Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   co myslicie o tych felgach? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=14593)

Alister 14-01-07 02:17

co myslicie o tych felgach?
 
http://www.allegro.pl/item155427643_...t_vw_ford.html
Czy ET będzie dobre bo ja nie mam pojęcia o co w tym chodzi :)

MisiekT 14-01-07 02:29

trudno powiedziec, bo w opisie aukcji jest felga o rozstawie 5x112, a na zdjeciach felga ma 4 sruby... zapytaj goscia co tak naprawde ma...
a poza tym to moglbys, karewa, uzyj Szukaj, bo nie od wczoraj na forum jestes... :evil:

Alister 14-01-07 02:49

Patrzyłem w szukaj na ET ale wyczytalem na jakiejs stronce ze kazda felga ma inne ET i niekoniecznie musi sie to pokrywac z oryginalymi felgami. Ja juz z tego ni c nie rozumiem. Czyli do foki 16' mają mieć ET 40 czy jakich mam szukać?

MisiekT 14-01-07 02:54

Alister, ET to osadzenie felgi, czyli w praktyce jak bardzo "wystaje" - dla najlepszego efektu powinno byc na rowno z blotnikiem, ale nie wystawac (bo to nielegalne i niekulturalne wobec innych kierowcow)... ET jest uzalezione z tego co pamietam (ale potwierdz) od szerokosci felgi... np. przy 17x7 idealne jest 40-42, 35 juz wystaje okolo 1cm...
Wsystko to jest na forum :evil:

KP 14-01-07 12:46

skupcie się panowie na temacie, swoją energię wykorzystujcie gdzie indziej [nunu]PantherBlack, ty tez wyluzuj z opiniami

http://forum.focusklubpolska.com/viewtopic.php?t=78

Alister 14-01-07 12:50

No śmietnik to dobry się zrobił w moim temacie :) 5 odpowiedzi i nadal nie wiem jaki ma być ET do 16' felg :) a wystarczyło wcisnąć dwa klawisze :). Polukam dokladniej w "szukaj" :)

Greg 14-01-07 12:52

Cytat:

Napisał Alister
Polukam dokladniej w "szukaj"

Sprawdz tez FAQ

Pzdr.

MisiekT 14-01-07 12:55

Cytat:

Napisał Alister
jaki ma być ET do 16' felg

Cytat:

Napisał misiekt
ET jest uzalezione z tego co pamietam (ale potwierdz) od szerokosci felgi

samo info o srednicy bez info o szerokosci felgi moze ci nie wystarczyc do sprawdzenia... polecam ci kontakt z jakims sklepem internetowym i dopytanie ich - udaj ze chcesz zamowic felgi - oni maja dokladne katalogi juz "tuningowe", a nie seryjne

Alister 14-01-07 14:04

Przeszukałem archiwum i doszedłem do takich wniosków:

Felga:
16', szerokość 7, ET 38-42 (najlepiej chyba ET 40)

Opona
205/50/16
195/55/16

Czy takie ET będzie dobre? Muszę mieć pewność bo nie chcę kupić jakiegoś badziewia i być niezadowolony. A jak wiadomo felgi tanie nie są. :)

Ostatni mój post i daję spokój :)

MisiekT 14-01-07 14:30

przy szerokosci 7' (taka ja mam na 17') ET 40-42 bedzie idealne... ja mam 42 i jest spoko (przod rowniutko z blotnikiem, tyl minimalnie glebiej)...
a w kwestii opony, to ford zaleca 205/50/16 i ja bym sie tego trzymal... poza tym zobaczysz roznice w prowadzeniu od razu...
a szerokosc 195 to nawet nie wiem czy wogole wejdzie na felge 7" i jest to za malo na lato IMHO - ale wszystko zalezy czy chodzi ci tylko o lans czy takze prowadzenie...

[ Dodano: Nie 14 Sty, 2007 14:31 ]
Cytat:

Napisał Alister
Ostatni mój post i daję spokój

no daj spokoj... teraz wlasnie zaczelo byc ciekawie :D
a przy okazji to uzupelnilbys w profilu dane o swojej foczce...

Alister 14-01-07 15:01

Super :) I wszystkie moje wątpliwości się wyjaśniły :)

Cytat:

a w kwestii opony, to ford zaleca 205/50/16 i ja bym sie tego trzymal... poza tym zobaczysz roznice w prowadzeniu od razu...
na lepsze czy na gorsze się zmieni? :) teraz mam 195/60/15 :) zimowe balony :)

1. profil uzupełniony
2. IMHO - co to znaczy :) hehehe -- proszę tylko nie odsyłajcie mnie do archiwum :)

MisiekT 14-01-07 17:12

Cytat:

Napisał Alister
na lepsze czy na gorsze się zmieni?

prowadzenie na lepsze, osiagi mozliwe ze ciut gorzej - ale przy dieselu raczej minimalna roznica

Cytat:

Napisał Alister
IMHO - co to znaczy

http://pl.wiktionary.org/wiki/IMHO

Alister 14-01-07 17:49

Mam jeszcze jedno pytanie czy felgi alu można przykręcić na szpilki czy bede musiał przerabiać piasty na takie na śruby? Wiadomo że jak śruba jest za krótka to sie kupuje dłuższą a oryginalne szpilki to nie mam pojęcia czy będą sie nadawały. Ma ktoś alusy przykręcone nakrętkami a nie śrubami?

http://www.felgi-opony.com/product_i...ducts_id=28989

Takie bym chciał kupić

KP 14-01-07 17:55

Alister,

we wszystkich fordach koła przykręcasz nakrętkami,
jesli kupijesz alusy to najczęściej jest tak za mozesz od razu dokupic nakrętki
najlepiej takie z ruchomym kołnierzem coby felgi nie niszczyły przy dokręcaniu

[ Dodano: Nie 14 Sty, 2007 17:59 ]
Cytat:

Napisał Alister
. IMHO - co to znaczy hehehe -- proszę tylko nie odsyłajcie mnie do archiwum

no i gdybys poszukał w archiwum to tez bys znalazł

http://forum.focusklubpolska.com/viewtopic.php?t=1759

wiec nie dziw sie ze co niektórzy sie denerwują słysząc kolejny raz takie samo pytanie

Alister 14-01-07 18:28

Kumpel ma Focusa TDCi 3d z 2001r. tylko jakąś wersję z twardym zawiasem z tyłu hamulce tarczowe i koła ma przykręcane na śruby. Dlatego zastanawiałem się czy nie będzie problemu z nakrętkami ale skoro piszesz że nie będzie to super.

Dziękuję i przepraszam wszystkich za niepotrzebne pytania które można wygrzebać z archiwum :)

KP 14-01-07 18:32

Cytat:

Napisał Alister
Kumpel ma Focusa TDCi 3d z 2001r. tylko jakąś wersję z twardym zawiasem z tyłu hamulce tarczowe i koła ma przykręcane na śruby. Dlatego zastanawiałem się czy nie będzie problemu z nakrętkami ale skoro piszesz że nie będzie to super.

ale oczywiscie sprawdz tak dla pewności :D

Cytat:

Napisał Alister
Dziękuję i przepraszam wszystkich za niepotrzebne pytania które można wygrzebać z archiwum

;)

Picia78 14-01-07 19:44

Cytat:

Napisał Alister
Czy ET będzie dobre bo ja nie mam pojęcia o co w tym chodzi :)

Łoj raczej zdaurze do foki jest nieco :wink:

Jacqu 14-01-07 22:32

Ja mam ET 42 przy 7,5J R16 z oponami 205/50/R16 i myślę, że jest w sam raz - wrażenie robi bardzo dobre, a nie wystaje za błotnik, powiedziałbym że się minimalnie chowa.
Co prawda osiągi są gorsze w porównaniu do zimówek które mam na 195/60/R15, ale prezencja super :D

Pozdrawiam

Alister 15-01-07 00:06

Cytat:

Napisał Picia78
Cytat:

Napisał Alister
Czy ET będzie dobre bo ja nie mam pojęcia o co w tym chodzi :)

Łoj raczej zdaurze do foki jest nieco :wink:

Jakie są? :) Chyba jakieś literówki powskakiwały bo nie mogę się doczytać :)
Za duże? --- dlaczego? i co jest za duże?

MisiekT 15-01-07 00:33

Alister, sklep do ktorego wrzuciles link zostal przeze mnie sprawdzony w zeszlym roku i to wlasnie oni dobrali mi wszystko idealnie... ja im powiedzialem z gory ze ma byc na rowno, ladnie wygladac i przyslali co trzeba lacznie ze srubami (daja gratis wiec sie nie martw, tylko im przypomnij...)
jakbys chcial z nimi negocjowac troche to daj znac na prv :D

Alister 15-01-07 10:54

Dziękuję bardzo :) Napewno będę pamiętał.
Zobacze co jeszcze Krakowski rynek oferuje. Musze pochodzić po sklepach i zobacze gdzie są bardziej konkurencyjne ceny.

Pozdrawiam

Picia78 15-01-07 14:41

Cytat:

Napisał Alister
Za duże? --- dlaczego? i co jest za duże?

Ło wisz tak szybko pisałm :wink:

Alister 26-01-07 00:16

Znalazłem takie felgi ale nie wiem czy są takie dostępne do focusa
7x16
http://www.taitungasia.com/images/ri...s/H125_jpg.htm
Moze ktoś wie czy są takie dostępne?

MisiekT 26-01-07 00:55

ta firma na pewno robi w rozmiarze 4x108, ale nie dam glowy ze akurat ten model, bo jest w miare nowy... najlepiej dowiedz sie w skelpie online...
natomiast IMO sa ciekawsze wzory z tej firemki...

Alister 26-01-07 13:03

Z tego co widziałem to te felgi sprzedaje tylko jedna firma. Chyba że źle szukałem.

Rasta 26-01-07 13:50

To mi wygląda na podrubkę ,Team Dynamics hehe

Zamiast wyszukiwać w sieci jakiś cudacw lepiej skupić się na ofercie na polskich dystrybutorów, bo potem się okaże że po 2 miesiącach oczekiwania na felgi one nie dotrą.

MisiekT 26-01-07 16:22

Cytat:

Napisał Alister
sprzedaje tylko jedna firma

no to sie u nich dowiedz - maja sklep internetowy - link jest na na www.hijoin.pl

ale ja bym ci polecal kupic jakies "pewniejsze" - szkoda coby chinski badziew mialby sie rozsypac na 1'ej dziurze... ale nie jezdzilem, wiec nie wiem jak z jakoscia

i zgadzam sie z Rasta - zamawiaj to co jest - ja myslalem ze wyjde z siebie jak czekalem 6 tygodni na fele...

lutekwet 26-01-07 19:01

misiekt, coś link nie bangla ... :?

MisiekT 26-01-07 19:04

bangla, bangla... tylko ze tam 3kropek byl...

lutekwet 02-02-07 10:45

A co myslicie o TYCH felgach .ET bedzie dobre ? mam teraz oponki 185/65/14 no i kombiaka z 2003r .Będą dobre do tych opon które teraz posiadam? Nienawidzę stalowych felg a właśnie kupiłem samochód ze stalówkami.W przyszłości mam zamiar kupic jakieś fajne 16 a te zostałyby na zimę.
Albo jeszcze TE wchodzą w grę.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi