Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=48)
-   -   Na co zwrócić uwagę przy zakupie Focusa (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=3664)

pinio_tdci 08-07-05 08:51

Co do tej 'delikatnosci' TDCi [chytry]

to chodzi o wrodzona niechec wszystkich turbin (niezaleznie od marki [hehe] ) do obracania sie z duza predkoscia pod nieobecnosc oleju [helm] - czyli mowiac prosciej, jak sie butuje przez jakis czas, po czym stanie i wylaczy stacyjke, to turbo sobie sie kreci, ino samrowanie zanika i po jakims czasie uzyszkodnik takiego diesla musi sie troszke wykosztowac [zaklopotanie]

Poza tym, silniki CR (czyli wszystkie nowoczesne diesle z wyjatkiem przestarzalych klekotow TDI z VW [smirk] ) zle znosza paliwo 'nie spelniajace norm producenta' - czyli po ludzku, jak ktos leje red-bull'a albo sciaga z ruskich TIR'ow, to tez sie moze na niezle wydatki narazic [boshe]

Uwaga praktyczna na koniec - nie bierz TDCi z pierwszych lat produkcji, pompa miala wade konstrukcyjna i produkowal opilki, ktore potrafily zatkac szyne CR [panna] (chyba ze trafisz na egzemplarz po wymianie, to wszystko jest OK [bigok] ), w koncu to poprawili, ale
nie wiem od kiedy dokladnie :?:

sudi 08-07-05 08:56

No właśnie kiedy poprawili...bo ja optuje za rocznikiem 2002- wg. tego co widze jest to nawet realne przy przebiegu do 110k km... I jeszcze mam jedno pytanko- w jakiej wersji występuje climatronic? albo i też występował...

Pozdrawiam

sudi

pinio_tdci 08-07-05 09:04

Cytat:

Napisał sudi
No właśnie kiedy poprawili...bo ja optuje za rocznikiem 2002- wg. tego co widze jest to nawet realne przy przebiegu do 110k km... I jeszcze mam jedno pytanko- w jakiej wersji występuje climatronic? albo i też występował...

Pozdrawiam

sudi

Na pewno w 2003 - bo sie specjalnie interesowalem przed zakupem [zaklopotanie]
ale jak juz namierzysz model, to 'porzadny' pan doradca z ASO forda moze Ci sprawdzic w kompie [chytry] - ino musisz takie porzadnego doradce znalezc, i/lub 'przekonac' do wspolpracy, albo kupowac z salonu - wtedy i tak dostaniesz gwarancje na rok.

Co do 'climatronic', to nie ma takiej rzeczy w focusie ('climatronic', to handlowe okreslenie klimatyzacji automatycznej w hitlerwagonach [hehe] ) a jesli chodzi o klimatyzacje automatyczna, to napewno w Ghia, wszystkich X100 i chyba w FXgold, w innych nie wiem, ale jak ktos doplacil, to moglo byc wszedzie [bigok]

grzehoo 08-07-05 09:17

kurde, chopaki, nie zaczynajmy tutaj od nowa wątków, które już były w innych postach :evil:
zobacz tutaj: http://fkp.fyi.pl/viewtopic.php?t=4140
Najpierw szukaj, potem pytaj... :roll:

sudi 08-07-05 09:38

Przepraszam- faktycznie było :) hehe a co do terminu climatronic-nie tylko vw,audi i bmw- ale i też peugeot, renault, citroen i wiele wiele innych :) A co dowspółpracy dealerem- ma ktoś jakieś odczucia odnośnie euro car w krakowie przy al. Powstańców Śląskich ? ... :wink:
Pozdrawiam

sudi

ragozd 08-07-05 19:27

za 38 tys mozna kupic polska 2,5 letnia foke kombi z klima i przebiegiem 100 tys. TDCi;
co prawda przeglad z rozrzadem bylo kolejne 2 tys, ale teraz pomyka jak zloto i co najwazniejsze nie bierze oleju :)

sudi 13-07-05 07:25

Witajcie !
No to zakup samochodu używanego zawieszam :] Wczoraj byłem w salonie i nowy focus II kombi naprawde podbił serca mojej rodzince ... I prawdopodobnie, jeżeli troszkę pieniążków jeszcze przyoszczędzę nie będę się bawił w używaną foczke, ale w nowego focusa :] Oglądaliśmy też mondeo i fusiona -fusion by był express wersją, ale o ile na zewnątrz jest naprawde fajny, to w środku czułem się gorzej niż w renault... O mondeo sie nie wypowiadam, bo było mi bardzo bardzo wygonie, ale nowa foczka bije na łeb i mondeo i fusiona i inne :] No to teraz pytanie - Czy wart jest coś ten diesel 1.6 100km duratorq tdci ? no na 1.8 tdci to napewno mnie nie bedzie stać ;) A 1.6 wygląda ciekawie..i mógłbym się o niego połakomić ... ew. banzyna... ale tutaj nie byłbym tym tak zainteresowany, jeżeli za 3tys wiecej moge jeździć dieslem...
Przy okazji się dowiadywałem odnośnie wymiany auta i jestem mile zaskoczony :) Ja swoją thalie ceniłem na 21tys zł ,ale Panowie z Eurocaru, gdy przyglądnęli się silniczkowi i zrobili mała jazdę próbną i olali powłokę lakierniczą (nom... mam bardzo porysowany... na drzwiach to wogole jest tarcie spore -od szczotki w myjni) i powiedzieli, że za ten przebieg i ten stan techniczny mogą mi dać 25tys zł :] jeżli będę brał u nich auto ... i w dodatku będę mógł się jeszcze licytować :] faaaaaajjjjjnieeee :] Nom cóż.... prawdopodobnie dołączę do userów foczki evo II :] hehe w dodaktu tymbarrdziej zdobyła moje serce, gdy na dachu zobaczyłem rowery mojej kochanej marki -co prawda, taki jak mój stał na c-maxie, ale na foczce stał praktycznie jego odpowiednik ;] (może to taki offtopic,ale dla kogos kto kocha 2 kółka i nie jeźzi jako niedzielny rowerzysta to ważne i miłe hehe)

Pozdrawiam

sudi

pinio_tdci 13-07-05 10:11

No to faktycznie najlepsze wyjscie [bigok] - oczywiscie dla tych ktorzy 'moga' :wink:

Co do silnika, to chyba sie musisz przejechac na jazdy probne - ten 1.6 w zupelnosci wystarcza zeby sie 'przemieszcac', ale jak ktos chce sie 'dynamicznie' [tuning] przemieszczac, to moze mu nie starczyc [hehe] (odbylem jazdy probne, to wiem :wink: )

sudi 13-07-05 14:36

Hmm no to teraz praktycznie pozostaje mi tylko czekać, aż będę miał odpowiednią ilość papierków ... Hmm myślę jeszcze ew. nad 5 drzwiową wersją-bagażnik wcale nie malutki;) ale kombi to mm pewną przestrzeń bagażową i jeszcze tam psa upcham jak czasem bedzie trzeba hehe ... hmmm zakup byłby pewnie na przełomie października i listopada ... hmmm ciekaw jestem jak będą się wtedy ceny kształtowały...- Jak Myślicie ? jest szansa, że trochę spadną -w sumie taka foka w wersjii fx silver kombi kosztuje od 62500zł (1.6) przez 64750zł(1.6 ti-vct ) do 69000zł(1.6 tdci 90km) -to są silniki jakie by wchodził w gre...ale wole diesla :) hmmm fajnie by było jakby jeszcze tak staniały po ok 3-4/5tys zł...-Jak myślicie jest to realne? ;) I jak myślicie co w tej cenie byłbym w stanie jeszcze u forda wytargować ? radio by mi się śniło :) ,lakier metalic..i co jeszcze? :> licze ze przy dobrych wiatra foka bedzie kosztowala w czasie zakupu ok 64tys zł - za mojego gdzieś w okolicach 22tys zł =42 tys dopłaty.... z deka dużo jak dla mnie i dodaktowych opcji to nie ma mowy abym sobie pozwolił -co w tej cenie wytarguje ? a moze by dealer coś dołożył i by spuścił jeszcze z ceny ;) te 2tys... [chytry] [zaklopotanie] aaa i jeszcze może ktoś wie czy można w wersji fx silver wziasc jasna tapicerke i jasne wnetrze ?? bo bardziej mi sie podoba tak jakby :]...

Pozdrawiam

sudi

grzehoo 13-07-05 16:39

Cytat:

Napisał sudi
do 69000zł(1.6 tdci 90km) -to są silniki jakie by wchodził w gre...

jak na kombi to ten chyba troszku słaby... 1.6 tdci 109 KM zdecydowanie lepiej, a już najlepiej to ten 2.0 tdci 136 KM [metal]

sudi 13-07-05 19:14

To, że lepiej to ja doooooskonale wiem :) ale nie mam tylu pieniążków.... Myśle jeszcze czy by jednak nie benzyna...no ale spalanie, ceny benzyny... straszna drożyzna panuje w kraju.... Dziś sobie wyoglądałem bo byłem sam w salonie tego focznego potworka- hmmm wersja fx gold... -no mnie stać na fx silver max :) ale zbytnio dużych róznić tak bardzo nie widzę ;) choć jestem ciekaw czy w fx silver jest podłokietnik -fajna sprawa :] musze podopytywać sie wszystkiego... jedno jedynie co mi sie nie podoba to tylna rączką do bagażnika -ciężko się to otwiera (ciężka klapa) a rączka jest tak usytuowana, że można sobie skecić ręke przy zamykaniu/otwieraniu....

Pozdrawiam

sudi

Picia78 13-07-05 20:02

No raczej w tej wersi nie ma tego podłokietnika [banghead]

sudi 13-07-05 21:18

Hmm szkoda... no ale patrze właśnie na opcje to chyba się zdecyduje, by go dokupić ;) A może i fx golda :twisted: ...choc nei wiem czy warto...-Jak myślicie ? W sumie to róznica widoczna to tylko klima automatyczna i delikatnie inna kierownica i gałka zmiany biegów+lakierowane lusterka...i to chyba tyle (chyba)...
W sumie do fx silvera musze dokupić radio (no na liście nie ma wyposażenia -dziwne ... a w kazdym jakiego widze focusa nowego jest ) , ten chłodzony schowek, bo by mi sie taki przydał, podłokietnik/podłokietniki -do tyłu chyba też można ... :) ,pakiet dla palących , system bagażnika dachowego (troche szkoda, że II nie ma relingów-fajnie by wyglądała (no chyba, że sie myle...) i to chyba tyle .. ew co warto dodać (wynegocjować raczej :mrgreen: -renault dało mi dywaniki, metalic lakier i 5000zł z ceny zeszło, juz nie mówiąc, że poszli na rękę z zaliczką... 250zł :D-tak jakoś wyszło, że niby pojechalem ogladac a kupiłem) -myśle, że ford nie będzie gorszy [chytry] ) Hmm a moze juz ktoś ma foke II i powie mi kto co wynegocjował w cenie :] Czy ford idzie na takie numery... :]

Pozdrawiam

sudi

grzehoo 13-07-05 21:58

no powiem ci że jak dla mnie jest wysoka przewaga klimy automatycznej nad manualnę (wiem, bo miałem obie). Także jak dla mnie klima automatyczna to o wiele lepsza opcja niż inne "bajerki".
co do negocjacji - jak kupowałem swoją X100, to mój diler nie był zbyt skłonny do negocjacji - dorzucili tylko dywaniki i matę bagażnika... ale to może dlatego, że to wersja niby super-promocyjna była i nie mogli już bardziej schodzić z ceny.

sudi 14-07-05 08:11

hm..... no gold z benzyną 69tys... :/ jak myślicie -zbiło by coś z tej ceny ...? hmmm a w goldzie można jasne wnętrze ?:> Kurcze jakby puścił dealer golda za powiedzmy 64tys+radio w komplecie :].... wtedy to bym się poważnie zastanawiał. Moze mu rura zmięknie, jak płaci sie gotówką ?:) Przy mnie wczoraj ktoś kupował silvera i zeszli z 62500zł na 56000zł i jeszcze chyba dostali radio, dywaniki i pakiet dla palących :]-byłem to słyszałem... Ew zrobie sobei gdzieś wycieczke po autko...

Pozdrawiam

sudi

grzehoo 14-07-05 09:01

z tego co wiem, wg przepisów nie można takiej kwoty zapłacić gotówką. Dealer nie przyjmie.

sudi 14-07-05 09:18

Dziwne... ja zawsze kupowałem za gotówkę ... Ale w takim razie to jak ja im zapłacić ? Przelewem na konto? Kredytu ani nie mam zamiaru brać, ani nie dostane, z powodu, że kredytobiorca ma wolny zawód i nie ma ustanowionych norm zarobkowych ... zreszta nie mam najmniejszego zamiaru przepłacać za samochód -ja wole raz zapłacić i potem mieć spokój, a nie nerwice, że musze raty wpłacać ... ale w sumie to ja bede płacił nieco ponad 40 tys bo auto w rozliczeniu dam -ew. zobacze czy sam nie znajde kupca :] A co do tej gotówki.. no troche dziwne-będe musiał się dowiedzieć...:/

Pozrawiam

sudi

Picia78 14-07-05 14:08

Powinni ci puscic jak im zależy na kliencie to spox :mrgreen:

pinio_tdci 14-07-05 15:23

Cytat:

Napisał grzehoo
z tego co wiem, wg przepisów nie można takiej kwoty zapłacić gotówką. Dealer nie przyjmie.

Ja za swoj placilem gotowka i to prawie 70 tysiecy [zimny]

I jeszcze dostalem za te gotowke bonusy [palacz] - chlapacze, dywaniki, alusy i CD6000 za friko :mrgreen:

W sumie to dalem ciala :oops: bo teraz bym wiecej bonusow wyciagnal [banghead]

grzehoo 14-07-05 15:25

no ale pinio. kiedy ty kupowałeś? podobno niedawno właśnie się przepisy zmieniły i dilerzy nie moga przyjmować kwot powyżej iluś tam w gotówce. To chyba w związku z Unią czy cuś. dokładnie nie wiem zresztą.

pinio_tdci 14-07-05 15:28

Cytat:

Napisał grzehoo
no ale pinio. kiedy ty kupowałeś? podobno niedawno właśnie się przepisy zmieniły i dilerzy nie moga przyjmować kwot powyżej iluś tam w gotówce. To chyba w związku z Unią czy cuś. dokładnie nie wiem zresztą.

Ja jeszcze w okresie 'przejsciowym' (2003) :wink:

Moze sie fajtycznie zmienilo [bigok]

sudi 14-07-05 17:04

To oby się do listopada/października zmieniło to :] bo w tym czasie bede kupował :] Mam zamiar ich trochę posępić -napewno o radio -na alusach mi nie zależy (może za to, że jestem grzeczny i nie chce kółeczek to mi soniaka dadzą :mrgreen: -auto garażowane, więc na noc nie boję się zostawić [chytry] -choć z przed domu w 95r odjechało mi na rowerku radyjo pioneera- a tata poszedł tylko po kluczyki do garażu- 1 minuta i cya... ) -Dywaniki i chlapacze mile widziane... no ta szyba przeciwsłoneczna i kilka dodatków też by było miłym prezentem :] Jestem tylko ciekaw jeszcze ile będę czekał na samochód w październiku...kolorek chciałbym toxic :) a silniczek jeszcze nie wiem... faktycznie licząc moje przebiegi to zwróci mi sie dopiero po 5 latach gdzieś diesel- no może wczesniej bo za dwa lata to będę współwłaścicielem hehe, a lubie jeździć i nie zapowiada się aby auto stało duuużo w garażu ... Hmm zastanawiam się poważnie nad tym nowym 1.6 ti-vct, ale widze, że tutaj na forum to ta jednostka raczej nie zabardzo jest lubiana. Hmmm -2.0 byłoby extra... ale to juz drogo...a i popić sobie to chyba lubi... heh... co prawda 69750zł jakby troche zjechał to bym się zastanawiał ...ale coś mi się zdaję, że pije to więcej niż obecne 1.4 16v w thalii :]

Pozdrawiam

sudi

NeroN 15-07-05 16:54

Tak coś słyszałem,że wg przepisów unijnych nie można mieć przy sobie więcej jak 10tyś ojro, płacić gotówka powyżej tej kwoty, przewozić przez granicę więcej itp.

sudi 15-07-05 20:24

No to przelewem na konto :] wkońcu to też żywa gotówka, a nie kredycik ;] Wybieram się na jazde próbną... 1.6 ti-vct i ...2.0 -zobaczy sie ile to pije -jeżeli na trasie zmieści się w 7litrach ok. to bede myślał :twisted: a w miescie gdzies w ok 8,5... -ciekawe swoją drogą jak to chodzi :] bo nigdy nei miałe okazji usłyszeć i testować hehe. Z tego co słyszałem rekord na próbnej był 200km/h [los] - Ciekawe czy bym go pokonał bo w sumie moge zaliczyc taka petle wraz z ok 10km autostrady :]-możeeeee być cieeekawie :]

Pozdrawiam
sudi

grzehoo 16-07-05 10:46

powodzenia :)

marcintargowski 31-10-08 14:25

Witam chce kupic focusa I. Rok 2003-2004 (DIESEL)
 
Witam chce kupic focusa I. Rok 2003-2004 (DIESEL). Prosze napiszcie na co zwrocic uwage przy ogledzinach. Jak z ta pompą wtryskową jak ja sprawdzic? Z gory dzieki za pomoc pozdrawiam.

Darelk 31-10-08 15:02

to wszystko było opisane na forum wystarczy poszukać

mlodyg23 10-11-08 21:55

ja ostatnio kupowałem, tez diesla i w tym roczniku. Powiem oprócz takich rzeczy oczywistych (rozrząd, stuki puki itd), towarto zwrócic uwagę na niby drobne detale, ale przy jednym oglądanym aucie trochę się tego nazbierało:
- kluczyki musza pasować bez zgrzytów do zamków w drzwiach / stacyjki
- działający system otwierania klapy bagażnika (przycisk przy desce rozdzielczej raz z kluczyka)
- jeśli podgrzana szyba (przód/tył) chuchnąć i zobaczyć czy paruje
- jeśli elektryczne szyby - otwieranie i zamykanie (czasami się otwiera a nie zamyka)

Ogólnie na to wygląda że focus jest czuły na punkcie eletroniki/elektryki.

Totyle ode mnie bez szukania na forum:)

Pabloos 10-11-08 22:28

Jeśli chodzi o klekota
1. odpalasz a, po zgaszeniu kontrolki świec żarowych ma odpalić bez dłuższego chłechtania , ma nie zrobić zasłony dymnej . oraz zwróć uwagę czy przypadkiem podczas odpalania , gaszenia silniczek nie wydaje dość głośnych metalicznych stuków , lub jeśli będziesz miał kogoś do pomocy spojrzyj pod maskę czy silniczek nie lata na boki tłukąc się jak by miał zamiar odpaść przy odpalaniu i gaszeniu :-) Po odpaleniu sprawdź czy nie stawia silnik zasłony dymnej , małe czarne "baki" są normą ale jak za tobą zostaje czarny ogon lub jeszcze gorzej niebieski\jasny kopeć nie jest dobrze . - to najlepiej ztestować podczas jazdy próbnej dajesz buta okolo 2000 obrotów jest czarny "baczek" czasami mały czasami większy ale jak przestaniesz przyśpieszać ustabilizujesz jazdę na stałej prędkości( bez odpuszczania gazu ) ma już nie kopcić

Samej pompy tak łatwo nie zdiagnozujesz , zresztą urok pomp wtryskowych to padanie "na amen " bez ostrzeżenia ;-)
Przy oględzinach silnika zobacz czy nie jest zbyt czysty , w normie jest ze pocą się "bałwanki" od intercoolera , czasami są poprzecierane i w ich okolicach będzie olej , jeśli jest tam zbyt czysto a bałwanki nie wyglądają na nowe , ktoś szorował silnik , zawsze w tedy można się spodziewać ze być może pocił sie jeszcze gdzie indziej .
Przy pocących się bałwankach nie ma tragedii ale nie daj sobie wcisnąć ze to drobiazg 1 szt nówka kosztuje ~150 zeta we wszystkich sklepach.

[ Dodano: Pon 10 Lis, 2008 22:33 ]
Jak sobie jeszcze o czymś przypomnę ... dopisze :-)

[ Dodano: Pon 10 Lis, 2008 22:36 ]
a jeszcze zaraz po odpaleniu silnika jak jeszcze będzie zimy , wciśnij sprzęgło i bez wrzucania biegu chwilkę przytrzymaj i posłuchaj czy obroty są równe i silnik nie dostaje "zadyszki"

p4v3u 25-12-08 23:36

[FFI] typowe usterki,zakup w komisie : )
 
Przymierzam sie do kupna jakiejs foczki. I mam problem bo nie wiem ani gdzie, ani od kogo ja kupic : ]
znalazlem cos takiego:
http://www.euro.autotrader.pl/pp4/de...,106132656.asp
to nic innego jak firma eurosamochody.pl
Wszyscy mowia ze to kois, ze zle. Ale jesli ta tutaj, zostala kupiona w PL, serwisowana byla w ASO, bo to jakies pofirmowe, to jakie jest ryzyko, ze np przebieg zostal zanizony?
Jak sie odbywa sprawdzenie samochodu w stacji? Maja to w komputerkach, czy tylko w papierach samochodu zapiusja przebiegi ?
Kurcze, samochodzik mi bardzo pasuje, ale jakis za tani jest. Boje sie troche : )
A ile moze kosztowac takie sprawdzenie w stacji samochodu przed zakupem?
I na koniec:
Ja sie nie znam, wiec Was zapytuje, na co najlepiej zwrocic uwage przy zakupie Focusa z rocznika 2004? Jakies ogolnie znane problemy z nim?
To pierwszy samochod uzywany jaki kupuje, wiec kompletnie nie wiem na co zwracac uwage, juz przy pierwszych rozmowach.

Bede wdzieczny za odpowiedzi:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi