. Według jej ojca który jest mechanikiem ale samoukiem że to coś z oponami. Więcej dowiem się na staxji kontroli i na podnośniku. Jak wygląda uszkodzone zawieszenie?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

blutut 31-07-18 00:08

Sparciałe tuleje. Jeżeli jeszcze jest oryginał to na bank jest wywalone.

Opony to dość częsty problem, częściej nazywa się to "ząbkowaniem". powiązane z zawieszeniem wielowahaczoym, które, o niespodzianka, Focus posiada.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi