Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Nie otwiera mi zamka tylnej klapy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=14165)

gervee 18-12-06 22:02

Nie otwiera mi zamka tylnej klapy
 
Witam!
Powariowało mi otwieranie tylnej klapy. Z pilota w kluczyku, gdy otwieram wszystkie drzwi to nie otwiera bagażnika (a dotychczas otwierał) - nie słychać trzasku odblokowywanego zamka. Jednak gdy nacisnę samo otwieranie bagażnika to się otwiera bez problemu. Co jest grane? Na dniach muszę zrobić przegląd po 40 tys km, to przy okazji to zgłoszę - a może to tylko jakaś pierdółka?

TomFoc 19-12-06 10:23

Słabo opisałeś temat. Wydaje się, że teraz masz wszystko OK. Jakoś sobie nie wyobrażam aby bagażnik otwierał się razem z drzwiami.

grzehoo 19-12-06 10:24

jeśli to FFII, to faktycznie cuś nie tak...

gervee 19-12-06 14:22

Kilka słów wyjaśnienia. Dotychczas zamek centralny odblokowywał wszystkie drzwi (5) po naciśnięciu na kluczyku symbolu otwartej kłódki. Wystarczyło wtedy pociągnąć za klapę bagażnika do góry i otwierał się. Wczoraj jakieś cuda się podziały (może uszkodził się wyłącznik w klapie - ten pod gumą) bo drzwi odblokowałem a klapy bagażnika nie dąło się otworzyć. Co ciekawe zamykając ponownie samochód to bagażnik daje się otworzyć bez problemu za pomocą przycisku z symbolem otwartego bagażnika.

tjmdm 22-12-06 06:09

Cytat:

Napisał gervee
Kilka słów wyjaśnienia. Dotychczas zamek centralny odblokowywał wszystkie drzwi (5) po naciśnięciu na kluczyku symbolu otwartej kłódki. Wystarczyło wtedy pociągnąć za klapę bagażnika do góry i otwierał się. Wczoraj jakieś cuda się podziały (może uszkodził się wyłącznik w klapie - ten pod gumą) bo drzwi odblokowałem a klapy bagażnika nie dąło się otworzyć. Co ciekawe zamykając ponownie samochód to bagażnik daje się otworzyć bez problemu za pomocą przycisku z symbolem otwartego bagażnika.

pierwsze słyszę aby klapa otwierała się wraz z drzwiami bocznymi [screwy] przecież do klapy masz przycisk na desce, osobny przycisk w pilocie z kluczykiem no i trzecia opcja otwarcia jej przy pomocy kluczyka [hmm]

adi1222 22-12-06 10:47

Cytat:

Dotychczas zamek centralny odblokowywał wszystkie drzwi (5) po naciśnięciu na kluczyku symbolu otwartej kłódki
Hmm, ciekawe, nie wiem jakiego masz fokusa ale u mnie tak jak u tjmdm'a trzeba nacisnąć w odstępie 3sek. dwa razy przycisk otwierania bagażnika (na pilocie) żeby się otworzył.

Pzdr, Zdrowych i Wesołych!

grzehoo 22-12-06 10:49

gervee może weź wyjaśnij wreszcie, czy masz FFI czy FFII, bo zamieszanie się zrobiło i nie wiadomo osochozi

kaszek 03-01-08 09:39

Sorry, że odświeżam stary temat, ale wczoraj mnie to właśnie dopadło :cry:

Guzik z otwartą kłódką na pilocie do wczoraj otwierał wszystko (włącznie z bagażnikiem). Wczoraj ten guzik otwierał już tylko drzwi. Klapę bagażnika otwierałem przy pomocy tego trzeciego guziora na pilocie...
Czego to jest wina? Przymarzło coś? Czy to może ten mikroprzełącznik?

rayos 03-01-08 11:09

Cytat:

Napisał kaszek
Czego to jest wina? Przymarzło coś? Czy to może ten mikroprzełącznik?

Przymarza mikroprzełącznik. Ja mam z tym problem odkad się zimno na polu zrobiło. Jak chce otworzyć to czuć ze zamek jest zamarzniety. Napewno jest nieszczelność i woda się do niego dostaje.
Bagażnik otwieram poprzez zamknięcie auta - uzbrojenie centralnego - i otwarcie klapy bagażnika z pilota [panna]

kaszek 03-01-08 11:45

Dzięki.
Czyli jest szansa, że jak się ociepli to odpuści?
Da się to jakoś zabezpieczyć przed mrozem?
Wydaje mi się, że może sie wilgoć dostawać tą plastikową listwą (z "klamką" do bagażnika i żarówkami od tablicy rejestracyjnej).

JAR25 10-01-08 16:24

Witam
Ja od wczoraj mam identyczny problem, a dodatkowo podczas jazdy zamek od bagażnika sam otwiera mi się tak jakbym go otwierał z pilota i klapa na każdej nierówności podskakuje sobie radośnie, a poziom mojej adrenaliny bardzo rośnie.

Nie mam wyjścia i muszę coś z tym zrobić co to jest i ile może kosztować wyeliminowanie tej usterki? Dziękuję za odpowiedzi.

kaszek 10-01-08 19:23

To chyba jednak coś innego, bo u mnie jak mrozy odpuściły, to bagażnik otwiera się tak jak powinien.

rayos 11-01-08 09:00

Cytat:

Napisał JAR25
Ja od wczoraj mam identyczny problem, a dodatkowo podczas jazdy zamek od bagażnika sam otwiera mi się tak jakbym go otwierał z pilota

gdzies na forum jest opisany ten problem. Jest to awaria tego microstyku (wiązki ?) - naprawiaja na gwarancji.

Cytat:

Napisał kaszek
bo u mnie jak mrozy odpuściły, to bagażnik otwiera się tak jak powinien

u mnie tez, ale nie zmienia to faktu ze gdzies jest jakis przeciek i woda wlatuje do zamka. W zeszłym roku coś takiego mi sie nie działo.

ZootAlures 04-02-08 10:31

Cytat:

Napisał rayos
Cytat:

Napisał kaszek
Czego to jest wina? Przymarzło coś? Czy to może ten mikroprzełącznik?

Przymarza mikroprzełącznik. Ja mam z tym problem odkad się zimno na polu zrobiło. Jak chce otworzyć to czuć ze zamek jest zamarzniety. Napewno jest nieszczelność i woda się do niego dostaje.
Bagażnik otwieram poprzez zamknięcie auta - uzbrojenie centralnego - i otwarcie klapy bagażnika z pilota [panna]


Odgrzewam temat.
Mam dokładnie to samo, aby (w kombi) otworzyc bagażnik, muszę najpierw zamknąć cały samochód a potem użyć tego trzeciego guzika na kluczyku.
Co do zamarzania - ostatnio prawie nie ma mrozów, było kilka dni ciepłych - powinno chyba juz odpuścić.
A jesli padło trwale?
Czy ktoś to naprawiał w ASO? Jaka może byc cena?
Niestety moja foka już po gwarancji...

Pozdrawiam
Z

Psotnick 06-02-08 21:14

Wiec i mnie to spotkalo po sprawdzeniu okazalo sie ze woda dostaje sie pod listwa klapy + mroz = uszkodzony mikro styk :|
Dzis zakupilen nowa zestaw po znizkach w ASO koszt 112zl

Jak reka odjol :razz:

ZootAlures 07-02-08 08:33

Cytat:

Napisał Psotnick
Wiec i mnie to spotkalo po sprawdzeniu okazalo sie ze woda dostaje sie pod listwa klapy + mroz = uszkodzony mikro styk :|
Dzis zakupilen nowa zestaw po znizkach w ASO koszt 112zl

Jak reka odjol :razz:

Dzieki Psotnick za info. Ta cena to było za samą część czy razem z wymianą?
A co z tą wodą dostajacą sie pod listwę klapy? daje się to jakoś uszczelnic?

Pozdrawiam
Z

Psotnick 07-02-08 11:46

112zł(cena bez znizki to okolo 150zł) to cena za samą czesc wymiany dokonalem sam
Co do listwy to w wymieniony mikro styk wydaje sie lepiej zabezpieczony - zobaczymy

Podaje ci numer czesci:
Whole Microswitch 1 346 324
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi