Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Wymiana tylnej tulei wahacza przedniego (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=64313)

maniek19828 26-05-13 19:17

Wymiana tylnej tulei wahacza przedniego
 
Witam wszystkich serdecznie. Czy ktoś z was mógłby mi opisać wymianę krok po kroku tej tuleji jak w temacie bo zamierzam jutro sobie je wymienić i chce wiedzieć czy takimi domowymi warunkami sobie poradzę. Dzięki wszystkim za pomoc.:) Pozdrawiam.

maniek19828 28-05-13 15:56

No widze że można liczyć na waszą pomoc z góry wielkie DZIĘKI.

dufi 02-06-13 20:19

Nie bój nie bój tu mało kto zna sie na naprawie auta. Większość tylko nimi jeżdzi :)
Ja ci niestety nie pomogę ten zabieg przede mną :)

ht11 03-06-13 13:02

Domowymi warunkami dasz rade ja tak wymieniałem
potrzebne są do tego:

klucz oczkowy, nasadowy 15 i 18
klucz gwiazdkowy - nie pamiętam rozmiaru
klucz do kół
ciężki młotek
druga osoba pomocna przy nabijaniu tulei (opcja dodatkowa)

1. zdejmujemy koło
2. odkręcamy śruby tylnej tulei wahacza przedniego
3. odkręcamy śruby gumowej (środkowej) tulei wahacza
4. odkręcamy śrubę zabezpieczenia sworznia
5. wyjmujemy wahacz
6. usuwamy tylną tuleję
7. nabijamy nową w miejsce starej (lepiej jak użyjesz do tego prasy (powinna dłużej wytrzymać ja korzystałem z młotka i już minęły 2 lata i nadal jest sii)
8. wszystko składamy w odwrotnej kolejności.

Na samym poczatku staraj się wszystkie te śruby poluzować następnie je powykręcaj.
Śruby moga być strasznie zapieczone. U mnie niektóre musiałem poprostu porozcinać i wymienić na nowe.

Życze miłej zabawy. Jak o czymś zapomniałem to koledzy na forum pewnie mnie poprawią :)

PS. koszt wymiany u zbycha powinien nie przekroczyć 50 zeta.
Pozdrawiam

maniek19828 05-06-13 20:42

TAK TAK masz świętą rację!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ale będziesz wymieniał u mechanika czy samemu. Jeśli sam to bym prosił jak się do tego zabrać czy odpinać wachacz czy bez tego zabiegu też się da to zrobić a jak u mechanika to jeśeli byś mógł to podaj cenę jaką ci krzyknął za tą robutkie ok. Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki

ht11 06-06-13 11:04

Cytat:

Napisał maniek19828 (Post 874703)
TAK TAK masz świętą rację!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ale będziesz wymieniał u mechanika czy samemu. Jeśli sam to bym prosił jak się do tego zabrać czy odpinać wachacz czy bez tego zabiegu też się da to zrobić a jak u mechanika to jeśeli byś mógł to podaj cenę jaką ci krzyknął za tą robutkie ok. Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki

1. wczoraj wymieniałem prawą
2. koszt wymiany u mechanika to 40złotych (zastanów się czy warto sie brudzić)
3. tak musisz wyjąć cały wahacz, bo inaczej nie dasz rady

maniek19828 07-06-13 14:11

Cytat:

Napisał ht11 (Post 874895)
1. wczoraj wymieniałem prawą
2. koszt wymiany u mechanika to 40złotych (zastanów się czy warto sie brudzić)
3. tak musisz wyjąć cały wahacz, bo inaczej nie dasz rady

Dzięki stary chyba się zdecyduje na tego mechanika bo męczyć się samemu i tracić czas za takie pieniądze to nie warto. Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi