Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Auto Detailing (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=116)
-   -   Pow³oka kwarcowa (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=74509)

loki34 20-06-15 12:32

Pow³oka kwarcowa
 
Na aucie mam na³ozona pow³oke kwarcowa GTECHNIQ C1 + EXO v2,zauwazy³em ze po kazdym myciu na aucie pojawiaja sie drobne rysy. Mam nadzieje ze sa to rysy na pow³oce a nie na lakierze. Jak i czym moge sie ich pozbyc tak zeby nie zniszczyc tej pow³oki?

Adiko. 20-06-15 15:42

Pow³oki mo¿na normalnie woskowac co wyd³u¿a ich ¿ywotno¶æ.

loki34 22-06-15 11:34

Jaki wosk najlepszy do takiej pow³oki?

Cortezo 22-06-15 13:41

Jaki jest sens woskowac pow³okê? Wosk Ma gorsze w³a¶ciwo¶ci samooczyszczania i ³atwiej ³apie brud wiec to zatyka pow³okê. Do przed³u¿ania zycia pow³oki s± przeznaczone ro¿nego rodzaju preparaty np reaload lub cure. Rysy je¶li s± na pow³oce czy lakierze to tylko korekta pozostaje, a tym samym pow³oka zostanie rownie¿ usuniêta.

Zygi_OP 22-06-15 14:21

Cytat:

Napisa³ Cortezo (Post 1072618)
Jaki jest sens woskowac pow³okê? Wosk Ma gorsze w³a¶ciwo¶ci samooczyszczania i ³atwiej ³apie brud wiec to zatyka pow³okê. Do przed³u¿ania zycia pow³oki s± przeznaczone ro¿nego rodzaju preparaty np reaload lub cure. Rysy je¶li s± na pow³oce czy lakierze to tylko korekta pozostaje, a tym samym pow³oka zostanie rownie¿ usuniêta.

+1

Janisek 24-06-15 07:48

Jaka jest ró¿nica miêdzy pow³ok± kwarcow±, ceramiczn± a polimerow±? która najlepsza? Ja mam na³o¿on± t± ostatni±, podobno ma wytrzymaæ ok. pó³ roku i chcia³bym wiedzieæ co na³o¿yæ potem. Fajna sprawa, auto nie ³apie ju¿ tak ³atwo brudu, o wiele ³atwiej idzie mycie no i "b³ysk" jest :)

mjq 24-06-15 08:05

Cytat:

Napisa³ Janisek (Post 1073024)
Jaka jest ró¿nica miêdzy pow³ok± kwarcow±, ceramiczn± a polimerow±? która najlepsza?

No w³a¶nie chodzi o d³ugo¶æ ochrony. Np swego czasu Diamondbrite chwali³ siê swoj± pow³oka diamentow±, która mia³a zapewniæ siedmioletni± ochronê. Co osobi¶cie uwa¿am za totalna bzdurê, ale có¿ marketing to teraz podstawa sprzeda¿y.
Cytat:

Napisa³ Janisek (Post 1073024)
podobno ma wytrzymaæ ok. pó³ roku

Tyle to wytrzymuje konkretny wosk.
Cytat:

Napisa³ Janisek (Post 1073024)
auto nie ³apie ju¿ tak ³atwo brudu

Szczerze jako¶ nie zauwa¿y³em mega ró¿nicy. Nadal nie ma opcji, ¿e wjedzie siê na bezdotyk i za 5z³ ma siê czyste auto.
Cytat:

Napisa³ Janisek (Post 1073024)
no i "b³ysk" jest

A czasami to nie jest efekt nowego, ¶wie¿ego lakieru?

KrisSz 24-06-15 08:44

Imho przestajê powoli "wierzyæ" w pow³oki. Tzn wierzê ¿e dzia³±j±, ale koszt plus potrzeba nak³adania w specyficznych w warunkach z ryzkiem pora¿ki odstrasza mnie coraz bardziej. Na koniec dnia trwa³o¶æ na poziomie wosku ze ¶redniej/niskiej pó³ki (Fusso 99 12 months le¿y na moim aucie ok 7 miesiêcy, Finish Kare Hi tem Wax podobnie) i koszt samego ¶rodka cirka 300 PLN za 30 ml + Polerka, czas/koszt detailera, etc drogie ¶rodki do od¶wie¿ania. Hmmm...

IMHO lepiej raz na 3 miesi±ce umyæ i zawoskowaæ auto.

Janisek 24-06-15 10:14

Cytat:

Napisa³ mjq (Post 1073026)
Szczerze jako¶ nie zauwa¿y³em mega ró¿nicy.

mo¿e mega nie ale jest lepiej

Cytat:

Napisa³ mjq (Post 1073026)
A czasami to nie jest efekt nowego, ¶wie¿ego lakieru?

pewnie trochê tak. Ale w³a¶nie doko³a strasz±, ¿e te "nowe" lakiery s± tak dupiate, ¿e najlepiej je zabezpieczaæ tymi ró¿nymi pow³okami...

Cytat:

Napisa³ KrisSz (Post 1073031)
Imho przestajê powoli "wierzyæ" w pow³oki. Tzn wierzê ¿e dzia³±j±, ale koszt plus potrzeba nak³adania w specyficznych w warunkach z ryzkiem pora¿ki odstrasza mnie coraz bardziej. Na koniec dnia trwa³o¶æ na poziomie wosku ze ¶redniej/niskiej pó³ki (Fusso 99 12 months le¿y na moim aucie ok 7 miesiêcy, Finish Kare Hi tem Wax podobnie) i koszt samego ¶rodka cirka 300 PLN za 30 ml + Polerka, czas/koszt detailera, etc drogie ¶rodki do od¶wie¿ania. Hmmm...

IMHO lepiej raz na 3 miesi±ce umyæ i zawoskowaæ auto.

Ja odda³em na myjniê, zrobili to za 270 z³ z wcze¶niejszym myciem i sprz±taniem ¶rodka, sam nie mam miejsca i czasu ¿eby siê tym zaj±æ. Chyba faktycznie trza bêdzie wosk nak³adaæ co te 3 miesi±ce no i myæ - mo¿e trochê czê¶ciej ;)

rybov 24-06-15 16:18

Mo¿e zadam g³upie pytanie, ale czy jak na³o¿ê pow³okê nie zaraz po odbiorze auta tylko np. po pó³ roku (jak patrzy³em ceramiczna 3k kosztuje) to bêdzie du¿e faux pas?

Czy lepiej jest po prostu zainwestowaæ w naprawdê dobry wosk? W bud¿ecie bêdê mia³ do wydania tylko z 1k na takie lu¼ne sprawy zwi±zane z autem w chwili odbioru.

weuek 24-06-15 16:33

Ceramiczna, kwarcowa czy tytanowa i tak siê podda jak kto¶ drzwiami uderzy. 3000 zdecydowanie nie warto na to wydaæ. Dobry wosk (nie taki wydumany ultra-high-end cosmic halo) bêdzie kosztowa³ stówkê.

mjq 24-06-15 18:39

Cytat:

Napisa³ rybov (Post 1073089)
Mo¿e zadam g³upie pytanie, ale czy jak na³o¿ê pow³okê nie zaraz po odbiorze auta tylko np. po pó³ roku (jak patrzy³em ceramiczna 3k kosztuje) to bêdzie du¿e faux pas?

Przed na³o¿eniem i tak trzeba robiæ korektê lakieru.

Cortezo 24-06-15 18:57

Cytat:

Napisa³ Janisek (Post 1073051)
mo¿e mega nie ale jest lepiej



pewnie trochê tak. Ale w³a¶nie doko³a strasz±, ¿e te "nowe" lakiery s± tak dupiate, ¿e najlepiej je zabezpieczaæ tymi ró¿nymi pow³okami...



Ja odda³em na myjniê, zrobili to za 270 z³ z wcze¶niejszym myciem i sprz±taniem ¶rodka, sam nie mam miejsca i czasu ¿eby siê tym zaj±æ. Chyba faktycznie trza bêdzie wosk nak³adaæ co te 3 miesi±ce no i myæ - mo¿e trochê czê¶ciej ;)


Na³o¿yli pow³okê i jeszcze ¶rodek wysprz±tali za 270 zeta? :D co to Mamy Cie?

Pow³oka moim zdaniem jest dla osób które nie lubi± siedzieæ przy samochodzie w wolnym czasie.. Niektórzy z nas przynajmniej raz w miesi±cu lubi± sobie powoskowac foczkê, a tak jak by by³a pow³oka to nie by³o by co z lakierem robiæ :)

loki34 24-06-15 19:33

Janisek-Wiezyc mi sie nie chce ze za takie pieniadze pow³oke Ci po³ozyli.pewnie pozadnie nawoskowany i tyle. Sam produkt wiecej kosztuje a gdzie robota. Jak d³ugo to robili?

mjq 24-06-15 19:45

Cytat:

Napisa³ loki34 (Post 1073134)
Sam produkt wiecej kosztuje a gdzie robota.

No nie do koñca, bo np Sonax ma pow³okê polimerow± w cenie 70z³.

loki34 24-06-15 21:06

Teraz doczyta³em ¿e chodzi o pow³okê polimerowa a nie kwarcowa. To jednak jest mo¿liwe.

slawek11 24-06-15 21:11

za 200 zl raczej tego nie nalozyli i jeszcze odkurzyli, kiedys tez pytalem o zabezpieczenie lakieru i felg jakimis dobrymi srodkami to cena tez wahala sie w granicach 2-2,5 tys zl za usluge

Janisek 25-06-15 10:39

Cytat:

Napisa³ slawek11 (Post 1073180)
za 200 zl raczej tego nie nalozyli i jeszcze odkurzyli, kiedys tez pytalem o zabezpieczenie lakieru i felg jakimis dobrymi srodkami to cena tez wahala sie w granicach 2-2,5 tys zl za usluge

Cytat:

Napisa³ loki34 (Post 1073134)
pewnie pozadnie nawoskowany i tyle.

nie wiem jak móg³bym to sprawdziæ, nie znam siê ale nie mam powodów, ¿eby im nie wierzyæ. Auto odstawi³em ko³o 9-tej a odebra³em o 16-tej (¿e niby ten polimer musi siê utwardziæ czy co¶). W ka¿dym razie z efektu by³em bardzo zadowolony ;) Myjnia w ¦wiêtoch³owicach, Katowicka 50

http://www.sonax-service.pl/punkty-s...wietochlowice/


Cytat:

Napisa³ mjq (Post 1073138)
No nie do koñca, bo np Sonax ma pow³okê polimerow± w cenie 70z³.

i to by siê chyba zgadza³o :)

.

loki34 25-06-15 20:15

Spoko,najwazniejsze ze Ty jestes zadowolony bo o to tu chodzi.

bestia150 28-06-15 17:53

Ja mam u siebie po³o¿on± ceramikê GTECHNIC Crystal Serum Black.

Je¶li auto siê zakurzy to wystarczy szybciej przejechaæ kawa³ek i z 90% zlatuje - lakier jest tak ¶liski. Natomiast po deszczu oczywi¶cie s± plamy, ale po sp³ukaniu na myjce sam± wod± ca³y syf odpada. Trzeba tylko wytrzeæ auto do sucha i bêdzie siê b³yszczeæ jak nowe :)

Od czasu do czasu te¿ trzeba umyæ auto jakim¶ szamponem i rêkawic±. Jednak dziêki pow³oce do prawie minimum mamy ograniczone ryzyko powstania ¶wirli.

W przypadku czarnego lakieru polecam bez wahania zainwestowanie tych 3 tys. Dla jasnych kolorów nie ma sensu ;)

Ja robi³em u nich: https://www.facebook.com/pimpnesscardetailing

disaster3 26-12-15 21:41

Kurde, ju¿ od tych pow³ok to mo¿na pierd**** dostaæ.
Chcia³bym w jaki¶ sposób zabezpieczyæ auto tylko nie wiem czym kwarcowa czy ceramiczna.
Informacyjnie, mieszkam w bloku i nie mam ani czasu ani mo¿liwo¶ci bawiæ sie w woskowania i bawienie sie przy samochodzie itd. Dlatego je¶li istnieje co¶, które jest najprostsze w obs³udze a najbardziej/najd³u¿ej zabezpieczaj±ce to chêtnie bym skorzysta³?

weuek 26-12-15 23:37

Cytat:

Napisa³ disaster3 (Post 1102586)
Informacyjnie, mieszkam w bloku i nie mam ani czasu ani mo¿liwo¶ci bawiæ sie w woskowania i bawienie sie przy samochodzie itd.

To najlepiej sprawdzi siê jaki¶ rzempel za 1- 1,5 ¶redniej krajowej netto. Wtedy masz problem z g³owy. A zadbaæ o auto na publicznym parkinu blokowiska to ... disaster i to ze 3 razy. :-)

disaster3 27-12-15 00:02

Cytat:

Napisa³ weuek (Post 1102598)
To najlepiej sprawdzi siê jaki¶ rzempel za 1- 1,5 ¶redniej krajowej netto. Wtedy masz problem z g³owy. A zadbaæ o auto na publicznym parkinu blokowiska to ... disaster i to ze 3 razy. :-)

??? :shock: móg³by¶ ja¶niej :-P

Edit:
Dobra po przejrzeniu paru w±tków na ro¿nych forach, prawdopodobnie zdecyduje sie na firmê detailingworkshop.pl i pow³okê GYEON Q2 MOHS+ . Muszê tam zadzwoniæ i dopytaæ sie jak to bêdzie wygl±daæ, co i jak.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi