Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   "bicie" kierownicy przy przyśpieszaniu - HELP ! (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=1595)

acmeadow 08-03-05 07:18

"bicie" kierownicy przy przyśpieszaniu - HELP !
 
wczoraj wieczorem zakopałem się w śniegu focusem. oczywiście miotałem się do przodu i z powrotem i nic. ostatecznie wyciągnęli mnie busem.

dzziś rano jadąc zauważyłem drgania kierownicy. drgania nie występują przy hamowaniu, tylko przy przyśpieszaniu - tak od 80 km/h delikatnie, około 130 km/h juz mocno.

autko ma miesiąc. śruby sprawdziłem.

pytanie - czy ktoś się spotkał z czymś podobnym ? jestem lekko poddenerwowany, wyobrażam sobie najgorsze scenariusze pt ukręcone półosie itp... :(

prosze o Wasze opinie, co to może być. czy gwarancja jest realizowana w kazdym serwisie forda, czy tylko tam, gdzie został kupiony ..? i czy tego typu rzeczy w ogóle podlegają gwarancji ?

nie wiem, czy powinno cos się w ogóle stać w bądź co bądź nowym samochodzie...

pozdrawka - acme

sylweek 08-03-05 09:19

Ale uderzyłeś w coś czy tylko w śnieg wjechałeś ?
Może wystarczy oczyścić felgi ( w co wątpię ). Ja bym podjechał do wulkanizatora i poprosił o wyważenie felg. Przy hamowaniu mocniej bije czy mniej ?

pinio_tdci 08-03-05 09:23

Mogles sobie 'zdjac' w sniegu ciezarki wywazajace felgi - podjedz do gumiarza na wywazanie - albo (to gorszy scenariusz) cos sie stalo w zawieszeniu - 'sciezka diagnostyczna' powinna pomoc znalezc przyczyne :?

A co ma cale 'zdarzenie' z 'nowoscia' samochodu do czynienia :wink:

grabosrobi 08-03-05 09:24

Re: "bicie" kierownicy przy przyśpieszaniu - HELP
 
Cytat:

Napisał acmeadow
wczoraj wieczorem zakopałem się w śniegu focusem. oczywiście miotałem się do przodu i z powrotem i nic. ostatecznie wyciągnęli mnie busem.

dzziś rano jadąc zauważyłem drgania kierownicy. drgania nie występują przy hamowaniu, tylko przy przyśpieszaniu - tak od 80 km/h delikatnie, około 130 km/h juz mocno.

autko ma miesiąc. śruby sprawdziłem.

pytanie - czy ktoś się spotkał z czymś podobnym ? jestem lekko poddenerwowany, wyobrażam sobie najgorsze scenariusze pt ukręcone półosie itp... :(

prosze o Wasze opinie, co to może być. czy gwarancja jest realizowana w kazdym serwisie forda, czy tylko tam, gdzie został kupiony ..? i czy tego typu rzeczy w ogóle podlegają gwarancji ?

nie wiem, czy powinno cos się w ogóle stać w bądź co bądź nowym samochodzie...

pozdrawka - acme

Nie martw się na 99 % jet temu winien śnieg który nawbijał się pomiędzy kołpaki a felgi i daje efekt jakby były niewyważone koła.
Miałem to samo kilka dni temu zdjąłem kołpaki oczyściłem sz czotką felgi z zewnątrz i od wewnątrz.

4tun 08-03-05 09:47

Re: "bicie" kierownicy przy przyśpieszaniu - HELP
 
Cytat:

Napisał acmeadow
prosze o Wasze opinie, co to może być. czy gwarancja jest realizowana w kazdym serwisie forda, czy tylko tam, gdzie został kupiony ..? i czy tego typu rzeczy w ogóle podlegają gwarancji ?

w każdym, a czy podlegają gwarancji to pewnie w ASO powiedzą, że nie

acmeadow 08-03-05 10:07

z nowościa samochodu ma tyle wspólnego, że na wypadek gdyby fucktycznie stał się jakiś problem mechaniczny, to bym się bardzo mocno zdziwił....

"winien śnieg, który sie nawbijał" - dokładnie to było to. z tym, ze podejrzewając snieg, sprawdziłem w pierwszej kolejności zdejmując kołpaki, i oglądając też wewnętrzną stronę felgi. natomiast nie zwróciłem uwagi na wahacze.

a jak stałem w tym śniegu po silnik, to on sobie ładnie połozył się wszedzie, było to wieczorem i tylko dojechałem do domu i postawiłem autko na podjeździe. do rana niestety snieg zamienił się w lód - był między wahaczami i pod półosiami. wydłubałem tego chyba z 4 kilo stamtąd... na szczęście autko znów jeźdezi jak po sznurku, ale spanikowałem nieźle na początku :D

dzieki za porady !


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi