Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Filtr paliwa w 1.6 Zetec-S (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=59586)

JakobEU 12-09-12 16:48

Filtr paliwa w 1.6 Zetec-S
 
Witam.

Mam pytanie odnośnie filtra paliwa czy w Focusie Mk1 1.6 Zetec-S jest on wymienny i jeżeli tak to gdzie on się znajduje bo nie mogę go znaleźć chyba, że się znajduję w zbiorniku paliwa to w takiej sytuacji jest on nie wymienny?
Dodam, że przez przypadek znalazłem taki filtr do kupienia i pisze, że jest też do silnika 1.6, a przeglądając auto nie odnalazłem takowego filtra.

Oryginalny filtr paliwa. Pasuje do:

* FORD Focus Mk1 modele produkowane od 08/1998 do 05/2005
1.4 / 1.6 Zetec-S 16V
1.8 / 2.0 Zetec-E 16V

Link do eSklepu z filtrem: http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Filtr...Motorcraft/709

korek007 12-09-12 17:34

Cytat:

Napisał JakobEU (Post 768103)
..Mam pytanie odnośnie filtra paliwa czy w Focusie Mk1 1.6 Zetec-S jest on wymienny i jeżeli tak to gdzie on się znajduje...

Witam
Filtr paliwa jest jak najbardziej wymienny. Znajduje się on bodajże z prawej strony, niedaleko zbiornika paliwa. Pod spodem, oczywiście.

motopawel 12-09-12 20:10

Dokładnie jak kolega wyżej mówi jest wciśnięty między zbiornik paliwa i ścianke z blachy . Dostęp dość trudny ale do zrobienia dla każdego kto potrafi obsłużyć klucz płaski bo filtr jest przykręcony obejmą do blachy . Odkręcasz zdejmujesz te zaciski wyjmujesz stary wkładasz nowy i przykręcasz 10 min. roboty.( Szukaj przy zbiorniku od przodu auta )

derobert 13-09-12 01:35

od razu Ci powiem, że jeśli filtra dawno nie wymieniałeś to prawdopodobnie przygotuj się też na wymianę uchwytu filtra, mój był tak stary, że musiałem kupić nowy bo sypał się w rękach. Ale to musisz zajrzeć i sprawdzić w jakim jest stanie i ew dokupić, cena w ASO to ~60zł

JakobEU 13-09-12 04:39

Wymienić to nie problem, tylko na fordach się nie znam i jak byłem pod spodem to nie znalazłem go... Czyli szukać od przodu zbiornika po prawej stronie?
Cytat:

Napisał derobert (Post 768293)
od razu Ci powiem, że jeśli filtra dawno nie wymieniałeś to prawdopodobnie przygotuj się też na wymianę uchwytu filtra, mój był tak stary, że musiałem kupić nowy bo sypał się w rękach. Ale to musisz zajrzeć i sprawdzić w jakim jest stanie i ew dokupić, cena w ASO to ~60zł

Auto sprowadzone i nie wiem kiedy był wymieniany filtr, o ile w ogóle był wymieniany więc chyba będzie się trzeba zaopatrzyć w ten uchwyt.

motopawel 13-09-12 20:48

NIekoniecznie on w wodzie nie stoi to tylkotaka ewentualność ja u siebie miałem w dobrym stanie troche tylko zakurzony był wytarłem i jak nówka . Jak wejdziesz do kanału to od strony maski przy samym zbiorniku paliwa Tam lecą przewody hamulcowe to będziesz widział filtr jest obok nich na 2 spinkach plastikowych. i jedną śrubką przykręcony ten koszyk co mówi kolega wyżej. Znajdziesz napewno . Załóż tylko żeby przepływało strzałką w kierunku silnika . Jak zdejmiesz wężyki to trochę paliwa wycieknie to uważajna oczy i miej szmae pod ręką żeby ręce wytrzeć.

maciek1987r 14-09-12 06:15

Cytat:

Napisał derobert (Post 768293)
od razu Ci powiem, że jeśli filtra dawno nie wymieniałeś to prawdopodobnie przygotuj się też na wymianę uchwytu filtra, mój był tak stary, że musiałem kupić nowy bo sypał się w rękach. Ale to musisz zajrzeć i sprawdzić w jakim jest stanie i ew dokupić, cena w ASO to ~60zł

60zł za kawałek metalu??? Samemu można znaleźć jakaś blaszkę, wywiercić w niej dwa otwory i ładnie wygiąć. Nic trudnego no chyba, że ktoś jak widzi wiertarkę to ucieka :D. Już prędzej bym opaskami go przymontował ściskając do przewodów.

Bdm 15-09-12 19:48

Dokładnie filtr jest wciśnięty głęboko w dziurę między bakiem a podłogą pod tylną kanapą, klucz najlepiej oczkowy 10tka z tego co pamiętam, ale dostęp trudny do tej obejmy, a jeszcze trudniejszy do zdemontowania tych spinek - zabezpieczeń.

masllak 13-10-12 20:55

i ja coś dodam. trzeba mieć klucz nasadkowy z bardzo długą przedłużką. ponieważ ciężko się dostać. płaskim naprawdę ciężko, szczegolnie kiedy nie ma się kanału. odkręcamy obejmę, a potem ściągamy przewody paliwowe z filtra. spiniki czy jakoś tak się nazywają, wyciągamy w ten sposób, palcami ściskamy takie dwa wypustki tak żeby zeszły się do środka, i p[odważamy z drugiej strony cienkim śrubokręcikiem. i przewody schodzą. filtr z całą obejmą wyciągamy, robimy podmiankę na nowy i zakładamy z powrotem tak jak wyciągnęliśmy. jakby co to pomogę. pierwszy raz nie jest łatwo.

MAGwFF 14-10-12 13:04

Witam

Ja u siebie zmieniałem tego lata ten filterek, poprzedni właściciel zmieniał i pewnie ta obejma została mu w rękach bo filtr wisiał tylko na tych rurkach. Ja go spiąłem plastikową opaską samoblokującą do innych rurek i jest teraz podczepiony i nie lata. Także jak dla mnie nie ma sensu od razu kupować nowej obejmy tylko chwycić go tą opaską i po sprawie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi