Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   wymiana klocków hamulcowych (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=18101)

andzrzej 02-08-07 21:48

wymiana klocków hamulcowych
 
witam wszystkich .wczoraj wymieniałem klocki i tarcze z tyłu samochodu na ATE .wszystko gra jak najlepiej ale żarzy sie kontrolka hamulca ręcznego .czy ktośmiał taki przypadek

SUCOF33 02-08-07 22:11

dziwne. Płyn hamulcowy sprawdzałeś :?: Ale wątpię bo jak wymieniłeś klocki to powinno go być więcej.

andzrzej 02-08-07 22:12

no chyba ze jest go za duzo

SUCOF33 02-08-07 22:18

ale w tedy się nie świeci bo czujka dział jak jest go mało Ale nie zaszkodzi sprawdzić.

andzrzej 02-08-07 22:23

byłem sprawdzic odłaczyłem wtyczke i dalej tak samo a moze klocki maja sie dotrzec sam nie wiem

cieply 03-08-07 09:24

sam wymieniales te klocki ? tloczek wcisnales czy wkreciles?

komarek 04-08-07 08:31

400 km temu wymieniłem tarcze i klocki z przodu. Zauważyłem, że obie tarcze są gorące po zakończeniu jazdy. W czasie jazdy mało używam hamulców, a kiedy używam to łagodnie. Czy to normalne? (to grzanie się ;)
Tłoczki to raczej się wpycha a nie wkręca. Tak wszędzie piszą.

cieply 04-08-07 10:23

tloczki z przodu sie wciska, natomiast tylne sie wkreca

jak heble sa gorace, a Ty ich nie uzywales .... to ... "same sie uzywaly" czyli prawdopodobnie tloczek sie nie cofa jak trza, albo masz zabrudzone, zardzewiale prowadnice kolcka (czyszczenie+smar miedziowy) albo trzpien ktory powinien plywac w smarze suszy sie itd ... i prawdopodobnie jezdzisz z docisnietymi kolckami to przelozy sie na ilosc paliwa i trwalosc klockow ... no i na "jakosc" hamowania np awaryjnego

SUCOF33 04-08-07 23:09

Hamulce się grzeją nawet po najdelikatniejszym hamowaniu przecież to ogromne tarcie. Jest to zupełnie normalne. W poldku tak miałem że nie odbijały to palił 15l i śmierdziało . Robiłem je co najmniej 2 razy na miech.

andzrzej 05-08-07 07:00

Tłoczki z tyłu lekko dociskałem rozpierakiem i wkrecałem .Pod osłone tłoczka psikłem wd40.Prowadzenie klocka i te dwa bolce tez posmarowałem ba nawet sprawdziłem w kabinie pod dzwignią recznego czy cos nie zwiera ale jest ok.Tarcze i alusy mi sie nie grzeją tylko ta kontrolka sie cały czas żarzy :mrgreen:

cieply 05-08-07 10:30

jeszcze jedna rzecz, gdzies juz bylo na forum, robi sie zwarcie przy czujniku w zbiorniku wyrownawczym i kontrolka sie zarzy, ja tez tak mialem ale bylo to chwilowe i po paru dniach 'samo' przeszlo [screwy] z tego co pamietam to ludziska wymieniali ten czujnik

pozdro

Adi Grabczyk 13-08-07 10:45

ta kontrolka nie ma nic wspólnego z klockami
 
z tego co mi wiadomo, ta kontrolka jest podłączona tylko do czujnika w korku zbiornika wyrównawczego i dźwigni ręcznego, więc z klockami i tarczami nie ma nic wspólnego.
Stawiam na korek i tamten czujnik. Może się utopił ...

komarek 13-08-07 20:27

Cytat:

Napisał cieply
...albo trzpien ktory powinien plywac w smarze suszy sie itd ...

To ten trzpień się smaruje? A czym się smaruje? Zwykły smar w wysokich temperaturach chyba nie wytrzyma.
U mnie było suche, to wyczyściłem i zostawiłem suche.

cieply 13-08-07 20:52

1) kontrolka nie ma nic wspolnego z klockami i tarczami !
2) na tym trzpeniu nie ma az tak duzych temperatur, nie trza smaru miedziowego, wystarczt taki "zwykly" do 400 stC

[ Dodano: Pon 13 Sie, 2007 20:52 ]
1) kontrolka nie ma nic wspolnego z klockami i tarczami !
2) na tym trzpeniu nie ma az tak duzych temperatur, nie trza smaru miedziowego, wystarczt taki "zwykly" do 400 stC

pietrek 25-10-07 11:25

Tzn jak sie wkreca te tylne tloczki?? czy do tego jest potrzebny jakis klucz jakies narzedzie?? bo wczoraj probowalem je wcisnac i nie dalem rady. teraz juz wiem ze trzeba wkrecic tylko pytanie jak ?? :D

kleofas 25-10-07 11:32

w serwisie mają do tego klucz, ale wuj Zbychu robi to kombinerkami :-)

V_Diesel 27-10-07 14:36

Ostatnio na serwisie wymienialismy klocki i tarcze przod w Fordzie Mondeo z ABS-em. Po wymianie palila sie kontrolka od ABS i od Plynu ham(recznego). Plyn dolany i nic dalej sie pali. Trzeba zrobic pare kilometrow i powinno zniknac jak nie zniknie to czujnik. POZDRO.

cieply 27-10-07 15:29

Cytat:

Napisał pietrek
Tzn jak sie wkreca te tylne tloczki?? czy do tego jest potrzebny jakis klucz jakies narzedzie?? bo wczoraj probowalem je wcisnac i nie dalem rady. teraz juz wiem ze trzeba wkrecic tylko pytanie jak ?? :D

kazdy mechanik ma swoj sposob/narzedzie ;) ogolnie rzecz biorac chodzi o to by złapac te "zęby" na tloczku

[ Dodano: Czw 08 Lis, 2007 08:21 ]
narzedzie do wkrecania tloczkow

http://www.condor-werkzeug.pl/d2694_...ch%20Lewa.html

tylko sa dwa rodzaje z lewym i prawym gwintem - nie pamietam w ktora strone fachura krecil ;) przy foce

pozdro


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi