Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   czy ktoś zakładał gaz do 2,0 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=905)

robert 07-02-05 00:31

czy ktoś zakładał gaz do 2,0
 
mam focusa już 1,5 roku z silnikiem 2,0. gdy ja kupiłem to miała gaz ale ja postaniwiłem go zdjąć, gdyż mój mechanik odradził mi ją.
czy ktoś założył instalację do swojego focusa z silnikiem 2,0 i może powiedzieć czy ma jakieś problemy

Martinez69 07-02-05 00:50

Re: czy ktoś zakładał gaz do 2,0
 
Cytat:

Napisał robert
mam focusa już 1,5 roku z silnikiem 2,0. gdy ja kupiłem to miała gaz ale ja postaniwiłem go zdjąć, gdyż mój mechanik odradził mi ją.
czy ktoś założył instalację do swojego focusa z silnikiem 2,0 i może powiedzieć czy ma jakieś problemy

ja zakładam we wtorek sekwencje omvl, opinie są skrajne, więc w sumie nikt nie da Ci konkretnej odpowiedzi

robert 07-02-05 18:09

no dobra, ale czy jest ktoś, kto przejechał na gazie już ze 20000 km i pochwali sie doświadczeniem. w firmie którą uważam za najlepszą jeśli chodzi o instalacje gazowe nawet gdybym zapłacił podwójnie to i tak mi nie założą gazu bo twierdzą że rozwale silnik bardzo szybko

Greg 07-02-05 18:29

Sluchaj firmy , naprawde sa dobrzy i nie chca naciagac cie na koszta .
Chcesz miec spokoj z autem , nie montuj gazu do silnika z tego roku .
Pzdr.

Martinez69 07-02-05 18:34

Cytat:

Napisał robert
no dobra, ale czy jest ktoś, kto przejechał na gazie już ze 20000 km i pochwali sie doświadczeniem. w firmie którą uważam za najlepszą jeśli chodzi o instalacje gazowe nawet gdybym zapłacił podwójnie to i tak mi nie założą gazu bo twierdzą że rozwale silnik bardzo szybko

znam takich co przejechali 100 000 km

Greg 07-02-05 18:35

Foka z 99 roku ?

robert 07-02-05 19:04

dzięki za odpowiedz jest 1:1, ale pewnie i tak nie założe pomimo że sporo jeżdze

Greg 07-02-05 19:10

Nie psuj , jak nie musisz :D Ten silnik nie przyjmuje gazu , sluchaj swoich fachowcow.
Pzdr.

boonbell 07-02-05 21:28

........a co z silnikiem 1,8 l?
 
Witam, wlasnie sie zastanawiam nad montazen BRC SEQUENT 24 do mojej foki 1.8 l z 2001 roku. Co o tym powiecie czy nie bedzie problemu w tym samochodzie? Z tego co slyszalem to raczej nie ale chetnie uslysze wasze zdanie

Martinez69 07-02-05 21:49

Re: ........a co z silnikiem 1,8 l?
 
Cytat:

Napisał boonbell
Witam, wlasnie sie zastanawiam nad montazen BRC SEQUENT 24 do mojej foki 1.8 l z 2001 roku. Co o tym powiecie czy nie bedzie problemu w tym samochodzie? Z tego co slyszalem to raczej nie ale chetnie uslysze wasze zdanie

powtórze się ale co tam, każdy głównie mówi, że nie da się, ale nie poprze tego żadnym dowodem, tylko powtórzy czyjąś tam opinię, ja slyszałem różne skrajne opinie, raz, że do żadnego się nie da, potem, że do 1,8 i do 2,0 to można, a potem jeszcze, że tylko do 2,0 albo tlyko do 1,8, ale nikt nie poda prawdziwego dowodu dlaczego akurat tak, a nie inaczej, znam ludi , którzy jeżdżą na LPG i sobie chwalą, jedna osoba zaczynała miec problemy, ale pojechała do ASO na regulację zaworów (chociaż, że są hydrauliczne) i teraz jest ok

Greg 07-02-05 21:56

To ja podam powod dotyczacy 2.0 z 99roku . Wypalaja sie gniazda zaworow , czestotliwosc to jakies 10.000 . Powod ten uslyszalem od kilku znanych zakladow w wawie , to mi wystarczylo .
Pzdr.

Paweł 08-02-05 07:25

Mam 1,8 i się zastanawiałem ale odpusciłem. Teves z MKP rozgryzał problem i podobnież sprawa jest związana z regulacją płytkową zaworów. Trzeba bardzo często regulować zawory 20-30kkm, bo inaczej robią sie luzy i wypalają się gniazda. Spotkałem parę opinii w zakładach,że tych silników sie niegazuje.Znam przypadek,że po 30 kkm silnik był do remontu. Przekalkulować też należy kiedy instalka się zwróci. czyli koszt montażu (około 5 kzł) przeglądy, czestsze regulacje zaworów i wymiany filtrów i niższe koszty paliwa przy jakimś przebiegu rocznie. Zuzycie w granicach + 20%. Mi wyszło,że sie nie kalkuluje.

Martinez69 08-02-05 13:42

Cytat:

Napisał Greg
To ja podam powod dotyczacy 2.0 z 99roku . Wypalaja sie gniazda zaworow , czestotliwosc to jakies 10.000 . Powod ten uslyszalem od kilku znanych zakladow w wawie , to mi wystarczylo .
Pzdr.

te 10.000 to jakoś nawet częściej niż plotki, ja właśnie wracam od gazowników, założyli mi sekwencje i oni powiedzieli, że nie wie czemu inni nie zakładają oni założyli już do sporej liczby fokusów i nie ma żadnych reklamacji, na razie nie plotkuje zobaczymy jak mój się bedzię sprawować (2000/2001 rok)

Dimmu 08-02-05 15:24

mam foke 99 + sekwencja. Moje doswiadczenia : po ok 25kkm nie mialem rownej kompresji na cylindrach, sciagana glowica, okazalo sie ze na zaworach osadzila sie szklista sybstancja i trzeba bylo je szlifowac. Przyczyna okazal sie nie gaz a syfna benzyna (zaklad robil juz ktoras glowice w krotkim czasie z tego samego powodu). Gniazda jak najbardziej ok. Po szlifie zaworow i plytek kompresja po 14 na kazdym cylindrze. Teraz przy przebiegu 45kkm na gazie wszystko ok. Jedyne co mnie niepokoi to slaba szczelnosc na I cylindrze ok 70%, na reszcie po 95%. Kompresja natomiast ok. Podejrzewam ze zawory do regulacji. Wkrotce sie okaze.
Co do montarzu gazu w fokusie 2.0 to uwazam ze mozna spokojnie. Jezeli faktycznie tylko zawor mam do regulacji(tak twierdzi mechanik po tym ze tylko na jednym cylindzrze sa problemy) to szczelnosc na poziomie 95% maja nowe samochody. Moj ma ponad 66kkm w tym ok 45 na gazie.
Gaziarz mowi ze montuja gaz do tego silnika bez problemu, one sa rowniez w galaxy i innych fordach takze troche tego jezdzi i on nie slyszal o rzadnych problemach, sam pare tych silnikow gazowal i jest ok. Co innego 1.6, tu moga byc problemy.
Gniazda sie wypala w kazdej glowicy jak sie bedzie jezdzilo na ubogiej mieszance (dlatego trzeba kontrolowac jej sklad) i na niedomykajacych sie zaworach.
Najbardziej uciazliwa w aucie z gazem jest diagnoza usterki. Mialem przez pewien czas problem z autem, chodzil zle i na benzynie i na gazie. Dlatego szukalem przyczyny w osprzecie sterujacym silnikiem i nic, wszystko dzialalo. Okazalo sie ze zasniedzialy mi styki wtryskiwaczy gazowych i nie zawsze byl kontakt, zwlaszcze przy wysokich obrotach. Oczywiscie mapy wtrysku sie rypaly i chodzil zle na gazie i na benzynie. A wiec nic powaznego sie nie stalo ale znalezienie tego pochlonelo troche kosztow i czasu.
No to tyle:), pozdrawiam

Greg 08-02-05 16:45

Cytat:

Napisał Martinez69
Cytat:

Napisał Greg
To ja podam powod dotyczacy 2.0 z 99roku . Wypalaja sie gniazda zaworow , czestotliwosc to jakies 10.000 . Powod ten uslyszalem od kilku znanych zakladow w wawie , to mi wystarczylo .
Pzdr.

te 10.000 to jakoś nawet częściej niż plotki, ja właśnie wracam od gazowników, założyli mi sekwencje i oni powiedzieli, że nie wie czemu inni nie zakładają oni założyli już do sporej liczby fokusów i nie ma żadnych reklamacji, na razie nie plotkuje zobaczymy jak mój się bedzię sprawować (2000/2001 rok)

Ja mowie o 99 , po 99 nie robili problemu z montazem . Po podaniu rocznika zaczynaly sie schody , wiec wszystko co napisalem uslyszalem na temat silnika z 99roku.
Pzdr.

tecman 08-02-05 18:04

Cytat:

Napisał Greg
Cytat:

Napisał Martinez69
Cytat:

Napisał Greg
To ja podam powod dotyczacy 2.0 z 99roku . Wypalaja sie gniazda zaworow , czestotliwosc to jakies 10.000 . Powod ten uslyszalem od kilku znanych zakladow w wawie , to mi wystarczylo .
Pzdr.

te 10.000 to jakoś nawet częściej niż plotki, ja właśnie wracam od gazowników, założyli mi sekwencje i oni powiedzieli, że nie wie czemu inni nie zakładają oni założyli już do sporej liczby fokusów i nie ma żadnych reklamacji, na razie nie plotkuje zobaczymy jak mój się bedzię sprawować (2000/2001 rok)

Ja mowie o 99 , po 99 nie robili problemu z montazem . Po podaniu rocznika zaczynaly sie schody , wiec wszystko co napisalem uslyszalem na temat silnika z 99roku.
Pzdr.

Ja miałem 99 1.6 - sekwencja stargas polaris. przejechane 28tys na LPG.
2 razy sprawdzane zawory i miescily sie w tolerancji.
Co do usterek - to ostatnie 15tys km bez takowych. W miedzyczasie wymieniany filtr gazu przy przegladzie instalacji lpg u majstrow co montowali instalke. Spalanie 25% wieksze niż na benzynie.
W miescie w zimie 10.5-12L, trasa 9-10 przy sredniej z jazdy 80km/h.

Sprzedalem tego focusa, bo spodobal mi sie pomysl odswieżenia foki na podobna z lepszym wypasem z 2003 roku...ale juz nie w benzynie.
Wybor padl na 1.8TDCi 100KM. Wychodzi drozej obecnie niz przy LPG, ale nie az tak kosmicznie. Na trasie pali mi 5.7 przy sredniej z trasy 79km/h (Krk-Przemysl) LPG spalał przy podobnej jezdzie na tej samej trasie 9.4LPG.
Jesli dzisiaj miałbym kupic benzyne z myśla, że ją zagazuje, to przy obecnych cenach paliwa PB i LPG - nie opłaca się. Za długo się zwraca. Moja instalacja prawie się zwróciła (4.5k pln) - instalowałem ją w 2003 roku. Wtedy LPG kosztowało 1.33-1.40 a PB - 3.30-3.40.
Co jeszcze jest minusem LPG? - Tankowanie co 240-270km. Przy butli w kole, a wiem ze 95% właścicieli szkoda miejsca w bagażniku, więc pakuje toroid który u mnie miescił 34L z czego wchodziło 28. Niech nikt się nie łudzi że przy sekwencji będzie w zimie jeździł na krótkich trasach (5-19km)tylko na LPG...niestety trzeba bedzie tankowac...:(

To tyle moich uwag co do uzytkowania LPG. No i jeszcze ostatnia...zawsze gdzies zostanie obawa, że jednak może zawory sie wypala i trzeba będzie rzeźbić głowicę i zawory wymieniac! :evil:

boonbell 08-02-05 22:36

Dzisiaj rozmawialem z kilkoma firmami liczacymi sie na Dolnym Slasku:
Wynik rozmowy w samochodach przed 2000 rokiem moga pojawic sie problemy, po 2000 roku raczej nie. Slyszalem tez opinie, ze mozna to rozpoznac po kolorze korka wlewu oleju???? podobno jesli korek jest zolty to beda problemy przy montazu , jesli korek jest czarny to oznacza ze jest to silnik nowszej generacji po 2000 roku i z gazem nie bedzie problemow. Nie wiem czy to ma jakis sens :?:

Dimmu 09-02-05 09:06

1. Problemy z montarzem czy eksploatacja?
2. Caly korek zolty czy tylko grafika? (Mam foke 99 i korek jest czarny z zolta grafika)
3. Moglbys podac te liczace sie firmy, zawsze moze sie przydac:)

z gory dzieki:)

ptak01 13-02-05 12:42

Z tego co slyszalem to gaz sie nie nadaje do 1.6 jesli wierzyc tym opiniom!!
ja mam BRC w 1,8I (kolektor dolotowy taki sam jak w 2.0) i tak:
zanim zalozysz gaz sprawdz zawory!!. ja tego nie zrobilem i to byl blad bo zaraz po 8 kkm okazalo sie ze do regulacji mam wszystkie zawory oprocz 2!!!.
A ze bylem przezorny to sciagnelem glowice( zewzgledu na opinie ze gaz nie do focusow) i zawory byly ok wystarczylo je wyregulowac . teraz mam przejechane 20kkm i jest spoko- i zeby tylko jie zapeszyc!!
pierwsza rzeczy ktora trzeba zrobic przed zalozeniem gazu:
sprawdzic ustawienia zaworow!!!!, a potem jak bedziesz dbal o samochod tzn przestrzegal wszystkich przegladow to nie powinno sie nic zlego dziac.
AHA powinno sie sprawdzac zawory na gazie co ok 25-30kkm( ze wzgledu na reczna reguacje); ale to nie oznacza odrazu regulacji zaworow, a samo sprawdzenie jest bardzo tanie!!!

tom21 08-05-06 09:43

Przepraszam ze odgrzwewam temat, ktory był juz kilkakrotnie omawiany. Mianowicie planuje w środe założyć gaz do mojej foczki 2.0 zetec 130KM 99r, 126tyskm. Nie wiem jaka instalacje sekwencyjna załozyc. Byłem juz u gazowników i zaproponowali mi nastepujace:
KME- AKME (polska instalacja) 2700zł
OMVL-DREAM (włoska)- 3300zł
Powiedzieli mi ze zakładali ta tansza do takich silników i nie było problemów i ze spokojnie mozna ładowac ta za 2700. Niemniej jednak mam pewne obawy. W konkurencyjnej stacji tez w Tarnowie mówili ze polecaja BRC (3700) poniwaz ma szybsza listwe wtryskowa czy cos tam i sie cylindry nie przegrzewaja(mogłem cos pokrecic bo sie na tym nie znam [screwy] )
Oczywiscie skałaniam sie przy tanszej opcji ale prosze o wasze opinie (obiektywne) tzn ludzi którzy zakałdali gaz do takiego silnika a nie gdzies tam słyszeli ze gaz sie nie nadaje. To czy załoze instalacje jest juz raczej przesądzone tylko zastanawiam sie którą opcje wybrac.

Paweł 08-05-06 12:09

zacznij szukać powyżej 7000 pln albo zamów sobie silnik do wymiany
taki jest IMHO wniosek z moich poszukiwań i rozmów

tom21 08-05-06 12:26

Cytat:

Napisał Paweł
zacznij szukać powyżej 7000 pln albo zamów sobie silnik do wymiany
taki jest IMHO wniosek z moich poszukiwań i rozmów

z całym szacunkiem ale bzury piszesz...
jezdziłes na gazie??

Paweł 08-05-06 12:42

Cytat:

Napisał tom21
jezdziłes na gazie??

dlatego nie; po rozpoznaniu tematu zrezygnowałem. Jak chcesz dokładnie wiedzieć to w mondeoklubpolska pogadaj z Tevesem.

jacor 08-05-06 12:55

Osobiście odnoszę wrażenie, że panuje pewnego rodzaju gazofobia [boshe] . Mnie również straszono zakładaniem gazu do pooprezdniego auta, które miało przejechane ok 160 kkm. Zagazowałem go najtańszą instalacją, ale dbałem zawsze o jakość paliwa-gazu i olejów silnikowych oraz przeglądy. Sprzedałem auto z przebiegiem ok 250kkm i auto dalej jeździ i ma się dobrze.
Jeżeli zadbasz o elementarne potrzeby twojego silnika to będziesz jeździł długo i szczęśliwie :D. Jeżeli stwierdzono problemy z zaworami to trzeba je sprawdzać co jakiś czas i tyle. Silnik nie jest z papieru a gaz to nie wodór lub paliwo rakietowe.

Ja mam FF1 99' 130 kkm i w tym miesiącu jadę na montaż gazu i się nie stresuje zupełnie [palacz] . Zrobie tylko przegląd silnika, wymienie świece, filtry, olej i auto musi jeździć.
Bardzo dobrze, że niektórzy zwracają uwagę na występujące usterki więc wiadomo na co zwrócić uwagę i za to wielkie dzięki [bigok] .

tom21 08-05-06 14:26

Cytat:

Napisał jacor
Osobiście odnoszę wrażenie, że panuje pewnego rodzaju gazofobia [boshe] . Mnie również straszono zakładaniem gazu do pooprezdniego auta, które miało przejechane ok 160 kkm. Zagazowałem go najtańszą instalacją, ale dbałem zawsze o jakość paliwa-gazu i olejów silnikowych oraz przeglądy. Sprzedałem auto z przebiegiem ok 250kkm i auto dalej jeździ i ma się dobrze.
Jeżeli zadbasz o elementarne potrzeby twojego silnika to będziesz jeździł długo i szczęśliwie :D. Jeżeli stwierdzono problemy z zaworami to trzeba je sprawdzać co jakiś czas i tyle. Silnik nie jest z papieru a gaz to nie wodór lub paliwo rakietowe.

Ja mam FF1 99' 130 kkm i w tym miesiącu jadę na montaż gazu i się nie stresuje zupełnie [palacz] . Zrobie tylko przegląd silnika, wymienie świece, filtry, olej i auto musi jeździć.
Bardzo dobrze, że niektórzy zwracają uwagę na występujące usterki więc wiadomo na co zwrócić uwagę i za to wielkie dzięki [bigok] .

jaka instalacje zakładasz jesli masz juz cos konkretnego na oku?

Michał 08-05-06 14:49

Skończcie w końcu ze straszeniem ludzi że 1,6 nie nadaje się do gazu!!!

Przejechałem już ponad 35 tyś. na gazie (BRC Sequent24) i nie zauważyłem żadnych oznak zniszczenia silnika - nie bierze mi więcej oleju niż popżednio, nie ma spadków mocy, przedmuchóww itp....

Niech wypowiadają się tylko ci co rzeczywiście mają jakieś doświadczenia w tej kwestii :!:

PS. Ja polecam BRC Sequent24 (ja rok temu zalożyłem ją za 3400 + lubryfikacja 100zł - nie pamiętam dokładnie) - u mnie się sprawdziła co do pozostałych instalacji nie posiadam żadnych informacji.

tom21 08-05-06 15:07

o taka opinie własnie mi chodziło [pop]
Czekam na opinie uzytkowników instalacji LPG innych firm!!! [metal]

jacor 08-05-06 16:49

Cytat:

Napisał tom21
jaka instalacje zakładasz jesli masz juz cos konkretnego na oku?

Nie brałem do tej pory pod uwagę firmy produkującej instalacje lecz firmy, które je zakładają. Jedna z nich to firma wypróbowana przeze mnie a druga ciesząca się dobrą renomą w innej części miasta. Muszą to być warsztaty, które zapewnią mi serwis i obsługę po montarzu bo to jest najważniejsze.
Z ciekawości dowiem się jakie montują instalacje i może to pomoże podjąć decyzję. Narazie auto czeka w warsztacie na wymianę rozrusznika i stacyjki. Potem zajmę się gazem.
Napewno dam znać jaką wybrałem.

tom21 10-05-06 09:39

Dzis foczka pojechała na montarz instalacji. Ostatecznie zdecydowałem sie na najtańsza opcje czyli KME- AKME (polska instalacja) 2700zł zobaczymy jak to pochodzi, dzieki wszystkim za opinie!!!Dam znac jak foczka smiga na tej instalacji [metal]

Macios 10-05-06 10:05

Szkoda że nie posłuchałeś rad innych i nie zrezygnowałeś z montażu gazu....
Spodziewaj się kłopotów i dodatkowych kosztów....

Ja miałem gaz w 1.8 Zetec (taki sa silnik jak twój) i skończyło się wymianą głowicy i wyp..leniem instalacji na zbity p... (po 30kkm).

Już ci współczuje cotygodniowych wizyt w serwisie - bo zanim ustawią dobrze to 3 miechy miną, a potem się zacznie - regulacja zaworów, naprawa głowicy, etc....

Wiem, bo sam to przechodziłem....


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi