Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Przegub zewnętrzny (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=39023)

krzyzak 07-05-10 11:25

Przegub zewnętrzny
 
Witam
mam taki problem, otóż w moim focusie zaczal odzywac sie przegub, postanowilem go wymiec, pojechalem do polmozbytu i poprosilem o przegub do mojego modelu (silnik 1.8 TDDI) katalogowo przegub ten powinen miec 23 zęby od strony wewnetrznej. Rozkrecilem kolo, wyjalem stary przegub, okazalo sie ze nowy nie pasuje, policzylem zęby i okazalo sie ze tary ma 24 zęby (a powinen miec 23), Pojechalem do polmozbytu wymienic ten przegub ale niestety nie maja takiego w katalogach i nie da rady go zamowic, powiedzieli mi ze jedynie serwis. Poszperalem troszke w necie i okazalo sie ze przegub z 24 zębami stosowany jest w Focusie 1.8 TDCi. Skad moze wynikac ta różnica, i dlaczego u mnie zastosowany jest inny niz powinen? ma ktoś moze jakis pomysl? Zaznaczam ze chodzi o przegub zewnętrzny. Prosze o pomoc:)

NOS 08-05-10 02:03

Jak długo masz ten samochód? Możliwe, że kiedyś ktoś przekładał w nim silnik. Kiedyś mógł w nim siedzieć TDCI, choć nie wiem czy skrzynia pasuje. Jeżeli tak to półosie i zwrotnice mogły zostać stare. Albo panowie w "polmozbycie" się mylą. Taki mam pomysł :)

krzyzak 08-05-10 12:33

hmmm samochod mam niecaly rok, a silniki 18 TDCi nie wychodzily czasem od 2001 roku? wydaje mi sie ze silnika nikt nie ruszal, predzej cos z zawieszeniem bylo kombinowane. Panowie w polmozbycie sie nie mylą bo sprawdzalem na necie i fakt jest taki ze do 1.8 TDDi ma miec 23 zęby, a do TDCi 24.

qrczakos 08-05-10 13:19

TDCi dokładnie od 2001.

VooDoo123 08-05-10 17:08

Powiem tak.
Ktoś odwalił lipę!

Uzębienie wewnętrzne to ABS więc jak ON Ci pracował gdy jest różnica w uzębieniu?
A co do zakupu to na aukcjach znanego dla wszystkich portalu są takowe więc w czym problem?

Ranid 08-05-10 20:35

Cytat:

Napisał VooDoo123 (Post 445284)
Uzębienie wewnętrzne to ABS więc jak ON Ci pracował gdy jest różnica w uzębieniu?

Tu nie ma żadnego uzębienia,ABS sygnał bierze z pierscienia co jest w łożysku.
Jeżeli chodzi o ilość frezów to dla forda normalne pchają co mają [obrotomierze w dieslach są do 7tyś a w niektórych do 5tys.

krzyzak 08-05-10 20:49

no wlasnie tez mi sie wydaje ze ABS tu nie ma znaczenia. Co do aukcji na allegro, to tak, są takie do kupienia, i bede zmuszony tam kupic, ciekawi mnie jedynie skad ta rożnica, poniewaz przyszly mi do glowy przypuszczenia ze cos bylo kombinowane z autem, np ze zostal rozbity przod i inne zawieszenia zalozone, chcialem poprostu poznac wasze zdanie co o tym sadzicie.

WPSS 09-05-10 01:04

ABS nie ma znaczenia bo łożysko ma pierścień i z niego bierze informacje a łożyska są takie same.
Kolego masz może numery tych przegubów co się różnią z tddi i tdci?

VooDoo123 09-05-10 09:56

Przyznaję się bez bicia dałem ciała / złe skojarzenia i jakaś puszka za dużo/

krzyzak 09-05-10 13:27

o jakie dokladnie numery chodzi? gdzie to moge sprawdzic?

WPSS 09-05-10 16:01

Opakowanie, faktura, paragon? Chodzi o numer części/zamiennika.

krzyzak 09-05-10 16:31

uuu moze być z tym problem, bo oddałem niepasującą cześć juz, i zalozylem stary przegub do czasu zamowienia nowego, wiec niestety numeru nie da rady sprawdzic.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi