Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [FFI] Palenie sprzęgła (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=9135)

Lukaszeczek 28-02-06 21:01

[FFI] Palenie sprzęgła
 
Kurde, dziś odwaliłem dość niemiły dla foczki numer - mianowicie wkurzyłem się na kogoś, i chciałem bardzo mocno ruszyć z miejsca. Wrzuciłem bieg, wcisnąłem pedał gazu i ruszyłem. Auto ruszyło i to dość sprawnie, ale nie tak jak powinno - zapiąłem III bieg :oops: - kto wie, jak bardzo tarcza i wszystko powiązane ze sprzęgłem dostało w dupę? Za jakieś 3 minuty dojechałem do domu, i czuć było smrodek - czyli dostało trochę... [smirk] - mam się martwić, czy nie?

grzehoo 28-02-06 21:05

eee... chyba nie... ja w swoim starym mondeo kilkakrotnie czułem smrodek palonego sprzęgła... ale dociągnął spokojnie do 250.000 km bez wymiany (miałem go od przebiegu 156.000) więc chyhba nie ma się co jednym smrodkiem martwić...

Lukaszeczek 28-02-06 21:07

a ruszałeś z 5000rpm na III :oops: :mrgreen:

NeroN 28-02-06 21:07

Siem przejmujesz....

Myślisz,że mniejsze katusze przechodzi na jeździe na półsprzęgle... Tylko nie śmierdzi i nie tak intensywne na raz :mrgreen:

grzehoo 28-02-06 21:07

Cytat:

Napisał Lukaszeczek
a ruszałeś z 5000rpm na III

chłopie, ja nawet do tylu nie mogę dojść, bo mi przy 4500 odcina

Lukaszeczek 28-02-06 21:09

Cytat:

Napisał grzehoo
chłopie, ja nawet do tylu nie mogę dojść, bo mi przy 4500 odcina

A mondek też był klekot?

[ Dodano: Wto 28 Lut, 2006 20:11 ]
Cytat:

Napisał NeroN
Siem przejmujesz....

Myślisz,że mniejsze katusze przechodzi na jeździe na półsprzęgle... Tylko nie śmierdzi i nie tak intensywne na raz :mrgreen:

Kurde, no niby nie, i wszystko OK, ale wiecie - człowieka serce boli - tak bezdusznie rżnąć foczkę [boshe] [los]

BTW. Nie myslałem, że to auto ma takiego kopa na III [hehe]

Dimmu 28-02-06 21:30

nie masz sie co przejmowac, fajniej by bylo jakbys na III strzelil ze sprzegla :mrgreen: , a tak podgrzales troche tarcze i nic wiecej. Ostatnio ktos pisal jak sie pali sprzego w foczce, ostra gorka, pare minut siwego dymu i po sprawie :razz:

grzehoo 28-02-06 21:50

Cytat:

Napisał Dimmu
Ostatnio ktos pisal jak sie pali sprzego w foczce, ostra gorka, pare minut siwego dymu i po sprawie

pod górkę na półsprzęgle cały czas?

Dimmu 28-02-06 21:55

Juz nie pamietam jak to bylo ale pisal ze chcial komus udowodnic ze wjedzie sie pod jakas stroma gore, no i tak jak piszesz, na polsprzegle. Niestety gora wygrala :P

Lukaszeczek 01-03-06 10:45

Tak czy siak już wiem, że za dużej krzywdy foczce nie zrobiłem. Inna sprawa to, że nie robiłem tego z premedytacją, jak co poniektórzy :P

RSSSS 01-03-06 15:09

Cytat:

Napisał Dimmu
nie masz sie co przejmowac, fajniej by bylo jakbys na III strzelil:

Tak się sprawdza (a nawet na wyższym biegu) czy się sprzęgło nie ślizga. [bigok]
Jak auto nie zgaśnie przy takim strzale to znaczy,że sprzęgło do wymiany!

Mój najlepszy doradca sprawdzał tak mojego RSa,zanim zamontowałem spieka i powiedział,żebym na to nie patrzył,bo będzie mi przykro! :lol:

Silnik,poduszki strasznie dostają w czasie takich testów po dupie! [pop]

Lukaszeczek 01-03-06 16:24

A na którym biegu u ciebie sprawdzali? Bo osobiście uważam, że na III jest duża szansa, że auto ruszy... wczoraj się o tym przekonałem, ruszając z III jak z I :) - może nie strzeliłem, ale dość szybko sprzęgło puściłem i autko zdrowo poszło do przodu [banghead]

Dimmu 01-03-06 17:04

Cytat:

Napisał RSSSS
Cytat:

Napisał Dimmu
nie masz sie co przejmowac, fajniej by bylo jakbys na III strzelil:

Tak się sprawdza (a nawet na wyższym biegu) czy się sprzęgło nie ślizga. [bigok]
Jak auto nie zgaśnie przy takim strzale to znaczy,że sprzęgło do wymiany!

Mój najlepszy doradca sprawdzał tak mojego RSa,zanim zamontowałem spieka i powiedział,żebym na to nie patrzył,bo będzie mi przykro! :lol:

Silnik,poduszki strasznie dostają w czasie takich testów po dupie! [pop]

Nie to, dla mnie to przesada, zwlaszcza przy takim duzym momencie jaki masz. Ja prawie doastalem zawalu jak moja zgasila mi auto na jedynce :mrgreen: .
Wole raczej tradycyjna matode, czyli spokojna jazda na V , potem gaz do dechy i patrzysz czy przyspieszasz czy tylko rosna obroty :)

RSSSS 01-03-06 18:16

Cytat:

Napisał Lukaszeczek
A na którym biegu u ciebie sprawdzali? Bo osobiście uważam, że na III jest duża szansa, że auto ruszy... wczoraj się o tym przekonałem, ruszając z III jak z I :) - może nie strzeliłem, ale dość szybko sprzęgło puściłem i autko zdrowo poszło do przodu [banghead]

Na jak najwyższym!

DejaVu 01-03-06 19:05

moze ktoś mi wytłumaczyć na czym dokładnie polega strzał ze sprzęgła?

NeroN 01-03-06 19:10

Cytat:

Napisał przemekdeja
moze ktoś mi wytłumaczyć na czym dokładnie polega strzał ze sprzęgła?

Na gwałtownym(nawet bardzo) puszczeniu, tak jak byś chciał z piskiem ruszyć, tylko,że bardziej [chytry]

DejaVu 01-03-06 19:17

ale w trakcie jazdy czy ze startu zatrzymanego?

NeroN 01-03-06 19:35

I tak i tak... [los]

DejaVu 01-03-06 19:54

ze startu zatrzymanego bym chyba się nie odważył. Szkoda auta. A i tak wiadomo ze w 1.6 sprzęgło jest do dupy nawet nowe. Kiedyś spróbowałem najpierw na wstecznym a nastepnie jedyna i but. Nastąpił jeden smród ale ze sprzęgła a nie z gum. Od tamtej pory przy każdym starcie bardzo gwałtownym czuć sprzęgło. Wrzuty sobie do tej pory robię a minał juz rok. [banghead]

NeroN 01-03-06 20:01

Tu masz jeszcze dokładny opisik strzału w czasie jazdy http://www.streetracing.pl/forum/viewtopic.php?t=10804

Tylko ten z obrazkiem,reszta to wygłupy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi